Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πανεπιστημιακο Βitching

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πανεπιστημιακο Βitching

    Aνοιγω αυτο το θεμα με αφορμη τα off-topic posts που εγιναν απο τους φυσικους του φορουμ (επιστημονες να σας πετυχει) για να συνεχιστει η κουβεντα εδω, αλλα και για να βγαλει ο καθενας το αχτι του σε ο,τι του τη σπαει στη σχολη του κτλ κτλ.

    -Xeno-
    ----------------------------------------------------------

    Δικιο εχεις για τα περι οικονομιας αλλα μιας και δεν εχω πανω απο 4-5 μηνες που αρχισα συλλογη με παιχνιδια δεν εχω μπει ακομα στο να σκεφτω τι αγοραζω και πως ξοδευω λεφτα. Σκεφτομαι μαλιστα να κανω κανενα ιδιαιτερο παραλληλα με τη σχολη ετσι ωστε αυτα που ξοδευω να μην τα καταλαβαινω σαν απωλεια και να λεω πως τα δουλεψα

  • #2
    Originally posted by morfeas-dsl- View Post
    Δικιο εχεις για τα περι οικονομιας αλλα μιας και δεν εχω πανω απο 4-5 μηνες που αρχισα συλλογη με παιχνιδια δεν εχω μπει ακομα στο να σκεφτω τι αγοραζω και πως ξοδευω λεφτα. Σκεφτομαι μαλιστα να κανω κανενα ιδιαιτερο παραλληλα με τη σχολη ετσι ωστε αυτα που ξοδευω να μην τα καταλαβαινω σαν απωλεια και να λεω πως τα δουλεψα
    Σε ποια σχολή είσαι;
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #3
      Φυσικο φιλε

      Comment


      • #4
        Originally posted by morfeas-dsl- View Post
        Φυσικο φιλε
        Άμα δεν κάνεις στενή παρέα με τον Altair ίσως την γλυτώσεις και με την συλλογή που θα αποκτάς σιγά σιγά θα ξέρεις τι έχεις. Ο Altairίσκος ζήτημα αν τα μισά παιχνίδια που έχει γνωρίζει τι σόι πράγμα είναι.

        Altair είσαι λατρεία αλλά δεν σου παίρνω PS 3.

        Comment


        • #5
          Θα σου'λεγα τώρα τίποτα αλλά έχε χάρη που σου έχω αδυναμία.

          Morfea μην ακούς κανέναν.Κάνε ότι γουστάρεις.;)
          Carpe diem

          Comment


          • #6
            Originally posted by morfeas-dsl- View Post
            Φυσικο φιλε
            Xαχα ανέκδοτο είπες τώρα!!!Σε ποιο έτος είσαι και σε ποια πόλη?Και γω φυσικό είμαι όπως κατάλαβες!!! :kill:
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • #7
              Mιας και την ερώτηση την έκανε ο somari, το ανέκδοτο θα ήταν αν έλεγε ΣΕΜΦΕ...

              Comment


              • #8
                Originally posted by paixtis View Post
                Xαχα ανέκδοτο είπες τώρα!!!Σε ποιο έτος είσαι και σε ποια πόλη?Και γω φυσικό είμαι όπως κατάλαβες!!! :kill:
                7 και βλεπουμε! Γιαννενα ! Ασε μας εχουν $#$@$%$%...

                Comment


                • #9
                  Είμαστε λίγο offtopic αλλά είναι το τελευταίο.Ας μεταφερθούν στα καλωσήρθατε τα μηνύματα στην τελική.

                  Εγώ τώρα πάω για 7ο.Θεσσαλονίκη.Γιάννενα είναι πιο βατό το φυσικό έχει και 20 μαθήματα λιγότερα έχω ακούσει...
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by morfeas-dsl- View Post
                    7 και βλεπουμε! Γιαννενα ! Ασε μας εχουν $#$@$%$%...
                    Εγώ φυσικό Αθήνα (τελειώνω μόνο πτυχιακή έμεινε σχεδόν) και ο παίχτης Θεσσαλονίκης!!!

                    Έτσι ρε οι υπόλοιποι...θα πνιγείτε!Βig Bang Theory θα σας το κάνουμε το μαγαζάκι!Μόνο ένας μηχανολόγος λείπει!Χαχαχαχα




                    Εγώ τώρα πάω για 7ο.Θεσσαλονίκη.Γιάννενα είναι πιο βατό το φυσικό έχει και 20 μαθήματα λιγότερα έχω ακούσει...
                    Ούτε εσένα σε πάει να μιλήσουμε όμως για difficulty level

                    Εγώ για γιάννενα έχω ακούσει πως έχει λιγότερα εργαστήρια πάντως... (ναι μεταφέρετε τα μηνύματα)

                    Εδιτ

                    Mιας και την ερώτηση την έκανε ο somari, το ανέκδοτο θα ήταν αν έλεγε ΣΕΜΦΕ...
                    Που είναι τα Βάλιουμ;
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #11
                      Εμένα πάντως η φίλη μου τελείωσε στα 6 χρόνια με καλό σχετικά βαθμό και φέτος τελείωσε και το μεταπτυχιακό . Διάβαζε παίχτης και άσε τα ψόφια .

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by paixtis View Post
                        Είμαστε λίγο offtopic αλλά είναι το τελευταίο.Ας μεταφερθούν στα καλωσήρθατε τα μηνύματα στην τελική.

                        Εγώ τώρα πάω για 7ο.Θεσσαλονίκη.Γιάννενα είναι πιο βατό το φυσικό έχει και 20 μαθήματα λιγότερα έχω ακούσει...

                        και εγω τωρα παω για 7ο! Γιαννενα ειναι το πιο δυσκολο και μετα της κρητης . Μας το ειπε καθηγητης απο πατρα αυτο αλλα τι να γινει. 41 υποχρεωτικα εχουμε τωρα εαν εσεις εχετε 61 μαθηματα τι να πω!!
                        Εργαστηρια εχω 5 τα οποια εχω περασει αλλα κβαντικες και ηλεκτροδυναμικες θα μας καταστρεψουν. Μεσος ορος αποφοιτησης ειναι 8,5 ετη εδω. Καλη μας δυναμη και σορρυ για το

                        Originally posted by Evans View Post
                        Εμένα πάντως η φίλη μου τελείωσε στα 6 χρόνια με καλό σχετικά βαθμό και φέτος τελείωσε και το μεταπτυχιακό . Διάβαζε παίχτης και άσε τα ψόφια .
                        Η φιλη μου που τελειωσε καλοκαιρι εχει τον υψηλοτερο βαθμο μεταξυ τον αποφοιτων της παραπανω φουρνιας και ειναι 5,6. Αυτα!

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by morfeas-dsl- View Post
                          και εγω τωρα παω για 7ο! Γιαννενα ειναι το πιο δυσκολο και μετα της κρητης . Μας το ειπε καθηγητης απο πατρα αυτο αλλα τι να γινει. 41 υποχρεωτικα εχουμε τωρα εαν εσεις εχετε 61 μαθηματα τι να πω!!
                          49 εδώ εκ των οποίων 11 εργαστήρια...

                          Κοιτα όλα τα φυσικά είναι δύσκολα, και σίγουρα στην 5άδα των πιο δύσκολων σχολών. Αλλά αυτό το 7μιση το δικό μας ή το 8 μιση το δικό σας είναι και λίγο ψεύτικο... Με την έννοια πως υπάρχει σε τέτοιες σχολές (ΦΜΣ) πολύς κόσμος που ήθελε κάτι άλλο αρχικά, λόγω πανελλαδικών (που είναι το εικονίδιο που κάνει τη χειρονομία της μαλακίας;;;) καταλήγει εκεί και αργεί να το αποφασίσει να πάρει μπρός, και μη ξεχνάς ότι άτομα που μπήκαν (χωρίς να ξέρουν τι εστί φυσική και μόνο με τα παραμυθάκια του λυκείου) με 17 ή με 15 ή με 14 είναι δύσκολο να ανταποκριθούν σε μια σχολή που θέλει διάβασμα επιπέδου "κλείνω 8ωρα".

                          Αυτά...κάποιος αδμιν επιτέλους να κάνει τη μεταφορά να συνεχίσομεν εκεί

                          Α! Και δε παίζει από τα πιο δύσκολα να είναι στην Κρήτη, απλά δε παίζει...
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #14
                            Παιζει δυστυχως .
                            Μακαρι να ειχα και τα 41 εργαστηρια! Τα μονα μαθηματα που περασα με την πρωτη φορα ηταν αυτα. Ειχα ή εχω αν θες ακομα νοοτροπια λυκειου οπου για να κανω κατι στη σχολη πρεπει να το νιωθω υποχρεωτικο. Τα εργαστηρια ειχαν μεγαλη δυσκολια αλλα ειχαν και απουσιες οποτε καθησα και διαβασα. Αλλα μαθηματα που μπορει να ηταν πιο ευκολα απο τα εργαστηρια με τυρανανε ακομα επειδη εχω τον ωχαδερφισμο μεσα μου. "Δε βαριεσαι θα διαβασω αυριο" κτλ.

                            Με το χερι στην καρδια οσο δυσκολη και να ειναι η σχολη μου εαν εγω την ειχα αντιμετωπισει σωστα θα την ειχα τελειωσει. Βλεπεις αρχισα διαβασμα 3 ετος κυριολεκτικα και τωρα τρεχω και δε φτανω. Η μονη "παρηγορια" οτι απο τα 10 ατομα που κανω παρεα απο οταν αρχισα τη σχολη μονο ενας πηρε πτυχιο , οι αλλοι ειμαστε σαν τις energizer μπαταριες, συνεχιζουμε ακομα...

                            Η δυσκολια της σχολης ειναι οτι σε ολα τα μαθηματα κανουν μαθημα και διορθωνουν μονο καθηγητες. Εαν ειχαμε κανενα μεταπτυχιακο για να διορθωνει ή να μας κανει μαθημα οπως πχ το βιολογικο θα ηταν καλυτερα

                            Αντε να μεταφερθουν να κανουμε και κανενα τοπικ με αποριες μηπως βρουμε καμμια βοηθεια τιποτα πουθενα αμα σκαλωσουμε!

                            Comment


                            • #15
                              Κοίτα από καθέναν θα ακούσεις και κάτι διαφορετικό...πχ στο google αν κάνεις αναζήτηση θα δείς πολλούς να λένε πως των Αθηνών είναι το πιο δύσκολο etc. Απλά σχεδόν από όλους έχω ακούσει για ευκολία της Κρήτης. Απλά πιστεύω κάθε τι έχει τη δυσκολία του και χτυπάει διαφορετικά τον καθένα. Άντε βλέπω μπήκε ο Ζήνο, ας κάνει την καλή να το μεταφέρει...
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment

                              Working...
                              X