Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ευκαιρίες! The Bargain Hunter's Thread

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • πλακα πλακα ειναι το μονο ονομα που θυμαμαι απο τα περιοδικα εκεινης της εποχης λογω του κολληματος του με καποια adventures αλλα και με ενα ultima, οποτε για ενα περιεργο λογο τον εχω συνδεσει με καποια pc games του τοτε

    Comment


    • Κράτσας. Σταθερή αξία
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • βαγγελης? εφαγα φλασια πειτε και αλλους!!! συχγωρεστε με αν δεν γνωριζω την τυχη κανενος σε περιοδικα και φορα απο το 2002 και μετα δεν ξανασχοληθηκα με εγχωρεια

        Comment


        • Νικος "DuMmWiaM" Κοντης και T4C και δε συμμαζευεται (και pc master grand prix me Quake 3 με κατι ονοματα τυπου SerpenT κτλ στις πρωτες θεσεις να μονοπωλουν το ενδιαφερον).
          Εγω θα κανω και μια αποπειρα να μην ειμαι off-topic παντως,
          BlazBlue: Continuum Shift 2 Extend - Limited Edition για 15 λιρες στο Zavvi (μιλαμε για την τελευταια εκδοση του παιχνιδιου - ναι αυτη που δεν ενδιαφερει κανεναν).

          Comment


          • Originally posted by Xeno View Post
            (μιλαμε για την τελευταια εκδοση του παιχνιδιου - ναι αυτη που δεν ενδιαφερει κανεναν).


            Batman Arkham City 24 ευρώπουλα για Xbox 360 στο zavvi!
            Για PC 18 ευρώ.
            Για PS3 το έχουν ακόμα ψηλά. Why Mr. Anderson???
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • Τον Καφουρο θυμαμαι που τον κοροιδευαν συνεχεια για καποιο λογο, πρεπει να ηταν πολυ ομορφος. Επισης ενας Μπέλλος νομιζω που εκανε κυριως reviews των strategy.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Final Fantasy XIII-2 X360 18 euro
                Final Fantasy XIII-2 Limited PS3 34 euro
                Halo ODST (που το εψαχνε ο Raf νομιζω) 12 euro

                ολα στο zavvi... Το ΧΙΙΙ-2 Limited το ψηνω για να πω την αληθεια...

                Comment


                • Για όσους τους έχουν λείψει οι εποχές του PC Master ας περάσουν από το byteme.gr, θα δουν πολλά γνωστά ονόματα. Το θέμα είναι πως η γραφή τους δεν έχει αλλάξει από τότε και γενικά το στυλ και τα περισσότερα reviews του byteme δε μου αρέσουν καθόλου (πολύ δεκαετία 90, και καλά χαβαλοπαρέα, χιουμοράκι του κώλου κλπ, κριτική της πλάκας) αν και κανά δυο συντάκτες για adventures ειδικά είναι αρκετά καλοί. Εγώ πάντως γενικά δεν ήμουν ποτέ φαν της λογικής του PC Master οπότε κολοκυθόπιτα.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Πάντως ο Τσουρινάκης είναι guru στα adventures μας αρέσει ή όχι. Ακόμη θυμάμαι να ξεφυλλίζω τεύχη του PC Master και να ονειρεύομαι τα games να τρέχουν στο δικό μου PC- που παρά τα χίλια παρακάλια οι γονείς ποτέ δεν αγόρασαν μέχρι να φτάσω στο τρίτο έτος της σχολής- και τότε παραήταν μπρίκι με μια Geforce MX 440. xD Τουλάχιστον έπαιξα ή δοκίμασα αρκετά από τα games που έβλεπα και μου είχαν μείνει απωθημένο( Larry 7, Monkey Island 3, Myst, Diablo 2 etc)

                    USER και PC Master θυμάμαι από pc gaming περιοδικά. To PIXEL το πρόλαβα σαν next generation για την γενιά των 32 bit. Το οποίο ,άν δεν κάνω λάθος, ήταν μετάφραση περιοδικού του εξωτερικού
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Ο Τσουρινάκης είναι όντως guru τόσο στα adventure όσο και στα crpgs όπως είπε και ο φίλος burai αφού ασχολείται με τα 2 αυτά είδη σχεδόν από τότε που εμφανίστηκαν.Τα reviews που γράφει σε καμία περίπτωση δεν είναι τέλεια,θα έλεγα ότι είναι μέτρια, αλλά αν παρακολουθεί κανείς την αρθρογραφία του θα μάθει πάρα πολλά πράγματα σχετικά με τα adventures,τα crpgs και την εξέλιξή τους.Τολμάω να πω ότι τα όσα ξέρω για την ιστορία των crpgs τα έχω μάθει από αυτόν.

                      Σίγουρα έχει πολλές ατέλειες το γράψιμό του όμως διαβάζοντάς τον μαθαίνεις πολλά που σε ενδιαφέρουν αν είσαι χομπίστας gamer και απόψεις ύφους τσουρινάκης=κακή λέξη τις βρίσκω υπερβολικές.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • ωραιος xeno τι μου θυμησες!! , με τον ''DummWiam'' παιζαμε 4th coming μαζι , μιλαμε για πολυ κλαμα απο μερικους οταν κλεισανε οι servers οχι αστεια

                        Comment


                        • Ο Τσουρινακης ειχε ενα μεγαλο ελλατωμα. Δε μπορεσε ποτε να δεχθει οτι για τη πτωση των adventures ευθυνοταν το ιδιο το genre και τα βαζε με τους gamers. Ειχε φτασει σε σημειο να πεταει τοσο τρελες βαθμολογιες μεσα στην απελπισια του να τα σπρωξει - πχ 99% στο Monkey Island 4 νομιζω - που απλα για μενα ειχε καταντησει γραφικος.

                          Στα RPGs παλι ενιωθα οτι διαβαζα εναν εντελως διαφορετικο συντακτη με πολυ πιο σοβαρη αποψη και με κειμενο που εψαχνε σε βαθος τις πτυχες του εκαστοτε τιτλου.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Ένα άλλο κακό που είχε ο Τσουρινάκης είναι πως τα review του ήταν σα walkthrough. Αλλά και πάλι αυτόν θυμάμαι πιο καλά από PCMaster. Επίσης αν δεν κάνω λάθος ήταν κατά βάση adventuras που το έριξε στα RPG όταν στέρεψε η πηγή των adventures.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Fable III
                              Project Eden
                              TrialsHD/Limbo/SplosionMan XBLA DVD Combo

                              10€ πλαίσιο (athens heart τα βρήκα εγώ)

                              Comment


                              • Τελευταιο offtopic απο μενα για Τσουρινακη: και μονο το γεγονος οτι εβαλε πανω απο 90% στον τραγελαφο που ονομαζεται "Συννωμοσιες" απλα και μονο επειδη ηταν ελληνικο παιχνιδι, με εκανε να χασω πασα μα πασα ιδεα για αυτον.

                                Ο ανθρωπος δεν εκανε ποτε στην ζωη του σοβαρη κριτικη με στοιχεια gameplay, αλλα εκρινες γριφους, σεναρια και ηρωες. Αυτο μεχρι και το 1996 ηταν κατι το αποδεκτο, απο την 32bit εποχη και μετα (κοντρα στα PC φυσικα) παραηταν χαμαλοδουλεια για τους αναγνωστες...
                                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                                Comment

                                Working...
                                X