Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ευκαιρίες! The Bargain Hunter's Thread

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Οκ έτσι εξηγείται.

    Αλλά τι να πω;Όσο κόλλημα και να έχεις,όσο άσχετος και να είσαι με τις εξελίξεις,το 3ds,για την ώρα τουλάχιστον,πουλάει πολύ καλύτερα από το psp.Δεν σε συμφέρει να σταματήσεις να πουλάς ένα κερδοφόρο προιόν.

    Πάντως όταν ρώτησα τον πωλητή για 3ds μου είπε ότι είναι πλέον ξεπερασμένο και προσπάθησε να μου προωθήσει το vita.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Ρε γμτ καταλαβαίνω γιατί γίνονται τέτοιες κινήσεις, αλλά πραγματικά πλέον μου φαίνονται τόσο μα τόσο γελοίες. Βέβαια είναι και θέμα τι εντολές παίρνουν από την εταιρεία( προωθήστε αυτό το προϊόν έχουμε μεγαλύτερο κέρδος κι ας είναι κατώτερο ποιοτικά κτλ) Ωστόσο μου έχει κάνει εντύπωση που εδώ στα μεγάλα καταστήματα- που δεν είναι και video games stores- οι πωλητές είναι ενημερωμένοι, κοιτάνε τα PEGI, ενημερώνουν τον γονέα για το ότι αρκετά games απαιτούν βασικές γνώσεις αναγνωσης ή αγγλικών( στην απίθανη περίπτωση που δεν υπάρχει επιλογή για γερμανικά) Τέλος πάντων, δεν κατηγορώ πάντως τους υπάλλήλους στο πλαίσιο και κάθε πλαίσιο, ειδικά τα νεαρά παιδιά γιατί καταλαβαίνω τι ακούνε από τους ανώτερους, άλλωστε΄ετσι όπως πάει η δουλειά ένα 360 θα είναι ο βασικός μισθός
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Πάρα πολύ σωστά τα όσα λες φίλε sinclair.Τα ότι λέει ένας πωλητής σε ένα κατάστημα είναι βάσει της γραμμές που παίρνει από τα αφεντικά,αυτός να βγάλει το ψωμί του θέλει μόνο.

        Πάντως από γνωστούς που έχω που δούλεψαν στο πλαίσιο όλοι λένε τα χειρότερα όσον αφορά εργασιακό περιβάλλον/συνθήκες εργασίες και ουσιαστικά δεν δίνεται έμφαση στην σωστή ενημέρωση και κατάρτιση του πωλητή.Μια βόλτα να κάνει κανείς από το κανάλι τους στο youtube θα το διαπιστώσει,οι βλακείες που λέγονται εκεί είναι πρωτοφανείς.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • Α και γω νομιζα οτι εκαναν χωρο στα ραφια για να φερουν Virtual boy τιτλους...
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Δεν εχουν θεμα τοσο με τη Nintendo, οσο με τη Nortec. Δεν ξερω βεβαια τι μπορουν να κανουν και εν τελει γι' αυτο και κατα ποσο ειναι πιθανο το να μπορουν να παρακαμψουν τη Nortec και να κανουν απευθειας εισαγωγη χωρις καποια αντιπροσωπεια στη μεση, αλλα σιγουρα θα ναι χαζο να μην εχουν σε stock τετοιες κονσολες που στην τελικη δεν ηταν και GC, αλλα ειχαν και εχουν μια εμπορικη επιτυχια.

            Comment


            • Και παλιότερα με το Πλαίσιο δεν τα χε τσουγκρίσει η Νόρτεκ, ή άλλος ήταν;
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Νομίζω με τα Multirama είχαν πρόβλημα.

                Comment


                • Κυρίως αυτά τα καταστήματα μαλακίζονται. Δεν ξέρουν τι θα πει videogame αγορά και γι' αυτό κάνουν έτσι. Πάντα να παίρνεις από την αντιπροσώπεια για να είσαι πιο σίγουρος.

                  Επίσης είχε δημιουργηθεί πρόβλημα και με το Alan Wake PC που είχαν δώσει σ' ενα παλικάρι(Έλληνας) την απλή έκδοση αντί την περιορισμένη(που σύμφωνα με τους ξένους είναι η συλλεκτική) και το παιδί αυτό τους κατήγγειλε.
                  sigpic

                  Comment


                  • FF XIII-2 12 λιρες στο Zavvi και Valkyria Chronicles για 11 λιρες στο ιδιο site. Προλαβαινει ακομα να σωθει οποιος δεν εχει παιξει το VC.

                    Comment


                    • Originally posted by Xeno View Post
                      FF XIII-2 12 λιρες στο Zavvi και Valkyria Chronicles για 11 λιρες στο ιδιο site. Προλαβαινει ακομα να λυτρωθεί και να μετανοήσει οποιος δεν εχει παιξει το VC.
                      fixed. :xp:
                      sigpic

                      Comment


                      • Catherine £15 @ Zavvi, pas mal.

                        Comment


                        • Asura's Wrath, SFxTekken, Soul Calibur 5, ο,τι παρεις 20 λιρες (Zavvi Mega Monday).

                          Comment


                          • Humble Bundle V:

                            Sword and Sworcery
                            Amnesia the Dark Descent
                            Psychonauts
                            LIMBO
                            Bastion (αν δώσεις πάνω από το average)

                            και τα soundtracks τους.

                            Αυτή τη στιγμή το average είναι στα 7 δολάρια. Η τιμή είναι τελείως γελοία για όλα αυτά τα ΑΑΑ παιχνίδια. Προφανώς και το αγόρασα, παρόλο που είχα τα 3 από αυτά.

                            Comment


                            • Evans δώσε λινκ.Θέλω το Amnesia και οκ για 7 δολλάρια,τζάμπα πράγμα.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Pay what you want. Support charity. Get awesome games.

                                Comment

                                Working...
                                X