Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • εκτός από το να αναρωτιέστε μπορείτε να δώσετε και μια σαφή απάντηση;μου μοιάζει πολύ με τον Λοκ.

    Σοβαρά τώρα μερικοί χαρακτήρες και οι μεταξύ τους σχέσεις δε σας θυμίζουν Χ-Men;

    Jack-Cyclops
    Sawyer-Wolverine
    Kate-Jean Grey
    Lok-Professor X (όχι και τόσο αυτός)
    Ben-Magneto

    είχα βρει κι άλλες ομοιότητες,αλλά τώρα δε θυμάμαι άλλα.
    Carpe diem

    Comment


    • Αυτός που σου έμοιαζε είναι. Τα σχόλια ήταν γιατί φαίνεται πολύ καθαρά

      Comment


      • ε ξυρισμένο και καθαρό δεν τον γνώρισα.
        Carpe diem

        Comment


        • LOOOOL!

          Μα μου ειναι αδυνατον να πιστεψω οτι 4 σαιζον μετα,δεν αναγνωρισατε ποιος ηταν...
          Τι να πω...

          Comment


          • ρε να σου πω κάτι;Lost είναι.δεν είναι μια τυχαία σειρά.πολλά παίζουνε.και γενικά εγώ δε συγκρατώ φάτσες γι'αυτό δεν ήμουνα 100% σίγουρος.
            Carpe diem

            Comment


            • Ερώτηση: Τι είναι το Lost;

              Απάντηση: Ότι καλύτερo έχει συμβεί στην ιστορία της παγκόσμιας τηλεόρασης.


              Ormion, biggest Lost fanboy in the world

              Comment


              • <div class='quotetop'>(Ormion &#064; Oct 9 2008, 02&#58;25 AM) [snapback]41073[/snapback]</div>

                Ormion, biggest Lost fanboy in the world,after Sheik.
                [/b]

                fixed.

                Εκτος κι αν εχεις δει πανω απο 6-7 φορες το καθε επεισοδιο,αν εισαι γραμμενος σε πανω απο 6 φορουμ σχετικα με το Lost,αν εχεις γραψει dvd lost σε πανω απο 20+ φιλους σου και αν ξερεις ποσες φορες ξεροβηξε με νοημα ο Μπεν(μονο αυτο παιζει να μην ξερω),οποτε παω πασο ;)

                Comment


                • Θυμάμαι τα επικά post του Sheik (του Μάριου τότε) στο GamePro, πόση πώρωση έβγαζε κάθε φορά που έκανε post και έλεγα wtf. Τελείωσα τον τρίτο κύκλο και αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί. Τόσο την πρώτη φορά πριν χρόνια όταν το είχα δοκιμάσει, όσο και τώρα που του έδωσα δεύτερη ευκαιρία δε μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση. Οι πρώτες μου αντιδράσεις και τις δυο φορές ηταν, ok καλώς ήρθατε σε μια ακόμα αμερικανιά, στο μπάσταρδο του Survivor και του Jurassic Park, με ένα σορό ηλίθιους χαρακτήρες (ειδικά στην αρχή δε σηκώνω κουβέντα, βάρα τον ένα και χτύπα τον άλλον είναι οι περισσότεροι) και ένα σορό clich?.

                  Η αλήθεια είναι ότι οι δυο πρώτοι κύκλοι, δεν είναι κάτι τρομερά εντυπωσιακό imo, έχουν μερικά εντυπωσιακά σημεία, αλλά γενικά τους βρήκα λίγο άνω του μετρίου (ειδικά ο δεύτερος είναι εύκολα ο λιγότερο καλός). Αν δεν υπήρχαν κάποια συγκεκριμένα ερεθίσματα (ερωτηματικά δηλαδή) να με κρατήσουν, πολύ πιθανό να το είχα παρατήσει και αυτή τη φορά.

                  Τελείωσα τον τρίτο κύκλο χθες, και πραγματικά έμεινα εντυπωσιασμένος από το όλο στήσιμο, την τροπή των γεγονότων κλπ. Από σκηνοθετικής απόψεως η σειρά από την αρχή παρουσίαζε ένα ενδιαφέρον, αλλά στον τρίτο κύκλο πραγματικά δίνει ρέστα από κάθε άποψη. Προτείνω σε οποίον δε το χει δει, να του δώσει μια ευκαιρία και να κάνει λίγη υπομονή στην αρχή.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • εμένα αυτό με πώρωσε στην αρχή ρε συ Λόγκο.οι χαρακτήρες.ε λογικό είναι να είναι πάρτον ένα και χτύπα τον άλλο.τόσοι διαφορετικοί χαρακτήρρες μαζεμένοι είναι,τι περίμενες;να είναι όλοι ίδιοι;ο Σώγιερ είναι με διαφορά ο κορυφαίος.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Όχι δε περίμενα να όλοι ίδιοι, εννοώ ότι σαν χαρακτήρες, οι περισσότεροι στην αρχή ήταν αρκετά αδιάφοροι.
                      Καλός ο Σώγιερ, αλλά Σαίντ και Locke ftw.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Kι εγώ τον πρώτο ενάμιση κύκλο έχω δει, επανειλημμένα, είτε από Rapid είστε στην τηλεόραση και επειδή κάμποσα(?) κανάλια επιμένουν να τον ξαναβάζουν, επιβεβαιώνω σε κάθε απόσπασμα που πετυχαίνω ότι δε μου κάνει καμιά ιδιαίτερη αίσθηση και πως ο Dexter είναι ο μόνος τρου τι-βι σιριεζ γκοαντ.
                        Μάριε, θα μου γράψεις στο 21ο dvd τον τρίτο κύκλο να μου τον στείλεις Αγγλία;
                        Βάλε και καμιά τσοντούλα μέσα από αυτές τις δικές μου τις περίεργες, ξέρεις εσύ.

                        Comment


                        • lol μολις ειδα imrahil γελουσα πριν καν διαβασω το μηνυμα.

                          Εισαι αθλιος και αχρειος για αυτα που λες για την Lostαρα αλλα συμφωνω στο 2ο σκελος για τον dexter.

                          Lost & Dexter οι 2 κορυφαιες για μενα σειρες.
                          Δες και το υπολοιπο μισο απο 2ο κυκλο και σου στελνω dvd

                          Τα τελευταια δεν τα σχολιαζω καν

                          Comment


                          • Oι LOST τελικά σώθηκαν, προχθές που το έβλεπα στην ET1, έπαιζαν κάτι flash back να το πω... όπου ο Jack είχε γένια και μια στιγμή είχε πάρει τηλεγωνο τον φακιδομύτη και του έλεγε πως δεν του άρεσε που τελικά διασώθηκαν :blink:
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • fixed.

                              Εκτος κι αν εχεις δει πανω απο 6-7 φορες το καθε επεισοδιο,αν εισαι γραμμενος σε πανω απο 6 φορουμ σχετικα με το Lost,αν εχεις γραψει dvd lost σε πανω απο 20+ φιλους σου και αν ξερεις ποσες φορες ξεροβηξε με νοημα ο Μπεν(μονο αυτο παιζει να μην ξερω),οποτε παω πασο ;)
                              [/b]
                              Υπάρχουν κάτι καμμένα στο Lostpedia που μέτρησαν πόσες φορές ο Hurley λέει "dude" σε όλα τα επεισόδια.
                              Άρα.....

                              Comment


                              • fixed.

                                Εκτος κι αν εχεις δει πανω απο 6-7 φορες το καθε επεισοδιο,αν εισαι γραμμενος σε πανω απο 6 φορουμ σχετικα με το Lost,αν εχεις γραψει dvd lost σε πανω απο 20+ φιλους σου και αν ξερεις ποσες φορες ξεροβηξε με νοημα ο Μπεν(μονο αυτο παιζει να μην ξερω),οποτε παω πασο ;)
                                [/b]
                                Ένα θα σου πω. Έχω ονειρευτεί (επανειλλημένα μάλιστα) ότι παίζω και εγώ στο σήριαλ (ως ξεχωριστός χαρακτήρας) και μάλιστα την μία φορά ήμουν κάτι σαν μαθητευόμενος του ύψιστου θεού (όπου ύψιστος θεός βάζετε την λέξη Locke)

                                Αρρώστια κανονική&#33; Lostitis&#33;

                                Comment

                                Working...
                                X