Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γενική συζήτηση περί Zelda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Όπως τα λέει ο sub zero!1o wind waker μετά phantom hourglass μετά spirit tracks.Και σωστά έβαλε και τη σειρά βάσει ποιότητας εννοείται!
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • Ο sub_zero είπε ST και μετά PH.

      Comment


      • Σε σειρά "ποιότητας" τα έβαλα εγώ. Χωρίς δεύτερη σκέψη πρώτο έρχεται το WW και λόγω ιστορίας και λόγω ποιότητας. Αν ασχοληθείς και με τα άλλα εννοείται ότι θα πας με σεναριακή σειρά εκτός και αν δεν σκοπεύεις να ασχοληθείς με το Ph που σε κάποια κομμάτια καταντάει εκνευριστικό.

        Comment


        • Δηλαδή σεναριακά πρώτα PH και μετά ST? Έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους?

          Comment


          • Σεναριακά πάνε έτσι WW->PH->ST.

            Comment


            • Ok έτσι θα τα παίξω.

              Comment


              • Originally posted by Aion View Post
                Δηλαδή σεναριακά πρώτα PH και μετά ST? Έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους?
                Γενικά στα zelda δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο timeline. Τα 3 συγκεκριμένα όμως που σου αναφέρει ο Enpsty από πάνω είναι άμεσα sequels και πάνε με αυτή τη σειρά.

                Comment


                • Originally posted by Aion
                  Ο sub_zero είπε ST και μετά PH.
                  Το είπε βάσει ποιότητας.Και εγώ αυτό λέω στο post μου.Σεναριακά πρέπει να τα παίξεις με την σειρά που είπα.Και συμφώνησα για τη σειρά ποιότητας.
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • Δηλαδή πρώτα PH και μετά ST λόγο σεναρίου, αλλα το ST είναι πιο ποιοτικό σαν τίτλος από PH, σωστά? Άμεσα sequels μεταξύ τους είναι?

                    Comment


                    • Ακριβώς.Το ph είναι ακριβώς μετά το windwaker και το spirit tracks εκατό χρόνια μετά από αυτά όπως λένε οπότε ναι είναι sequels.Θα τα δεις παίζοντάς τα.
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Φοβερή δουλειά από δυο παιδιά που διασκευάζουν σκηνές απ' το Majora's Mask ως μιούζικαλ!

                        Mayor's Council Room Fugato

                        Sakon's Arietta

                        Pamela's Arietta

                        Deku Palace Choir

                        Anju, the Postman and Anju's Mother

                        Giant's Aria
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Που λέτε... Άρχισα το Zelda Wind Waker HD και έπαθα αυτό που νόμιζα ότι θα πάθω με το Ocarina of Time που τελικά δεν έπαθα. Ok σας μπέρδεψα. Βασικά το Ocarina of Time ήταν το πρώτο Zelda που έχω παίξει και τελειώσει, όμως πριν το αρχίσω ήμουν κάπως επιφυλακτικός στο αν θα μου αρέσει, αν κάνει για μένα. Σκεφτόμουν ότι ίσος να έχει πολύ τεράστιο κόσμο γεμάτο με αδιάφορα - επί τον πλείστον - tasks, ασταμάτητο μπλα μπλα, αδιάφορα bonuses, και τελοσπάντων πράγματα όπως αυτά που δεν μου κάνουν. Τελικά είχα πέσει έξω, υπήρχαν ισορροπίες, και το απόλαυσα πολύ. E το Wind Waker που παίζω τώρα τα έχει όλα αυτά.

                          Μετά από 3 καθισιές και 4-5 ώρες, μόλις πήρα το πανί για να σαλπάρω με τον Βασιλιά τον Λιονταριών, όμως με έχει κουράσει. Μα ποσο μπλα μπλα? Ακόμα δεν μπήκε στο παιχνίδι, δεν υπήρξαν μάχες. Μονο στο Forsaken Island κάτι πήγε να παιχτεί όμως μπα... Άσε που ήταν και stealth φάση και είναι ένα χαραχτηριστικό που δεν μου αρέσει στα video games. Δηλαδή εκεί που πας να πολεμήσεις δεν έχεις σπαθί, παίρνεις σπαθί πας να πολεμήσεις και το χάνεις, το ξαναβρίσκεις αλλά εμφανίζεσαι αλλου. Βασικά όλο το παιχνίδι μέχρι τώρα είναι ένα tutorial, ένα tutorial γεμάτο μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα... Τα γράφω και μου έρχεται στο μυαλό η φράση "All work and no play makes Jack a dull boy" lol. Ίσος να μην είναι για μένα ένας τόσο μεγάλος κόσμος γεμάτος διαλογους χωρίς action. Oh well... I guess θα του δώσω ακόμα 1-2 ευκαιρίες μονο και μονο επειδή είναι Zelda και ελπίζω να με ξυπνήσει.

                          Ελπίζω τα υπόλοιπα Zelda να κλίνουν προς το style του Ocarina of Time.

                          Comment


                          • Αφού πάρεις το σπάθί γίνεται καλύτερο. Keep playing.

                            Comment


                            • Μα αφού δεν με αφήνουν να το σηκώσω . No action, no dungeon, no feeling of adventure. Πήρα το πανί και ακόμα το μισό νησί είναι ανεξερεύνητο. Αναρωτιέμαι αν είναι καλύτερα να φύγω ή να κάτσω να φάω στην μάπα τα κουτσομπολιά του κόσμου? Να βάλω παρωπίδες και να stick το the main quest κάνοντας skip όλα τα αλλα?

                              Στο Ocarina of Time δεν είχα αφήσει σχεδόν τίποτα πίσω. Έγραφε texts μετρημένα, διαλογους μετρημένους, ισορροπίες. Σε αυτό είναι σαν να τα τραβα από τα μαλλιά όλα αυτά, κάτι που μου φαίνεται σαν φτηνιάρικη προσπάθεια για να το κάνουν να δείχνει ακόμα πιο vast.

                              Comment


                              • Μην τολμήσεις και το παρατήσεις θα κάνεις τεράστιο λάθος. Τώρα θα φτάσεις στο πρώτο καλό dungeon και εκεί ουσιαστικά ξεκινάει η επικούρα. Όσο για το windfall island ψάξε να πάρεις την έγχρωμη φωτογραφική μηχανή για να κάνεις tweets .

                                Comment

                                Working...
                                X