Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Επος
    [YOUTUBEHD]caiIamHIzBY[/YOUTUBEHD]
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Συμφωνώ.Κρίμα που είναι multiplayer only.
      Carpe diem

      Comment


      • Edge 260 reviews:

        Beyond: Two Souls - 5
        Card Hunter - 8
        Pokemon X/Y - 8
        Rain - 5
        Sonic: Lost World - 4
        Wii Party U - 5
        Sokobond - 9
        Ookibloks - 8
        Where's My Water? 2 - 4

        Επισης μετα απο σχετικη ψηφοφορια οριστε το top 20 των αναγνωστων του ΕDGE. Αρκετα καλο θα ελεγα αν και ουσιαστικα και περα απο μια εξαιρεση ξεκιναει απο τη γενια N64/PSX (σαν να μας πηραν λιγο τα χρονια):

        20 - World of Warcraft
        19 - Marjoa's Mask
        18 - Vice City
        17 - Chrono Trigger
        16 - Portal
        15 - Red Dead Redemption
        14 - Bioshock
        13 - Ico
        12 - The Last of Us
        11- Dark Souls
        10 - Super Mario Galaxy
        9 - Metal Gear Solid
        8 - Shadow of the Colossus
        7 - Goldeneye
        6 - Halo
        5 - RE4
        4 - Final Fantasy VII
        3 - Half Life 2
        2 - Super Mario 64
        1 - Ocarina of Time

        Comment


        • Αν το αναγνωστικό κοινό του Edge ήταν περισσότερο pc gamers το HL2 άνετα θα έβγαινε πρώτο
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • 4/5 τίτλους της πρώτης πεντάδας είναι ιαπωνικοί και η αναλογία ιαπωνικών - δυτικών τίτλων είναι ισορροπημένη (11-9 υπέρ των πρώτων).

            Καλά να είμαστε μέχρι τότε, αλλά θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πόσοι ιαπωνικοί τίτλοι θα βρίσκονται σε μια αντίστοιχη λίστα σε μια ή δυο δεκαετίες από τώρα, αν θα βρίσκεται κανένας δηλαδή...
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • Αρκετα ισορροπημενη λιστα απ' ολες τις αποψεις, πολυ καλες επιλογες και καποιες ειναι σχετικα "ψαγμενες" αν λαβουμε υποψιν πως ειναι επιλογες αναγνωστων ιδιως και οχι απλα η αποψη 4-5 συντακτων. Οι καλοι ποιοτικοι τιτλοι απο Ιαπωνια μερια σιγουρα μειωθηκαν τελευταια, αλλα οταν (θα) κανεις ενα top 10-20 σε βαθος 10 ετων για παραδειγμα δεν πιστευω πως θα ναι δυσκολο να βρεις καποιους τιτλους που θα ξεχωριζουν ακομα και μετα απο καποια χρονια, παροτι η δυση θα χει λογικα περισσοτερες μεγαλες παραγωγες.

              Comment


              • Όντως πολύ καλή λίστα και συγκεντρώνει πολλά παιχνίδια σταθμούς.Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η ύπαρξη του the last of us,ενός τίτλου που βγήκε σχετικά πρόσφατα αλλά παρόλα αυτά πρόλαβε να καθιερωθεί ως ένας από τους καλύτερους τίτλους.


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • Originally posted by Deus View Post
                  Όντως πολύ καλή λίστα και συγκεντρώνει πολλά παιχνίδια σταθμούς.Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η ύπαρξη του the last of us,ενός τίτλου που βγήκε σχετικά πρόσφατα αλλά παρόλα αυτά πρόλαβε να καθιερωθεί ως ένας από τους καλύτερους τίτλους.
                  Το παιζω τωρα, ειναι πολυ καλο AAA game αλλα οχι να ειναι διπλα στα υπόλοιπα, βασικα ουτε GOTY δεν ειναι για εμενα μεχρι στιγμης. διαφωνω εντελως και με το dark souls βεβαια.. Δεν το τελείωσα ακομα το tlou οποτε επιφυλάσσομαι λιγο..

                  Comment


                  • Κρινοντας απο το τι βλεπω σε ξενα fora παντως για την τρεχουσα γενια το Dark Souls ειναι σοβαρος υποψηφιος για game of the generation... ακομα και αν δεν ειναι το καλυτερο ειναι σιγουρα μεσα στα πολυ κορυφαια. Ουτε εγω το εχω παιξει αλλα δε μπορει κανεις να αρνηθει την ευρεια αποδοχη του παρα την ιδιαιτερη φυση του (βασικα αυτο το εκανε να ξεχωρισει εν τελει).

                    Comment


                    • Στο pc το εβγαλα στα 10 λεπτα παντως.. Γουστα ειναι σιγουρα δεν αμφισβητώ την επιτυχία του ουτε οτι ειναι καλο παιχνιδι γενικα.

                      Comment


                      • Κάτι που μου χτύπησε με μία πρώτη ματιά είναι ότι δεν υπάρχει ούτε ένα adventure.
                        Κατά τα άλλα Portal; Με την ίδια λογική γιατί όχι και braid ας πούμε;
                        Dark Souls; Καλά καλά δεν ξέρω για τι ακριβώς πρόκειται αλλά με βάση την εικόνα που έχω, δεν θα μπορούσε πχ το diablo να ήταν στη θέση του;
                        Αυτό που μου άρεσε πάντως είναι ότι στις σειρές με διπλές εισαγωγές επιλέχθηκαν παιχνίδια που όντως είχαν μία διαφορετική προσέγγιση μεταξύ τους.

                        Δεν υπάρχει μέσα Shenmue...

                        Comment


                        • Γιατι να υπαρχει καποιο adventure, το ειδος εδω και χρονια φυτοζωει, εκτος αν περιμενες να δεις κατι απο early-mid 90s και αν. Το ειδος σπανια φιγουραρει σε τετοιες λιστες παντως (μην πω και ποτε για την ακριβεια).

                          Portal και Braid δε μπαινουν στην ιδια κατηγορια, οποτε δεν καταλαβαινω τη λογικη αφου το ενα τοτε γιατι οχι και το αλλο. Δε θελω να αναλωθω σε μια τετοια συγκριση, παντως πιστευω πως το Portal προσεφερε πολλα περισσοτερα στη βιομηχανια απο το καθε Braid.

                          Το Dark Souls δεν εχει την παραμικρη σχεση με το Diablo, το Diablo ειναι ενα κοινο hack n slash που το παιζεις χυμα, χωρις να σκεφτεσαι καλα καλα... Το DS ειναι στο αλλο ακρο απο αποψης τεχνικης (και υπομονης υποθετω) που απαιτει και φυσικα εχει και το αναλογο βαθος στους μηχανισμους του. Επισης ειναι κανονικο action rpg.

                          Comment


                          • Αυτό για τα adventures θα έπρεπε να το είχα θέσει ως ρητορικό ερώτημα πιο σωστά. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι για ένα είδος που για αρκετά χρόνια ήταν από τους πυλώνες της βιομηχανίας είναι λίγο "άδικο" να μην έχει ούτε ένα εκπρόσωπο στην 20αδα. Το πρώτο που θα μου ερχόταν στο μυαλό πάντως και είναι και σύγχρονο με κάποια από αυτά της λίστας είναι το Grim Fandango.

                            Δεν συγκρίνω άμεσα Braid και Portal αλλά στο ότι και τα 2 οφείλουν την επιτυχία τους κυρίως στο ότι εφάρμοσαν μία έξυπνη ιδέα στο Gameplay. To point μου πάντως είναι ότι για μένα τέτοια παιχνίδια (κανένα από τα 2 δλδ) ναι οκ είναι για 10 κτλ κτλ αλλά σε καμία περίπτωση για μία τέτοια λίστα. Θα ήθελα πάντως να διαβάσω για ποιο λόγο θεωρείς ότι το portal αξίζει να βρίσκεται εκεί, ίσως χάνω κάτι.

                            Το Ds το είχα στο μυαλό μου πιο πολύ σαν hack n slash.

                            Comment


                            • Στη λίστα θα μπορούσε να'ναι και το xenoblade με την ίδια λογική.Επίσης κάποιο pokemon ή donkey kong ή sonicΜέτρια λίστα αν και έχειμερικά σωστά.
                              Το majora's mask έπρεπε να'ναι πολύ πιο πάνω και επειδή είναι edge πάνω και από το Ocarina..
                              :-P
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • Όχι το Diablo 3 δε θα μπορούσε σε καμιά περίπτωση να είναι στη θέση του Dark Souls.
                                Βέβαια είναι και τα δύο dungeon crawlers αλλά το ένα είναι 3D όπου παίζεις αργά και σταθερά με ελάχιστη έμφαση στο loot και που κάθε όπλο έχει το δικό του moveset ενώ στο Diablo γίνεται ένας χαμός στην οθόνη και είναι ξεκάθαρα loot-based.
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X