Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΘΕΛΩ...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Θέλω το Street Fighter να βγάλει ένα "προχοράω και βαράω" στυλ
    [/b]
    ετσι ηταν το πρωτο Street Fighter που κυκλοφορησε αν θυμαμαι καλα, αλλα πλεον η Capcom σε αυτο το στυλακι εχει τα Final Fight. κι εγω θα ηθελα κατι τετοιο παντως...

    -F Zero DX/WX & Waverace Wii/DS

    -Τα Perfect Dark 2 & BK3 να αξίζουν το βαρύ όνομα που φέρουν
    [/b]
    F Zero για Wii ? οσο για Waverace δεν ξερω αν ανακοινωθηκε ακομα αλλα νομιζω θα δουμε. οπως και καμια συνεχεια του Pilot Wings 64. ειδικα το δευτερο παιχνιδι, οσο κι αν δεν μου αρεσε καθολου, κι ο χειρισμος ηταν σπαστικος, σημερα πλεον το θυμαμαι με "συμπαθητικο" τροπο γιατι ηταν ενα απο τα πρωτα παιχνιδια του Ν64 και μου εμεινε, οπως και το Blast Corps και τοσα αλλα πρωτοτυπα για την εποχη τοτε.

    Oσο για το Perfect Dark 2 & ΒΚ3, το πρωτο δεν ξερω, αλλα για το δευτερο, αν εννοεις Banjo Kazooie 3, δεν γινεται να μην αξιζει!!! και καπου εδω να προσθεσω οτι θα ηθελα το Donkey Kong Racing να κυκλοφορησει κανονικα.

    Comment


    • #17
      - Επειδή αυτά που εύχομαι μπορούν να γίνουν εφικτά αν παραμεριστούν ψευτουπερηφάνιες και εγωισμοί θέλω η Nintendo,Microsoft ή Sony (αν και με βολεύει καλύτερα στα περί μικροαπαλής) κάποια στιγμή να αγοράσει την Sega και να την αποτραβήξει από την συνεχή πτωτική πορεία της με την προυπόθεση η δεύτερη να θυμηθεί τον παλιό της εαυτό.

      - Περισσότερο gaming και λιγότερο bitchotrollogoblining...


      -Halo 4 (Onyx appearance?)

      Το Fallout 3 να γίνει ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΟΣ.

      Comment


      • #18
        εχμ, τα νεα Super Smash Bros: Brawl και Μario Kart Wii θεωρουνται ξεπετες ?????[/b]
        Οχι, παρεξηγηση, να το θεσω αλλιως:

        Θελω την Nintendo να βγαζει λιγα παιχνιδια και καλα, οχι να βγαζει ενα καρο για το θεαθηναι...
        https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

        H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

        Comment


        • #19
          επειδή θέλω πολλά θα παραθέσω μόνο όσα μου έρχονται τώρα.

          3d castlevania με αξιώσεις
          remake του resident evil 2 όπως έγινε και με το πρώτο στην μεταφορά του στον κύβο.
          μία καινούρια ποιοτική Θανάσιμη Μάχη
          Carpe diem

          Comment


          • #20
            - Την επιστροφή του Sonic, τα τελευταία παιχνίδια Sonic δεν υπάρχουν στην πραγματικότητα είναι ένα ψέμα, σε ένα πραγματικά ποιοτικό παιχνίδι που θα ταράξει τα νερά όπως οι τίτλοι του Mega Drive, ένα τίτλο ανάλογης ποιότητας με το Mario Galaxy ή το Super Mario 64, συμφωνώ με τον σύντροφο Evans στο μοτίβο που πρέπει να κινηθεί η σειρά.

            - Nα ΜΗΝ ξαναβγάλει κονσόλα η SEGA.

            - Να επιστρέψει η SEGA στην προ 3rd party εποχής ποιότητα και δημιουργικότητα, κι ακόμα παραπάνω, χωρίς να πουληθεί πουθενά.

            - Περισσότερη προσοχή της Nintendo στον ?hardcore gamer?, πιο δραστικές και ποιοτικές κινήσεις σε όλους τους τομείς (online, publishing) και μεγαλύτερο όραμα από την εταιρία στο developing, σπάζοντας τα δεσμά των franchise που την κρατάνε 20 χρόνια τώρα.

            - Αναβίωση κλασσικών σειρών μέσω των Wiiware, Live Arcade, PSN (2D sequels Mario, Sonic, Contra, Streets of Rage, Donkey Kong Country κλπ).

            - Πραγματική εξέλιξη σε όλους τους τομείς στην σειρά Zelda.

            - 3rd party υποστήριξη στο Wii, ανάλογη με αυτή των PS3 και 360.

            - Περισσότερη ελευθερία στους developers από την μεριά των publishers και?.του κόσμου.

            - Να δει η ίδια η βιομηχανία πιο σοβαρά το έργο που παράγει.

            - Σεναριακή ανανέωση / ανανέωση των προβληματισμών που απασχολούν τα video games, βαθύτερο εκπαιδευτικό, πολιτισμικό, πνευματικό, γενικότερο εποικοδομητικό υπόβαθρο σε αυτά.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • #21
              Θελω Shenmue 3 στο 360
              Επισης θελω το πρωτο Perfect Dark στο xbox live arcade
              Να δω το επομενο zelda σε υψηλη αναλυση και σε ποιοτητα τρεχουσας γενιας.

              Θελω 100τμ σαλονι για να βαλω μια 50" Philips Cineos.

              Comment


              • #22
                Να προσθέσω πως θέλω ένα πραγματικό παιχνίδι ξιφομαχίας στο Wii. 2 - weapon style κατά προτίμηση. Φωτόσπαθα προαιρετικά. Ευχαριστώ.
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • #23
                  χμμμ... το νεο star wars στο wii ελπιζω να εχει μαχες με τα θρυλικα φωτοσπαθα και να αντιγραψουν την τεχνικη του no more heroes στο να κρατας το φωτοσπαθο χαμηλα η ψηλα. πραγματικα εξαιρετικη δουλεια! να ειχε και motion control στις επιθεσεις το no more heroes, τοτε θα μιλαγαμε για επανασταση!

                  Comment


                  • #24
                    <div class='quotetop'>(Link &#064; Mar 11 2008, 12&#58;29 PM) [snapback]13904[/snapback]</div>
                    - Την επιστροφή του Sonic, τα τελευταία παιχνίδια Sonic δεν υπάρχουν στην πραγματικότητα είναι ένα ψέμα, σε ένα πραγματικά ποιοτικό παιχνίδι που θα ταράξει τα νερά όπως οι τίτλοι του Mega Drive, ένα τίτλο ανάλογης ποιότητας με το Mario Galaxy ή το Super Mario 64, συμφωνώ με τον σύντροφο Evans στο μοτίβο που πρέπει να κινηθεί η σειρά.

                    - Να επιστρέψει η SEGA στην προ 3rd party εποχής ποιότητα και δημιουργικότητα, κι ακόμα παραπάνω, χωρίς να πουληθεί πουθενά.[/b]
                    <div class='quotetop'>(Link &#064; Mar 11 2008, 12&#58;29 PM) [snapback]13904[/snapback]</div>
                    - Nα ΜΗΝ ξαναβγάλει κονσόλα η SEGA.[/b]
                    Νομιζω οτι δεν ταιριαζουν τα 2 quote
                    Εχω την αισθηση οτι θα βλεπαμε καλο sonic και ποιοτικα παιχνιδια απο την sega μονο αν ειχε δικη της κονσολα.

                    Comment


                    • #25
                      το sonic για το Wii ηταν φοβερο&#33; πολυ καλυτερο απο οτι η πατατα για 360 και ps3. βασικα γνωμη μου μιας και αλλοι λενε το ακριβως αντιθετο. επισης και τα sonic στο ds ειναι αρκετα αξιολογα και μην ξεχνατε πως υπαρχει και το wii-ware ;) ειμαι απολυτα σιγουρος πλεον πως θα δουμε sonic στο wii-ware.

                      θελω ενα καινουργιο star fox που να παταει πανω στους μηχανισμους του staf fox 64.

                      θελω smash bros στο ds

                      Comment


                      • #26
                        Πες τα Hideo παιχταρα μου. Οι ιδεες δεν αποθνησκουν/
                        Τωρα για τα επαναστατικα παιχνιδια που ζηταμε ολοι, θα ερθουν μονον εαν αλλαξει ολοκληρη η βιομηχανια.
                        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                        Authenticity sir, authenticity. "

                        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                        Comment


                        • #27
                          Ξέχασα να πω:

                          Αμφότερα πάγωσαν για διάφορους λόγους,αλλά μιας κι εδώ λέμε τι θα θέλαμε, τα αναφέρω.

                          όπως ειπώθηκε πάντως PD64 XBLA is on the way...


                          Με Pilotwings & Blast Corps που είπε ο Shadow κτλ. επίσης συμφωνώ,μαζί με Jet Force Gemini,Conker και τόσα άλλα. Α κι ενα 2.5D Metroid για DS.
                          Τπτ άλλο;
                          NDS themes

                          Comment


                          • #28
                            Ναι συμφωνώ, εάν η SEGA είχε δική της κονσόλα θα βλέπομε ένα διαφορετικό πρόσωπο από την εταιρία, πράγμα που σημαίνει ότι τα studio της, μόνο για την Sonic Team αμφιβάλω, ?το έχουν? ακόμα και είναι αποκλειστικά στο χέρι της SEGA να βάλει τα πράγματα στη θέση τους και να δείξει ποια πραγματικά είναι. Αν είναι να βλέπουμε την πραγματική SEGA μόνο κάθε φορά που αναπτύσσει παιχνίδια σε δική της κονσόλα, η οποία μάλιστα θα είναι καταδικασμένη να πουλάει πάντα μεταξύ συγγενών και φίλων τη κάτσαμε τη βάρκα.

                            Η προοπτική του 3rd party developer / publisher πιστεύω πως άνοιξε μια νέα τεράστια προοπτική για την εταιρία η οποία με τη σειρά της, στη κυριολεξία την πετά στα σκουπίδια, η SEGA ανέκαθεν ένα πράγμα ήξερε να κάνει καλά, να φτιάσει ποιοτικά video games, ούτε να κάνει δημόσιες σχέσεις, ούτε να φτιάχνει hardware, ούτε την οικονομική δυνατότητα να προωθεί hardware έχει πλέον, αυτός ο ρόλος της ταιριάζει καλύτερα, την ίδια άποψη έχω σε γενικές γραμμές και για την Nintendo.

                            Η λογική που ακολουθεί η εταιρία δεν οδηγεί πουθενά, από επιχειρηματικής ματιάς χάνει συνεχώς χρήματα, από συναισθηματικής, χάνει συνεχώς το κύρος της σαν developer και κατακρεουργεί ένα από τα ιστορικότερα ονόματα στον χώρο των video games. Η SEGA από το τωρινό της πόστο, εάν ήθελε, θα μπορούσε να είναι τόσο ο κορυφαίος 3rd party developer όσο και ο μεγαλύτερος publisher, μεγαλύτερος κι από την EA κι απ όλους.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • #29

                              όπως ειπώθηκε πάντως PD64 XBLA is on the way...

                              [/b]

                              Comment


                              • #30
                                Σωστος link.
                                Η Sega χανει φιλους και καινουργιους δεν κανει.Ο δρομος που εχει επιλεξει ειναι αυτος...
                                Δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε κατι.Για μενα προσωπικα η σημερινη sega με την sega του παρελθοντος ειναι πλεον 2 διαφορετικες εταιριες στο μυαλο μου

                                Comment

                                Working...
                                X