Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πολυ μπροστα το Siliconera, αποκαλυψε παιχνιδι το οποιο ακυρωθηκε.
    #stopthepress

    Comment


    • Prwta prwta lol entelws.
      Afou to kseperasoume afto, spazomai apistefta pou parousiazoun ws paixnidia ths "Square Enix" titlous pou ousiastika mono ekdidei kai den sxetizetai amesa me aftous.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Χαχαχα λολ οτι ναναι.

        Πάντως δεν με χαλάει το να δούμε καινούρια παιχνίδια φτάνει να μας δώσει επιτέλους κάτι πραγματικά καλό και πρωτότυπο.Το παιχνιδάκι μου φάνηκε ψιλοενδιαφέρον αλλά θα δούμε.

        Αν και για να πω την αλήθεια θα περίμενα να δω νέα για το αυτό το έρμο το βερσους 13 ή για το kingdom hearts 3.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • Ας ξανακάνω μια απόπειρα να ποσταρω είδηση βόμβα.

          Ο νομουρα ετοιμάζει μεγάλη ανακοίνωση για την σειρά kingdom hearts...Λογικά στην e3 θα έχουμε τις αποκαλύψεις.

          Να πρόκειται άραγε για το ποληπόθητο kingdom hearts 3;Eλπίζω πραγματικά πάντως να μην είναι και άλλο παιχνίδι σε φορητ'ο μηχάνημα,τα τελευταία χρόνια τα kh που είδαμε είχαν στην καλύτερη περίπτωση γραφικό τομέα επιπέδου πλει 2.



          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • Ε να μη βγει και στο Vita ένα ΚΗ πριν το 3;
            Carpe diem

            Comment


            • Originally posted by Altair View Post
              Ε να μη βγει και στο Vita ένα ΚΗ πριν το 3;
              Χαχα σωστός :xp:.

              Comment


              • Vampire RPG Dark announced (καμια σχεση με World of Darkness και Masquerade :troll
                Kalypso Media and Realmforge Studios today announced a new vampire role-playing game for consoles and PC. Dark, as it’s called, puts players in the shoes of Eric Bane, an amnesia-stricken vam…


                Dark, as it’s called, puts players in the shoes of Eric Bane, an amnesia-stricken vampire who wakes up one day in a busy bar full of other vampires. It’s up to the players to discover his past, fight through a dark and modern world, and utilize his “powerful vampire abilities.”

                The game is due in the first quarter of 2013 for consoles and PC. It will be playable at the Role Play Convention from May 5 through 6 in Cologne, Germany.
                Οπτικά (εικόνες μέσα στα spoiler tags) μοιάζει σαν cell-shaded DX:Human Revolutions
                 














                R. A. W. - Realms of Anicent War (xbox live, psn, pc)

                Comment


                • Έχω καιρό να παίξω κάτι το βαμπιρίσιο από το Masquerade. Μόλις βγει, θα το τσιμπήσω στο PC.

                  BTW, Θ' αρχίσω το Lunar στο PS2(Στο Slim μου υπάρχει το backward compatibility για PSX παιχνίδια, κι επειδή είναι τσιπαρισμένο παίζει κι Αμερικάνικα! Θα κοιτάξω και το θέμα για τις κάρτες μνήμης. Δεν ξέρω αν υποστηρίζει το PS2 MC για παιχνίδι PSX).

                  Μπήκα για λίγο, γιατί τώρα γύρισα από Αθήνα και πονάνε και τα πόδια μου από τους αγώνες.
                  sigpic

                  Comment


                  • Υποστηρίζει μια χαρά το έχω δοκιμάσει, δεν θα έχεις πρόβλημα ;)

                    Comment


                    • Originally posted by Grimmtak View Post
                      Υποστηρίζει μια χαρά το έχω δοκιμάσει, δεν θα έχεις πρόβλημα ;)
                      Ευχαριστώ πάρα πολύ. Τώρα έφυγε κι ένα βάρος συνείδησης μου.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ε; Εκτος αν αλλαξε κατι ως δια μαγειας, απ' οσο ξερω δε μπορεις να σωσεις PS1 games σε PS2 memory card.

                        Comment


                        • Yup. Αν και μπορείς να κάνεις copy ps1 save σε PS2 memory card, δεν εντοπίζονται οι ps2 cards από τα psone games. Κοινώς οι psone memory cards είναι μονόδρομος.
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Ωπ! Δικό μου λάθος, πρόσεξα ότι έλεγε για PS1 κάρτα... Πρέπει δυστυχώς τάννο να βρεις μια PS1 κάρτα :/

                            Comment


                            • Μικρό το κακό,στο πλει3 μπορείς να τρέξεις και να σώσεις παιχνίδια του πλει1.Εναλλακτικά,υπάρχει το psx emulation στον υπολογιστή αλλά και το psp.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Κατάλαβα, παιδιά. Θα το κοιτάξω το θέμα κι εγώ μίας που έχω και τις 2 κονσόλες τσιπαρισμένες. Θα δω και το θέμα των καρτών αυτών και θα το εγκυροποιήσω.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X