Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • LoL, σιγα μην εβγαζε η From Software τον πνευματικο διαδοχο του Demon's Souls στο Κinect και μαλιστα αποκλειστικα. Σαν ιδεα και μονο αγγιζει τα ορια του σουρεαλισμου ...

    Comment


    • Το Project Draco φαίνεται imba όσο δεν πάει, ένας φαν των Panzer Dragoon δεν μπορεί να μείνει ανεπηρέαστος από μία τέτοια είδηση . Από εκεί και ύστερα ελπίζω να μην είναι μόνο για Kinect.

      straier αν έχεις pet θα έχει πλάκα να τα βγάζεις βόλτα με άλλους παίχτες, ή να έρχονται black phantoms άλλων παιχτών και να σου σκοτώνουν το pet . Σε αυτήν την περίπτωση απαιτώ ένα -30% CT .

      Comment


      • Ελπίζω κάποιος hacker να βρει τρόπο να το κάνει να παίζει με controllers. Εγώ δεν τολμάω και ούτε πρόκειται να παίξω με αυτή τη μαλακία το Kinect. Δεν τρελάθηκα να κινούμαι σαν χαζός...
        sigpic

        Comment


        • Bioshock Infinite
          10 πρώτα λεπτά.


          Φαίνεται πολύ καλό.
          Carpe diem

          Comment


          • Tι καλό, απίστευτο φαίνεται! O.O
            sigpic

            Comment


            • Capcom and Level-5 Teaming Up (click for more)


              Αναμενουμε νεα στην επομενη Ε3. Λετε να ειναι κανα νεο BoF; Παιζει πολυ εκτος αν βγαλουν καποιο νεο IP.

              Comment


              • Θα διαφωνήσω σε μερικά πράγματα για το Bioshock Infinite.

                Πρώτον, λέει ο Levine οτι δημιούργησε την Liz γιατί δεν ήταν ωραίο το να μιλάς στους χαρακτήρες απο τα intercom.
                Διαφωνώ. Ίσα ίσα, ήταν απο αυτά που δίνανε τόσο καλή ατμόσφαιρα και την αίσθηση της απομόνωσης και πανικού.
                Είχες οδηγούς, αλλά κανέναν κοντά σου. Στο Bioshock 2, όταν πολεμάς με τη κοπέλα στο τέλος, χάνεται αυτή η ατμόσφαιρα.

                Όσο για το gameplay, μαμάτο, αλλά και πάλι έχω κάποια βασικά προβλήματα, κυρίως με τους χαρακτήρες και το στόρυ.

                Δε μου αρέσει που μιλάει τόσο ο πρωταγωνιστής. Που μιλάει, γενικά. Επίσης, οι ατάκες είναι πολύ cheesy. Ελπίζω να ήταν πρόχειρες.

                Η Liz, τέλος, είναι και εμφανισιακά και στη συμπεριφορά λες και βγήκε απο ταινία της Disney. Δείτε το τέλος απο το 10λεπτο βίντεο.
                Εκεί που πάει να δείξει τον εχθρό αφού ματώνει η μύτη της, φέρνει το χέρι γροθιά στο στήθος και μετά το απλώνει για να δείξει.

                Εντελώς princess-ey κίνηση. Καθόλου ωραίο ή φυσικό. Δε θέλω παραμύθι. Θέλω σατανικούς κακούς αλα Fontaine και μαμημένη κοινωνία.
                Μου άρεσε αυτή η "κρυάδα" του πρώτου που σαν μόνο θετικό είχε την Tenenbaum και το τι αποφάσιζε ο πρωταγωνιστής.

                Τα "πατερούλη" και θρησκευτικός φανατισμός και προσωπικά του 2ου, δε μου αρέσανε. Προτιμώ πιο "ωμά" πράγματα και πιο βαριά.
                Δε θέλω να κάθομαι να παίζω Disney's Romeo and Juliet. Θέλω έναν γκαντέμη πρωταγωνιστή, καθίκια κακούς και καλούς χωρίς ρομάντζα.

                Αυτά είναι προσωπικα γούστα βέβαια και το demo ήρθε τόσο νωρίς που μπορεί τα πάντα να αλλάξουν, αλλά πρέπει να λέμε τη γνώμη μας για τέτοια.
                Ξέρω οτι αυτό που βλέπω δεν είναι με καμμιά Παναγία το τελικό παιχνίδι, αλλά αυτά τα 2-3 πράγματα δε μου αρέσανε καθόλου.
                Και επειδή, ειδικά το θέμα της προσωπικής επαφής με χαρακτήρες, είναι κάτι που σκοπεύουν να κάνουν, έχω ψιλοχαλαστεί για το στόρυ απο τώρα.
                Για το στόρυ, τους χαρακτήρες και κυρίως την ατμόσφαιρα όταν θα έχεις companion. Και τα 3 ήταν μαμάτα στο πρώτο παιχνίδι και είναι κρίμα.
                sigpic

                Comment


                • Stavrwnw ta daxtyla mou gia kainourio BOF!
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Εγώ συνεχίζω να βλέπω το 10λεπτο βίντεο απο Infinite, αλλά αρχίζω και προσαρμόζομαι κάπως σε κάποια θέματα.
                    Ακόμα δε μου αρέσει η "πριγκίπισσα" και οτι θα την έχεις όλη την ώρα μαζί, αλλά το οτι μιλάει ο τύπος, π.χ δε με ενοχλεί πια.
                    sigpic

                    Comment


                    • EDGE #220 Scores straight from gaf:

                      Castlevania: Lords of Shadow (360 version) - 8
                      Enslaved: Odyssey to the West (360 version) - 8
                      Dead Rising 2 (PS3 version) - 7
                      Hydrophobia - 3
                      Civ V - 9
                      Sports Champions - 6
                      Elemental: War of Magic - 6
                      Last Window: The Secret of Cape West - 7
                      Kung-Fu rider - 4
                      Start the Party - 5
                      Wii Party - 5
                      Quantum Theory (360 version) - 3
                      Dodonpachi Resurrection (iPhone) - 8

                      Comment


                      • Μάλιστα.Ενθαρρυντικό το 8 για το castlevania(αν και το edge δεν το εμπιστεύομαι πλέον καθόλου),wtf για το civilization,το χει θάψει η fanbase της σειράς.(περισσότερα θα γράψω αργότερα στο θέμα του παιχνιδιού)

                        Γενικά μου κάνει εντύπωση το ότι πάρα πολλές φορές η άποψη των παιχτών και των reviewers διαφέρει τόσο πολύ.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • Πάντως για το Enslaved κρατάω τις επιφυλάξεις μου γιατί το EDGE βάζει γενικά το κάτι παραπάνω, όσο έχω παρατηρήσει τουλάχιστον, σε games από UK developers. Για το Castlevania πραγματικά μπράβο, καιρός ήταν η σειρά να πετύχει κάτι άρτιο σε 3D.

                          EDIT:
                          Επίσης κάπου εδώ να αναφέρω πως τα DoDonpachi και ESPGaluda για iphone είναι απίστευτες προσπάθειες από την Cave από όσο έχω δει/ διαβάσει και μάλιστα σε καλή τιμή. Μπράβο ρε Cave!
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Α βρετανική είναι η Ninja Theory;Τώρα εξηγείται γιατί κάνανε τόσο σκατόφλωρο τον Dante.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Originally posted by Deus View Post
                              Μάλιστα.Ενθαρρυντικό το 8 για το castlevania(αν και το edge δεν το εμπιστεύομαι πλέον καθόλου),wtf για το civilization,το χει θάψει η fanbase της σειράς.(περισσότερα θα γράψω αργότερα στο θέμα του παιχνιδιού)

                              Γενικά μου κάνει εντύπωση το ότι πάρα πολλές φορές η άποψη των παιχτών και των reviewers διαφέρει τόσο πολύ.
                              Εγώ σίγουρα δεν θα το έθαβα πάντως.
                              Είναι πολύ καλό παιχνίδι στο οποίο μερικές αλλαγές έχουν ξενερώσει όσους ασχολούνται πολλά χρόνια με την σειρά (me included δυστυχώς...). Έχει πάρα πολλές αλλαγές και δεν είναι όλες απαραίτητα καλές. Π.χ. αργεί υπερβολικά πολύ η παραγωγή οτιδήποτε.

                              Το 9άρι φαντάζομαι πάει γιατί το Game έχει καλύτερο battle system (επίσης ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ διαφορετικό), πολύ καλύτερο interface απο πρίν (αν και κουραστική πολλές φορές η απλοποίηση του) και επειδή μάλλον αισθητικά πρόκειται για τον καλύτερο turn-based τίτλο που έχει κυκλοφορήσει.

                              For the Record, εγώ θα του έβαζα 8+. Μέχρι να αρχίσει το Patching πάντως εγώ θα συνεχίσω να παίζω το Civ 4: BTS.

                              Comment


                              • NBA Elite 11 delayed (SPM)
                                NBA Jam coming as standalone product on PS3/360 (FUCK YEAH)


                                Find in-depth gaming news and hands-on reviews of the latest video games, video consoles and accessories.


                                Τεραστια νεα, ακους εκει να παρουμε NBA Elite (Live) για με το ζορι. Ας βαλουν το Elite σαν DLC code του Jam, first things first.

                                Boom shakalaka is closer than ever .

                                Comment

                                Working...
                                X