Announcement

Collapse
No announcement yet.

παιχνιδια ξυλου που αγαπησαμε

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Omg toshiden = pixel fest.

    Στο 2 ειχα μεινει, τωρα ακουσα πως βγηκε και 3... Καποτε φαινοντουσαν καλα αυτα τα παιχνιδια.. Πωπω εποχες.

    Comment


    • #17
      Xeno nai ontws htan poly pexeliasmeno alla to animation tou htan kati parapanw apo kalo, diaskedaza poly afto to fighting (gia to toshiden 3 leme panta.

      Pote den tha ksexasw ton ALter tou Kayin (o Ten Count) o opoios htan o Michael jackson!!!

      Aksexasto!!!
      http://www.youtube.com/watch?v=XREG8BMFlTg
      http://www.youtube.com/watch?v=nNAzMzPdQp4
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #18
        Ta prwta 3 episodia ths seiras Bloody roar htan epishs POLY kala!
        [/b]
        Yπηρχε 4ο κι αλλα ?
        εγω το 2 ή το 3 ειχα παιξει νομιζω, νταξει ενα μετριο παιχνιδι ξυλου μου φανηκε, αλλα το γεγονος οτι οι μαχητες γινονταν ζωα ηταν κατι το πρωτοτυπο (μονο στο ΜΚ3 και τις συνεχειες του υπηρχε κατι παρομοιο, δηλαδη να υπαρχει μεταμορφωση σε ζωο, με τα Animalities).

        επισης το Fighter's Destiny που αναφερθηκε, το ηθελα κι εγω να το αγορασω, και μαλιστα θυμαμαι επαιρνα ενα περιοδικο τοτε για το Ν64 (Nintendo World νομιζω λεγωταν, απο την ιδια εταιρεια που ειχε και το GamePro) που του ειχε τεραστιο αφιερωμα, αλλα δυστηχως δε καταφερα να το βρω πουθενα το παιχνιδι κι ετσι ποτε δεν το επαιξα...

        Comment


        • #19
          Yπηρχε 4ο κι αλλα huh.gif ?
          εγω το 2 ή το 3 ειχα παιξει νομιζω, νταξει ενα μετριο παιχνιδι ξυλου μου φανηκε, αλλα το γεγονος οτι οι μαχητες γινονταν ζωα ηταν κατι το πρωτοτυπο (μονο στο ΜΚ3 και τις συνεχειες του υπηρχε κατι παρομοιο, δηλαδη να υπαρχει μεταμορφωση σε ζωο, με τα Animalities). [/b]
          Fysika yphrxan kai alla Bloody Roar.
          Oso gia to Mortal Kombat, as mhn sygrinoume fighting paixnidia me tsixles twra parakalw <_< (kai nai snomparw to MK gia osous den katalavan )
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #20
            εριξα ενα ψαξιμο στο wikipedia και ειδα για τα υπολοιπα, ουτε καν που γνωριζα οτι συνεχιστικε η σειρα, νομιζα σταματησε στο 3.

            τα ΜΚ συμφωνω οτι δεν ηταν και τοσο αξιολογα οσον αφορα το τροπο που παιζονταν (δηλαδη ψιλογελοιες κινησεις και combo), το σεναριο ομως πιστευω ηταν πολυ καλυτερο απο τα περισσοτερα παιχνιδια ξυλου, γιαυτο το ΜΚ εγινε και ταινια αλλωστε. δυστηχως ομως σε αυτο το ειδος παιχνιδιου, δεν παιζει κυριο ρολο η ιστορια, και γιαυτο αποτυχαν, γιατι διναν σ&#39;αυτη περισσοτερη βαση...

            Comment


            • #21
              Ean htan kalo to paixnidi pistepse me h kalh tou istoria den tha pernouse aparathrhth, apoti fenetai omws oi dimhourgoi tou prospathisan na ftiaksoun ena vivlio kai oxi ena paixnidi.....
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • #22
                χαχα βιβλιο

                το Shaolin Monks παντως εμενα μου αρεσε, ισως θα πρεπε να αφησουν τα παιχνιδια ξυλου και να συνεχισουν αυτο το ειδος. αν και τωρα ειναι αργα καπως για τη σειρα, να δουμε τι καινουργιο θα ετοιμασει η Midway για τη νεα γενια κονσολων.

                Comment


                • #23
                  Omg toshiden = pixel fest.

                  Στο 2 ειχα μεινει, τωρα ακουσα πως βγηκε και 3... Καποτε φαινοντουσαν καλα αυτα τα παιχνιδια.. Πωπω εποχες.
                  [/b]
                  Το πρώτο πρέπει να ήταν από τα πρώτα παιχνίδια που είχαν κυκλοφορήσει στο :playstation: . Υπήρχε στο demo που ήταν μαζί με την κονσόλα στην πρώτη παρτίδα μηχανημάτων που είχαν έρθει στην Ελλάδα. Μπορώ να πω ότι μου είχε αφήσει αρκετά καλές εντυπώσεις αλλά επειδή εκείνη την εποχή έτσι και αλλιώς υπήρχε το tekken δεν μπήκα στην διαδικασία να ασχοληθώ παραπάνα από το demo.
                  Για το tekken 2 θα συμφωνήσω με τον Dj. Γενικά τα 2 πρώτα Tekken ?ηταν πολύ καλά παιχνίδια. Το 3 είναι το fighting με την μεγαλύτερη πως να το πω, προσμονή από την μεριά του κοινού για να κυκλοφορήσει, όσο θυμάμαι τον εαυτό μου να ασχολείται με vg. Εκείνη την εποχή ήταν η πρώτη μεγάλη έκρηξη με τις τσιπαρισμένες κονσόλες και ένας σημαντικός λόγος για αυτό ήταν ότι πολλοί θέλαν να παίξουν αυτό και το Resident evil 2 ιαπωνικά, κάνα δίμηνο πριν κυκλοφορήσουν Ευρώπη. Βέβαια τηρουμένων των αναλογιών το παιχνίδι ήταν μάλλον κατώτερο από το 2.

                  Υ.Γ: Μην βλέπεται το nickname μου, δεν είμαι ΜΚ fan

                  Comment


                  • #24
                    Βέβαια τηρουμένων των αναλογιών το παιχνίδι ήταν μάλλον κατώτερο από το 2.[/b]
                    Xmmm den tha symfonousa, to 3 htan toulaxiston pragmatiko 3D kai oxi 2D me 3D grafika.
                    Epishs ta almata tou htan poio fysiologika.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #25
                      Evil Zone
                      Street Fighter II
                      Mortal Kombat II & III
                      Tekken 3
                      King Of Fighters
                      Fatal Fury
                      Super Smash Bros Melee.
                      Bushido Blade
                      Soulcalibur II Gamecube Edition
                      Born From Darkness...Raised By Light....
                      My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
                      Official O.G.C Member

                      Comment


                      • #26
                        Πω πω Battle Arena Toshiden κάποτε που έπαιζα fighting…
                        Δε ξέρω τι λέτε, αλλά όταν είχε βγει όλοι μας είχαμε εντυπωσιαστεί και παίζαμε πάρα πολύ, τώρα μπορεί να μη βλέπεται, αλλά τότε ήταν άλλο πράγμα.

                        Επίσης το Fighters Destiny το είχα κι εγώ (ακόμα το έχω) και μου άρεσε πάρα πολύ, μπορεί να μην ήταν Virtua Fighter ή Tekken, αλλά ήταν πολύ πρωτότυπο και διαφορετικό από το μέσο fighting, ομολογώ πως το γούσταρα.
                        Άπειρο respect στο ρόστερ του παιχνιδιού που ήταν σχεδόν όλοι rip offs από Virtua Fighter και λίγο από Tekken.

                        Όσο για τα Tekken άσχετα από τι λένε τα καμένα VF fanboys (που μπορεί να έχουν και δίκιο), μέχρι το Tekken 3 ήταν TOP, εξαιρετικοί τίτλοι, μπορεί να μην είχαν το hardcore ύφος των VF, αλλά προσωπικά δεν μου αρέσει η λογική του μετά το VF δεν υπάρχει απολύτως τίποτα, δέχομαι πως το Virtua Fighter είναι καλύτερο παιχνίδι, με τρομερό βάθος και η χαρά του hardcore που ασχολείται με το είδος, αλλά αφενός δεν είναι όλοι hardcore στα fighting, αφετέρου σε μια εποχή χωρίς internet για να μαζευτεί η hardcore κοινότητα και χωρίς online, το Tekken προσεγγίζοντας πιο απλά τα πράγματα και όντας παιχνίδι PlayStation και όχι Saturn, εξαπλώθηκε και μπορούσες εύκολα να βρεις κάποιον να φίλο να παίζει, εμείς το παίζαμε και δε μας χάλαγε και καθόλου, Kazuya, Jun, Heihachi και τα μυαλά στα κάγκελα.
                        Uber Cult Roger, Alex, Gon και όλο το ζωικό Βασίλειο που έκανε την εμφάνισή του στα Tekken.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • #27
                          To Evil Zone το ειχα κι εγω, αν και δεν θυμαμαι τιποτα απο αυτο.

                          Για τα Tekken οτι κι αν πουμε ειναι λιγο&#33;&#33;&#33;&#33; κατα τη γνωμη μου θεσαν τα standards για να εξελιχθουν τα παιχνιδια ξυλου σε ενα πιο ρεαλιστικο και τρισδιαστατο επιπεδο, ξεφευγωντας απο τα 2D γραφικα των Street Fighter κι αλλων παιχνιδιων της εποχης, και δινωντας περισσοτερη βαση στις κινησεις οπως επρεπε καθε παιχνιδι τετοιου ειδους να εχει. και μπορει να μην ηταν το πρωτο παιχνιδι με τρισδιαστατους μαχητες κλπ ομως κατα καποιο τροπο τελειοποιησε κι εκανε καλυτερα αυτο που προσπαθουσαν ολα τα υπολοιπα. εγω μεχρι και το 5ο επεισοδιο διασκεδαζα με τη σειρα, τωρα με το 6 απογοητευτικα οπως εχω ξαναπει, και βαλαν κι ασχετο τελικο, και γενικα νιωθω οτι χρειαζετε μια μεγαλη αλλαγη...

                          Να θυμισω κι ενα αλλο παιχνιδι ξυλου, το οποιο αν και δεν ηταν πολυ καλο, εμεινε χαραγμενο στη μνημη μου για τους χαρακτηρες που συμμετειχαν. το Ergheiz που παιζαν μεσα Cloud και Sephiroth το ειχε κανενας ? μετριος σχεδιασμος οσον αφορα το ξυλο, και προβλεψιμες κινησεις πανω κατω, αλλα χαρη στους μαχητες ξεχωριζε. επισης ειχε κι ενα επαναλαμβανομενο adventure mode οπου εξερευνουσες dungeons που αλλαζαν πορεια τυχαια καθε φορα. ελπιζω στο μελλον η προσπαθεια της εταιρειας για fightitng game με χαρακτηρες των Final Fantasy να αποδειχτει πιο αξιολογη.
                          video: http://www.gametrailers.com/player/u...ies/58735.html

                          Comment


                          • #28
                            τωρα με το 6 απογοητευτικα οπως εχω ξαναπει, και βαλαν κι ασχετο τελικο, και γενικα νιωθω οτι χρειαζετε μια μεγαλη αλλαγη... [/b]
                            Pou epaikses to Tekken 6 kai apogohteftikes? Thelw na paiksw kai egw giafto rwtaw.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #29
                              απο οσα ειδα και διαβασα λεω, δεν το επαιξα φυσικα, τα λεγαμε και την αλλη φορα στο τοπικ για το SC3 παλι, μην τα ξαναλεμε. απο βιντεος κρινω και λεω την πρωτη εντυπωση που μου αφησε απλα, οταν βγει το παιχνιδι και το παιξω θα εχω ολοκληρωμενη αποψη, τοτε γραφω και review αμα γουσταρετε.

                              Comment


                              • #30
                                τοτε γραφω και review αμα γουσταρετε. tongue.gif[/b]
                                Akyro, asto kalitera.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X