Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ευκαιρίες! The Bargain Hunter's Thread

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ΤΡΕΧΑΤΕ ΚΟΣΜΕ!!!!!!

    Alan Wake: Collector's Edition
    & Alan Wake: American Nightmare + Soundtrack + Bonus


    Video
    • Early Alan Wake Demo Videos
    • Harry Garrett Show (in-game video of Alan Wake being interviewed)
    • ”Making of” Videos
    • Alan Wake “Writer in the Cabin” clips
    • ”Night Springs” Episodes (fictional TV show)
    • ”Balance Slays the Demon” Music Video
    • Alan Wake "The Movie" (full playthrough of the game)

    Art
    • The Library of concept art and production photos
    • Alan Wake Wallpapers
    • Night Springs Comic Book
    • Psycho Thriller Comic Book
    • Alan Wake Visual Identity Guidelines
    • Alan Wake Cardboard Cutouts

    And more
    • Alan Wake Score Sheet Music
    • Alan Wake Screenplays
    • The Alan Wake Files Book


    Όλα τα παραπάνω, ψηφιακά διαθέσιμα στο Humble Bundle, για ό,τι έχετε ευχαρίστηση. Δεν υπάρχει μέσος όρος, δίνεις κάτι και το παίρνεις. Οτιδήποτε, ακόμα και 5 λεπτά αν σας πάει η καρδιά και είστε εντελώς τζαμπατζήδες. Αν θέλετε Steam keys πρέπει να δώσετε από 1$ και πάνω.

    Αυτή είναι η διαφορά του PC με το Xbox One κύριοι Ουσιαστικά τζαμπέ ΑΑΑ παιχνίδια, DRM free, με δυνατότητα επιλογής για το Steam, παίζεις offline ανά πάσα στιγμή, το εγκαθιστάς σε PC φίλου σου, κλπ, κλπ. Και άσε τη Microsoft να βαυκαλίζεται με το μπλοκάρισμα μεταχειρισμένων παιχνιδιών. Το οξύμωρο της υπόθεσης είναι πως και στο PC, το παιχνίδι είναι windows based, δηλαδή μονοπώλιο Microsoft. Αλλά και το ίδιο το παιχνίδι χρηματοδοτήθηκε και εκδόθηκε από την Microsoft

    Τα παιχνίδια είναι στην εβδομαδιαία προσφορά του Humble Bundle. Προς το παρόν, μέσα σε 2 ώρες, έχουν πουληθεί πάνω από 35.000 κομμάτια.


    (Για το Humble Bundle πηγαίνετε κατ' ευθείαν στο 04:00)

    Pay what you want for Marvel and Star Wars Pinball FX2 tables, and support charity!

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • Originally posted by Phantom Duck View Post
      Το οξύμωρο της υπόθεσης είναι πως και στο PC, το παιχνίδι είναι windows based, δηλαδή μονοπώλιο Microsoft. Αλλά και το ίδιο το παιχνίδι χρηματοδοτήθηκε και εκδόθηκε από την Microsoft
      Δυστυχώς δεν ευθύνονται οι δημιουργοί. Δεν έχουν προγραμματιστή για να μπορέσουν να τα προγραμματίσουν για άλλα λογισμικά, όπως Mac OS, Linux, κ.α.. Και γι' αυτό ευθύνεται εν μερεί και η Apple που δεν τους έδωσε έστω κάποιον προγραμματιστή ή κάποιο πρόγραμμα φιλικό στο περιβάλλον τους προκειμένου να τα φέρουν εκεί.

      Το ότι δεν έχουν προγραμματιστή το είπε ο ίδιος ο Mikko Rautalahti που μου είχε απαντήσει παλαιότερα για μία σχετική ερώτηση γι' αυτό. Τον είχα ρωτήσει την αιτία για την μη-κυκλοφορία του Alan Wake στο PS3. Μου είπε τέτοια απάντηση. Μου πρόσθεσε επίσης ότι το ίδιο ισχύει και για το Mac OS.

      Όσο για το ίδιο το Alan Wake, τα έχω ήδη όλα αυτά σε retail έκδοση.
      sigpic

      Comment


      • Το να μην ηθελε η Sony να σκασει λεφτα για να βγει το AW στο PS3 δεν το θεωρουμε καν πιθανο σεναριο φανταζομαι .
        Καλη φαση το deal παντως, πιο κατω δεν παει.
        Α και αυτη δεν ειναι η διαφορα του PC με το XBOX, ειναι η διαφορα μεταξυ της λογικης του PC με αυτη των κονσολων εν γενει.

        Comment


        • Ε ναι, εννοείται, απλά το αναφέρω για χαβαλέ λόγω του κλίματος των ημερών. Λες και αν υπήρχε στο PSN το παιχνίδι θα κόστιζε λιγότερο Παρεμπιπτόντως έδωσα 3$ και έχω υλικό να κατεβάζω μέχρι αύριο. Είχα ξεκινήσει δειλά δειλά το παιχνίδι όμως το είχα παρατήσει λόγω bugιών. Τώρα που το έχω original λογικά δεν θα έχω τέτοια προβλήματα, επομένως θα το τιμήσω δεόντως.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • Aπλα θελω να πω πως δε θεωρω ουτως ή αλλως πιθανο το να δουμε τετοιας λογικης προσφορες σε κονσολες any time soon, αν δεν ηταν αυτα το pc gaming θα χε πεθανει προ πολλου, το console gaming ειναι ο χωρος με σοβαρο περιθωριο κερδους για τις εταιρειες, ιδιως οταν μιλαμε για single player games, οποτε οκ τετοιες συμπεριφορες ειναι τουλαχιστον αναμενομενες.

            Comment


            • Καλησπέρα παιδιά.Είμαι καινούριος στο forum.Σκέφτομαι να πάρω ένα νέο φορητο για παιχνίδια και βρήκα την παρακάτω προσφορά στο infoworld.gr.Εγώ νομίζω πώς είναι καλή ευκαιρία αλλα θα ήθελα και μια άλλη γνωμη γιατι όσο νά ναι είναι ψιλομεγάλη αγορά για μένα τουλάχιστον.
              καταστημα ηλεκτρονικων υπολογιστων και προιοντων νεας τεχνολογιας στο γαλατσι επισκευες ηλεκτρονικων υπολογιστων και προιοντων νεας τεχνολογιας στο γαλατσι

              Comment


              • Με το που τελείωσε το Alan Wake, έπεσε εβδομαδιαίο bundle της Telltale

                • Back to the future
                • Sam & Max: Devil's playhouse
                • Poker night and the inventory
                • Hector: Badge of carnage
                • Puzzle agent 1&2
                • Wallace & Gromit’s Grand Adventures (Windows Only)
                • The walking dead (Μόνο για Steam και μόνο αν δώσετε μόνο πάνω από τον μέσο όρο 4$ / 3€).


                Το πήρα μόνο και μόνο για το Walking Dead, τα άλλα παιχνίδια δεν ξέρω τι λένε. Υπάρχει κάποιο από αυτά που να αξίζει πολύ;

                Pay what you want for Marvel and Star Wars Pinball FX2 tables, and support charity!

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • Το πήρα απευθείας.

                  Comment


                  • Eίχα την εντύπωση ότι από εδώ το είχα δει αλλά επειδή δεν βλέπω ποστ και επειδή ίσως κάποιοι μπερδευτούν, εκτός από το εβδομαδιαίο που είναι της telltale τρέχει στο κανονικό ακόμα ένα ωραίο πακετάκι http://www.humblebundle.com/

                    Comment


                    • Όντως, τρέχουν ταυτόχρονα δύο bundles. Πρέπει να το είχες δει στο indie gaming thread.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • Τα τσίμπησα και τα 2 humble bundle.

                        Επίσης τρέχει μία πολύ καλή προσφορά για ένα αρκετά ενδιαφέρον episodic adventure, το Cognition.

                        Με 1.85$ (ένα ευρώ και κάτι ψιλά δηλαδή) παίρνεις τα δύο πρώτα επεισόδια (το 3ο επεισόδιο κυκλοφόρησε πρόσφατα). Σου δίνει downloads για Windows, Mac και κλειδί για το Desura (δεν έχει Steam).

                        Comment


                        • Για όσους δεν πρόλαβαν το bundle, έχει το Steam προσφορά μέχρι τις 3 Ιουνίου το Alan Wake στα 3,6€.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • Τσίμπησα κι εγώ το Humble Bundle λόγω Hotline Miami και της μέγιστης καφρίλας του. Θα δοκιμάσω και το Awesonenauts.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Δεν αποτελεί προσφορά αλλά δεν είχα που αλλού να το γράψω.

                              Στο gog έγινε διαθέσιμο το wizardry 8!Μιλάμε για αριστούργημα από τα λίγα με βάθος που απλά έχει χαθεί στα σημερινά crpgs.Διατίθεται στα 10 δολάρια.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Originally posted by Spahar View Post
                                Τα τσίμπησα και τα 2 humble bundle.

                                Επίσης τρέχει μία πολύ καλή προσφορά για ένα αρκετά ενδιαφέρον episodic adventure, το Cognition.

                                Με 1.85$ (ένα ευρώ και κάτι ψιλά δηλαδή) παίρνεις τα δύο πρώτα επεισόδια (το 3ο επεισόδιο κυκλοφόρησε πρόσφατα). Σου δίνει downloads για Windows, Mac και κλειδί για το Desura (δεν έχει Steam).

                                https://indiegamestand.com/
                                Κι εμένα μου τράβηξε το ενδιαφέρον το Cognition, αλλά δε βλέπω που είναι η $1.85 προσφορά που λες. Μου δίνεις ένα link για να τη δω κατευθείαν;
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X