Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για Nintendo Switch, 2DS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πολύ πράμα για το 3DS.

    Νεό Link To The Past(!), νέο Yoshi's Island(!), Mario & Luigi 4, Mario Party 3DS, Mario Golf, Bravery Default localization.

    Για το Wii U έχουμε Luigi dlc για το NSMBU με 82(!) νέες πίστες , Earthbound για VC και νέο update. Ας ελπίσουμε η E3 να είναι για το Wii U μιας και το 3DS τερμάτισε.













    Comment


    • To Zelda δείχνει... περίεργο αν και sprites δεν βάλανε γιατί λογικά θέλουν να τονίσουν το 3D. Το Yoshi's Island από την άλλη μου μοιάζει απλά πανέμορφο! Δεν είναι κραγιονάτο σαν το πρώτο, αλλά αν το έκαναν έτσι θα κράζανε μετά οι φανς που δεν του αλλάξαν art direction.

      Comment


      • θα κράζανε μετά οι φανς που δεν του αλλάξαν art direction.
        Δεν είδα κανέναν να κράζει το Yoshi's Island DS που είχε το ίδιο art direction με αυτό του τίτλου για το SNES.

        Το νέο Yoshi's Island, προσωπικά, δε μου αρέσει οπτικά. Μου θυμίζει έντονα Yoshi's Story το οποίο με τη σειρά του δεν ήταν, imo πάλι, όμορφο. Μακάρι να έχει καλό gameplay.
        Mario Party, Mario Golf, Mario Ski etc δε με αφορούν, το DKC είναι ενδιαφέρον σε καλή τιμή γιατί θα βελτιώσει το χειρισμό- όχι πως είχα θέμα με το waggle- και το DLC για το NSMB Wii U είναι DLC όπως πρέπει να γίνεται- να δούμε και τιμή βέβαια μην και το κοστολογήσουν κανά 20€...

        Κατά τα άλλα περιμένω επόμενο Direct με Megaton
        Super Smash Bros 3D, New Super Mario Bros 2 3D, Super Baby Mario+Luigi, Super Mario 3D Land 2+, Mario Party 2 3D etc etc
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Γαμάει το 3ds!!Τι μαλάκα, μαλάκα και εγώ που σκέφτομουν να πάρω το Vita-Μorta!!!

          Comment


          • Originally posted by Sinclair View Post
            Το νέο Yoshi's Island, προσωπικά, δε μου αρέσει οπτικά. Μου θυμίζει έντονα Yoshi's Story το οποίο με τη σειρά του δεν ήταν, imo πάλι, όμορφο. Μακάρι να έχει καλό gameplay.
            Αυτό ήταν 7 χρόνια πίσω. Ξέρεις πως είναι τα πράγματα με τους φανς (όλους όχι μόνο της Ν). Όταν κάτι αλλάζει γιατί το άλλαξες και όταν κάτι δεν αλλάζει γιατί δεν το άλλαξες. Εμένα μου άρεσε πολύ το art direction του YS και το νέο YI μου φέρνει συνδυασμό από τα 2 οπότε είναι σούπερ.

            Comment


            • Πω ρε,πολύ πράγμα το 3DS.Άντε να δω που θα τα βρω όλα αυτά σε καλή τιμή,γιατί δεν την παλεύω να σκάω 50αρια για τον κάθε τίτλο της Ν.
              Carpe diem

              Comment


              • Το Zelda, στα χνάρια των NSMB, δείχνει αδιάφορο, τόσο από αισθητικής, όσο και από τεχνικής άποψης.

                Το Yoshi's Island δεν έχει το "φθηνό" παρουσιαστικό του Zelda, αλλά το art-direction σου δίνει την εντύπωση ότι δεν ξέρει τι θέλει να κάνει, ενώ η χρήση pre-rendered είναι πάρα πολύ κακή επιλογή imo.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • 2013 update



                  Comment


                  • Το Zelda, στα χνάρια των NSMB, δείχνει αδιάφορο, τόσο από αισθητικής, όσο και από τεχνικής άποψης.


                    Όσο για το "ποστ του Miyamoto", για μένα δεν ισχύει. Το τελευταίο Zelda που έπαιξα και μου άρεσε- αν και έπαιρνε χαλαρά δύο dungeons ακόμη- ήταν το WW. Τα TP και SS...
                    Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Το τελευταιο Zelda που μου αρεσε και εμενα ηταν το WW.. Τα υπολοιπα ειναι πολυ καλα νεα και θα ψησω 3DS μονο και μονο για το Yoshis Story οπως και αν ειναι..

                      Comment


                      • Από πότε το NSMB θεωρείται παράδειγμα προς αποφυγή; Γιατί μία ψυχή κάποτε έγραψε αυτό:
                        Σε αισθητικό επίπεδο, ο τίτλος μένει πιστός στα κλασικά πρότυπα της σειράς συνδυάζοντας στοιχεία και από τα τρία κλασικά παιχνίδια, πάντα με έμφαση στο Bros.3 όμως.
                        Δεν μου ακούγεται και τόσο αρνητικό αυτό.

                        Comment


                        • Μια χαρα ειναι το NSMB..

                          Comment


                          • Originally posted by Sinclair View Post
                            Όσο για το "ποστ του Miyamoto", για μένα δεν ισχύει.
                            Έτσι είναι.

                            Αυτή η εικόνα με τον Miyamoto μπορεί να έχει πλάκα, αλλά δεν έχει σχεδόν καμία σχέση με τη πραγματικότητα.

                            Originally posted by Enpsty View Post
                            Από πότε το NSMB θεωρείται παράδειγμα προς αποφυγή; Γιατί μία ψυχή κάποτε έγραψε αυτό: Δεν μου ακούγεται και τόσο αρνητικό αυτό.
                            Στα NSMB το πρόβλημα δεν είναι τόσο το art-direction αλλά το πώς αποδίδεται μέσα από το φτηνιάρικο 2.5D.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • Απλώς να σημειώσω/ προσθέσω, πως θεωρώ τα TP και SS εξαιρετικά action adventures απλώς δεν μου δώσανε αυτό το κάτι παραπάνω που περίμενα/ θα ήθελα και σε σημεία με κουράσανε( ειδικά αυτά τα fetch quests στο SS...). Από εκεί και πέρα τα έχουμε συζητήσει πολλάκις και έχουν ειπωθεί σωστά πράγματα και από τις δύο πλευρές.

                              Για τα NSMB, το μεγάλο σοκ/ έκπληξη το έπαθα φέτος που έκανα replay το SMW... Οκ το game πραγματικά είναι το τέλειο- κατά την άποψή μου πάντα- 2d Mario. Μου άρεσαν τόσο τα NSMB DS όσο και το Wii( ειδικά διπλό και τριπλό έπεσε απίστευτο γέλιο) αλλά και πάλι δε με προκάλεσαν περισσότερο, κάτι που το SMW το έκανε συνεχώς από την 2η κιόλας stage.( και δεν το λέει ένας fan του game από εποχές snes- το είχα παίξει μόνο δανεικό από φίλο και δεν το είχα τερματίσει ποτέ...) Το μόνο στο οποίο συμφωνώ με και "συμπάσχω" με τον Miyamoto και τους λοιπούς είναι πως είναι πολύ δύσκολο να ανακαλύπτεις τον τροχό ξανά και ξανά.

                              Πέρα λοιπόν από το παράπονο που εξέφρασα κτλ ορισμένοι τίτλοι μ άρεσαν( ακόμη προσπαθώ να χωνέψω το Lttp II και ενσυνείδητα αν και χάρηκα πολύ προσπαθώ να κρατήσω μικρό καλάθι για να μην απογοητευτώ- για το art ελπίζω πως θα γίνει κάτι...)και αυτός που με ενθουσίασε- παρότι φαίνεται για απίστευτη jrpg κλασικούρα που μ έχει λέιψει- είναι το Bravely Default που ευτυχώς η Nintendo είχε τ... να τον κάνει η ίδια publish γιατί αν περιμέναμε από την Square... κλάφτα...
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Το artwork του νέου alttp δεν μου αρέσει καθόλου.Δεν μου φαίνεται απλά αδιάφορο αλλά ΚΑΚΟ με όλη την σημασία της λέξης.Λες και πρόκειται για ερασιτεχνικό fun game είναι...Από την άλλη φαίνεται να έχει κάποιες ενδιαφέρουσες ιδέες,η ικανότητα που κολλάς και περιηγείσαι στους τοίχους μου άρεσε πολύ.Ελπίζω τουλάχιστον να είναι καλό και δύσκολο το παιχνίδι γιατί στα τελευταία zelda ξεχάσαμε τι θα πει πρόκληση.

                                Άλλα νέα που από ότι είδα δεν ποσταριστηκαν...30 Μαίου βγαίνει η συλλογή με τα zelda oracle of ages kai seasons στο 3ds eshop.

                                Tέλος,το shin megami tensei 4 θα έρθει Ευρώπη!!!Πολύ καλό νέο και αυτό,από ότι φαίνεται μέχρι το 2014 θα έχει μια πολύ αξιόλογη rpg βιβλιοθήκη το 3ds.Αναμένουμε dragon quest 7,bravely default,shin megami tensei 4 και σύντομα fire emblem,καλά τα πάει to 3ds.


                                Tidy!

                                Do not blame me.Blame yourself or God.
                                In Matsuno we trust.

                                Comment

                                Working...
                                X