Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cardinal Arc (PSP)

    Ειναι Port του ομωνυμου παιχνιδιου για Ps2 που κυκλοφορησε το 2003. Card-RPG
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • Το πρώτο ήταν πολύ καλό, φαντάζομαι και το δεύτερο κορυφαίο θα είναι. Για κάποιον περίεργο λόγο θα σου πρότεινα να ασχοληθείς με το (σκονισμένο φαντάζομαι) Path of Radiance, το οποίο είναι εκπληκτικό και ίσως να σου αρέσει περισσότερο από τα Final Fantasy Tactics Advance/ A2.

      Comment


      • Να σου πω τωρα που το ανεφερες λεω να το δοκιμασω λιγο σημερα. Παντως ειχα παιξει λιγο το Sacred Realms (ετσ δε λεγεται;), πολυ καλο ηταν αλλα με χαλαγε λιγο που εχανες τους χαρακτηρες αν κι ειναι πιο ρεαλιστικο ετσι.

        Anyway το θεμα ειναι οτι εδω και καιρο θελω να παιξω κατι νεο στο DS γιατι το εχω παρακανει με τα Phoenix/Apollo replays.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Εισαι φλωρος και ποτε δε θα τελειωσεις κανενα jrpg.

          Comment


          • SPM, ενα παιχνιδι το παιζεις για να γουσταρεις οχι για να το τελειωσεις.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • SPM, ενα παιχνιδι το παιζεις μεχρι να δεις το 1ο game over screen και οχι μεχρι να το τελειωσεις.
              [/b]

              Δεν εχεις και αδικο.

              Comment


              • http://ds.ign.com/articles/883/883264p1.html

                FFTA2 Review.. Ακουγεται αρκετα καλυτερο των αρχικων μου προσδοκιων.

                Comment


                • Το πρώτο δε μου άρεσε πάντως.
                  Τέλος πάντων, τσάμπα είναι οπότε...
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • http://ds.ign.com/articles/883/883264p1.html

                    FFTA2 Review.. Ακουγεται αρκετα καλυτερο των αρχικων μου προσδοκιων.
                    [/b]
                    Να κοιταζες και λιγο καλυτερα τα προηγουμενα posts....
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Συγνωμη που δεν προσεξα τη μια ειδηση που ειπες κι εσυ να ποστ-αρεις .
                      Προσωπικα το εχω στα υπ οψιν μεν, αλλα απ την αλλη εχω τοσα RPGs να παιξω που αυτο θα περιμενει πολυ..
                      Αν παιξω ενα FFT αυτο προφανως θα ειναι το original, το οποιο κατα γενικη ομολογια ειναι και μακραν το καλυτερο.

                      Comment


                      • Μπορεί σε ιστορία να ήταν σαφώς καλύτερο το πρώτο αλλά γενικά το δεύτερο το είχα βρει πιο ωραίο.

                        Στο πρώτο άντεξα να παίξω μόνο μέχρι τη δεύτερη μάχη ενώ το FFTA το έφτασα μέχρι τη μέση.
                        https://www.emulator-zone.com
                        I am an iteration closer to my desired solution!
                        The World Ends With You

                        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                        Castlevania Lords of Shadow

                        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                        Hyperdimension Neptunia

                        Comment


                        • Δηλαδη το εκρινες μετα απο 2 μαχες το FFT;

                          Comment


                          • Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ το Final Fantasy Tactics Advance και μετά και το review ανυπομονώ να παίξω το sequel.


                            Comment


                            • Δηλαδη το εκρινες μετα απο 2 μαχες το FFT;
                              [/b]
                              Όχι απλώς δεν μου άρεσε και μου φάνηκε κάπως μεγάλη η διάρκεια των μαχών.
                              Στο Advance, λόγο και της φύσης της κονσόλας δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα όμως και πάλυ το παιχνίδι μου φαινόταν κουραστικό.
                              Γενικά δεν πολυπαίζω strategy rpg.
                              https://www.emulator-zone.com
                              I am an iteration closer to my desired solution!
                              The World Ends With You

                              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                              Castlevania Lords of Shadow

                              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                              Hyperdimension Neptunia

                              Comment


                              • Σίγουρα αν δεν παίζεις tactics/strategy rpgs είναι κάπως κουραστικά.Προσωπικά αν το είχα παίξει το FF tactics όταν είχε κυκλοφορήσει σε psone θα το είχα λατρέψει.

                                belmont δεν ξέρω αν θα σου αρέσει αλλά δοκίμασε το Disgaea στο ps2.Δεν είναι και groundbreaking αλλά προσωπικά με κράτησε αρκετά για game του είδους.Μετά ήρθε η εξεταστική και το παράτησα...

                                Το Final Fantasy Tactics του Advance μου φαίνεται ενδιαφέρον.Πολύ πιο ανάλαφρο από το War of the Lions βέβαια και πιο εύκολο.Το War of the Lions όταν θα έχω χρόνο θα το παίξω σοβαρά.Παρακολουθώντας σενάριο κτλ.Imo τα games του είδους θέλουν μια Α ενασχόληση και αν έχουν και σενάριο πρέπει να μην τα αφήνεις για πολύ καιρό.

                                Σε άλλα του είδους αν και δεν ξέρω αν εμπίπτουν στα strategy ή tactics μου άρεσαν τα SRT και τα FE.Αν και το FE για GBA,ακόμη και στο tutorial(που θεωρητικά είναι το story της Lyndis)είναι δύσκολο σε σημεία αν δεν προσέξεις...Είχα ξεκινήσει και το Makai Kingdom και είναι πολύ φεύγα από πολλές απόψεις :blink:

                                Το Phantom Brave το έχει παίξει κανένας?Ο Laharl μου είπε πολύ θετικά σχολια...

                                ΕDIT:
                                Αιντεεε μπερδεύτηκα
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X