Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ευκαιρίες! The Bargain Hunter's Thread

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μιας και ανέφερες το Plus... Ότι παιχνίδι έχεις σου μένει για πάντα; Δηλαδή σε 1-2 μήνες που θα βγει από τη λίστα εσύ θα συνεχίσεις να έχεις πρόσβαση για όσο καιρό είσαι συνδρομητής;

    Comment


    • Για όσο καιρό έχω Πλας,ότι έχω κατεβάσει από τότε που ξεκίνησε η συνδρομή μου,θα τα έχω για όσο καιρό μένω στο Πλας.Αν κόψω το Πλας,τα χάνω.Αν το ξαναβάλω,μετά από 2 μήνες,τα ξαναέχω όλα.Πάνε κανονικά στην Purchase history και μπορείς να τα κατεβάσεις ανά πάσα ώρα και στιγμή.Απλά για να τα παίξεις,πρέπει να είσαι Πλας.
      Carpe diem

      Comment


      • κλέβεις παγκάρι δηλαδή στην ουσία... Με 60 ευρώ το χρόνο (τόσο δεν βγαίνει;), δηλαδή όσο ένα παιχνίδι day one, έχεις άπειρα παιχνίδια διαθέσιμα

        Comment


        • Κάτσε, νόμιζα πως απλά παίζεις ό,τι παιχνίδια υπάρχουν διαθέσιμα εκείνη την περίοδο στο PSN+. Για παράδειγμα, προχθές νομίζω βγήκαν από τη λίστα τα Rayman Origins και The Cave για να μπουν τα Saints Row the Third και Ninja Gaiden Sigma Plus. Εσύ μπορείς κανονικά να παίξεις όλα αυτά τα παιχνίδια εφ' όσον έχεις +;

          Sub zero, η συνδρομή είναι 50€ το χρόνο, ακόμα καλύτερα.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • Μπορείς να παίξεις ότι παιχνίδι ήταν στο plus με την προϋπόθεση βέβαια να έχεις πατήσει το download για να πάει στην λίστα σου. Μετά ακόμα και αν βγει το συγκεκριμένο game από free ή το σβήσεις από τον σκληρό τότε μπορείς να το κατεβάσεις και να παίξεις όποτε γουστάρεις. Για να πω την αλήθεια βλέπω τον altair και ζηλεύω, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να βάλω κι εγώ + μιας και 50 τον χρόνο δεν είναι πολλά για κανένα λόγο.

            Comment


            • 50€ για αυτά τα παιχνίδια είναι σαν να τους κλέβεις και να σου λένε κι ευχαριστώ. Μια χαρά μπορείς να μείνεις με το PSN+ και να μην αγοράζεις και τίποτα αν δεν καίγεσαι κιόλας για τους πολύ καινούργιους τίτλους.


              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • Originally posted by Phantom Duck View Post
                50€ για αυτά τα παιχνίδια είναι σαν να τους κλέβεις και να σου λένε κι ευχαριστώ. Μια χαρά μπορείς να μείνεις με το PSN+ και να μην αγοράζεις και τίποτα αν δεν καίγεσαι κιόλας για τους πολύ καινούργιους τίτλους.
                Aυτο.

                Ειμαι ενα χρονο + psplus και εχω αμετρητα παιχνιδια free που μενουν για παντα στο id μου.
                Μιλαμε για πολυ καλους τιτλους καθε μηνα.Δεν βρισκω καποιον σοβαρο λογο για να φυγω ποτε απο την υπηρεσια.
                Ειναι αδυνατον βεβαια να ακολουθεις τον ρυθμο που βγαινουν και τελικα σου μενουν πολλα στην ακρη για αργοτερα.

                Το Eυρωπαικο psplus ειναι πολυ καλυτερο απο το αμερικανικο

                Comment


                • Δηλαδή συμφέρει να κατεβάζεις όλα τα παιχνίδια που είναι διαθέσιμα εκείνη την στιγμή στο plus και έπειτα τα σβήνεις για να μπορείς να τα παίξεις όποτε θες. *_*

                  Comment


                  • Δεν χρειάζεται καν να τα κατεβάσεις.Απλα checkout κάνεις με αυτά,ώστε να φαίνεται ως purchased και να μη σου βγάζει τιμή.
                    Πάντως παιδιά δεν είναι 50 ευρώ το χρόνο,πολλά λέτε.Εγώ έβαλα τα περασμένα Χριστούγεννα σε προσφορά στα 40 ευρώ και φέτος που ξανάβαλα είχε προσφορά επειδή ήμουν ήδη συνδρομητής και το πήρα 37 ευρώ για 14μηνο νομίζω.Πραγματικά τσάμπα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Originally posted by Altair View Post
                      Ωπ λέω,καλή ευκαιρία.Από την αλλή,το έχω ήδη στο Πλας,τσαμπέ.
                      Το XCOM είναι τίτλος που θέλω να το έχω με το δίσκο του και να μπορώ να το δανείσω σε κάποιον φίλο. Τώρα αν ήταν κανά Uncharted 3 ή ξέρω γω Resistance 3 θα το ολοκλήρωνα 1, 2 φορές και δεν θα με ένοιαζε. Free που το έχεις με την υπηρεσία μπορείς και να το παίξεις και αν δεν σου αρέσει το σβήνεις. Έχεις και αυτό το θετικό.

                      Comment


                      • Originally posted by Napster View Post
                        Δηλαδή συμφέρει να κατεβάζεις όλα τα παιχνίδια που είναι διαθέσιμα εκείνη την στιγμή στο plus και έπειτα τα σβήνεις για να μπορείς να τα παίξεις όποτε θες. *_*
                        Ναι.Αρκει να εισαι στο plυs oμως oταν θες να τα παιξεις.
                        Δηλαδη μπορει να μαζευεις για ενα χρονο παιχνιδια(της παραπανω εικονας του Phantom Duck στην ουσια),τα κρατας,τα σβηνεις,οτι θες.Σταματας για παραδειγμα την υπηρεσια για μηνες αν θες και οταν κανεις ας πουμε ξανα μια τριμηνη θα τα εχεις ολα αυτα της εικονας παλι.

                        Η ουσια ειναι οτι δεν αξιζει να το σταματας,γιατι καθε μηνα εχεις 3 καινουρια παιχνιδια.

                        ΥΓ.Καποιοι που ειχαν plus για το ps3 μαζευαν και για το vita και οταν αγορασαν το φορητο ειχαν στην διαθεση τους δεκαδες παιχνιδια την πρωτη μερα.

                        Comment


                        • Υπέροχα. Κάθε μήνα αλλάζουν τα παιχνίδια έτσι?

                          Θα βάλω αυτή τη βδομάδα κιόλας plus.

                          Comment


                          • Originally posted by Napster View Post
                            Υπέροχα. Κάθε μήνα αλλάζουν τα παιχνίδια έτσι?

                            Θα βάλω αυτή τη βδομάδα κιόλας plus.
                            Nαι καθε μηνα
                            3 νεα για ps3,
                            2 νεα για vita
                            και αν θυμαμαι καλα + 1 για το ps4 οταν αυτο κυκλοφορησει.

                            Μπορεις να πας και τωρα στο store-->ps plus-->instant collection για να δεις ποια παιχνιδια μπορεις να εχεις διαθεσιμα οταν γινεις συνδρομητης.
                            10 παιχνιδια ειναι για ps3.Ειναι αλλα 7 δηλαδη εκτος απο αυτα που μπηκαν Ιουλιο.

                            Μπορεις να το κανεις και απο εδω.

                            Comment


                            • Επίσης διάβασα πως ό,τι παιχνίδι αγοράσεις ψηφιακά από το PSN με έκπτωση από το PS+, παραμένει δικό σου ό,τι και να γίνει, ανεξάρτητα με το αν ανανεώσεις ξανά ή όχι τη συνδρομή σου. Από τη στιγμή δηλαδή που δίνεις λεφτά δηλαδή για έναν τίτλο, αυτός παραμένει δικός σου βρέξει χιονίσει. Καλή φάση, φαίνεται πολύ τούμπανη υπηρεσία. Μου φαίνεται με το PS+ βρήκε την υγειά της και η Sony και οι καταναλωτές.

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • OK, έβαλα plus και κατέβασα 2 παιχνίδια, δε λέει άλλο ότι είναι free σε αυτά τα παιχνίδια αλλά λέει ότι είναι purchased. Κατέβασα και άλλο ένα παιχνίδι αλλά ακύρωσα το download πριν καν αρχίσει. Και αυτό που ακύρωσα λέει ότι είναι purchased και όχι free. Αυτό σημαίνει ότι θα μπορώ όποτε θέλω να τα κατεβάσω αυτά τα purchased εφόσων έχω plus, right?

                                Δε πιστεύω να υπάρχει κανά όριο στα download, ε? Π.χ. μόνο 5 downloads το μήνα ή κάτι τέτοιο. Γιατί σκοπεύω να τα κατεβάσω όλα lol.

                                Comment

                                Working...
                                X