Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To Growlanser το έχει παίξει κανείς; Αξίζει να το τιμήσω όταν βγει;
    https://www.emulator-zone.com
    I am an iteration closer to my desired solution!
    The World Ends With You

    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
    Castlevania Lords of Shadow

    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
    Hyperdimension Neptunia

    Comment


    • Προσωπικά δεν το έχω παίξει αλλά οι κριτικές είναι πολύ mixed προς το απογοητευτικό.
      Αλλά είναι η φύση των games τελικά.Μην περιμένεις από όσα έχω δει/διαβάσει τα απίστευτα γραφικά,gameplay etc αλλά έχει καλά στοιχεία.
      Θα μου πεις από την άλλη,το Baroque το θάψανε στο mainstream Τύπο(πχ το Nintendo Power του έβαλε 3 ή 4 στα 10 νομίζω...)αλλά όλοι οι rpgfans εδώ μέσα μάλλον θα το αποκτήσουμε.
      Σου παραθέτώ κάποια reviews
      http://www.gamerankings.com/itemrankings/l...reviewid=817687

      Το AllRPG του είχε βάλει 8,5/10 αλλά δυστυχώς το site είναι down προς το παρόν.

      Προσωπική μου άποψη,για 50? που θες για τη US limited δεν αξίζει με τπτ και αν και είχα παρασυρθεί κάνοντάς τη preorder το ακύρωσα.Στα 20 πρπ που είναι η PAL,imo πάντα αξίζει,μιας και μέτριο να είναι σαν jrpg θα στηρίξω έστω κι έμμεσα μια εταιρεία που προσπαθεί να φέρει 5-6 jap τίτλους και εδώ.Σήμερα το Growlanser άυριο ίσως ένα πιο καλό j game.Αλλά αυτή είναι απλά η δική μου εκδοχή.

      EDIT:
      http://demos.pspfanboy.com/
      Ίσως έχει ξαναδοθεί αλλά στο pspfanboy έχει downloadable demos για κάποια rpgs πχ Astonishia Story 2 etc
      Για όσους δεν έχουν Custom firmware psp(εγώ ο μοναδικός )είναι ένας τρόπος να δοκιμάσουν.Απλά είναι στα jap οπότε μην περιμένετε και πολλά αν δεν κατέχετε την ιαπωνική από σεναριακής πλευράς και από menu.
      Το Astonisha πάντως είναι δύσκολο αλλά ενδιαφέρον.Δεν αποκλείεται να βγει καλό τελικά
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Βασικα ειναι 5 Grow games στο PS2 κ συγκριτικα με το αγαπημενο μου (grow 1 - psx) εχουν αλλαξει πολλα με κυριοτερο τον τροπο παιχνιδιου.

        Εφοσον ασχοληθεις Belmont, καλυτερα να αρχισεις με το 2/ Η σειρα εχει εντονο το στοιχειο της αλληλεπιδρασης μεταξυ των χαρακτηρων που εγω προσωπικα εκτιμω ιδιαιτερα. Δεν ειμαι fan της σειρας αλλα την παρακολουθω.

        Δε συμμεριζομαι ποτε τις αποψεις του τυπου και νομιζω πως θα ηταν λαθος να επηρεαζομαστε απο αυτες γενικα και θεωρω πως διδεται μια μοναδικη ευκαιρια στους δυτικους Gamers να γνωρισουν αυτην την πολυ αξιολογη σειρα.

        Οποιος αντεχει να παιζει YS series, τοτε μπορει και Growlanser
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Γιατι ωρε, τι εχουν τα YS? Τα 1,2,3 εχουν αξιοπρεπη remakes, 4,6 ειναι πολυ καλα, το ρημαδι το 5 ακομα να μεταφραστει (ασχετο)
          https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

          H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

          Comment


          • Gιατι ποιος ειπε κακο λογο για τα ΥS?
            Τα εχω ολα μεχρι και σε εκδοσεις PC.

            Scatman = teh Ultimate Falcom Fan
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • Βλεπω το trailer του Dawn of the New World και σκεφτομαι ποσο κριμα θα ειναι που εμεις θα το παιξουμε με αγγλικο dubbing....
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Δεν είχα σκοπό να πάρω το Tales of Symphonia φέτος, αλλά ας όψεται το preorder exclusive Dramatic DVD.
                Σου προσφέρω το δικαίωμα αγοράς του Οπούνα.

                Comment


                • World Neverland (PSP) New Release Date

                  Το World Neverland ειναι πραγματικα μια πολυ ιδιαιτερη περιπτωση παιχνιδιου. Παρα την πολυ φτωχη του εμφανιση εχει τεραστιο βαθος. Ισως μετα την κυκλοφορια του να γραψω περισσοτερα γιαυτο ΚΑΙ ελπιζω κι αυτη η εκδοση να εχει καλο online κομματι.
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • Σχετικά με τα YS όσα έχω παίξει μου άρεσαν. Το μοναδικό που τερμάτησα ήταν το 6 στο PSP το οποίο είχε φοβερή μουσική αλλά και δυσκολία ανά διαστήματα.

                    Τερμάτησα το Gurumin. Στο τέλος ήταν κάπως κουραστικο αλλά τελικά μου άρεσε. 8 ώρες μου πήρε χωρίς να κάνω όλα τα extras. Λέω να περάσω σε kingdom of heaven ή popolocrois.

                    Όσο για τα Growlanser με μια γρήγορη βόλτα στο gamefaqs μου φαίνονται ενδιαφέροντα. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε Scatman. Μάλλον θα κατεβάσω κάποιο παλιότερο πριν αγοράσω το καινούργιο.
                    https://www.emulator-zone.com
                    I am an iteration closer to my desired solution!
                    The World Ends With You

                    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                    Castlevania Lords of Shadow

                    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                    Hyperdimension Neptunia

                    Comment


                    • Dissidia (Update) -PSP-
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • Dissidia - Final Fantasy Latest News
                        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                        Authenticity sir, authenticity. "

                        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                        Comment


                        • Tales of Symphonia: Dawn of the New World
                          Famitsu review[/b]
                          - Improvements over ToS such when it comes to tempo, production value, and strategy
                          - tons of events
                          - battles are more difficult
                          - could have used more polish in the monster training system (reviewer was looking for a deeper experience)
                          - You don?t need to play the Cube outing to enjoy this title, but you?ll get a much richer experience if you have played it

                          8 / 8 / 8 / 7 - (31/40)
                          [/b]
                          κι εδώ άλλα Τales review scores, ως μέτρο σύγκρισης
                          Phantasia(SFC)  8769 30
                          Destiny (PS)  8788 31
                          Eternia (PS)    9888 33
                          Destiny 2(PS2) 9888 33
                          Symphonia (GC)  9889 34
                          Rebirth (PS2)    8888 32
                          Legendia (PS2) 8888 32
                          Abyss (PS2)     9999 36
                          Tempest (DS)    7777 28
                          Innocence (DS)  9989 35[/b]
                          Το OST του τίτλου
                          http://tales.namco.com/forums/viewtopic.ph...0501&start=4035
                          Number of discs (or other units): 4
                          Release Date: 2008/07/09
                          Price: 4000yen
                          [/b]





                          τέλος, Eυρώπη έρχονται τα Αvalon Code & Super Mario RPG (VC)
                          NDS themes

                          Comment


                          • Super Mario RPG (VC)
                            [/b]
                            Σήμερα ανακοίνωσαν και την ιαπωνική ημερομηνία διανομής. 80 ώρες ακόμα και το VC θα αποκτήσει raison d'?tre.
                            Σου προσφέρω το δικαίωμα αγοράς του Οπούνα.

                            Comment


                            • To Knights in the Nightmare είναι σίγουρη αγορά.

                              ΥΓ: Boy το avatar σου είναι απερίγραπτο. Σκέφτομαι να στο αντιγράψω, σοβαρά. Τόσο τέλειο avatar δεν παίζει .

                              Comment


                              • Final Fantasy Tactics A2 - IGN Review
                                It would be nice to get another mature Tactics game like the original, but A2 won me over quickly with its beautiful visuals and deep, strategic gameplay. This is one of those desert island games you'd want with you if you were stranded with nothing to do. Four hundred quests, lots of customization options, and some of the best turn-based strategy around will keep you playing for a long time.

                                9.0
                                [/b]
                                Γι'αυτο ψηνεται κανεις; Λεω να κανω μια αρχη στο ειδος σα μεγαλο στρατηγικο μυαλο που ειμαι και να το δοκιμασω.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X