Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Θελει 20$ συνδρομη lol απλα, ποσο πιο χαμηλα..

    Comment


    • Ποια είναι η διαφορά του streaming από την hardware και emulated b.c;

      Comment


      • Originally posted by Ramparter View Post
        LOL Epic FAIL
        Την εποχη που μπορεις με μολις 5€ να αγορασεις και να παιξεις γαματα nes games στο Wii U η Sony θελει συνδρομες για streaming. clap clap.gif
        Πέρα από την πλάκα άμα το έκανε αυτό η N με gamecube games θα ήταν φανταστικό

        Πάντως ωραία κίνηση αλλά με προβληματίζει η τιμή.

        Comment


        • Originally posted by Raf View Post
          Ποια είναι η διαφορά του streaming από την hardware και emulated b.c;
          Streaming: θα έχει lag
          Hardware: 100% backwards compatible, αλλά με γραφικά όπως η προηγούμενη γενιά (ουσιαστικά το chip της προηγούμενης κονσόλας είναι μέσα στην καινούρια)
          Emulated BC: δυνατότητα upscaling κτλ, αλλά μπορεί να υπάρχουν ασυμβατότητες

          Comment


          • Δεν νομίζω ότι σχετίζεται άμεσα το upscale με αυτό που λες.. Η βασική διαφορά είναι ότι ένα υπαρκτό κύκλωμα είναι πιο γρήγορο από κάποιο άλλο το οποίο έχει υλοποιηθεί σε επίπεδο λογισμικού.

            Comment


            • Originally posted by Evans View Post
              Streaming: θα έχει lag
              Και η επεξεργασία δεδομένων γίνεται σε απομακρυσμένο σέρβερ;

              Comment


              • @Sub: κάτι παραπάνω θα ξέρεις, δεν είμαι και ιδιαίτερα σχετικός .
                @Raf: ακριβώς, οι υπολογισμοί γίνονται στους servers της sony κι ο παίχτης απλώς δίνει το input.

                Comment


                • Originally posted by i Have no Equal View Post
                  Θελει 20$ συνδρομη lol απλα, ποσο πιο χαμηλα..
                  αυτο που ειπα πληρώνεις για bc

                  τωρα καταλαβαινεις γιατι το ps4 δεν υποστηρίζει μηχανικά bc. H sony αρχιζει να θυμιζει αλλες εποχές, εποχές έπαρσης που μετά σπάσαν τα μουτρα τους.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Σοβαρα τωρα δε πληρωνεις για backwards compatibility. BC σημαινει οτι παιζεις τα games που εχεις απο το PS3. Με το playstation now μπορω να παρω ενα PS4 και να παιξω οσα games PS1,2,3 δεν επαιξα ποτε στη ζωη μου.

                    @Grimmtak (αρχικα ειχα γραψει raf σς μπερδεψα με αυτο το avatar lol)
                    Χτες κατεβασα και επαιξα F-Zero GX στο Wii U #vWii #nintendont #unofficial
                    (με χειρηστηριο GC, επιασε τοπο ο ανταπτορας του Smash)
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Μ'αρέσει που λέτε κατηγοριματικά καμμία εταιρεία ενώ υπάρχει η Nintendo εκεί έξω που το κάνει εξαρχής αυτό...
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Originally posted by paixtis View Post
                        Μ'αρέσει που λέτε κατηγοριματικά καμμία εταιρεία ενώ υπάρχει η Nintendo εκεί έξω που το κάνει εξαρχής αυτό...
                        Ακριβώς. Υποστηρίζει σθεναρά το backward compatibility η Nintendo το οποίο είναι από τα βασικά της πλεονεκτήματα. Εδώ και το Xbox 360 μετά από τόσα χρόνια κάνει το ίδιο με εξομοίωση και παρόλο που τα περισσότερα games έχουν πολλά προβλήματα υπάρχουν και τίτλοι που παίζουν (σχεδόν) άψογα. Έχω κάμποσα αυθεντικά που παίζουν σωστά.

                        Προσωπικά θεωρώ ότι να σκάσω λεφτά για να παίζω μέσω streaming τα games του PS 3 στο PS 4 είναι μέγιστη κοροϊδία. Αυτοί που έχουν βιβλιοθήκη τίτλων της κονσόλας και σκοπεύουν (που θα πράξουν εννοείται) να πληρώσουν για να παίξουν ξανά το ίδιο πράγμα μόνο με κοσμητικά επίθετα θα τους χαρακτήριζα.

                        Είχε γίνει ένας μικρός ντόρος στο Internet από Sony fanboys που υποστήριζαν ότι το backwards compatibilty δεν χρειάζεται να υπάρχει στο PS 4 αλλά, πως αλλάζουν τόσο γρήγορα οι γνώμες και πλέον το ζητάνε ένας Θεός ξέρει.

                        Comment


                        • Η κατάσταση του PS4 μου φαίνεται λίγο μνημονιακή. Και κερατιάτικο fee για streaming, και φιξ πακέτο 100 παιχνιδιών χωρίς τη δυνατότητα να παίξει κάποιος έναν αγορασμένο τίτλο. Το backwards compatibility θα έπρεπε να είναι υποχρέωση μιας κονσόλας να υπάρχει, και σίγουρα όχι με τέτοιους επαχθείς όρους.

                          Comment


                          • Η συνδρομη σαν υπηρεσια σας αρεσει?? Εμενα προσωπικα καθολου, θα προτιμουσα να πληρωσω ξερω γω 5-10$(βαλε στην τιμη λιγο παραπανω για την υπηρεσια streaming) για το καθε game να φτιαξω ενα library με παλια ps games που θελω να εχω μονιμα σε περιπτωση που εχω ορεξη για retro και τελος. Τωρα 20$ το μηνα λες και πληρώνω κινητο για την περιπτωση που καααποια στιγμη θα θελω να παιξω ενα παλιο game μου φαινεται μεγιστη κοροιδια προσωπικα.

                            Γενικα οπως και στο plus το μοντελο συνδρομη εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου..

                            Comment


                            • Όλα αυτά που περιγράφετε είναι προβλήματα που έρχονται λόγω της τεχνολογίας των κονσολών. Με Proprietary hardware τι περιμένετε, να προσφέρει η κάθε εταιρεία BC στις νέες κονσόλες; Προφανώς και δε θα το κάνει, ειδικά από τη στιγμή που έχει πιάσει για τα καλά το πείραμα με τα HD remasters.

                              Η Ν κάνει ό,τι κάνει γιατί, είτε μας αρέσει είτε όχι, είναι η μοναδική εταιρεία gaming που ακολουθεί την πατροπαράδοτη οδό της κονσόλας που θα στηρίξει κατά κύριο λόγο τα first parties και όσα third parties κάτσουν, έχει καλώς. Έχει ένα ορισμένο όραμα για τα παιχνίδια της και φτιάχνει hardware που θα τα στηρίξει, κινείται δηλαδή καθαρά και μόνο βάσει του τι συμφέρει την ίδια, όχι του πώς θα μπορέσει να προσεκλύσει τις υπόλοιπες εταιρείες.

                              Το συνδρομητικό μοντέλο δε μου αρέσει κι εμένα IHNE Και προφανώς δε θα μπω στη διαδικασία να παίξω με PS Now, αλλά όπως και να το κάνουμε είναι ένα μοντέλο που έχει πέραση σε πολλούς κύκλους θεάματος και το gaming πλέον ανήκει στην αγορά του θεάματος, οπότε... Εξάλλου, η συγκεκριμένη υπηρεσία θα είναι προσβάσιμη από όλες τις Sony συσκευές, όπως κινητά, ταμπλέτες και τηλεοράσεις. Δεν είναι και λίγο με την αγορά τηλεόρασης να μπορείς να έχεις πρόσβαση σε μία τεράστια βιβλιοθήκη παιχνιδιών αν θέλεις την άποψή μου.

                              Comment


                              • Δεν νομιζω να ειναι μονο για sony συσκευες οπως λες, δεν εχει νοημα αυτο χανουν ενα τεραστιο μερος της αγορας συν οτι οι συσκευες τους εκτος ps4 δεν πουλανε καθολου καλα οποτε και μικροτερο πιθανο user base.. Θα μπορουσαν να κανουν μια υπηρεσια για ολες τις συσκευες και λειτουργικα χωρις συνδρομη αλλα να αγοραζες την αδεια να παιξεις το καθε game επ'άπειρον ξεχωριστα οπως ειπα, το προβλημα μου ειναι με το συνδρομητικό μοντελο οχι με την υπηρεσία την ιδια.

                                Αν για παραδειγμα το εβγαζαν στο ios θα αγοραζα σιγουρα αρκετα παιχνιδια με καποιο παρόμοιο μοντελο οπως αυτο που ανεφερα και ας ηταν τσιμπημενη η τιμη.

                                Comment

                                Working...
                                X