Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • δε γινεται δυστυχως. Καποια παιχνιδια δεν ειναι σε θεση να τα βρουν ουτε οι Ιαπωνες.

    Παντως απο οριτζιναλς, εχω σπασει το φραγμα των 200 και γενικα ειναι μια πολυ ομορφη συλλογη που χτιζεται αργα και σταθερα εδω και πολλα χρονια.

    Για τη λιστα, εχω μετρησει πανω απο 750 τιτλους χωρις ομως να εχω ξεχωρισει διπλες εκδοσεις, demos, omakes κτλ . Χρειαζεται σοβαρο ξεσκαρταρισμα

    ΕΝΤΙΤ :

    ΑΛταιρ καποια παιχνιδια δεν υπηρχαν στο ιντερνετ κι αναγκαστικα να τα αγορασω. Αυτο εννοω σαν χρηματικη θυσια.
    Εχω κυκλοφορησει και μερικα σε γνωστα sites ;)
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • Και πάλι θέλουμε φωτό στο σχετικό θέμα.
      Carpe diem

      Comment


      • θα το κανω, υποσχομαι

        Ας υπαρχει ενα ενθυμιο της εδω πριν τη σπασω κι αυτη οπως ειχα κανει παλιοτερα με τη saturn sυλλογη ~ειχα ανεβασει και φωτο αν θυμαστε~
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Ωραίος ο Scatman και είμαι σίγουρος πως η συλλογή σου από original games θα είναι όμορφη γιατί θα χαρακτηρίζεται από το προσωπικό σου γούστο και όχι από το τι επιτάσσει η μόδα ή από games που όλοι πρέπει να έχουμε για το ράφι.

          Θα ήθελα κι εγώ κάποια στιγμή να κάνω την αρχή να οργανώνω σε φωτογραφίες τη συλλογή μου με λίγα σχόλια για κάθε κυκλοφορία αλλά πού χρόνος- είναι και πολλά τα άτιμα.

          Να είμαι και on topic. Βλέποντας τις προάλλες τη φωτογραφία του Deus- από τις πιο όμορφες συλλογές με τον Evans και δεν το λέω επειδή είμαστε φίλοι- άρχισα να παίζω το Dragon Force στον SSF και ομολογώ πως με εξέπληξε με το πόσο άρτιος τίτλος είναι. Αρκετές ώρες μετά είμαι κοντά στο τέλος του τίτλου. Απλά θα πω, πως πρόκειται για μια από τις καλύτερες rpg εμπειρίες που είχα εδώ και καιρό και μαζί με το PDS που τελείωσα φέτος, κατάλαβα γιατί το Saturn χαίρει τόσης εκτίμησης. Φυσικά μιλάμε για έναν τίτλο που απαιτεί ουσιαστική ενασχόληση- old school, save με το παραμικρό, σημειώσεις κτλ- μιας και δεν υπάρχει κάτι σε guide που να καλύπτει τα πάντα πέραν των βασικών. Όταν το ολοκληρώσω θα προσπαθήσω να κάνω ένα review- μινι παρουσίαση. Γεια σου μωρή SEGA!
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • θελω να πιστευω οτι σε αντιγραφα εχω γυρω στο 90-95% οσων jrpg βγηκανε εκτος ιαπωνιας για ps1/ps2,

            τουλαχιστον οσα ειμαι σε θεση να γνωρισω και οσα αναφερουνε οι λιστες του gamefaqs που σιγουρα θα εχουνε ελλειψεις ,

            ας ειναι καλα ο παλιος τρομερος private tracker των blackcats που ηταν οτι πληρεστερο εχω δει σε isos ever ,

            skat αφου τα μαζεψες ελπιζω να βρεις ορεξη οταν βγεις απο φανταρος και να παιξεις οσα περισσοτερα μπορεις;)

            ποιο πανω αναφερθηκε το tactical jrpg bahamut lagoon του οποιου ειμαι μεγαλος φαν, μεγιστο παιχνιδι ,μεγαλο σε διαρκεια και δυσκολο για τα δεδομενα του ειδους, επισης μου φαινεται αδιανοητο οτι δεν βγηκε εκτος ιαπωνιας ας ειναι καλα το dejap βεβαια


            το srt endless frontier ειναι υπεροχο jrpg για το ds, η πλακα ειναι οτι το ειχα αφησει προς το τελος και το εβγαλα απο την acekard μου ,αλλα εφαγα φλασια προσφατα να το ξαναβαλω και να το τελειωσω επιτελους, ομως δεν μπηκε ακομη

            Comment


            • Σκατμαν ο λαός απαιτεί φωτο στο σχετικό θέμα,το ξέρεις ότι δεν μπορείς να μας απογοητεύσεις.Άντε να ζωντανεύει ένα από τα πιο χομπιστικα threads του φορουμ.

              Ωραίος ο burai,έχει ξαναειπωθεί αλλά μπράβο που συνεχίζεις να τιμάς τις παλιές αξίες.Αν δεν σου κάνει κόπο γράψε καμιά κουβέντα για τον τίτλο αν βρεις όρεξη.Έχω σκοπό φέτος να πιάσω ένα εκ των dragon force,shining force 3 αλλά για την ώρα χρόνος γιοκ.Προς καλοκαίρι μεριά όταν ηρεμήσω λίγο.

              Έχω βγάλει και κάποιες άλλες ωραίες φωτο πάντως,με την πρώτη ευκαιρία θα τις ανεβάσω.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Υπάρχει σε διαφορα τορενταδικα/download η complete US συλλογη του PSX, Οποτε κατεβαζοντας την εχεις εξασφαλισει οτι εχεις τουλαχιστον το 98% (των αγγλοφωνων κυκλοφοριων. Οι Ιαπωνικες ειναι πολυ περισσοτερες..) .


                To gamefaqs ειναι μια καλη αρχη γιαυτους που ψαχνονται! Αλλα εχει και λαθακια σε καποιες ονομασιες, καταχωρησεις που πιθανα να μπερδεψουν τον ενδιαφερομενο :/

                Σολιντ, να τα παιξω ολα...ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ!

                Εδωσα υποσχεση Deus ;)

                Τους επομενους μηνες, θα κανω οτι μπορω. Αρκει να παω σπιτι μου και λιγο γιατι 70+ μακρια ειναι ΠΟΛΛΕΣ
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • Υπάρχει σε διαφορα τορενταδικα/download η complete US συλλογη του PSX, Οποτε κατεβαζοντας την εχεις εξασφαλισει οτι εχεις τουλαχιστον το 98% .
                  αντε σοβαρα? δεν το ειχα υποψην θα το τσεκαρω να δω απο περιεργια και ολας ποσα ΤΒ ειναι


                  edit: ασχετο αλλα εφαγε φλασια ενας φιλος χτες με το kartia για psx και μου συζησε να του το αντιγραψω, το εβαλα λιγο να το θυμηθω και κατεληξα να παιξω κανα τριωρο....α ρε atlus ποσο respect εισαι ομως τι παιχνιδουμπες εβγαζες και βγαζεις!!

                  Comment


                  • Ένας action/rpg τίτλος για το DS που περιμένω σαν τρελός για Ευρώπη και μ' αρέσει να προπαγανδίζω είναι το Solatorobo, το spiritual sequel του Tail Concerto για Playstation από την CyberConnect2 (//hack, Naruto Ultimate Ninja):
                    One of the games I'm looking forward for Nintendo DS is Solatorobo. From those who don't know, Solatorobo is an action/rpg game with anthrop
                    - Anime based on videogames list -

                    Comment


                    • Το Dragon Quest 6 20-5-11 Ευρώπη!
                      https://www.emulator-zone.com
                      I am an iteration closer to my desired solution!
                      The World Ends With You

                      I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                      Castlevania Lords of Shadow

                      I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                      Hyperdimension Neptunia

                      Comment


                      • Nice, ευκολη αγορα (για 15 λιρες το πολυ ).

                        Comment


                        • Καλή φάση,σίγουρα αγορά και από εδώ μεριά.

                          Άλλα 2 νέα,αρκετά ενδιαφέροντα.

                          1)Το chrono trigger θα κυκλοφορήσει στην virtual console.

                          2)Θα κυκλοφορήσει sequel του hyperdimension neptunia.Καλό ε;

                          3)Το white knight chronicles 2 θα κυκλοφορήσει προς δύση μεριά και το καλό είναι ότι στο πακέτο θα συμπεριλαμβάνεται μια remastered έκδοση του πρώτου η οποία,σύμφωνα με τα γραφόμενα κάποιων importers από Ιαπωνία,διορθώνει κάποια κακώς κείμενα.

                          Καλή φάση,λένε ότι το white knight έχει κάποιο potential παρόλα τα προβλήματά του.Αν το δεύτερο αποδειχτεί καλό θα το έχω στα υπόψιν.

                          Όλα τα νέα τα πήρα από το www.rpgfan.com


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • μερικα combo vids απο το remake του tales of destiny στο ps2, που ξαναεπιασα αυτη τη περιοδο και συγκεκριμενα την directors cut εκδοση να δω της αλλαγες και το extra content (οι αγαπες δεν ξεχνιουνται)

                            προσωπικα το θεωρω το jrpg με το καλυτερο συστημα μαχης που εχω παιξει

                            το βαθος σε τεχνικες και combo φτανει αυτο μερικων fighting games





                            το tales o destiny 2 και το tales of rebirth ειναι περιπου στα ιδια επιπεδα, τυνγχανει και εχω ασχοληθει με ολα τα tales (τουλαχιστον τα main games της σειρας) πιστευω πως ειναι εγλημα που δεν ηρθανε ποτε αυτα τα 3 σε αμερικη και ευρωπη, ελπιζω oi absolute zero productions μετα την φοβερη δουλεια που κανανε με το innocence (αλλο ενα must jrpg για το ds) να συνεχισουνε το project του remake του destiny που ειναι σε hiatus

                            σε combo ability περιπου στο ιδο επιπεδο φτανει μονο ενας χαραχτηρας απο το vesperia η judith και θελει χρονο για να την μαστερεψει καποιος, οταν επαιξα το vesperia ειχα προσπαθησει και απλα εμεινα μαλακας με το potential της



                            για οσους αναρωτιουνται αν η σειρα tales παραμενει στασιμη (gameplay wise τουλαχιστον) η οχι

                            μακραν τα καλυτερα real time συστηματα μαχης σε jrpgs με combo ability, μονο το silmeria comes close και καποια star ocean οπως το 4 kay? (οποιος καταλαβε καταλαβε)

                            Comment


                            • Οπότε το αφήνουμε πάνω σου να μας κάνεις την τιμή με πλήρη reviews και να μας τα συγκρίνεις για όσους δεν προλάβαμε την εποχή αυτή με τα Tales of...

                              και μία χάρη, φέρε και κάνα νέο για το Tales of Xillia που ανακοινώθηκε στα γενεθλιά μου. :xp:
                              sigpic

                              Comment


                              • To tales of Destiny htan to prwto tales pou epaiksa kai to kalytero IMO, enw apo konta akolouthei kai to Tales of Phantasia tou SNES.

                                Kai mono pou paizame diplo me ton aderfo mou stis maxes eftane gia trela gousta, respect game.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X