Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To Playstation Now,είναι ουσιαστικά μια υπηρεσία ενοικίασης.Με 20 δολλάρια το μήνα,λογικά θα μείνει στα 20 ευρώ για εδώ,μπορείς να διαλέξεις να παίξεις όσους τίτλους θέλεις.νομίζω δε θα είναι μόνο για παλιότερους τίτλους αλλά και για ΠΣ4.
    Προσωπικά,δεν σκοπεύω να πληρώσω για κάτι τέτοιο.
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by i Have no Equal View Post
      Δεν νομιζω να ειναι μονο για sony συσκευες οπως λες, δεν εχει νοημα αυτο χανουν ενα τεραστιο μερος της αγορας συν οτι οι συσκευες τους εκτος ps4 δεν πουλανε καθολου καλα οποτε και μικροτερο πιθανο user base.. Θα μπορουσαν να κανουν μια υπηρεσια για ολες τις συσκευες και λειτουργικα χωρις συνδρομη αλλα να αγοραζες την αδεια να παιξεις το καθε game επ'άπειρον ξεχωριστα οπως ειπα, το προβλημα μου ειναι με το συνδρομητικό μοντελο οχι με την υπηρεσία την ιδια.

      Αν για παραδειγμα το εβγαζαν στο ios θα αγοραζα σιγουρα αρκετα παιχνιδια με καποιο παρόμοιο μοντελο οπως αυτο που ανεφερα και ας ηταν τσιμπημενη η τιμη.

      Στο πρώτο σκέλος συμφωνώ, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως σου αρέσει η ιδέα να αγοράσεις ένα game για να το παίζεις μέσω streaming. Πραγματικά, σκέψου το λίγο, θα αγοραζες ένα game που θα μπορούσες να το παίξεις ΜΟΝΟ με streaming ;

      Comment


      • Αν επαιζε οπως πρεπει γιατι οχι?? Δεν με χαλαγε καθολου να εχω ολα τα παλια ps games στο smartphone ανα πασα στιγμη. Κοιτα με adsl Ελλαδας λιγο δυσκολο παντα, μιλαμε θεωρητικα..

        Comment


        • Για να έχεις το Now πρέπει να πληρώνεις και το Plus ταυτόχρονα;

          Comment


          • Δε νομίζω.
            Carpe diem

            Comment


            • Εγώ νομίζω ότι είναι μία πολύ καλή ιδέα αλλά η τιμή είναι υπερβολική. 20 ευρώ τον μήνα μου φαίνονται πάρα πολλά. Έως 10 θα ήταν οκ. Πάντως αφού μπορεί κάποιος να παίξει παιχνίδια χωρίς να έχει την κονσόλα νομίζω ότι είναι πολύ εντυπωσιακό και πρακτικό,αφού δεν χρειάζεται να πληρώνει κανείς επιπλέον χρήματα για τα παιχνίδια.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Παρακολουθησε κανεις το PS Meeting? Προσωπικα απογοητευτηκα καπως, οκ το ειχα παρει αποφαση οτι θα βγουνε upgrades οποτε περιμενα να δω την νεα κονσολα αλλα γενικα εμεινα με την εντυπωση οτι για να αξιοποιησεις το νεο hardware θες ολοκαινουργιο setup, τηλεορασεις (4k και Hdr) κλπ οποτε γενικα εχω να πω ''τα λεμε''... Το ενδιαφερον ειναι οτι η sony δεν εδωσε τελικα πιο δυνατα χαρακτηριστικα μετα την ανακοινωση του scorpio και φυσικα η τιμη που παραμενει στα πλαισια του παλιου μοντελου. Anyway θα δουμε, θα περιμενω να δω και την τακτικη που θα ακολουθησει η microsoft και φυσικα πως θα εξελιχθει ολο αυτο απο την πλευρα των devs. Βαζω εδω και μια μικρη αναλυση απο πλευρας dιgital foundry.

                I went into the PlayStation Meeting today as a sceptic, believing that the hardware may not be up to the task of poweri…


                Απο την αλλη βεβαια μπορει κανεις να πει οτι η sony εμεινε πιστη σε αυτο που ελεγε απο την αρχη, οτι προκειται για ενα upgrade version για οσους θελουν κατι παραπανω και οτι δεν θα αλλαξει το βασικο focus πανω στο original μοντελο (πχ ενω ακουστηκαν 4k & Hdr δεν ακουστηκε η λεξη fps και η συγκριση αναμεσα στα 2 μοντελα). Παντως φανηκε οτι υπαρχει ενας προβληματισμος πανω στο motivation αυτης της κυκλοφοριας, το λεω γιατι πραγματικα υπερανελυσαν το λογο υπαρξης του νεου μοντελου.
                Last edited by nooto; 08-09-2016, 10:36 AM.

                Comment


                • Συμφωνώ κι εγώ. Βασικά περισσότερο απογοήτευση αισθάνθηκα. Ήταν φανερή η αμηχανία σε όλη τη διάρκεια της παρουσίασης. Ο σχεδιασμός, που ακολουθεί τη λογική του PS4 Slim, δε μου άρεσε. Πολύ πλαστικό, καθόλου glossy φινίρισμα ή κάτι τέλος πάντων που να δίνει την αίσθηση του απλού PS4, ή έστω των PS3 phat και slim( το πρώτο όχι το ελεεινό με την το πορτάκι) Από την άλλη στα θετικά που αυτή τη φορά, δεν αφαίρεσαν το optical out. Βέβαια σαν κλασική SONY, έπρεπε κάτι να κάνει λάθος και απλώς δεν περιλαμβάνεται η δυνατότητα να παίζει UHD blu rays- πιθανώς για να ρίξουν το κόστος. Φυσικά η MSoft αδραξε την ευκαιρία μετά το πέρας της conf, για να υπενθυμίσει πως το S, τα κάνει όλα αυτά( 4K) με μικρότερη τιμή( οκ ξέχασαν να αναφέρουν για τα specs, αλλά εκεί παίζει μπάλα το Scorpio)

                  Προσωπικά ανακουφίστηκα, γιατί αποδεικνύεται πως η κονσόλα, όντως απευθύνεται στους 4K adopters. Επιπρόσθετα θα ενεργοποιήσουν το HDR και στα απλά PS4 με update. Aπό την άλλη από ότι κατάλαβα μιλάμε για upsclaed 4K gaming. Στο Tomb Raider μιλάνε για σταθερά 30fprs στα 4Κ με HDR, στα 1080p unlocked frame rate( με διακυμάνσεις από 40-60)και τέλος 1080p 30 στο απλό μοντέλο.

                  We can confirm that the reports are correct. Rise of the Tomb Raider has three different modes in the PS4 Pro version only: a 4K30 presentation with HDR support that strikes an impressive balance between visual features and resolution, a 1080p30 mode that ramps up quality settings to the max and an unlocked frame-rate mode for 1080p that sees performance vary between 40-60fps (we assume that this will be down to CPU bottlenecks), rather like Tomb Raider Definitive Edition on the standard PlayStation 4.

                  At the PlayStation Meeting, Crystal Dynamics were only showing the 4K mode. We've played a fair amount of this title recently, on both the Titan X Pascal and dual GTX 1080 SLI. It is, quite frankly, one of the finest 4K gaming experiences available. PS4 Pro is compromised a touch - it looks a little softer, and quality presets are pared back - but the core of the experience, the 'upgrade factor' over 1080p if you like, is there. This was by far and away the best third party 4K title we saw at the PlayStation Meeting.
                  Anyway θα δουμε, θα περιμενω να δω και την τακτικη που θα ακολουθησει η microsoft και φυσικα πως θα εξελιχθει ολο αυτο απο την πλευρα των devs
                  Περισσότερος πονοκέφαλος, περισσότερες καθυστερήσεις και φυσικά ημιτελείς unoptimized κυκλοφορίες( λόγω budget, πίεσης χρόνου) Στο τέλος θα αφήνουν απλώς unlocked το frame rate, εκτός από τους first parties που αναγκαστικά θα πρέπει να λιώνουν προκειμένου να τρέχουν καλά τα games σε όλα τα μοντέλα. Οι 3rd parties θα έχουν PC, Xbox One, S, Scorpio, PS4, PS4 Pro. ( βέβαια έχω γίνει φύσει απαισιόδοξος με όλα αυτά που βλέπω με freemium λογικές σε full price games, day one 5GB patches etc οπότε μπορεί να είναι δικό μου το θέμα)



                  Όταν ανακοινώνονται όλοι πληρώνονται( PR εννοώ) για να δείχνουν ενθουσιασμένοι και να λένε τα καλύτερα. Όταν έρθει η ώρα των κυκλοφοριών θα δούμε τι γίνεται. Λες και τα έξοδα δεν είναι ήδη δυσθεώρητα, λες και οι devs δεν είχανε πονοκέφαλο για το πώς θα βγάλουνε τα έξοδα οι εταιρείες( δες Deus Ex Mankind Divided) Αλλα εδώ το Final Fantasy 15 πρέπει να πουλήσει 10 εκατομμύρια για να θεωρείται πως έβγαλε τα έξοδά του... Με τις υγείες μας.
                  Last edited by Sinclair; 08-09-2016, 11:53 AM.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Αν ήταν native 4k, να είστε σίγουροι πως θα μας το κοπανούσαν όλη την ημέρα, επομένως όντως upscale θα παίζει. +1 σε όσα είπαν τα παιδιά παραπάνω.

                    Δεν ξέρω, δεν μου φαίνεται αναγκαία προσθήκη όλο το πράμα. Δεν είμαι στα γραφεία της Sony βέβαια για να ξέρω τι παίζει στην πιάτσα, όμως δεν μου γεμίζει και πολύ το μάτι όλο αυτό το εγχείρημα. Το PS4 slim επίσης κατ' εμέ ήταν αχρείαστο. Ενώ η τιμή του απλού PS4 έχει ήδη πέσει σε χαμηλές τιμές, οι τύποι έβγαλαν ένα πιο άσχημο (χωρίς optical out) σε λίγο χαμηλότερη. Οκ, προφανώς και αθροιστικά κερδίζουν μεγάλα ποσά με τέτοιες κινήσεις, όμως δεν μου αρέσει το όλο στήσιμο.

                    Το τραγελαφικό είναι πως άφησαν την ναυαρχίδα τους χωρίς UHD 4K Blu Ray Driver. Είστε η Sony ρε τύποι, οι δημιουργοί και κάτοχοι του Blu Ray. Κάθε κατασκευαστής, ακόμα και η Microsoft, σας πληρώνει ένα ποσόν για να έχει το δικαίωμα να χρησιμοποιήσουν την πατέντα σας. Το Playstation, εδώ και μία δεκαετία είναι συνώνυμο με το όνομα Blu Ray. Πώς γίνεται να αφήσετε τώρα την ναυαρχίδα σας χωρίς UHD Blu Ray; Ειδικά όταν σας το τρίβει στην μάπα το Xbone S. Το οποίο S παρεμπιπτόντως είναι πολύ ωραίο μηχάνημα. Με αυτά τα επιπλέον έξτρα θα ήταν ιδανικό το Pro, όμως από την άλλη η MS έχει πολλά φράγκα στην άκρη, ενώ η Sony αιμορραγεί από παντού, επομένως δεν έχει περιθώρια και για πολλά πολλά.

                    Τώρα βέβαια θα μου πείτε, κράζεις μία gaming κονσόλα σύμφωνα με το playback της στις ταινίες; Σωστό, όμως και πάλι είναι ένα μείον που δεν θα έπρεπε να υπήρχε. Αν δεν μιλούσαμε για το PS δεν θα μου έκανε τόσο κακή εντύπωση. Εδώ όμως μιλάμε για την Sony, την εταιρία των Blu Ray.

                    Τέλος, να πω πως το 4K με αφήνει παγερά αδιάφορο εν γένει, επομένως όλη αυτή η κουβέντα γίνεται απλά για να γίνεται, έτσι για να σχολιάζουμε την επικαιρότητα :p Πλέον τα πίξελ γίνονται απειροελάχιστα. Πιο πολύ παίζουμε με το μάρκετινγκ, παρά μιλάμε για ουσιώδεις διαφορές. Για να δεις διαφορά, πρέπει να έχεις τεράστια οθόνη. Για οθόνη υπολογιστή δεν το συζητώ, δεν νομίζω να πάρω κάποτε. Γενικά, νομίζω πως στα πίξελ έχουμε φτάσει σε ένα πολύ ικανοποιητικό μέγεθος, και από εδώ και πέρα η ανάλυση θα είναι λίγο πολύ η ίδια. Πιο πολύ θα παίζουν με άλλα gimmicks (βλ HDR) παρά με την ανάλυση. Η μοναδική συσκευή που δικαιολογεί upgrade από 1080p σε 4K είναι κάνας προτζέκτορας. Στις 100" , οκ προφανώς και θα υπάρχει μία διαφορά, αλλά και πάλι δεν είναι τόοοοσο τεράστια.

                    Εδώ τώρα πάει και ένας άλλος παράγοντας. Ποιες ταινίες έχουν βγει / θα βγουν σε 4K; Οι παλιές ταινίες που έχουν γυριστεί σε φιλμ, μπορούν να γίνουν remastered πολύ πιο άνετα. Ουσιαστικά, γίνονται maxed out περίπου στα 3.8K αν θυμάμαι καλά, σχεδόν 4K δηλαδή. Αυτές βγαίνουν κάπως εύκολα. Όσες ταινίες όμως έχουν βγει με επεξεργασία υπολογιστών, δεν γίνεται να ξαναλάξουν, επειδή έχουν κάνει ήδη render τα εφέ και τα πάντα όλα. Εκεί, είτε θα πρέπει να ξαναγίνει ψηφιακή επεξεργασία με νέα εφέ εξ' αρχής (ναι, σιγά μην μπλέξει καμία εταιρία σε τέτοιον γολγοθά) ή θα βγάλουν μία σχετικά επεξεργασμένη έκδοση με κατά κύριο λόγο upscaled 4K εικόνα, το οποίο θα είναι και αυτό που θα κυκλοφορήσει ευρέως. Γενικά, όσοι ασχοληθείτε με 4K Blu Ray ταινίες, ετοιμαστείτε για τρελό ψάξιμο σχετικά με το τι είναι upscale και τι actual 4K. Και προτιμάτε κυρίως τις ταινίες σε φιλμ, για μέγιστο αποτέλεσμα.

                    Τώρα βέβαια με όλα αυτά, είναι να αναρωτιέται κανείς αν όντως αξίζει το όλο 4Κ. Για παράδειγμα το Avengers που δεν γυρίστηκε σε φιλμ, αλλά χρησιμοποιήθηκε κάμερα με μέγιστη ανάλυση 2,5Κ. Εκ των πραγμάτων, δεν θα υπάρξει ποτέ σε native 4K. Αν κυκλοφορήσει, θα κυκλοφορήσει upscaled σε 4Κ. Αλλά από την άλλη σκέφτεσαι πως αν την βλέπεις άνετα σε 2,5Κ στην τεράστια οθόνη των κινηματογράφων, χρειάζεται τελικά να την έχεις σε 4Κ για να την δεις στην 45άρα τηλεόραση;

                    Παραθέτω ένα βιντεάκι που αναλύει πολλά από όσα ανέφερα παραπάνω για το 4Κ. Δείτε το όσοι θέλετε να ασχοληθείτε με το θέμα, είναι πολύ αναλυτικό και λύνει πολλές απορίες από αυτές που ανέφερα παραπάνω.


                    Επίσης RIP Vita. Εν τω μεταξύ, αν πουλάει ακόμα 20.000+ τεμάχια εβδομαδιαίως χωρίς καμία υποστήριξη από την Sony, φανταστείτε τι θα μπορούσε να γίνει αν προσπαθούσε λίιιιγο η μαμά εταιρία να μην το ξεχνάει πού και πού :p Δεν θα κόντραρε το 3DS σε καμία περίπτωση, όμως δεν θα πήγαινε και άδοξο όπως πηγαίνει τώρα.
                    Last edited by Phantom Duck; 08-09-2016, 07:08 PM.

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • dp
                      PlayStation boss on PS4 Pro: our approach isn't reactive this time around

                      Our feeling is that while physical media continues to be a big part of the games business, we see a trend on video towards streaming
                      Aka δεν είχαμε φράγκα για να ενσωματώσουμε 4K driver, επομένως αφήσαμε στην άκρη τα φυσικά μέσα μία ώρα αρχύτερα με την πρόφαση πως ο κόσμος δεν τα ζητάει.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • Χωρίς να το έχω τσεκάρει προσωπικά, το 4κ ειδικά σε 40+ ιντσες νομίζω ότι έχει και παραέχει νόημα.
                        Δεν έχω ψάξει το τι ακριβώς ειπώθηκε από τη σονυ αλλά όταν π.χ η 1080 δεν το σηκώνει ακόμα άνετα το 4κ, δεν βλέπω καμία απολύτως πιθανότητα το πσ4 να κάνει render σε αυτή την ανάλυση. Μιλώντας λοιπόν κατά πάσα πιθανότητα για upscale, η όλη ιστορία μου κάνει απλά για ένα τρικ μπας και πουλήσουν καμιά τηλεόραση.

                        Comment


                        • Για να κρατήσουν χαμηλό το κόστος το,εκαναν. Το ζήτημα ειναι πως κάπου εδω κολλάει η φράση " ακριβός στα πίτουρα και φτηνός στο αλεύρι" Αν λάβουμε υπόψιν πως απευθύνονται σε 4K TV owners( και τηλεοράσεις οπου θα φαίνεται η διαφορα δλδ πανω απο 1500-2000€) τοτε δεν νομιζω πως ειχε νόημα να κόψουν 30-40€ απο την τιμη για να μείνει στα 400€. Επιπρόσθετα το 4Κ streaming θελει internet, που ακομη και στο εξωτερικο δεν ειναι διαθέσιμο σε τέτοιες ταχύτητες παντου( στο Hamm στηνΓερμανια που εμένα ας πουμε ονομαστικά 24mbps είχαμε, αλλο τι ταχύτητες πιάναμε )

                          νώ η τιμή του απλού PS4 έχει ήδη πέσει σε χαμηλές τιμές, οι τύποι έβγαλαν ένα πιο άσχημο (χωρίς optical out) σε λίγο χαμηλότερη. Οκ, προφανώς και αθροιστικά κερδίζουν μεγάλα ποσά με τέτοιες κινήσει
                          Κοίταξε αυτο ειναι πλέον πάγια τακτική. Επιβάλλεται να ρίξεις το κόστος παραγωγής για να εχεις το μεγαλύτερο,δυνατό κέρδος. Αν εξαιρέσουμε την Νιντεντο, οι άλλες δυο χάνουν αρχικά απο τις πωλήσεις των κονσολών και κερδίζουν απο το software etc Βεβαια στην προκειμένη περιπτωση μιλάμε για μια ποιοτική πρωτη κονσολα( βεβαια υπάρχουν θέματα με υπερθέρμανση και την χαμηλής ποιότητας thermal paste που έχουν χρησιμοποιήσει)εν αντιθέσει με το 360 που ειχε κυκλοφορήσει,αρχικά και ηταν αστα να πανε με το RROD.( εκει επιβαλλόταν η κυκλοφορία νέου iteration) Ωστόσο εδω κι εγω δεν καταλαβαίνω γτ να κυκλοφορήσουν κατι ασχημοτερο( αποψη μου) και χωρις optical out( που εδω που τα λεμε δεν θεωρείται και extra η πολυτέλεια πλέον)

                          EDIT
                          Αν δεν υπήρχαν τα PS3 super Slim, Wii Mini θα ηταν η πιο άσχημη κονσολα για μενα.
                          Last edited by Sinclair; 08-09-2016, 07:46 PM.
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Originally posted by sub_zero View Post
                            Χωρίς να το έχω τσεκάρει προσωπικά, το 4κ ειδικά σε 40+ ιντσες νομίζω ότι έχει και παραέχει νόημα. [...]
                            Κοίτα, δεν το έχω ψάξει για παιχνίδια είναι η αλήθεια. Εκεί μπορεί να παίζουν πολλά, με ρυθμίσεις, παραρυθμίσεις, Αnti Aliasing, φίλτρα και ιστορίες. Θα περάσουν κάποια χρόνια ώστε να φθηνήνουν τα PC / κονσόλες / τηλεοράσεις που θα μπορούν να παίξουν παιχνίδια σε native τέτοια ανάλυση και να τα δω ιδίοις όμμασιν, επομένως δεν με καίει το θέμα.

                            Στις ταινίες όμως (για τις οποίες και αναφερόμουν λόγω της απουσίας του 4Κ drive), το βρίσκω ανούσιο. Όταν μία ταινία γυρίζεται στα 4Κ, τα εφέ τα τοποθετεί ξεχωριστά στα 2Κ (λίγο παραπάνω από 1080p δηλαδή) και τα προβάλλει σε κινηματογράφους σε 2Κ προτζέκτορες, τότε τι να τα κάνω εγώ τα 4Κ; Να δω στην οθονούλα μου upscaled διπλάσια ανάλυση από αυτήν του κινηματογράφου; Δεν ξέρω στην Ελλάδα σε τι στάδιο είναι οι κινηματογράφοι μας, όμως διάβαζα πως σχετικά σύντομα ξεκίνησαν κάποιοι κινηματογράφοι της Αμερικής να τοποθετούν 4Κ προτζέκτορες.

                            Από εκεί και πέρα κρίνω, και αναρωτιέμαι πόσο μεγάλη θα είναι η διαφορά σε gameplay 4Κ; Μπορεί να συνυπάρχουν και άλλοι παράμετροι που αγνοώ, άρα να πέφτω έξω, όμως δεν νομίζω να υπάρχει και τεράστια διαφορά.

                            Υ.Γ.
                            Έχω Super Slim, best console ever, 200$ ολοκαίνουργιο του κουτιού, bargain με παιχνιδάρες τεράστιες δώρο, κάμποσες ώρες στο ενεργητικό, δεν κολλάει ποτέ το δισκάκι μέσα, άλλο να στο λέω κι άλλο να το βλέπεις :p

                            Υ.Γ. 2
                            Ένα ένα τα διαβάζω. Το PS4 είχε κέρδος ανά κονσόλα από την πρώτη ημέρα. Κάτι ψίχουλα ήταν, όμως δεν έμπαιναν μέσα, το θυμάμαι χαρακτηριστικά. Γι' αυτό και δεν ήταν τόσο τούμπανη και τώρα βγάζουν upgrade.
                            Last edited by Phantom Duck; 09-09-2016, 12:17 AM.

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • Εγω πάντως θυμαμαι το παρακάτω, που ειχε δηλώσει ο ίδιος ο Ito. Τωρα αν εν τελει, άλλαξε κατι στην πορεία δεν το γνωρίζω.

                              PlayStation 4 hardware will make a loss at launch, but Sony expects to immediately recoup the costs when a typical user also buys a PlayStation Plus subscription and games.

                              Sony Japan executive Masayasu Ito made the comment to Eurogamer today in an interview at the company's Tokyo headquarters.

                              Eurogamer has heard from well-placed sources that Sony expects to make an approximate $60 loss per $399 unit sold. When presented with the figure, Ito denied it - but only because the company expects a typical user to buy a console with these other items.
                              Ito would not be drawn on whether more than one launch title would need to be bought before the whole equation resulted in Sony making money, just that the company expected to turn a profit on an average user's initial purchase.

                              The purchase of one launch title and a Plus subscription would indeed total close to, if not more than, the $60 mark.

                              But even without the purchase of these items, PlayStation 4 will incur a profit at a sooner point than PlayStation 3, Ito concluded.


                              Nintendo made a similar comment prior to the launch of Wii U - its console was also sold at a loss but would become profitable with the purchase of a single game.

                              Last month Sony Computer Entertainment boss Andrew House said he expected PlayStation 4 launch-related losses to come in below those of the PlayStation 3.

                              Chief financial officer Masaru Kato added at the time that because the PS4 features PC-like architecture - as opposed to the custom components featured inside the PS3 - the cost of production is "much, much smaller".
                              PlayStation 4 hardware will make a loss at launch, but Sony expects to immediately recoup the costs when a typical user…
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Θυμάμαι πως είχε βουίξει όλος ο τόπος λίγες μέρες μετά την κυκλοφορία σε όλα τα σάιτ. Όμως τώρα που κάνω μία γύρα, βλέπω πως μάλλον έχεις δίκιο. Φαίνεται πως τα άρθρα που έβλεπα, θα ήταν τίποτα σαν κι αυτό, από fanboyστικά sites και με εκτίμηση καθαρά των μερών του μηχανήματος, αγνοώντας marketing, διαφημίσεις, μισθούς εργαζομένων, κλπ. Περίεργο πάντως, επειδή με όποιον το συζητάω, το ίδιο θυμάται. Ακόμα και σε διάφορα βιντεάκια από κανάλια που εμπιστεύομαι το έχω ακούσει. Μάλλον μας είχε κάνει πολύ εντύπωση όταν το πρωτοακούσαμε και μας έμεινε.

                                Διαβάζοντας αρκετές και πιο έγκυρες πηγές, βλέπω πως μάλλον ρέφαραν ουσιαστικά με το PS Plus και είχαν έσοδο από το πρώτο παιχνίδι. Μετά από ένα 6μηνο περίπου βγήκε ο Kaz και είπε πως έγινε προσοδοφόρα η κονσόλα καθαρά ως μηχάνημα.

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X