Announcement

Collapse
No announcement yet.

Παγκόσμιο Κύπελο Ποδοσφαίρου (Μουντιάλ) 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
    Πραγματικά μόλις έδειξε ότι ανακηρύχθηκε κορυφαίος παίκτης του Μουντιαλ ο Μεσσι, παρά λίγο να πέσουν τα μαλλιά από όλη την παρέα που βλέπαμε το ματς.
    Καλά αυτά είναι μαλακίες, για χίλιους δυο λόγους. Ούτε αξίζει όλες τις Χρυσές Μπάλες που έχει πάρει ούτε πρέπει να παίρνει βραβείο κάθε φορά που δεν κερδίζει. Το θέμα είναι πως αυτά είναι τερτίπια της FIFA και της UEFA για να προμοτάρουν το προϊόν τους, που σε αυτή την περίπτωση είναι ένας καταξιωμένος και συμπαθέστατος μέσα στο γήπεδο παίκτης που καταφέρνουν να τον κάνουν αντιπαθή χωρίς ο ίδιος να φταίει σε τίποτα.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • ναι ηταν καθαρα δημοδιοσχετιστικη αποφαση της fifa

      Comment


      • Originally posted by Vaynard View Post
        ναι ηταν καθαρα δημοδιοσχετιστικη αποφαση της fifa
        Μα αυτό δεν είπα? Δε νομίζω πως διαφωνούμε κάπου.

        (είμαι λίγο θολωμένος από την ήττα, δεν ξέρω αν θέλω να φάω,να αράξω, να κοιμηθώ ή να γκαρίξω)
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Σαν το 2010, που ένας Sneijder είχε κάνει τρελή χρονιά, με τρεμπλ στην Ιντερ, είχε βγει πρώτος σκόρερ μαζί με φορλαν στο μουντιάλ και ήταν και φιναλιστ στον τελικό, αλλά στο τέλος κορυφαίος στον κόσμο, είχε βγει ο Μεσσι. Πραγματικά καταντάει γελοίο.

          συμπαθέστατος μέσα στο γήπεδο παίκτης που καταφέρνουν να τον κάνουν αντιπαθή χωρίς ο ίδιος να φταίει σε τίποτα.
          Αυτό

          Comment


          • Πάντως εγώ δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον ακριβώς λόγο βγάζεις τον πιο απειλητικό σου παίκτη (Λαβέτσι) στο ημίχρονο και για ποιο λόγο βγάζεις μετά και τον Ιγκουαϊν. Και αν στην πρώτη περίπτωση το κάνεις για να περάσεις μέσα αΓκουέρο, στη δεύτερη τι ακριβώς περιμένεις; Ότι ο Παλάσιο έχει περισσότερες πιθανότητες να το παστελώσει;
            Κατά τα άλλα η Γερμανία νομίζω είναι με διαφορά από τη δεύτερη η πιο σταθερή ομάδα σε παγκόσμιο επίπεδοτα τελευταία 30 χρόνια.

            Comment


            • Καλά οι αλλαγές της Αργεντινης ήταν άκρως αποτυχημένες έκτου αποτελεσματος, ειδικά εκείνος ο Αγκουερο έδειξε ότι ήταν τέρμα ανέτοιμος, δεν πρέπει να έκανε μια επιτυχής ενεργεία σε όλο το ματς. Λαβετσι και Ιγκουαιν ήταν πολύ καλύτεροι και πιο επικίνδυνοι και σίγουρα μπορούσαν να βοηθήσουν κι άλλο.

              Comment


              • Ειλικρινά τώρα χάρηκε κάνενας που το πήρε η Γερμανία;

                Comment


                • Originally posted by Enpsty View Post
                  Ειλικρινά τώρα χάρηκε κάνενας που το πήρε η Γερμανία;
                  Οι Γερμανοί. Και οι Βραζιλιάνοι, αλλά αυτοί γιατί έχασε η Αργεντινή.

                  Για τις αλλαγές συμφωνώ εκ του αποτελέσματος, αν και - κακά τα ψέματα - ο πάγκος δεν ήταν ακριβώς αχανής. Αν και ο Αγκουέρο δεν έκανε τίποτα, η αλλαγή του Ιγκουαϊν είχε μια λογική στη βάση της κούρασης - αλλά και πάλι και αυτός και ο Λαβέτσι, όπως είπε ο Σαμπ, ήταν πολύ επικίνδυνοι. Μα έτσι μα αλλιώς θα το κάρφωναν πριν το 90 και...

                  ...αλλά...
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Originally posted by Titus View Post
                    Αυτή η φουρνιά γερμανών παικτών άξιζε να έχει ένα Μουντιάλ ή ένα Euro. Συμφωνώ με το παραπάνω.
                    Ναι, συμφωνώ.

                    Originally posted by Titus View Post
                    Αλλά και αυτή η Αργεντινή, με τη βελτίωση που έδειξε μέσα στο τουρνουά και την εμφάνισή της στον τελικό, άξιζε να το πάρει. Κρίμα στο Μέσι, που θα έχει άλλη μια ευκαιρία να δείξει πως μπορεί να είναι και ηγέτης εκτός από κορυφαίος παίκτης (γιατί ακόμα και τώρα πραγματικός ηγέτης ήταν ο Μασεράνο).
                    Ο Μασεράνο ήταν εκπληκτικός σε όλο το τουρνουά, απίστευτη δουλειά σε όλα τα παιχνίδια και ειδικά στη φάση των knock-out. Για μένα, παρά τα γκολ του Μέσι, ήταν ο καλύτερος παίχτης της Αργεντινής. Αλλά παίζει πάντα η κλασική αδικία όπου είναι δύσκολο για τους αμυντικογενείς παίκτες να στρέψουν τα φώτα πάνω τους. Εξαιρετικό τουρνουά επίσης από Ζαμπαλέτα και Γκαράι.

                    Αλλιώς τα περιμέναμε, αλλιώς μας ήρθανε :p

                    Originally posted by Titus View Post
                    Όπως καταλαβαίνετε, είμαι ξενερωμένος ΚΑΡΓΑ.
                    Τα ίδια...

                    Το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ αυτό το Μουντιάλ πάντως. Δε ξέρω αν ήταν το "καλύτερο όλων των εποχών", αλλά ήταν σίγουρα το αγαπημένο μου μαζί με εκείνο του 98.

                    Originally posted by Titus View Post
                    Αλλά δεν πειράζει ρε Αργεντινάρα, είμαστε μαζί σου.


                    Originally posted by Titus View Post
                    Καλά αυτά είναι μαλακίες, για χίλιους δυο λόγους. Ούτε αξίζει όλες τις Χρυσές Μπάλες που έχει πάρει ούτε πρέπει να παίρνει βραβείο κάθε φορά που δεν κερδίζει. Το θέμα είναι πως αυτά είναι τερτίπια της FIFA και της UEFA για να προμοτάρουν το προϊόν τους, που σε αυτή την περίπτωση είναι ένας καταξιωμένος και συμπαθέστατος μέσα στο γήπεδο παίκτης που καταφέρνουν να τον κάνουν αντιπαθή χωρίς ο ίδιος να φταίει σε τίποτα.
                    Έτσι ακριβώς.

                    Originally posted by sub_zero View Post
                    Πάντως εγώ δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον ακριβώς λόγο βγάζεις τον πιο απειλητικό σου παίκτη (Λαβέτσι) στο ημίχρονο και για ποιο λόγο βγάζεις μετά και τον Ιγκουαϊν. Και αν στην πρώτη περίπτωση το κάνεις για να περάσεις μέσα αΓκουέρο, στη δεύτερη τι ακριβώς περιμένεις; Ότι ο Παλάσιο έχει περισσότερες πιθανότητες να το παστελώσει;
                    Κανείς δε μπόρεσε να το καταλάβει.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • Το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ αυτό το Μουντιάλ πάντως. Δε ξέρω αν ήταν το "καλύτερο όλων των εποχών", αλλά ήταν σίγουρα το αγαπημένο μου μαζί με εκείνο του 98.
                      Αυτό του 98 ήταν το πρώτο για το οποίο είχα ολοκληρωμένη εικόνα (το 94 έβλεπα μόνο εθνική ουσιαστικά) και στο μυαλό μου το είχα ως ότι καλύτερο είχα δει και με διαφορά από τα 3 επόμενα. Το φετινό ήταν κι αυτό πολύ καλό, δεν ξέρω αν μπορούν να συγκριθούν μεταξύ τους αλλά αναλογικά νομίζω ότι από τη στιγμή που έχει αλλάξει το ποδόσφαιρο, το θέαμα του 2014 ήταν περισσότερο.
                      Το ατομικό ταλέντο ενός παίκτη είναι κάτι που μπορεί πολύ πιο εύκολα να σε ξεκαυλώσει ποδοσφαιρικά αλλά αυτό πλέον τείνει να εξαφανιστεί. Πραγματικά χαώδης η διαφορά αν σκεφτεί κανείς τι παίκτες παίζαν τότε... Ρονάλντο, Ζινταν, Ρομαριο, Μπατζιο, Μπατιστούτα, Μπερκαμπ, Τσιλαβερτ (), Μπομπαν-Σουκερ-Ασανοβιτς () κτλ κτλ... Το ότι τα σημερινά γατάκια δώσαν τέτοιο θέαμα είναι θετική έκπληξη.

                      Comment


                      • Ειλικρινά τώρα χάρηκε κάνενας που το πήρε η Γερμανία;
                        Egw xarhka.
                        Eixan kai oi 2 omades tis efkairies tous, h Germania epaikse kalytera kai phran to kypelo.
                        Evrwpaikh omada, den eixa logo pragmatika na yposthrizw Argentinh alla den tha eixa kai provlhma me to na nikousane ean htan kalyteroi.

                        Egw eimoun me thn Germania sto match pantws.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • (είμαι λίγο θολωμένος από την ήττα, δεν ξέρω αν θέλω να φάω,να αράξω, να κοιμηθώ ή να γκαρίξω)
                          Γέροι άνθρωποι, δε ντρέπεστε να σας επηρεάζει τόσο πολύ ψυχολογικά ένα παιχνίδι μεταξύ εκατομμυριούχων...
                          Οπαδιλίκι, καταστρέφει μυαλά εδώ και αιώνες...
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Και εγώ ήθελα να το πάρει η Γερμανία ή η Ολλανδία από την αρχή, άσχετος αν είχα ψηφίσει Βραζιλία για άλλους λόγους. Ομαδάρα η Γερμανία, γιατί να το κρύψουμε. Ίσος η καλύτερη Γερμανία όλον τον εποχών. Είναι και Ευρωπαϊκή ομάδα. Άλλης κλάσης.

                            Η στάση του Messi μετά την ήττα δεν μου άρεσε καθόλου. Είδαμε τόσες και τόσες αντιδράσεις, τόσα κλάματα, όμως τόσο μισος και θυμο πρώτη φορα είδα. Ούτε χειραψία και τα τυπικά δεν ήθελε να κάνει, σάμπως και του το χρωστούσαν. Δεν φτάνει που του έδωσαν την χρυσή μπάλα for no particular reason. Έκανε τον Cristiano Ronaldo να μοιάζει με ιερό βασιλιά του fair play.

                            Comment


                            • Μια χαρα ηταν η αντιδραση του Messi, ειναι πολυ μεγαλυτερη παιχτουρα απο καθε Γερμανο και τους ειδε να σηκωνου το τροπαιο με σπρωξιμο απο τη διαιτησια. Κριμα που δε τολμαει να μιλησει ακομη, καποια μερα οι μεγαλοι παιχτες θα πρεπε να τα βαλουν στα ισα με το συστημα και να ουν οσα ξερουν.

                              Καλη Αργεντινη χτες, μετρια Γερμανια, αδικη διαιτησια, απογοητευση.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Ούτε καν!Καλή Γερμανία,μέτρια Αργεντινή θες να πεις!Η διαιτησία δεν ήταν τόσο τραγική όσο στον μικρό τελικό!
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X