Announcement

Collapse
No announcement yet.

N64 VS PSX (The Battle of the Month!)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Opws to parei kaneis, egw pernw ta dika mou viwmata ws apodeikseis synithws.

    Apo thn allh dinw paradeigmata edw kai treis selides, enw parallhla perimenw na dw tis dikes sas apodeikseis.
    Fysika otan aftes einai sto epipedo twn dikwn sou apanthsewn, einai logiko na mhn tis pernw sta sovara :kill:
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #77
      Κι εγω είμαι της άποψης ότι το Ps pad είναι ένα super all around pad και σε κανένα game δε με έχει παιδεψει ο αναλογικός. Μόνο παράπονο η ποιότητα κ αντοχή στα μετέπειτα ps2 pads τα οποία για κάποιο λόγο είχαν ελαττωματικα τα L1 r1.

      Πάντως θεωρώ το gc pad το καλύτερο pad για platformers. Απο την άλλη του 360 με βολεύει περισσότερο απο το ps3 σε στόχευση κτλ αλλα το d pad του είναι για τα μπάζα ενώ τα triggers του σαφέστατα τα καλύτερα. Έπισης στο gc to dpad απλά το βάλανε για να υπάρχει
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #78
        Originally posted by Ground_zero
        Opws to parei kaneis, egw pernw ta dika mou viwmata ws apodeikseis synithws.

        Apo thn allh dinw paradeigmata edw kai treis selides, enw parallhla perimenw na dw tis dikes apodeikseis.
        Fysika otan aftes einai sto epipedo twn dikwn sou apanthsewn, einai logiko na mhn tis pernw sta sovara :kill:


        Στο συγκεκριμένο ζήτημα για να πάρεις σαν απόδειξη την εμπειρία σου θα έπρεπε όλοι να έχουμε τα ίδια χέρια και να κρατάμε το χειριστήριο με τον ίδιο τρόπο.
        Είναι σαν κάποιος που είναι 2.10 να λέει σε κάποιον που είναι 1.50 ότι δεν μπορεί να τον πιστέψει ότι δεν καρφώνει...


        Σοβαρά απαντάω όταν υπάρχει λόγος να το κάνω και όταν υπάρχει πιθανότητα κανονικής συζήτησης. Εσύ έχεις ήδη αποφασίσει ότι η δική σου άποψη είναι και η μόνη σωστή οπότε και σταματάω το χάσιμο του χρόνου μου ΕΔΩ.-
        I'm back bitches... Version 2.0

        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

        Comment


        • #79
          Δεν ειναι αν έχεις μικρά χεράκια κλπ...και εγώ χερούκλες έχω αλλά πχ έχω μικρότερο δείκτη, με αποτέλεσμα αν το κρατώ έτσι να κουράζομαι για το πάτημα L1 L2
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #80
            Είναι σαν κάποιος που είναι 2.10 να λέει σε κάποιον που είναι 1.50 ότι δεν μπορεί να τον πιστέψει ότι δεν καρφώνει...
            Ypothetw oti egw me to 1.72 ypsos mou, kalyptw ton meso oro.
            Alla eipa kai prin, ean exete mikra xeria, h mikrous antixeires exw adiko.

            Σοβαρά απαντάω όταν υπάρχει λόγος να το κάνω και όταν υπάρχει πιθανότητα κανονικής συζήτησης. Εσύ έχεις ήδη αποφασίσει ότι η δική σου άποψη είναι και η μόνη σωστή οπότε και σταματάω το χάσιμο του χρόνου μου ΕΔΩ.-
            Kai kala egw eimai hdh pepeismenos oti exw dikio, pws onomazeis thn dikh sou stash opou exeis hdh apofasisei pws exw teleiws adiko?
            Malista se tetoio vathmo wste na ypovivazeis ta posts mou me xlevasmous?
            Ginotan kanonikh syzhtish mexri pou arxises na trollareis me apotelesma na xaseis oxi mono ton diko sou xrono alla kai twn ypoloipwn, opote kala kaneis kai stamatas EKEI.-

            Δεν ειναι αν έχεις μικρά χεράκια κλπ...και εγώ χερούκλες έχω αλλά πχ έχω μικρότερο δείκτη, με αποτέλεσμα αν το κρατώ έτσι να κουράζομαι για το πάτημα L1 L2
            Kai pali pefteis mesa sth periptwsh me kapoio anatomiko provlhma opou kai pali paradexomai pws exw lathos giati den to elava ypopshn mou.
            Eksalou nwritera o Somari eipe oti to GC pad "kleidwnei sta xeria" se poia xeria?
            Sta dika mou?
            Sta dika tou?
            Se aftou pou einai 2.10, h se aftou pou einai 1.50?
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #81
              Tα L1 και R1 είναι όντως πολύ δύσκολα να τα χρησιμοποιείς ως main buttons. Γι'αυτό ούτως ή άλλως στα περισσότερα games δεν έχουν βασικές λειτουργίες.
              Κάτι ξέρουν οι devs.

              Comment


              • #82
                Epeidh "varyne" poly to thema kai den thelw na eimai egw h aitia, thelw na pw oti ok o kathenas exei thn dikh tou gnwmh h opoia vasizetai stis dikies tou empeiries.
                Profanws kaneis den tha allaksei thn gnwmh tou allou (opws panta allwste).

                To lhgw kai egw loipon edw me ena video pou ekana gia to thema me ta analogs etsi gia na gelasoume.

                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #83
                  Στα ίδια παιχνίδια όμως τι γινότανε θυμάστε...?

                  Ν64
                  [YOUTUBEHD]UX5VMkZloIY[/YOUTUBEHD]
                  [YOUTUBEHD]0TcWRsIz8jI[/YOUTUBEHD]

                  PSX
                  [YOUTUBEHD]3FVJlJKpgJk[/YOUTUBEHD]
                  [YOUTUBEHD]u5DJH80oyJ4&feature=related[/YOUTUBEHD]

                  Comment


                  • #84
                    Ta grafika les?
                    Yparxei kai mia diafora 2 xronwn anamesa stis konsoles etsi den einai?
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #85
                      Την συγκριση για τα προ τι την εβαλες?
                      Τα προ του psone παιζει να ηταν τα καλυτερα ποδοσφαιρακια ολων των εποχων και πολυ ανωτερα απο το ISS 64.

                      Tωρα για τα χειριστηρια,πιστευω οτι πλεον ειναι πρωτα θεμα συνηθειας,γιατι δεν νομιζω οτι υπαρχει κακο χειριστηριο σε αυτη τη γενια.Απλα η sony εχει μεινει πισω διοτι υποστηριζει ακομα ενα καλο μεν χειριστηριο ,αλλα χειριστηριο 10 χρονων +.Ενω οι αλλοι τα εξελισουν.Λογικο ειναι να εχει καποιες αδυναμιες λοιπον το DS3,αλλα παραμενει κατ'εμε ενα πολυ καλο χειριστηριο.
                      (προσωπικα δεν θα το αλλαζα για κανενα αλλο λογο συνηθειας)

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Ground_zero
                        Ta grafika les?
                        Yparxei kai mia diafora 2 xronwn anamesa stis konsoles etsi den einai?
                        απο το "what grafika?" πηγαμε στη διαφορά δύο χρόνων ε?... εγω δεν είπα όμως πόσο απέχουν αλλά πόση διαφορά στη ποιότητα έχουν...

                        @Hideo ΤΟ προ του PSX ηταν καλό επειδή πούλησε σε πολλούς και όχι επειδή όντως ήταν καλό, δες τη τσόντα της Αλεξανδράτου πχ.

                        Comment


                        • #87
                          Μ' αρεσει που το χαν και δεδομενο για το ποιος ειναι ο νικητης στη μαχη αυτη, λογικο οταν εισαι 112-13 χρονων εχεις αλλη οπτικη για τα πραγματα (ηταν πολυ cool το psx τοτε), και αρχισαν κιολας να ξεμενουν απο επιχειρηματα...

                          Καλα τετοια ανατροπη στο 90, ουτε η Μαντσεστερ...
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by Strawhat Nikos View Post
                            @Hideo ΤΟ προ του PSX ηταν καλό επειδή πούλησε σε πολλούς και όχι επειδή όντως ήταν καλό, δες τη τσόντα της Αλεξανδράτου πχ.
                            Ψαξ'το λιγο καλυτερα και θα δεις οτι ηταν αλλη εκδοση αυτη του psx.
                            Δεν ηταν τα γραφικα η διαφορα. τους,αλλα το gameplay
                            Το isspro 98(που βγηκε με demo Γαλλια vs Βραζιλια)του psx ειναι για μενα το καλυτερο ποδοσφαιρακι που βγηκε ποτε.Πανω σε αυτο πατησαν τα επομενα pro.Ακομα και τα σημερινα πολυ καλα fifa πατανε πανω στa xαρακτηριστικα εκεινου του pro.

                            Το ISS64 εγινε απο αλλη ομαδα της Konami,η οποια αργοτερα εβγαλε και συνεχειες του στο ps2 παραλληλα με τα pro evolution.Παιχνιδια που δεν ακουμπησε κανεις.

                            Comment


                            • #89
                              H plaka einai oti me ta paixnidia pou vgazete gia na "yposthriksete" to N64 einai san na to petate apo ton gremo oi idioi.
                              Sovara twra? MK kai Mace?

                              Mono ena apo ta parakatw paixnidia svhnei olh thn vivliothikh tou N64:

                               










                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • #90
                                Εγω ρε παιδια πραγματικα αυτο το πραμα με τα sticks του ps δεν το καταλαβα ποτε
                                γιατι ειναι σε λαθος θεση δηλαδη ;
                                Καθε φορα που το ακουω μου φαινεται αστειο

                                Δηλαδη εγω εχω καποια σωματικη ανωμαλια και με βολευει ετσι ενω εσεις ειστε οι φυσιολογικη και ο κανονας ;

                                Νταξει η συνηθεια ειναι μεγαλο πραγμα αλλα και το πως βολευει καποιον κατι ειναι σε μεγαλο βαθμο και υποκειμενικο . Ας συμφωνησουμε σε αυτο τουλαχιστων .

                                Comment

                                Working...
                                X