Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εμένα πάλι τα Wii like κτλ άνοιγμα προς casuals μου κάνει και προσπάθεια για εύκολο κέρδος.Ξέρομαι είμαι κυνικός αλλά ας το δούμε από επιχειρηματική σκοπιά.
    [/b]
    Δυστυχώς, είναι κοινό μυστικό, ότι αυτό είναι το πιθανότερο.
    Εξάλλου ας είμαστε ρεαλιστές, οι developers θα πρέπει να αναπροσδιορίζουν αρκετά πράγματα στην ανάπτυξη των τίτλων τους για την εφαρμογή ενός τόσο διαφορετικού μοντέλου χειρισμού και δεν είμαι καθόλου σίγουρος εάν είναι διατεθειμένοι να το κάνουν.

    Παρόλα αυτά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία, ας βγει με το καλό και βλέπουμε.

    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Kαταρχήν θέλω να ξεκαθαρίσω ότι το sixaxis δεν είναι προχειροδουλειά και ούτε λίγο μπροστά στο wii mote καθώς πρόκειται για δύο εντελώς διαφορετικά πράματα με διαφορετικούς σκοπούς και αυτό το καταλαβαίνεις πολύ καλά όταν παίξεις και με τα δύο. Αυτά τα έχουμε πει χίλιες δυο φορές οπότε δεν υπάρχει λόγος να τα ξανααναφέρουμε.

      Από την άλλη μεριά θα συφωνήσω με τον hideo, περί του γενικού αρνητικού κλίματος που υπάρχει για την sony (που σαφώς υποχώρησε πολύ σε σχέση με πέρυσι) και μάλλον όχι (πλέον) για το ps3. Θα συμφωνήσω και με τον Buraigh Fighter πως ένα χειριστήριο παρόμοιο με αυτό του wii, είναι κάλτσα που βρωμάει και υποδηλώνει δημιουργία μετριοτάτων games, τα οποία θα απευθύνονται έτσι και αλλιώς σε άτομα που δεν έχουν σοβαρή σχέση με τα videogames, άρα έχουν και πολύ μικρές απαιτήσεις.

      Κατά τη γνώμη μου είναι λάθος κονσόλες σαν τα ps3, xbox360 να προχωρήσουν σε μία τέτοια κίνηση καθώς games σαν τα guitar heroe, EYE toy και άλλα, υποδηλώνουν πως υπάρχει και άλλη οδός.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Kαταρχήν θέλω να ξεκαθαρίσω ότι το sixaxis δεν είναι προχειροδουλειά και ούτε λίγο μπροστά στο wii mote καθώς πρόκειται για δύο εντελώς διαφορετικά πράματα με διαφορετικούς σκοπούς.[/b]
        Για εξήγησε το μου αυτό σε παρακαλώ.

        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • μα για ποιον άλλο λόγο θα το έκαναν;είδαν ότι τραβάει τον κόσμο αυτή η απλότητα(όχι απλοϊκότητα) και σκέφτηκαν την μεγαλύτερη συγκομιδή κερδών.
          εμένα προσωπικά μια τέτοια κίνηση προς το παρόν με αφήνει αδιάφορο,αλλά χαίρομαι για τη Μ$ μπας και ξεπεράσει τη σονυ.και εξηγούμαι:

          1)ο λόγος που γουστάρω να ξεπεράσει τη σονυ είναι διότι έχω αγοράσει το xbox360(j/k)ο λόγος είναι ότι από την αρχή η Μ$ προσέφερε την πιο ολοκληρωμένη πρόταση κι όμως μένει πίσω λόγω του ότι η μία έχει το όνομα και η άλλη την απλότητα.άλλο που αν καταφέρει η Μ$ να περάσει μπροστά θα γίνει ακόμα μεγαλύτερος ο ανταγωνισμός και αυτό είναι καλό για όλους μας.


          2)ο λόγος που με αφήνει αδιάφορο εμένα ως Αντώνη είναι το γεγονός ότι οι ομάδες ανάπτυξης δεν πρόκειται να το εκμεταλλευτούν σε ποιοτικά I.P.s αλλά σε shovelware.

          Hideo αν για οποιοδήποτε λόγο σου περασα το μήνυμα του antisony fanboy να σου πω ότι σκοπεύω να πάρω και τις 3 κονσόλες αυτής της γενιάς και ότι έχω στην κατοχή μου όλες τις προηγούμενες κονσόλες της σόνυ.




          edit:δεν είχα δει το ποστ του μεγάλου αφεντικού.
          Carpe diem

          Comment


          • Αυτο ηταν ειρωνικο και δεν το σχολιαζω.Καλυτερα να υπερασπιζομαι κατι οταν θεωρω οτι αδικειται,παρα ασχολουμαι με το θαψιμο αλλων κονσολων. wink.gif [/b]
            Welcome to the club
            Το είπα εννοώντας ότι δεν βλέπω παρουσία και συμμετοχή παρά μόνο σε υπεράσπιση της τιμής της κονσόλας.

            Τα έχουμε πει κιόλας αν θυμάσαι, τόσο για το θάψιμο όσο και για τις βλακείες που γράφονται καθημερινά.
            Τώρα αν νομίζεις ότι εδώ υπάρχουν άτομα με αυτόν το σκοπό, ή λες και δεν έχουμε ακούσει τα μύρια όσα και για τις άλλες κονσόλες...πιστεύω καταλαβαίνεις.



            Για το Motion sensing εχουμε ακουσει πολλα,ειδικα οταν ανακοινωθηκε ολοι μιλαγαν για αντιγραφη κτλ κτλ.Για πια αλαζονια μιλας?και ποιες αντιφασεις?εγω δεν μιλαω για την δονηση.[/b]
            Αντιφάσεις & αλαζονία εννοώ την όλη συμπεριφορά στο θέμα.
            Θέλω να πιστεύω όλοι θυμόμαστε..


            αν εβγαινε αυτη η ειδηση για Ps3 πιθανολογω οτι δεν θα απαντουσες,ενω τωρα το βρηκες θετικο.Πιθανον να αναλαμβαναν οι υπολλοιποι δραση ομως smile.gif

            Δεν λεω οτι το κανουν ολοι επιτηδες,αλλα η αποψη μου ειναι οτι υπαρχει μια αρνητικοτητα για την sony και το ps3.Εχω ξαναπει οτι εδω στο φορουμ υπαρχει σιγουρα σε πολυ μικροτερο βαθμο απο αλλες κοινοτητες.[/b]
            Ο καθένας υποθέτει ό,τι θέλει, όποτε θέλει,βλέπε παραπάνω.
            <<Ομάδες κρούσης>> λολ καλόοοοοο


            Μαλλον η γνωμη σου ειναι οτι βλεπω φαντασματα,δεν με πειραζει.Εχω διαφορετικη αποψη ομως και αυτο δεν αλλαζει.[/b]
            Μα δεν με ενδιαφέρει να αλλάξει,προσωπική άποψή σου είναι άλλωστε, οχι γεγονός .
            Η γνώμη μου δεν είναι οτι κυνηγάς φαντάσματα αλλά ότι αναλώνεσαι σε αυτό που είπα πιο πάνω, στο λέω με πάσα ειλικρίνεια και φιλικά.
            Όπως είχαμε συζητήσει, πάντα μα ΠΑΝΤΑ δυστυχώς κάποιος θα είναι ο εύκολος στόχος για κριτική, αυτό διαχρονικά δεν αλλάζει.Αυτό το βλέπεις σε κάθε έκφανση, από τις ομάδες, τα κόμματα κτλ.Το μόνο που αλλάζει είναι το υποκείμενο αυτής της κριτικής.

            Παλιότερα στην vg κριτική κύριος στόχος ηταν η Sega,έπειτα η Nintendo,τώρα η Sony, η MS κτλ. Το γίνεται με τα &#39;&#39;forum warz&#39;&#39; όμως, δεν επηρεάζει την αγορά. Άλλωστε εκτεθειμένοι βγαίνουν όσοι κατόπιν εορτής γλύφουν εκεί που έφτυναν παλιά και αναδιπλώνονται για τα ψέματα ή τις βλακείες που είχαν πει παλιά. ;)

            NDS themes

            Comment


            • Φυσικα και ισχυει η φημη. Το Wii εφερε την επανασταση και οι υπολοιποι θα ακολουθησουν. Τελος.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • <div class='quotetop'>(Ramparter &#064; Apr 8 2008, 03&#58;05 PM) [snapback]17625[/snapback]</div>
                Φυσικα και ισχυει η φημη. Το Wii εφερε την επανασταση και οι υπολοιποι θα ακολουθησουν. Τελος.
                [/b]

                νάτο το καλό το fanboy ;)
                Carpe diem

                Comment


                • <div class='quotetop'>(Loggo &#064; Apr 8 2008, 02&#58;55 PM) [snapback]17621[/snapback]</div>
                  Για εξήγησε το μου αυτό σε παρακαλώ.
                  [/b]
                  Τέλος πάντων αν και όπως είπα αυτά τα αναλύσαμε διεξοδικά στο forum του gamepro, θα αναφέρω συνοπτικά κάποια πράματα.

                  Πρώτον το wii με το χειριστήριο που έχει που απευθύνεται; μεταξύ άλλων απευθύνεται και σε non gamers, περισσότερο από κάθε άλλη κονσόλα. Αλλιώς δεν θα έβλεπες mini games σαν το wii play, sports και σε λίγο το wii fit (και ίσως άλλα που μου διαφεύγουν). Αυτά όλα δεν θα ήταν όπως είναι δίχως το wii mote το οποίο είναι έτσι κατασκευασμένο ώστε να προσομοιάζει κατά το μέτρο του δυνατού την κίνηση μιας ρακέτας, ενός μπαστουνιού του golf, ενός τόξου κτλ κτλ. Αυτό είναι το σημαντικό που προσφέρει το wii με το wii mote. Βέβαια μέχρι στιγμής και εκ των πραγμάτων η όλη ιδέα αποδίδει πολύ καλύτερα στα mini games για non gamer και όχι στα games όπως τα ξέρουμε και δεν θα αναφερθώ αυτή τη στιγμή στο λόγο που οφείλεται κάτι τέτοιο.

                  Aπό την άλλη το sixaxis δεν φτιάχθηκε (ούτε εγώ πάντως μπορώ να αρνηθώ πως σε αυτό δεν είδαν και τις ενέργειες της Nintendo) για να προσομοιάσει κινήσεις όπως αυτές που μπορεί να προσομοιάσει το wii, διαφορετικά θα φτιάχναν κάτι σαν το wii mote, αλλά για πολύ απλούστερες κινήσεις ενέργειες, που εκ των υστέρων αυτές είναι η χρήση του octocam στο MGS4, η ισορροπία και η ρύθμιση της γωνίας ρίψης μια χειροβομβίδας στο Uncharted ή ο χειρισμός του αεροσκάφους ή του δράκου στα Warhawk και Lair αντίστοιχα. Επίσης πολύ σημαντικό είναι πως δεν είδαμε χρήση των δυνατοτήτων του sixaxis σε games για non gamers παρά μόνο στα παραδοσιακά games και αυτό έχει τη σημασία του. Άλλωστε το sixaxis είναι σαν ένα dualshock 2 (χωρίς βέβαια δόνηση) που έχει και αυτή την επιπλέον δυνατότητα διατηρώντας την εργονομία του dualshock 2.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • <div class='quotetop'>(Altair &#064; Apr 8 2008, 11&#58;57 AM) [snapback]17622[/snapback]</div>
                    Hideo αν για οποιοδήποτε λόγο σου περασα το μήνυμα του antisony fanboy να σου πω ότι σκοπεύω να πάρω και τις 3 κονσόλες αυτής της γενιάς και ότι έχω στην κατοχή μου όλες τις προηγούμενες κονσόλες της σόνυ.
                    edit:δεν είχα δει το ποστ του μεγάλου αφεντικού.
                    [/b]
                    Αστα ρε hater αυτα
                    lol πλακα κανω φυσικα.Δεν σημαινει οτι αν εχεις μια αποψη(και ας διαφωνω) εισαι και fanboy.To θεμα ειναι να εχεις σταθερες αποψεις.Δλδ αν η sony ηταν MS και η MS sony να ελεγες παλι τα ιδια.Δεν αμφιβαλω οτι θα το εκανες.

                    <div class='quotetop'>(boy_without_a_fairy &#064; Apr 8 2008, 11&#58;58 AM) [snapback]17623[/snapback]</div>
                    Το είπα εννοώντας ότι δεν βλέπω παρουσία και συμμετοχή παρά μόνο σε υπεράσπιση της τιμής της κονσόλας.[/b]
                    Boy εχεις σιγουρα υπερασπισει το wii 100δες φορες περισσοτερο απ&#39;οτι εγω το ps3.Και φυσικα καλα κανεις,δεν προκειται να σου πει κανεις κατι.Αν διαφωνω σε καποιο ποστ σου περι wii θα απαντησω.Αλλα οχι να απολογουμαι επειδη γραφω το αυτονοητο.
                    Εσυ ειχες πει αλλωστε οτι δεν σου αρεσουν οι ταμπελες.
                    Παρ&#39;ολα αυτα μολις μου την τοποθετησες.

                    <div class='quotetop'>(boy_without_a_fairy &#064; Apr 8 2008, 11&#58;58 AM) [snapback]17623[/snapback]</div>
                    Τα έχουμε πει κιόλας αν θυμάσαι, τόσο για το θάψιμο όσο και για τις βλακείες που γράφονται καθημερινά.
                    Τώρα αν νομίζεις ότι εδώ υπάρχουν άτομα με αυτόν το σκοπό, ή λες και δεν έχουμε ακούσει τα μύρια όσα και για τις άλλες κονσόλες...πιστεύω καταλαβαίνεις.[/b]
                    Ναι θυμαμαι,και αν δεν κανω λαθος σου ειχα πει οτι υπαρχει και για το wii μια παρομοια κατασταση.Σε μικροτερο βαθμο κατ&#39;εμε.


                    <div class='quotetop'>(boy_without_a_fairy &#064; Apr 8 2008, 11&#58;58 AM) [snapback]17623[/snapback]</div>
                    Αντιφάσεις & αλαζονία εννοώ την όλη συμπεριφορά στο θέμα.
                    Πιστεύω ο καθένας καταλαβαίνει, αν θέλει βέβαια.[/b]
                    Μα σου ξαναλεω δεν μιλαω για την δονηση.Το motion sensing κραξανε μολις εγινε η παρουσιαση του.Αλλα και γι αυτο που ειπαν για την δονηση,πραγματικα δεν καταλαβαινω τον ντορο που εγινε.Απο ποτε μας νοιαζει τι λεει ο καθενας.Ας προσφερει το ps3 οτι και το ps2+8 χρονια ζωης και επιτρεπω στο καθε kutaragi να βγει να δηλωσει οτι ο hideo(εγω) μαμιεται

                    Και εγω φιλικα τα λεω φυσικα.

                    Comment


                    • Επιτέλους παιδιά με τη φοβία και τα φαντάσματα κατά της Sony.
                      Κι άντε να δεχθώ πως όντως υπάρχει, υπήρχε περισσότερο γιατί πέρασε κι αυτό, ένα αρνητικό κλίμα απέναντι στο PlayStation και τη Sony, όπως σωστά είπε κι ο Boy τα ίδια γινόντουσαν μερικά χρόνια πριν απέναντι στην SEGA την Nintendo κοκ, πάντα αυτός που κάνει λάθει, και περπατά έχοντας την μύτη ψηλά, σα κεραία απορρόφησης ηλιακής ενέργειας, τα ακούει, πάει πέρασε κι αυτό.

                      Δε μπορώ να διαβάζω ασυναρτησίες.
                      Κάθε φορά που ένα χειριστήριο αλλάζει, εξελίσσεται, εφαρμόζει πέντε νεωτερισμούς ή και πειραματισμούς ίσως, το κάνει αποκλειστικά και μόνο για έναν σκοπό, να εξελίσσει το υπάρχων control scheme και να ανταποκριθεί στη νέα τάξη πραγμάτων στο gaming, γι αυτό βγήκε κάποτε το D-Pad, αργότερα το analog stick, σήμερα τα motion controls και πάει λέγοντας.

                      Το Sixaxis τι ακριβώς έχει πετύχει και ποιο ακριβώς είναι το Potential που έχει σαν concept ειδικά απέναντι στο Wiimote;
                      Οι developers εννιά στις δέκα φορές αγνοούν τις ιδιαιτερότητες του χειριστηρίου, αλλά ακόμα κι όταν δε το κάνουν, πρόκειται για gimmick μικροπροσθήκες κι όχι για μια ολοκληρωμένη νέα πρόταση, σε αντίθεση με το Wiimote, είναι ένα χειριστήριο που εφαρμόζει επιφανειακά κάποιες motion sensing δυνατότητες που ήλθε και θα απέλθει απαρατήρητο όπως φαίνεται, ο περισσότερος κόσμος έχει ηδη ξεχάσει επιδεικτικά το γεγονός πως το sixaxis φέρει motion sensing δυνατότητες.

                      Το Wiimote δείχνει καθαρά τον δρόμο για το που και πως θα πρέπει να κινηθούν τα control schemes στον μέλλον, σε πολλά επίπεδα, όχι σε όλα, αλλά σε πολλά.
                      Δεν είμαι καθόλου σίγουρος για το εάν η Sony θα ακολουθήσει την συνταγή του sixaxis όταν με το καλό βγάλει το PlayStation 4, πόσο μάλλον δε κάποιος τρίτος να αντιγράψει το concept του Sixaxis, αντίθετα το γεγονός και μόνο πως ήδη η βιομηχανία ψάχνεται γύρω από το concept του Wiimote λέει πολλά.

                      Το Wiimote λανθασμένα έχει συνδεθεί με το casual gaming, λόγο της τραγικής κατάστασης που επικρατεί στο Wii, μιας κονσόλας η οποία έτσι κι αλλιώς όμως βγήκε με σκοπό να είναι πρώτα casual και μετά hardcore, μη μπερδεύεστε και δείτε τις δυνατότητες που ανοίγονται για πολλά, όχι για όλα επαναλαμβάνω, genres με το Wiimote, κι όχι με το Sixaxis.

                      Αν το Wiimote είχε βγει αποκλειστικά με γνώμονα το πώς θα κόβεις καλύτερα τα καρότα και τις ντομάτες, δε θα βλέπαμε υλοποίηση σαν αυτή του Metroid και του Medal of Honor, η κατάσταση στο Wii, αποτελεί τροχοπέδη στην προσπάθεια του controller να φανερώσει το potential που έχει, σε μια κονσόλα με διαφορετικό target group όπως το 360 ή το PS3, τα πράγματα θα είναι διαφορετικά.

                      Όσο για τα casual games αυτά καλώς ή κακώς ήρθαν για να μείνουν και να αποτελέσουν από εδώ και πέρα μέρος της καθημερινότητάς μας, ακριβώς όπως έγινε κάποτε και με τα mainstream games, οι παλιότεροι θυμούνται και τις αντίστοιχες αντιδράσεις για τη μετάβαση στο mainstream μοντέλο της βιομηχανίας τότε , αυτό δε μπορεί να αποφευχθεί ούτε στα PS3 και 360, είτε βγει, είτε όχι ένα Wii like control.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • νάτο το καλό το fanboy ;)
                        [/b]
                        Δεν είναι fanboy είναι fan της nintendo .

                        Aπό την άλλη δεν καταλαβαίνω το λόγο για τον οποίο πρέπει ντε και καλά να υπερασπιστείς μια κονσόλα.Ακόμη και αυτό σε κατατάσσει στο να είσαι fanboy ε εντάξει λίγο λιγότερο ίσως.Ούτε βέβαια είναι σωστό να κατακρίνεις χωρίς λόγο τις άλλες κονσόλες.Είπαμε παν μέτρον άριστον.Δεν χρειάζεται να γίνεσαι κακόβουλος και fanboy.Γενικότερα μιλάω.

                        Από την άλλη η sony βρέθηκε να&#39;ναι το αντικείμενο της κριτικής λόγω των δικών της προσωπικών λαθών κάτι το οποίο δεν αλλάζει.Είχε κάνει λάθη στην αρχή κακά τα ψέματα.Προσπαθεί να τα διορθώσει τώρα.Άλλες φορές με τον σωστό τρόπο(μείωση τιμής,dualshock 3) άλλες όχι(το ενδεχόμενο για wiimote like χειριστήριο).Το ίδιο βέβαια ισχύει εν μέρη και για το 360.Δεν βρίσκω κανέναν λόγο να αναλωθεί σε τέτοιες κινήσεις καθώς το πιθανότερο είναι να γίνουν προχειροδουλειές.Από την άλλη ποιος μας εγγυάται ότι το χειριστήριο θα&#39;ναι έτσι όπως πρέπει να&#39;ναι.

                        Τέλος να αναφέρω μερικά πράγματα για το sixaxis.Ναι είναι προχειροδουλιά.Η sony το έκανε για να προλάβει την nintendo και να την μιμηθεί κάπως(είπε να μην το κάνει σαν του Wii αλλά να το διαφοροποιήσει κάπως) αλλάζοντας το χειριστήρ σαν ιο της.Ως αποτέλεσμα είχαμε κάτι απλοικό σε έμπνευση και με ελάχιστη χρησιμότητα στα games εν τέλη.Επομένως μιλάμε για κάτι πολύ κατώτερο του Wiimote.
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • Boy εχεις σιγουρα υπερασπισει το wii 100δες φορες περισσοτερο απ&#39;οτι εγω το ps3.Και φυσικα καλα κανεις,δεν προκειται να σου πει κανεις κατι.Αν διαφωνω σε καποιο ποστ σου περι wii θα απαντησω.Αλλα οχι να απολογουμαι επειδη γραφω το αυτονοητο.[/b]
                          Φυσικά, σε όλες τις κονσόλες (και pc), αν και μόνο σε ενα φόρουμ.
                          Άλλωστε έχουμε ακούσει κάθε καρυδιάς καρύδι.


                          Εσυ ειχες πει αλλωστε οτι δεν σου αρεσουν οι ταμπελες.
                          Παρ&#39;ολα αυτα μολις μου την τοποθετησες. smile.gif [/b]
                          Δεν έχω καμία τέτοια πρόθεση, όπως είπα, στο λέω καλοπροαίρετα.Πιστεύω πρέπει να είμαι ειλικρινής. ;)
                          Σόρρυ αν έδωσα τέτοια εντύπωση.
                          Τέσπα η λέξη κλειδί είναι το <<μόνo>> στην φράση <<Το είπα εννοώντας ότι δεν βλέπω παρουσία και συμμετοχή παρά μόνο σε υπεράσπιση της τιμής της κονσόλας>>.
                          Για να μην παρεξηγηθώ, δεν διαφωνώ στην <<υπεράσπιση>>,άλλωστε όταν υπάρχει λόγος έχω κι εγώ λάβει θέση υπέρ κάθε κονσόλας ή τίτλου όταν κρίνεται άδικα είτε αυτή είναι το ps3,το psp,το x360 κτλ. ;)




                          Ναι θυμαμαι,και αν δεν κανω λαθος σου ειχα πει οτι υπαρχει και για το wii μια παρομοια κατασταση.Σε μικροτερο βαθμο κατ&#39;εμε.[/b]
                          υπάρχει,όπως και για το DS κτλ. τους επικήδιους της Νintendo μόνο αν βάλεις ή για τις τεχνικές τους δυνατότητες, το όνομα,την καραμέλα &#39;&#39;gimmick&#39;&#39; χωρίς πραγματική εμπειρία σε καλούς τίτλους κτλ.





                          @ ΒigBoss
                          Τα wii controls είναι τόσο καλά ή τόσο χάλια όσο η αξιοποίησή τους από τους developers.

                          Μπορείς να δεις το χειρότερο αποτέλεσμα αλλά μπορείς όμως να δεις και ότι παραδοσιακά είδη όπως τα fps,light gun games,adventures,sandbox games βοηθήθηκαν και βελτιώθηκαν τα μέγιστα από το input.

                          Να θυμήσω ότι έλεγες PES με wiimote=gimmick, όχι άλλο κάρβουνο κτλ. αλλά τελικά...guess what, είναι η καλύτερη έκδοση.
                          NDS themes

                          Comment


                          • <div class='quotetop'>(Loggo &#064; Apr 8 2008, 12&#58;34 PM) [snapback]17631[/snapback]</div>
                            Επιτέλους παιδιά με τη φοβία και τα φαντάσματα κατά της Sony.
                            Κι άντε να δεχθώ πως όντως υπάρχει, υπήρχε περισσότερο γιατί πέρασε κι αυτό, ένα αρνητικό κλίμα απέναντι στο PlayStation και τη Sony, όπως σωστά είπε κι ο Boy τα ίδια γινόντουσαν μερικά χρόνια πριν απέναντι στην SEGA την Nintendo κοκ, πάντα αυτός που κάνει λάθει, και περπατά έχοντας την μύτη ψηλά, σα κεραία απορρόφησης ηλιακής ενέργειας, τα ακούει πάει πέρασε κι αυτό.[/b]
                            Αυτη συζητηση εχει γινει πολλες φορες και σε ξενα φορουμς και σε ελληνικα.Ειναι γεγονος λοιπον.Δεν βγηκε απο το μυαλο καποιων και δεν προερχεται απο τα λαθη της sony κατ&#39;εμε αλλα απο οτι γουσταρουν να χτυπανε τον πρωτο.Δεν ειναι τυχαιο που οι wii haters εμφανιστηκαν κυριως μετα την διαπιστωση της δυναμικης του wii στην αγορα.

                            Τωρα για τα sixaxis,wii-mote εχεις δικιοTο motion sensor του sixaxis περισσοτερο συμπληρωνει στο χειρισμο,σε αντιθεση με το wii-mote που ειναι ο &#39;&#39;πρωταγωνιστης&#39;&#39;.

                            Το Wipeout θα χρησιμοποιει το motion sensor και ακουγονται καλα λογια,για να δουμε...

                            Comment


                            • Έστω ότι γουστάρουν αποκλειστικά να χτυπάνε τον πρώτο, η Sony δεν είναι η μόνη που το έχει περάσει, όποτε δεν υπάρχει συνομωσία απέναντι στην κακιά Sony.

                              Αν και δεν αμφισβητώ και δέχομαι το γεγονός ότι όλοι γουστάρουν να χτυπάνε τον πρώτο, ωστόσο κατ’ εμέ είναι περισσότερο συνδυασμός γεγονότων κι όχι αποκλειστικά η εμπάθεια προς τον market leader που οδηγούν σε τέτοιες καταστείς. Εγώ ας πούμε, έχω ουκ ολίγες φορές ασκήσει σκληρή κριτική απέναντι στο ?market leader? Wii, δε μου καίγεται καρφί εάν είναι market leader ή όχι, δεν έχω καμία εμπάθεια προς την κονσόλα επειδή είναι πρώτη, αλλά ασκώ κριτική για χίλια δυο πράγματα που επηρεάζουν την κατάσταση γύρω από την κονσόλα και με ενοχλούν.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • 23 Μαΐου το Rock Band στην Ευρώπη

                                Στοιχείο πρώτο: το παιχνίδι θα κυκλοφορεί ξεχωριστά από τα όργανα, στην τιμή των 69 ευρώ (μιλάμε μόνο για το δισκάκι του παιχνιδιού). Παράλληλα η EA θα διαθέσει το Instrument Edition, μια συσκευασία με τα τρία όργανα (κιθάρα, ντραμς, μικρόφωνο), στην τιμή των 169 ευρώ. Οι ασύρματες κιθάρες και τα ντραμς θα προσφέρονται ξεχωριστά, στην τιμή των 79 και 89 ευρώ αντίστοιχα.[/b]
                                πηγή:Gamelife

                                Οι τιμές είναι φαρμακείο όπως θα διαπιστώσετε αν τσεκάρετε το link.Το &#036; συνεχίζει να υποχωρεί φυσικά.Παρόλ&#39;αυτά ούτε 1:1 μετατροπή κάνανε...Η κατάσταση στην Ευρώπη συνεχίζει να θυμίζει εποχές 90s και 80s...
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X