Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εκλογές 6ης Μαίου 2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δε το θεωρώ απίθανο, είναι ότι, αφενός, δε το λέει ο ΣΥΡΙΖΑ και, αφετέρου, ότι όσοι πιστεύουν ότι αυτά τα δυο μπορούν (υπό την τρέχουσα λειτουργιά της Ευρώπης) να συνδυαστούν, κάνουν λάθος.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Originally posted by Loggo View Post
      Δε το θεωρώ απίθανο, είναι ότι, αφενός, δε το λέει ο ΣΥΡΙΖΑ και, αφετέρου, ότι όσοι πιστεύουν ότι αυτά τα δυο μπορούν (υπό την τρέχουσα λειτουργιά της Ευρώπης) να συνδυαστούν, κάνουν λάθος.
      ΟΚ, με κάλυψες και συμφωνώ, αν και έχω πλέον χάσει τη μπάλα με το τι υποστηρίζει ο ΣΥΡΙΖΑ και τι όχι στο εκάστοτε θέμα. Απ' τη μια ανέκαθεν μιλάνε με ασάφεια, έχουν πολυφωνία στο εσωτερικό τους και κάνουν κι από καμιά κωλοτούμπα που και που κι απ' την άλλη τώρα ήρθε και το κερασάκι της κατασυκοφάντησης και της λασπολογίας από τους υπόλοιπους πολιτικούς χώρους κι έδεσε το γλυκό για τα καλά.
      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

      Comment


      • φοβουνται το domino ομως στην ευρωπη που αυτη την στιγμη θυμιζει αλυσιδωτη αντιδραση ετοιμη να εκραγει

        Comment


        • Originally posted by Vaynard View Post
          φοβουνται το domino ομως στην ευρωπη που αυτη την στιγμη θυμιζει αλυσιδωτη αντιδραση ετοιμη να εκραγει
          Ε ναι, αυτό φοβούνται, γιατί όσο συνεχίζουν τη μνημονιακή πολιτική, τόσο θα το επιδεινώνουν. Μόνο αν απειλήσουμε τη γρια Ναζίστρια(ξέρετε πολύ καλά ποια εννοώ), θα σταματήσουμε το ντόμινο για το καλό και των άλλων χωρών.
          sigpic

          Comment



          • Not sure if troll or just stupid...


            Comment


            • LOLOLOLOLOLOLOLOL
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • propaganda

                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment




                • Θεός ο Άγγλος! Τα είπε όλα!
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by TheCursed View Post
                    Καλά τα λες σε γενικές γραμμές Imrahil, αλλά εδώ πραγματικά σε έπιασε από τη μύτη:
                    Ωραία, εσύ φαίνεται να κατάλαβες, πες μου λοιπόν τι σημαίνει το "ο δάσκαλος στο υπάρχον σύστημα είναι δασκαλάκος" γιατί εγώ ειλικρινά δεν κατάλαβα και δε μου απαντάει αυτοπροσώπως ο σαμπζήρος

                    Comment


                    • Originally posted by Titus View Post
                      Στ. Μάνος: Αν επιστρέψει ο Καραμανλής, επιστρέφω στη ΝΔ
                      ...
                      «Παραδείγματος χάριν, αν επέστρεφε ο Κώστας Καραμανλής και ο ίδιος αποφάσιζε να ανοίξει τη ΝΔ σε όλες τις συγγενείς της δυνάμεις, στο πρότυπο της ΕΡΕ» δήλωσε ο πρόεδρος της Δράσης.
                      Για μενα αλλο πραμα αυτο: "Αν επιστρέψει ο Καραμανλής, επιστρέφω στη ΝΔ" κι αλλο αυτο "Παραδείγματος χάριν, αν επέστρεφε ο Κώστας Καραμανλής και ο ίδιος αποφάσιζε να ανοίξει τη ΝΔ σε όλες τις συγγενείς της δυνάμεις, στο πρότυπο της ΕΡΕ".

                      Αλλα οπως και να χει ελπιζω να μη παει στη ΝΔ ο Μανος γιατι θα ψηφισω Τζημερο αυτη τη φορα.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • η προπαγάνδα των ΜΜΕ στην Ελλάδα
                        [YOUTUBEHD]_Mgh7D-nolg[/YOUTUBEHD]

                        ΧΑ αυγή στη βουλή

                        λολ αυτος απο το 1821 μας ήρθε;
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Originally posted by Imrahil View Post
                          Ωραία, εσύ φαίνεται να κατάλαβες, πες μου λοιπόν τι σημαίνει το "ο δάσκαλος στο υπάρχον σύστημα είναι δασκαλάκος" γιατί εγώ ειλικρινά δεν κατάλαβα και δε μου απαντάει αυτοπροσώπως ο σαμπζήρος
                          Δεν είχα απαντήσει όταν το είδα και μετά ξεχάστηκα.
                          Αυτό που θέλω να πω είναι ότι στην σημερινή κοινωνία της ελεύθερης αγοράς, ο δάσκαλος, ο φιλόλογος και γενικά όποιος παράγει κάτι το οποίο δεν ενδιαφέρει την αγορά αντιμετωπίζεται ως παρακατιανός.
                          Είχα πριν λίγο καιρό κουβέντα με ένα άτομο που κινείται στον ίδιο πολιτικο-οικονομικό χώρο με εσένα και είχαμε διαφωνία σχετικά με το κατά πόσο είναι δίκαιος ο τρόπος που μοιράζεται το χρήμα στο υπάρχον σύστημα. Όταν τον ρώτησα αφού είναι δίκαιο γιατί οι καθηγητές πανεπιστημίου (που υποτίθεται παράγουν το μέγιστο έργο) έχουν μισθό ο οποίος ίσα ίσα τους εξασφαλίζει να ζήσουν άνετα, ενώ την ίδια στιγμή ένας αγράμματος μπορεί να πλουτίζει, μου απάντησε ότι οι καθηγητές έχουν αυτόν το μισθό επειδή δεν υλοποιούν στην πράξη αυτές τις γνώσεις τους.
                          Αν αντιμετωπίζονται έτσι οι καθηγητές πανεπιστημίου φαντάσου για τους "δασκαλάκους". Ευτυχώς βέβαια υπάρχουν ακόμη ορισμένοι καθηγητές με @@ που δεν σκέφτονται έτσι και έχουμε ακόμα τη δυνατότητα εγώ κι εσύ να μάθουμε 5 πράγματα τα οποία θα μας δώσουν την βάση να γίνουμε σωστοί επιστήμονες/μηχανικοί και όχι απλά γρανάζια της αγοράς.

                          *Δεν είναι σκοπός μου να δαιμονοποιήσω τον όρο της αγοράς.

                          Comment


                          • Originally posted by Imrahil View Post
                            Ωραία, εσύ φαίνεται να κατάλαβες, πες μου λοιπόν τι σημαίνει το "ο δάσκαλος στο υπάρχον σύστημα είναι δασκαλάκος" γιατί εγώ ειλικρινά δεν κατάλαβα και δε μου απαντάει αυτοπροσώπως ο σαμπζήρος
                            Εκτός από αυτά που εν τέλει σου έγραψε πιο πάνω, προσθέτω το αστείο ωράριο του επαγγέλματος (καλύτερο κι από αυτό των περισσότερων part-time θέσεων εργασίας), καθώς και τον τεράστιο αριθμό ανθρώπων που έχουν τα τυπικά προσόντα (πτυχία) να το ασκήσουν και είναι άνεργοι.

                            Αν το κράτος έδινε υψηλούς μισθούς για ένα τέτοιο επάγγελμα, τότε θα επρόκειτο για έναν ακόμη αντιπαραγωγικό τομέα του δημοσίου.
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • Αυτό είναι σαφώς το πρόβλημα...

                              Κολλητός μου δουλεύει στον μασούτη ως αποθηκάριος και κονομάει με το ζόρι €400/μήνα, ενώ δουλεύει από τις 8.30 ως τις 17.00-20.00. Σωστή σκλαβία για να πω την αλήθεια, ενώ ο κάθε γραφιάς την αράζει στο γραφείο μόνο 8.30 ως 14.00-15.00 και κονομάει τουλάχιστον €700-1000.

                              Πρέπει να τους αναγκάσουμε να στρώσουν τη μισθολογία στην θέση της.
                              sigpic

                              Comment


                              • Τα 700-1000€ δεν ειναι προβλημα, ποσο πιο λιγα να παρει ενας υπαλληλος οτι δουλεια κι αν κανει. Ομως:
                                - Καποιοι ειναι σε θεσεις που παραγωγικα πραγματικα δε κανουν τιποτα.
                                - Υπαρχουν μισθοι 3.000, 4.000 και παραπάνω σε δημόσιους οργανισμούς.
                                (Τουλάχιστον αυτό έχω διαβάσει γιατί δυστυχώς κανένας μας δεν έχει αυτή τη στιγμή στα πραγματικά στοιχεία αν και ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ γιατί οποιοσδήποτε δημόσιος υπάλληλος ουσιαστικά πληρώνεται από κάθε έλληνα φορολογούμενο)

                                Για μένα αξίζει όλοι να δείτε τι λέει ο Μάνος σε αυτή τη συνέντευξη: http://www.youtube.com/watch?v=DYsTkl-5cAw&t=2m30s
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X