Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ψάχνω/ βρίσκω...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ψάχνω έναν Trekie να μου πει τι να δώ από το franchise γιατί είδα την τελευταία ταινία και πορώθηκα
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Originally posted by FoM View Post
      Ψάχνω basic video editing program, για μοντάζ και λοιπά, και να μπορώ να κάνω μίξη ήχου σαν άνθρωπος, γιατί το Windows Movie Maker είναι για το πεουλίνι, δε μπορώ καν να χαμηλώσω την ένταση του ήχου σε ορισμένα σημεία.

      Δώστε μου τα φώτα σας, thanks in advance.
      Ίσως το θέμα είναι λίγο αρχαίο, αλλά θα σου πρότεινα και το Adobe Premiere και το Sony Vegas. Να πάρεις την έκδοση Pro επειδή έχει πιο πολύ πλούσιο υλικό. Όχι μόνο μπορείς να κάνεις σαν "DJ" με Live Performance το video και τον ήχο, αλλά μπορείς να δώσεις και ειδικά FX στην εικόνα.
      sigpic

      Comment


      • Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα ώστε να εκτυπώνω Blu-Ray εξώφυλλα
        Το Nero δν έχει :S

        Αλλιώς αν ξέρει κάποιος πως να βάλω στο Nero τα ανάλογα στοιχεία ώστε να ταιριάζουν με το εξώφυλλο του Blu-Ray
        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • Παιδες,λόγω της ιδιαίτερης βιβλιογραφίας της σχολής,έχω πολλά βιβλία σε ηλεκτρονική μορφή.Ευτυχώς το μονιτορ μου έχει ρυθμίσεις χαμηλής φωτεινότητας για διαβασμα κλπ.Αυτό που ψάχνω είναι αν έχει κανείς να περάσω κάποιο ΠΡΑΣΙΝΟ φιλτρο σε όλη την εικόνα ή τουλάχιστον στο adobe acrobat μέσω software ώστε να μπορώ να διαβάσω καλύτερα (το πράσινο είναι το λιγότερο κουραστικό χρώμα)
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Αν εχεις nvidia το nvidia panel νομιζω επιτρεπει τετοια κολπα.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • ATI
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Do a barrel roll!

                Comment


                • theoulis,tha to koitakso!
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Ξέρει κανένας ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα για μετατροπή από .tiff σε .jpeg; Συνήθως χρησιμοποιώ το photoshop (εκεί κάνω και την επεξεργασία εξάλλου), σπανιότερα το picasa, όταν θέλω πιο γρήγορα αποτελέσματα. Και στις δύο περιπτώσεις η διαφορά από tiff σε jpeg είναι πάρα πολύ αισθητή (προφανώς θα μου πείτε) και αναρωτιόμουν αν έχει κάποιος σας κάποιο άλλο πρόγραμμα στο μυαλό του (με καλύτερους αλγορίθμους για jpeg, ξέρω 'γω).

                    Comment


                    • Δεν παίζει κάτι τέτοιο. Γιατί δεν τα μετατρέπεις σε PNG;
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Δοκίμασε καλύτερα "καθαρά" προγράμματα μετατροπής εικόνων, όπως το image converter plus
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Originally posted by Somari View Post
                          Ψάχνω έναν Trekie να μου πει τι να δώ από το franchise γιατί είδα την τελευταία ταινία και πορώθηκα
                          Δεν βλέπω να έχει απαντήσει κανείς και ως φανατικός Trekkie είπα να σε βοηθήσω φίλε Somari.

                          Καταρχάς πρέπει να ξέρεις ότι το στυλ της ταινίας είναι αρκετά διαφορετικό από αυτό της τηλεοπτικής σειράς (οποιασδήποτε). Θα σου πρότεινα να δεις το Star Trek : The Next Generation πρώτα το οποίο θεωρώ κορυφαίο. Άμα με το καλό τελειώσεις και τις 7 season στείλε και τα λέμε ;)


                          Comment


                          • Ποιος ξέρει να μου συστήσει μερικά καλά import sites? Θέλω το Persona του PSP και το PlayAsia λέει ότι δεν στέλνει Ευρώπη...

                            Comment


                            • Comment


                              • Έχει μόνο την jpn version εκεί :/ Έχω τσεκάρει και τη λίστα του scatman - http://www.gamers-odyssey.com/forums...ghlight=import - αλλά τα περισσότερα έχουν used ή μόνο jpn ή μόνο retro.... Ψάχνω κάτι σε φάση playasia ή videogamesplus, που να έχουν us imports

                                Comment

                                Working...
                                X