Announcement

Collapse
No announcement yet.

Παγκόσμιο Κύπελο Ποδοσφαίρου (Μουντιάλ) 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Αν έκανε κάτι καλά η Γερμανία είναι αυτό που κάνει τα τελευταία 8 χρόνια - να τελειώνει τις φάσεις. Η αλήθεια είναι πως της πήγε τόσο καλά το παιχνίδι που το ενδιαφέρον είχε χαθεί από νωρίς - όταν παίρνεις πέναλτι στο '12 τι άλλο να θες. Είμαι της γνώμης πως σωστά δόθηκε, ο αμυντικός τραβά από το μπράτσο το γερμανό και παράλληλα πέφτει για να μη φανεί. Έπρεπε να δοθεί επίσης πέναλτι στην Πορτογαλία. Ο Πέπε δεν έκανε τίποτα παραπάνω από ότι με τη Ρεάλ, είναι γνωστός αληταράς και δε θα τον μάθουμε τώρα.

    Ευχαριστήθηκα το ματς, πιστεύω η Γερμανία έπαιξε καλά και η Πορτογαλία έκανε ό,τι μπορούσε σε ένα παιχνίδι που την είχαν μουτζώσει τελείως. Πολλά ματς πάντως έχουν "χαλάσει" με γρήγορο γκολ νωρίς...
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #62
      (Double post επειδή μπορώ)

      ΠΑΜΕ ΡΕ ΒΕΛΓΙΟ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗ!!!

      Συμπαθέστατη ομάδα που πολύ ήθελα να κερδίσει και το κατάφερε. Η Αλγερία από την άλλη κλασσική περίπτωση ομάδας - σίχαμα. Απορώ πώς δεν πολιτογράφησαν τον Καραγκούνη, θα ταίριαζε γάντι. Όλη την ώρα βουτιές, θέατρο, γκρίνια, ένα αλλού για αλλού πέναλτι που μόλις είδε πως δεν προλαβαίνει τη μπάλα ένιωσε τον κόσμο να χάνεται και ξαπλώθηκε κάτω, τακτική "10 άτομα στο 1/3 του γηπέδου". Πώς να παίξουν μετά οι Βέλγοι?

      Όπως και να έχει ο καλός της υπόθεσης κέρδισε με ανατροπή, έτσι για να γουστάρουμε, και περιμένω ακόμα καλύτερα πράγματα.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • #63
        Βλέποντας την Αργεντινή στον αγώνα με την Βοσνια προβλέπω πως δεν θα παει τελικό ισως και τετράδα.

        Οι Βοσνιοι έπαιξαν εξαιρετικά και σίγουρα άξιζαν μια ισοπαλία. Καθολου παράξενο που βγήκανε πρώτοι στον ομιλο για τα προκριματικά, ειναι πολύ καλύτεροι απο αυτην την εθνική Ελλάδος.

        Η Γερμανια ηταν οδροστοτήρας και την βάζω σε μια απο τις ομάδες που μπορούνε να κερδίσουνε το παγκοσμιο κύπελο μαζί με Ολλανδία και Βραζιλία λογω φυσικά και έδρας/ευνοικής διαιτησίας. Οι Πορτογάλοι ήταν απακαρδιωτικοι εκτος τόπου και χρόνου, εντάξει ειχανε και καποιες ατυχιες μέσα στον αγώνα οπως οι τραυματισμοι παιχτών τους. Ισως οι ΗΠΑ κάνουνε την έκπληξη και περάσουνε αυτες μαζι με Γερμανια. Παιζουνε έξυπνα, πειθαρχημένα και δεν παραιτούνται έυκολα απο ένα καλό αποτέλεσμα.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #64
          Ωραία, για να δούμε τώρα με τις σούπερ Admin Powers μου ποιός είχε την έμπνευση να ψηφίσει Ισπανία για παγκόσμια πρωταθλήτρια

          Μια μέρα είπα να μη δω Μουντιάλ και να δουλέψω, και κάτσανε δυο ματσάρες...
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • #65
            Εδώ Ελλάδα ψήφισαν (την έβαλα καθαρά ως τρολ-επιλογή) η Ισπανία συγχωρείται.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #66
              Αν μπορείς να αλλάξεις την ψήφο μου απο Ισπανία σε Ιταλία θα το εκτιμήσω...

              Comment


              • #67
                Για όσους έβγαλαν μεγάλο φαβορί την Ολλανδία, νικώντας τους ανύπαρκτους Ισπανούς (από παιδαριώδη λάθη των Ισπανών όλα τα γκολ) και νικώντας δύσκολα, την Αυστραλία (που στην καλύτερη είναι απλά μέτρια ομάδα) με γκολ λάθος του τερματοφυλακα.
                Θέλω να δω τι θα λένε όταν την άλλη εβδομάδα θα βγει πρώτη στον όμιλο η Χιλή και την παρά άλλη εβδομάδα όταν θα παίξει με την Βραζιλία .

                Και να δω τι θα λένε στις 13 Ιουλίου όταν θα σηκώνει την κούπα η Ιταλία, Forzza Azzuri

                Comment


                • #68
                  Originally posted by Napster View Post
                  Εμένα μου αρέσει η Χιλή, αγαπημένη ομάδα απο Νότια Αμερική.




                  Vamos Chilenos!

                  Παιχτούρα Sanchez, σπιτάκι οι Ισπανοί.



                  Υ.Γ. Άγιος Ίκερ, λολ.

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                    Για όσους έβγαλαν μεγάλο φαβορί την Ολλανδία, νικώντας τους ανύπαρκτους Ισπανούς (από παιδαριώδη λάθη των Ισπανών όλα τα γκολ) και νικώντας δύσκολα, την Αυστραλία (που στην καλύτερη είναι απλά μέτρια ομάδα) με γκολ λάθος του τερματοφυλακα.
                    Θέλω να δω τι θα λένε όταν την άλλη εβδομάδα όταν θα βγει πρώτη στον όμιλο η Χιλή και την παρά άλλη εβδομάδα όταν θα παίξει με την Βραζιλία .

                    Και να δω τι θα λένε όταν στις 13 Ιουλίου όταν θα σηκώνει την κούπα η Ιταλία, Forzza Azzuri
                    Like

                    Comment


                    • #70
                      H αλλαγή έγινε Chris

                      Επίσης viva Argentina, venceremos και δε συμμαζεύεται, αν και μας βλέπω μέχρι τους 4 και να χάνουμε αξιοπρεπώς. Η στήριξη πάντως παραμένει.

                      Σε αυτό το Μουντιάλ δεν υπάρχουν φαβορί πάντως και ο πρώτος γύρος δεν προσφέρεται για ασφαλή συμπεράσματα. Η Ιταλία είναι παραδοσιακά σταθερή ομάδα στην απόδοσή της (αν ξεκινήσει χάλια μένει χάλια, αν ξεκινήσει καλά με 1 - 2 ματς εξαίρεση συνεχίζει καλά) αλλά την Ολλανδία, παρά τα όσα είδαμε και την ηρεμία της, πιστεύω ότι κάπου θα κάνει γκέλα, αν και είναι καλύτερη από τη Βραζιλία και πιστεύω μπορεί να την κερδίσει αν (ΑΝ) ο διαιτητής δεν τη σφάξει στεγνά. Οι ομάδες που ξεκινάνε δυνατά στους ομίλους σπάνια συνεχίζουν καλά. Θέλω πολύ επίσης να δω το επόμενο παιχνίδι της Γερμανίας.
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by BigBOSS View Post
                        Ισως οι ΗΠΑ κάνουνε την έκπληξη και περάσουνε αυτες μαζι με Γερμανια. Παιζουνε έξυπνα, πειθαρχημένα και δεν παραιτούνται έυκολα απο ένα καλό αποτέλεσμα.
                        Έβλεπα κόλπα Ελλάδας 2004 από ΗΠΑ. Σχεδόν καθόλου επίθεση μετά το γκολ και κράτημα μπάλας για να κρατήσουν προβάρισμα. Είχα καιρό να δω σκόπιμα παίχτη να πηγαίνει να αράζει στο σημαιάκι του κόρνερ. Γατάκια, όταν τα κάναμε εμείς αυτά :xp:

                        Επίσης, ήδη έγινε viral:

                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • #72
                          Την έβλεπα πολύ τη νίκη της Χιλής και ευτυχώς ενώ δεν παίζω στοίχημα γενικά, σήμερα μου ήρθε φλασιά να δω το κουπόνι και έδινε στο διπλό 5,5 το οποίο μου φάνηκε εκτός πραγματικότητας οπότε είπα να το τιμήσω συνδυάζοντας το με νίκη της Κροατίας επί του τσίρκου του Καμερούν, συνολική απόδοση 8.25 δεν με χάλασε

                          Comment


                          • #73
                            Τέζα η Αγγλία!!!

                            Πραγματικά δεν το περίμενα και θεωρώ τις ήττες κάπως άδικες. Η Αγγλία έπαιξε καλή μπάλα, απλά ο Ρούνεϊ αδυνατούσε να βάλει γκολ - μάλλον δεν είχε χαρτόσημο η αίτηση. Είδα ανοιχτό ποδόσφαιρο, πείσμα, πάθος, τρέξιμο...δεν είχε σχέση με το άνευρο πράμα που είχα δει σε παλιότερα Μουντιάλ.

                            Ουρουγουάη από την άλλη μεγάλη μαγκιά, πειθαρχία, ωραία μπάλα και ο Σουάρες έσκασε τις μπάλες που έπρεπε. Ωραίοι.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • #74
                              Aπο τις πολλές μπύρες δεν παιξαν καλά.

                              η ομαδάρα παιζει σε μια ώρα, να εισται συντονισμένοι
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • #75
                                Καταρχήν να πω ότι η μεγάλη παιχτουρα ο Σουαρες, ασχέτως των γκολ, κατάφερε και μεταμόρφωσε την Ουρουγουάη από τα μαύρα χάλια της πρεμιέρας και εμφάνισε ένα πρόσωπο πιο κοντά σε αυτό που μας έχει συνηθίσει.

                                Από την πλευρά της Αγγλίας τι να πω, είναι ωραία ομάδα με πολλούς και καλούς νεαρούς παίχτες, αλλά παραμένει Loser, έχασε δυο παιχνίδια που από πλευράς απόδοσης δε θα έπρεπε να χάσει. Κρύα και ανάλατη ομάδα, αν δεν αποκτήσει ψυχή και πάθος δεν πρόκειται να κάνει ποτέ τίποτα, θα είναι κρίμα γιατί αυτή η φουρνιά που έρχεται έχει πολύ ταλέντο.

                                Comment

                                Working...
                                X