Announcement

Collapse
No announcement yet.

παιχνιδια ξυλου που αγαπησαμε

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Tα γραφω με τη σειρα απο το καλυτερο και κατω

    Mortal Kombat 2

    Mortal Kombat 3

    Streets of Rage-Master system 2



    Mace The Dark Age



    Bio Freaks



    Comment


    • #62
      To kolima me to street fighter nomizw den sigkrinetai me kanena allo. Akolouthei to tekken kai tora pia ante kanena doa gia ton xavale. MEgalos enthousiasmos kai me to KI alla mallon afto itan logo tou mikrou tis ilikias mas to 95-96 pou eixe kikloforisei.

      Comment


      • #63
        http://www.play-asia.com/paOS-13-71-...n-70-2w4b.html

        Value for money και με το παραπανω.
        CVS2+SF3:3S (PS2) στα $30 για οσους βαριουνται να δουν το url.

        Comment


        • #64
          To 3rd strike το έχω ήδη αλλά σε αυτή την τιμή δεν μπορώ να αντισταθώ.Αυτές οι Capcom εκδοσεις(Vampire Hunter,SF,Capcom VS SNK etc)είναι πάρα πολύ ενδιαφέρουσες και καθιστούν το PS2 αθάνατο και στον τομέα των 2d fighting.Arcade perfect μεταφορές,τι άλλο να ζητήσει κανείς??Όρεξη μάλλον για πολύ κάψιμο


          τι άλλο να ζητήσει κανείς?[/b]
          Street Fighter 4 στο λαό!!
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • #65
            Ε δεν ειναι και arcade perfect μεταφορες αλλα οκ ειναι κοντα...
            Θα το ξαναπαρεις δηλαδη; Νομιζα πως τα ειχες αυτα τα παιχνιδια...

            Comment


            • #66
              Το Capcom VS SNK δεν το έχω.Ωστόσο ψήνομαι για το πακετο του θέματος.
              Βέβαια αν το βρω φτηνό το Capcom VS SNK 2 για pal ps2 μάλλον θα πω no,no στο value pack.

              Ωστόσο για άτομα που θέλουν δύο ποιοτικότατα 2d fighting στο ps2 τους,ειλικρινά δεν μπορώ να βρω λόγο να μην την αποκτησουν.Γμτ...i miss my ps2...
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #67
                Το συγκεκριμενο ειναι ενα πακετο που περιεχει 2 θηκες dvd, επι της ουσιας ειναι τα 2 "best of" editions των συγκεκριμενων παιχνιδιων.
                Στη θεση σου αν ειχα οντως ορεξη για CvS2 θα επαιρνα μονο αυτο ή θα επαιρνα το πακετο και θα πουλαγα ενα απο τα 2 3S .

                Μακρια απο το PAL Cvs2, 50hz = dealbreaker.

                Comment


                • #68
                  Μακρια απο το PAL Cvs2, 50hz = dealbreaker.[/b]
                  Τώρα εξηγούνται πολλά

                  Βασικά έχεις απόλυτο δίκιο.Αν το πάρω το πακετάκι,βρίσκω άτομο για να δώσω το 3rd strike-βασικά ξέρω έναν ήδη.Θα το σκεφτώ ώριμα και θα αποφανθω
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • #69
                    Opos proanaferthike, apeiro respect sto Fighting Vipers [to bloddy roar auto antegrapse ] trela moves, to apeiro combo tou mahler pou ama to vgazes den emene ston allo tipota, i candy gia to fanservice tou thematos, o poli uber bahn [oligo apo akira] kai telos ta mistika arkoudia [cultness 126.9%]



                    Apo 2d ola kala alla den anaferthike to poli uber Brutal gia snes, epos :]



                    Telos epeidei mono iparhei, primal rage [me tis fantastikis empneuseos super kiniseis ]



                    ps: Xeno, iparhei kai toshiden 4, me release mono se pal kai jp
                    http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_Arena_Toshinden_4

                    Comment


                    • #70
                      Τα πρώτα μου Fighting που είχα λιώσει μικρός θυμάμαι ήταν τα SF2 και MK 2 για Amiga. Ειδικά στο ΜΚ η κατάσταση ήταν απελπισία, κάθε λίγο και λιγάκι έπρεπε να αλλάζω δισκέτες. Τα Brutal και Killer Instinct θυμάμαι μου είχαν κάνει επίσης πολύ εντύπωση όμως συνήθως ασχολούμουν με τα προηγούμενα δύο. Ειδικά στο ΜΚ, όντας 9 χρονών παιδάκι, θυμάμαι είχα σκαλώσει με την βία που υπήρχε.

                      Αφότου απόκτησα PS1 θυμάμαι δοκίμασα ΤΕΚΚΕΝ 1 και 2 όμως το 3 ήταν που έκανε την διαφορά. Από τότε που βγήκε το 3 δεν ξανάγγιξα τα άλλα δύο παρά μόνο για λόγους νοσταλγίας ή για ορισμένους παίκτες που δεν υπήρχαν στο 3 (Armor King, Devil πχ). Βέβαια όταν βγήκε το Tekken Tag η χαρά μου ήταν απερίγραπτη, αν και το ΤΕΚΚΕΝ 3 είναι αυτό με το οποίο ασχολήθηκα περισσότερο. Το 4 μου φάνηκε πολύ χλιαρό αλλά με το 5 διορθώθηκε πολύ η κατάσταση. Τώρα περιμένουμε το 6 να γουστάρουμε B) Για την υπόθεση δεν θα κάτσω να παραπονεθώ μιας και σε τέτοιου είδους fighting games ποσώς με ενδιαφέρει.

                      Άλλα fighting games που είχα λιώσει στο PS1
                      Bloody Roar 1 + 2: Πολύ πρωτότυπο το πρώτο παιχνίδι αλλά αρκετά αργό και με αρκετά επαναλαμβανόμενο στυλ μάχης. Οι περισσότερες κινήσεις στους χαρακτήρες ήταν λίγο πολύ ίδιες. Στο 2 ευτυχώς πολλά προβλήματα διορθώθηκαν σε μεγάλο βαθμό.

                      SF Alpha 3: Θυμάμαι έπαιζα στόρι όταν έγινε ο σεισμός το '99. Ενώ ήμουν στη μέση της (κρίσιμης) μάχης τα παράτησα όλα και πετάχτηκα έξω. Δυστυχώς όταν πήγα να κάνω save είχε κοπεί το ρεύμα . Επειδή είχαμε βγάλει ράντζα και κοιμόμασταν στο σαλόνι, είχα την ευκαιρία να κάθομαι να παίζω όλη νύχτα (δεν έχω TV στο δωμάτιό μου).

                      MK Trilogy: Το απόλυτο κάψιμο. Για περίπου δύο χρόνια με άλλους 2-3 φίλους μου παίζαμε ασταμάτητα για κάμποσες ώρες κάθε μέρα. Είχαμε βρει και από ένα περιοδικό όλες τις κινήσεις και τις δοκιμάζαμε. Είχα μάθει για σχεδόν όλους τους χαρακτήρες όλα τα combos, fatalities, brutalities (αναθεματισμένα 11 κουμπιά), κάμποσα friendships, babalities, τις μεταμορφώσεις του Sang Tsung και ΚΑΝΕΝΑ animality !@!$#@!@#!^$. Κάτι έλεγε πως πρέπει να πατήσω πριν την ειδική κίνηση και δεν έπιανε. Θυμάμαι κάναμε φιγούρα στους άλλους φίλους μας επειδή μπορούσαμε να επιλέξουμε τον Chameleon. Αν δεν είχε και το τραγικό Loading time θα ήταν ακόμα καλύτερο.

                      Destrega: Ως καλός Dragonball-καμμένος που ήμουν τότε (όχι πως τώρα πάω και πολύ πίσω) αφού είχα απογοητευτεί οικτρά από το GT: Final Bout και τα συναφή Dragonball games, πορώθηκα με το Destrega επειδή μπορούσα να πετάω "κύματα" να δημιουργώ ενεργειακές ασπίδες και τέτοια ωραία πράματα. Το είχα δείξει και σε κάτι άλλους Dragonballάδες σαν κι εμένα και καθόμασταν και λιώναμε παρέα.
                      http://www.youtube.com/watch?v=1bmlXzkFkcs

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #71
                        ωραίο ποστ.θυμάμαι κι eγώ πάντως στο σεισμό του 99 που επαιζα marvel super heroes vs street fighter,κι έπειτα έβαλα τον κλασσικό Δούκα για να στρώσω(Duke Nukem 3D uber alles).βέβαια μετά ούτε που τον ξανάγγιξα τον τίτλο,μέχρι που το τελείωσα στο pc μερικά χρόνια πριν.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #72
                          το Destrega το ειχα κι εγω, oπως ειπα και στις προηγουμενες σελιδες, δε θα το ονομαζα ακριβως Fighting 100%.

                          το SF Alpha 3 το αγαπαμε και το λατρευουμε, παροτι την οποια δυσκολια ειχε μεχρι να ξεκλειδωσεις τον Guile κλπ.

                          Bloody Roar 1 + 2 μονο. κι επειδη μεταμορφωνοντουσαν σε ζωα.

                          MK Trilogy το ειχα για PSone, αλλα το μεγαλυτερο καψιμο το φαγα με το 3 στο SNES! τοτε πηγαινα γυμνασιο και προσπαθουσα να μαθω Fatalities και τα υπολοιπα που αποκτας με τους κωδικους. ο καλυτερος μου χαρακτηρας ηταν ο Kabal και θυμαμαι ειχα μαθει ενα αρκετα μεγαλο combo. υπηρχε και το Ultimate το οποιο μου ειχε δανεισει ενας συμμαθητης μου και μ'αρεσε αλλα δεν ειχα αρκετα λεφτα να το παρω κι ετσι εμεινα με το 3.

                          για τα MK2 και SF2 που τα ειχα στο SNES δε νομιζω πως μπορω να πω κατι.

                          και για το Killer Instinct το οποιο επισης ειχα λιωσει στο SNES να μαθω Ultras κλπ.

                          τελος, τα Tekken εγω τα εμαθα απο το 3 και μετα. λογο των γραφικων, των χαρακτηρων, των κινησεων του! τα προηγουμενα ουτε καν που τα ειχα παιξει! ακολουθησα τη σειρα αυτη μεχρι και το 5, απο κει και μετα ξεκοψα.

                          Comment


                          • #73
                            Μιας και ο Altair ανέφερε το Marvel VS SF και είδα και την υπογραφή του Burai, θυμήθηκα όλη τη σειρά. Το πρώτο που έπαιξα ήταν το Marvel Super Heroes το οποίο δεν μπορώ να πω πως με ενθουσίασε κιόλας. Όταν βγήκε το X-men VS Street Fighter το ενδιαφέρον μου ανανεώθηκε επειδή είχε χαρακτήρες και από τα δύο σύμπαντα, όμως το παιχνίδι με το οποίο ασχολήθηκα περισσότερο ήταν το επόμενο της σειράς, Marvel Super Heroes VS Street Fighter. Ειδικά όταν έμαθα πως να επιλέγω τους Apocalypse και Cyber Akuma έκλεινα οχτάωρα στην οθόνη. Το επόμενο, Marvel VS Capcom είναι ίσως το παιχνίδι που έγινε πιο γνωστό απ' όλα. Τώρα πλέον με Dreamcast και Marvel VS Capcom II δεν έχω παράπονο.




                            Είναι πάντως εθιστικά παιχνίδια, δεν μπορώ να πω

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • #74
                              έλα ρε phantom Duck αρρώστια.εμένα τα συγκεκιρμένα παιχνίδια είναι από τα αγαπημένα μου όσον αφορά τα ξυλίκια.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #75
                                Στα Marvel παιχνιδια το MVC 2 καθιστα ολα τα αλλα ανυπαρκτα ή εστω περιττα.
                                Μαζι και τα X-men vs SF κτλ...
                                Το εχω σε DC αλλα σε PS2 το επαιζα συνηθως αν και ποτε δεν το πηρα στα σοβαρα.
                                Ζητειται save με τους παντες unlocked, κερναω αφθονες ωρες VS games.

                                Comment

                                Working...
                                X