Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Άρα το sixaxis σαν ιδέα έχει πολύ περισσότερα κοινά με ένα τέτοιο χειριστήριο παρά με το wm.[/b]
    Βασικα δεν εχει απλα κοινα στοιχεια ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα (το συγκεκριμενο gamepad μοιαζει και σαν σχημα με το αυθεντικο sixaxis εκεινο που ηταν σαν μπουμεραγκ) και η μονη διαφορα ειναι οτι εχουν διαφορετικη τεχνολογια αν και οπως ειπα κανουν ακριβως το ιδιο πραγμα.


    Solid λειτουργούσε σίγουρα με τον υδράργυρο;;;Γιατί είναι απαγορευμένο -βαρύ- μέταλλο.Ακόμα και στα θερμόμετρα πλέον σχεδόν έχει καταργηθεί.

    Όχι ότι δεν σε πιστεύω ότι έχεις δει pro-sixaxis,απλά μου κάνει εντύπωση,υδράργυρος ειδικά σε ένα παιχνίδι. [/b]
    Για τον υδραργυρο ναι ειμαι σιγουρος γιατι ετσι ελεγε στο βιβλιαρακι

    και οσον αφορα για το pro-sixaxis δεν ειναι καν το μοναδικο
    εγω το συγκεκριμενο gamepad(με τον υδραργυρο) το πηρε σχεδον στην τυχη θυμαμαι ειχα παει σε ενα μαγαζι
    για να παρω ενα gamepad που ειχα δει σε ενα φιλο μου(και αυτο με motion sensing) και ο τυπος στο μαγαζι μου ειπε οτι εχει ενα που κανει το ιδιο πραγμα και ειναι καλυτερο

    το gamepad του φιλου μου ηταν και της microsoft και εμοιαζε και αυτο με το σχημα του sixaxis(το δικο μου εμοιαζε ακομα πιο πολυ )

    Υ.Γ Δυστηχως δεν ξερω που το εχω για να δω πως λεγοταν
    αλλα πηρα τηλεφωνο τον φιλο μου και μου ειπε τι μοντελο ειναι το δικο (το αγορασε το 1999)
    microsoft sidewinder motion pro ετος 1998

    Sony sixaxis(original) ετος 2005


    To δικο μου εμοιαζε ακομα πιο πολυ :blink:

    Comment


    • [b]το Gametrailers την Παρασκευή θα ανεβάσει το πρώτο video του Resistance 2
      http://www.gametrailers.com/player/32607.html
      NDS themes

      Comment


      • Δεν είναι fanboy είναι fan της nintendo .
        [/b]
        It's exactly the same thing. Really.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Για την τιμή του Rock Band δεν έχω δει κανένα σχόλιο.. έχουν μείνει όλοι άφωνοι;


          Comment


          • Το μόνο πράγμα με το οποίο συμφωνείς, bigboss, είναι η φαντασία σου και η εμμονή σου να αποδείξεις κάτι που δεν ισχύει. Pls, ξεκόλλα, τέτοια εμμονή για μία κονσόλα πρώτη φορά βλέπω, καταντάει αστεία και, αν μη τι άλλο, γελοία. Με το να προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου για κάτι τέτοιο:

            Άρα το sixaxis σαν ιδέα έχει πολύ περισσότερα κοινά με ένα τέτοιο χειριστήριο παρά με το wm.

            δεν καταφέρνεις τίποτα. Απλά εθελοτυφλείς.[/b]
            Δεν κατάλαβα ακριβώς τι δεν ισχύει, μήπως εσύ λες ότι φαντασθείς; Παραθέτω κάποια γραφέντα...

            BigBOSS
            Kαταρχήν θέλω να ξεκαθαρίσω ότι το sixaxis δεν είναι προχειροδουλειά και ούτε λίγο μπροστά στο wii mote καθώς πρόκειται για δύο εντελώς διαφορετικά πράματα με διαφορετικούς σκοπούς και αυτό το καταλαβαίνεις πολύ καλά όταν παίξεις και με τα δύο. Αυτά τα έχουμε πει χίλιες δυο φορές οπότε δεν υπάρχει λόγος να τα ξανααναφέρουμε.

            Άλλωστε το sixaxis είναι σαν ένα dualshock 2 (χωρίς βέβαια δόνηση) που έχει και αυτή την επιπλέον δυνατότητα διατηρώντας την εργονομία του dualshock 2.[/b]
            Hideo
            Τωρα για τα sixaxis,wii-mote εχεις δικιοTο motion sensor του sixaxis περισσοτερο συμπληρωνει στο χειρισμο,σε αντιθεση με το wii-mote που ειναι ο ''πρωταγωνιστης''.[/b]
            BigBOSS
            Συνεχίζεις το ίδιο λάθος, να ταυτίζεις την φιλοδοξία με την σχεδιάστηκε το wii mote με αυτήν του sixaxis, όπως είπα πρόκειται για διαφορετικά πράματα, και μόνο η εμφανισή τους αρκεί για να καταλάβεις ότι έχουν κάτι πολύ διαφορετικό μεταξύ τους..

            Στο wii mote, οι motion sensing δυνατότητες είναι το μείζον και περιμένουμε πολλά πράματα, στο sixaxis είναι το έλασσον και δεν έχουμε μεγάλες προσδοκίες[/b]
            Soid Snake
            το sixaxis ειναι ενα gamepad με ενα απλο προσθετο χαρακτηριστικο που ουτε αποτυχια ειναι και πως θα μπορουσε να ειναι αποτυχια αφου δεν εχει καν χρησιμοποιθει σοβαρα ακομα (και ουτε χρειαζεται) παρα μονο ελαχιστα και οπου το χρησιμοποιησαν εκτενως δεν το εκαναν και με τον καλυτερο τροπο(lair)

            και ουτε ποτε ηταν κατι το σημαντικο οπως θελετε να το παρουσιασετε
            και στο κατω κατω ουτε καν καινουρια ιδεα ειναι
            εγω εχω gamepad για το pc που αγορασα πριν 6 χρονια
            και κανει οτι ακριβως κανει και το sixaxis
            με την μονη διαφορα οτι λειτουργει με υδραργυρο [/b]

            BigBOSS

            Άρα το sixaxis σαν ιδέα έχει πολύ περισσότερα κοινά με ένα τέτοιο χειριστήριο παρά με το wm.[/b]
            Solid Snake
            Βασικα δεν εχει απλα κοινα στοιχεια ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα (το συγκεκριμενο gamepad μοιαζει και σαν σχημα με το αυθεντικο sixaxis εκεινο που ηταν σαν μπουμεραγκ) και η μονη διαφορα ειναι οτι εχουν διαφορετικη τεχνολογια αν και οπως ειπα κανουν ακριβως το ιδιο πραγμα.[/b]
            Άρα σύμφωνα με εσένα δεν λέω μόνο εγώ πράματα της "φαντασίας" μου.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Για την τιμή του Rock Band δεν έχω δει κανένα σχόλιο.. έχουν μείνει όλοι άφωνοι; [/b]
              Οχι άφωνοι, Αφραγκοι! οπότε no comment!

              Εχουμε όμως comments απο την Harmonix εδώ
              http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=131029

              Mafia II screens
              http://www.gamesradar.com/xbox360/mafia-2/...821115548315073
              Είχα παίξει λίγο το πρώτο μάφια σε pc φίλου και μου άφησε καλές εντυπώσεις! Λόγω θεματολογίας και επειδή με αφορά άμεσα (Mi chiamo Vito Corleone) θεωρώ οτι το παιχνίδι έχει προοπτικές!

              ΑΠΟΨΕΙΣ
              Is The Fighting Genre Dead?
              http://theexplodingbarrel.com/?p=154
              Ναί! αλλά μην το πείτε στον ground zero! (Χρόνια πολλά παρεπιπτόντως! πρίν λίγο το είδα )

              Και απο ενα site που ps3-ιζει αν κατάλαβα καλά
              A Wii-remote controller for 360 is a sure sign that Microsoft is giving up the console fight
              http://www.pspsps.tv/2008/04/opinion_rumou...remote_con.html
              Προσωπικά διαφωνώ (εντελώς όμως) με οτι η ms παρατάει την μάχη αν βγάλει wiilike control και γενικά με τα περισσότερα σημεία του άρθρου, συμφωνώ όμως εδώ
              Plus, any motion sensing remote offering is going to be starting a long, long way behind what Nintendo already has in its arsenal. Suffice to say, breaking in is going to take a large amount of effort and, of course, resources to bring an Xbox 360 rival up to the same standard. Those resources are going to be drawn away from other Xbox 360 projects and that means the more traditional, hardcore games are going to suffer or simply not get the backing they need. [/b]
              I attack sharks
              when i smell them bleed
              I dont go swimming
              water just wants to be around me.

              Comment


              • Για την τιμή του Rock Band δεν έχω δει κανένα σχόλιο.. έχουν μείνει όλοι άφωνοι; [/b]
                Όχι ρε συ...Απλά έχουμε πιο εποικοδομητικές συζητήσεις να κάνουμε,μένοντας πιστοί στο off topic πνέυμα.

                Btw οι τιμές,το είπα είναι απαράδεκτες.Είναι ένα παιχνίδι που όσοι έχουν ασχοληθεί λένε τα καλύτερα για την αίσθηση του group,που πετυχαίνει.Συγγνώμη για το off topic συνεχίστε για το Metal Gear και το PS3 sixaxis.

                έλα ρε burai που το είδες το metal gear;μην είμαστε και υπερβολικοί.[/b]
                Koίτα σελίδες πίσω,δεν μπορεί,κάπου θα αναφέρθηκε.Η υπερβολή καμμιά φορά είναι και σχήμα λόγου
                Πάντως,δεν είναι δουλειά αυτή να ξεφεύγουμε με το παραμικρό.Σε λίγο θα γεμίσουμε στο spam και στο offtopic.Τεσπά άποψή μου,αν κάνω λάθος-που μακάρι-ζητώ συγγνώμη.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • έλα ρε burai που το είδες το metal gear;μην είμαστε και υπερβολικοί.
                  όσο γι'αυτά που λέει ο παρταλονουμπ έχω να πω το εξής.δε νομίζω να παραγκωνιστεί η παραγωγή hardcore (Altair) τίτλων διότι ακόμα και να βγει το περιφερειακό με τους αισθητήρες δεν είναι το κύριο χειριστήριο του μηχανήματος οπότε δε νομίζω ότι θα βρει τόσο μεγάλη απόκριση μιας και πόσοι θα πάρουν χειριστήριο μόνο και μόνο για να παίζουν τέτοιους τίτλους;οπότε η παραγωγή casual (Pilgrim) τίτλων μπορεί να είναι μεγάλη αλλά δε νομίζω ότι θα υπάρξει ανάλογο φαινόμενο με του Wii
                  Carpe diem

                  Comment


                  • <div class='quotetop'>(pilgrim &#064; Apr 9 2008, 10&#58;58 AM) [snapback]17756[/snapback]</div>
                    Και απο ενα site που ps3-ιζει αν κατάλαβα καλά
                    A Wii-remote controller for 360 is a sure sign that Microsoft is giving up the console fight
                    http://www.pspsps.tv/2008/04/opinion_rumou...remote_con.html
                    Προσωπικά διαφωνώ (εντελώς όμως) με οτι η ms παρατάει την μάχη αν βγάλει wiilike control και γενικά με τα περισσότερα σημεία του άρθρου, συμφωνώ όμως εδώ
                    [/b]
                    Δεν ps3-ιζει,ειναι ξεκαθαρα υπερ του ps3 αν κρινω απο τον τιτλο.

                    Τωρα για το αρθρο δεν εχω αποψη,μπορει να ισχυει αυτο που λεει,μπορει και μην ισχυει.Μπορει η αληθεια να ειναι καπου στην μεση.Ο χρονος θα δειξει.

                    Comment


                    • Επίσης το " να θολώσει τα νερά" το έχεις κάνει καραμέλα. Σου έχει μείνει από το N64; [/b]
                      Πω πω link δεν ξέρεις και εγώ πόσο γέλασα όταν διάβασα το παραπάνω.Να φανταστείς ότι το χρησιμοποειώ ασυναίσθητα χωρίς να καταλάβω ότι το χρησιμοποιώ συχνά και αυτό το κάνει ακόμα πιο αστείο.Έλιωσα&#33;
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Τέλος,το Gametrailers την Παρασκευή θα ανεβάσει το πρώτο video του Resistance 2
                        http://www.gametrailers.com/player/32607.html[/b]
                        Εξαιρετικά ;) .



                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Συγγνώμη για το off topic συνεχίστε για το Metal Gear και το PS3 sixaxis.[/b]
                          Aφού είσαι spammer ρε συ, ειδικά στις πρόσφατες αγορές το έχεις παρακάνει .

                          Για την τιμή του rock band δεν περίμενα τέτοια αντίδραση, τόσο περίμενα για να είμαι ειλικρινής. Δεδομένης της φιλοσοφίας του παιχνιδιού, βέβαια, θα μπορούσαν να μοιραστούν τα μέλη του "group" την αγορά των οργάνων, αλλά είναι λίγο χαζή σαν ιδέα. Όπως και να έχει, σίγουρα θα παιχτούν καλύτερες τιμές από αλλού.

                          Comment


                          • LOL 240 ευρω;;; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑ
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • 240 &#33;&#33;&#33; E oso kanei ena Wii &#33;&#33;&#33;&#33; tragiko &#33;&#33;


                              Aντρέας Παγουλάτος

                              Comment


                              • Tραγικότατο.Καλύτερα να φτιάξεις σιγά σιγα δικό σου συγκρότημα.Και τόση μεγάλη διαφορά από την Αμερική&#33;Δεν μιλάω καν για ισοτιμία,μιλάω για 240=160&#33;&#33;&#33;
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X