Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ευκαιρίες! The Bargain Hunter's Thread

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πολύ μου αρέσει αυτό το ομαδικό πνεύμα εδώ μέσα.Γαμώ.
    Carpe diem

    Comment


    • Και μενα δε με κοφτει αφου δεν αγοραζω πια, απλα ειπα να κανω contribute.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • 1000 φορες να παρω απο Amazon με 6 λιρες παραπανω και να μη δινω καθολου λεφτα στους Ελληνες "επιχειρηματιες"

        Comment


        • Originally posted by i Have no Equal View Post
          στους Ελληνες "επιχειρηματιες"
          στους ποιους?

          Comment


          • 6 λίρες;; Λλλλλλήσταρχοι!
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • Ασχετο αλλα στα Public εχει προσφορα 3 3ds games στην τιμη των 2, δεν ειναι κακο μιας και περιλαμβανει λιγο πολυ ο,τι εχει βγει. Κριμα που δεν παιζουν ουτε 3 παιχνιδια που με ενδιαφερουν αυτη τη στιγμη, αν ψηνεται κανας αλλος το συζηταμε.

              Comment


              • Originally posted by Xeno View Post
                E κανενα δε συγκρινεται με το Amazon εδω που τα λεμε. Το Play το χω ξεγραψει εδω και πολλα χρονια, το Zavvi παροτι δε μου χει κανει καμια στραβη οπως σε πολλους, ξερω πως ειναι πολυ του ποδαριου και πως παιζουν τρελα delays και πολλα λαθη στο ολο delivery process.. Και παλι βεβαια ουτε 6.5 λιρες θα δινα στο Αμαζον για κατι που πρεπε να ναι εστω πολυ φτηνοτερο. Ευτυχως που εδω και καιρο ειμαι σε φαση που δεν αγοραζω τιποτα, αν αυτο γινοταν παλιοτερα θα μου χε κακοπεσει αρκετα.
                Προφανώς, το γεγονός και μονο ομως που το amazon, το customer service του οποίου ειναι απλα το καλυτερο παγκοσμίως, προέβη σε μια τετοια κίνηση σημαίνει οτι θα έπεσε πολυ εκμετάλλευση αυτής της παροχής. Εναι γνωστό οτι αρκετα μαγαζια σταμάτησαν να στέλνουν ελλαδα, ή έβαλαν όρια αποστολής, επειδη οι έλληνες έκλεβαν τα πιθανά διπλα δέματα, ή δεν ξερω κι εγω τι αλλο.

                Προφανώς και θα ήθελα να υπαρχουν δωρεάν μεταφορικα, έστω και αν δε με ενδιαφέρει καθολου το ζήτημα, αλλα δε θα μπω στη διαδικασια petition ή ξεκατινιασματος σε φόρουμ, αλλα απλώς θα απεχω απο το μαγαζι. Πολυ πιο έμπρακτη και ουσιαστικη λύση, οταν μιλάμε για θεματα καταναλωτισμού κι οχι για κοινωνικά προβληματα, που εκει όντως η "διαδήλωση" εχει κάποιο "νόημα."

                Πολυ ενδιαφέρθηκε τωρα η amazon για κατι χώρες σαν την ελλαδα.

                Comment


                • Με το ξεκατίνιασμα που λες έκανε κωλοτούμπες η Μ$.Άντε μπείτε μπας και αλλάξει τίποτα.
                  Και δεν είναι μόνο η Ελλάδα.Ισπανία,Ιταλία,Νορβηγία έχουν το ίδιο θέμα.Σε χώρες με τέτοια οικονομική κρίση,τους κάνεις τέτοια πουστιά;Χώρες που όμως απ'όσο διάβασα στα σχόλια,έχουν πάρει πολύ πράγμα από το Άμαζον και το έχουν σχεδόν αποκλειστικό.Κι εγώ,δεν έπαιρνα τίποτα από αλλού τον τελευταίο καιρό,όλα από Άμαζον.Τώρα ώρα να φάει άκυρο σιγά σιγά,μέχρι να νιώσουν.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Να φαει ακυρο αν κανει κατι σοβαρο να το καταλαβω, τωρα για 6 λιρες μεταφορικα απο τη στιγμη που κατα 90% εχει ηδη καλυτερες τιμες απο πολλα Ελληνικα μαγαζια δεν βγαζει νοημα για μενα.. Τελος παντων ο καθενας ας ψωνιζει απο εκει που θελει..

                    Κατα τα αλλα παιζει sale στο XBL αυτο τον καιρο. εδω αναλυτικα:



                    Δεν ξερω αν ισχυει και για Ευρωπη/Ελλαδα βεβαια, ξεχωριζω Borderlands 2/Max Payne 3 στα 9.99$ Far Cry 3 19.9$ και Perfect Dark Zero 2.99$ αν δεν τα ειχα ηδη θα τα χτυπαγα..

                    Γενικα εχει σχετικα καλα sales, δεν ειναι steam αλλα οκ ειναι κατι θετικο.. Αυτα βλεπω και σκεφτομαι τι θα μπορουσε να ειχε γινει και στο X1 σε βαθος χρονου αν δεν επιαναν τα ξεκατινιασματα..

                    Comment


                    • Originally posted by i Have no Equal View Post

                      Δεν ξερω αν ισχυει και για Ευρωπη/Ελλαδα βεβαια, ξεχωριζω Borderlands 2/Max Payne 3 στα 9.99$ Far Cry 3 19.9$ και Perfect Dark Zero 2.99$ αν δεν τα ειχα ηδη θα τα χτυπαγα..

                      Γενικα εχει σχετικα καλα sales, δεν ειναι steam αλλα οκ ειναι κατι θετικο.. Αυτα βλεπω και σκεφτομαι τι θα μπορουσε να ειχε γινει και στο X1 σε βαθος χρονου αν δεν επιαναν τα ξεκατινιασματα..
                      Να σου πω τα περισσότερα από αυτά τα βρίσκεις σε retail μορφή και περιμένεις καμια GOTY και τελειώνεις. Βέβαια υπάρχουν κάποιες προσφορές όπως τα Crysis στα 5 ευρώ, prey στα 3, divinity 2: the dragonknight saga στα 5 που αξίζει να τα πάρεις αν σου αρέσουν. Τέτοια sales είχε κάνει μία ακόμη φορά πριν μήνες η MS σε μεγαλύτερη γκάμα τίτλων και τα έδινε από 3 εως 10 ευρώ. Αναφέρομαι πάντα για Ελλάδα μεριά που παραδόξως οι τιμές σε σχέση με Αγγλίες και Αμερικές είναι καλύτερες. Συνεχίζω να πιστεύω ότι η αγορά με Microsoft points είναι ελαφρώς καλύτερη από το να πληρώνεις με λεφτά για τέτοιες προσφορές.

                      Το Perfect Dark Zero το αγόρασε φιλαράκι στα 3 ευρώ χρόνια πριν ολοκαίνουριο και ακόμα τα κλαίει όσο αστείο και να ακούγεται.

                      Comment


                      • Το PDZ ηταν το πρωτο next-gen game που επαιξα και δεν μου φανηκε τοσο ασχημο, το campaing αν το βαλεις σε dark agent ειναι παρα πολυ challenging και το multiplayer ειχε την πλακα του για οσο κρατησε. Αν εκλαψε τα 3ε το φιλαρακι σου για retail game ας πιει κανενα freddo cappuccino στα 3.5ε και ας αφησει το gaming..

                        Ok τα βρισκεις σε retail και παλι ομως ειναι καλες προσφορες, ειδικα borderlands 2(30ε το φτηνοτερο διαθεσιμο στο skroutz) μαζι με τα DLC και Far Cry 3 ειναι παρα πολυ καλες ευκαιριες ακομα και σε συγκριση με μεταχειρισμενα, το Borderlands ειδικα δεν το το βρισκω πουθενα σε αυτη την τιμη.

                        Comment


                        • Originally posted by Altair View Post
                          Και δεν είναι μόνο η Ελλάδα.Ισπανία,Ιταλία,Νορβηγία έχουν το ίδιο θέμα
                          Βασικά αυτό. Άντε οι Έλληνες είναι λαμόγια, άντε οι Ιταλοί είναι ούνα φάτσα ούνα ράτσα με μας, οι Ισπανοί είναι νότιοι οπότε τους πήρε η μπάλα. Οι Νορβηγοί?

                          Τέλος πάντων, πιστεύω ότι σε τέτοια θέματα η δημόσια γκρίνια είναι θετική. Το αρνητικό είναι όταν μένεις μόνο εκεί και δεν το μεταφράζεις σε αποχή.
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • left 4 dead 2 και 1 για 3.49e εκαστο στο Steam, εχει επισης και free weekend.. Ψηθείτε να παιξουμε κανενα campaign..

                            Comment


                            • Το Plaisio έχει το XCOM για Xbox 360 έκδοση στα 20 ευρώ. Πιστεύω είναι καλή τιμή για τέτοιας ποιότητας τίτλο.

                              Comment


                              • Ωπ λέω,καλή ευκαιρία.Από την αλλή,το έχω ήδη στο Πλας,τσαμπέ.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X