Announcement

Collapse
No announcement yet.

Όταν ήμουν 8...(για "παιδιά" από 8 εώς 108 χρονών ;P)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ChrisTop View Post
    Εγω είχα διαβάσει μόνο 3-4 Μίκυ Μυστήριο και όπως και οι υπόλοιποι τα βρήκα πολύ καλά. Απλά εδώ να σημιώσω πως ΚΟΜΙΧ > Ντόναλτ Ντακ > ALL
    Originally posted by ChrisTop View Post
    Βασικά δεν ξέρω γιατί το έγραψα έτσι Ground. Τελείως ασυνέσθητα. Άμα προσέξεις το πρώτο μου post το χα γράψει με Ξ.
    Απόδειξη ότι κοιμήθηκες στην τάξη σου...

    Εγώ έχω διαβάσει ΟΛΑ τα Comics με τους αστείους πράκτορες, Αντιρίξ & Συμφωνίξ. Μην πάτε και τους αναφέρετε γιατί θα πεθάνω στα γέλια. Μόνο που τους θυμάμαι διαβάζοντας πέθαινα στα γέλια...
    sigpic

    Comment


    • Plaka plaka den nomizw na ksepernw ton Phantom Duck alla exw kai egw arketa spania tefxh apo afto to periodiko, nomizw ta exw ola apo to 2 kai meta mexri kai thn xronia pou stamathsa, kamia ekatosth tefxh einai?

      Me vazete se peirasmo na paw na ta tsekarw...
      Mporei na vgw kai merikes photos
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Xoxoxoxoxo Φάντομ Ντακ και Ιντιάνα Γκούφυ! Που είχε μανία με τη γλυκόριζα Αμαζονίου! Χαχαχαχαχαχα απίστευτες καταστάσεις! Ο Φάντομ πάντως ήταν πολύ μούρη, ακόμα πιο μούρης κι από την τηλεοπτική περσόνα του Darkwing Duck (ή Μάουι Μαλάρντ για τους γνώστες).
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Eimai o tromos pou petaei thn nyxta!
          Eimai h tsixla pou den mporeite na ksekolisete apo to papoutsi sas!
          H xolisterinh pou kylaei stis fleves sas!
          Eimai.... o Darkwiiiiiing DUCK!!!

          EDIT: Τίτος - Ας γίνουμε επικίνδυνοι!
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Αντιρίξ και Συμφωνίξ....ΘΕΟΙ.

            Comment


            • Originally posted by Raphael View Post
              Αντιρίξ και Συμφωνίξ....ΘΕΟΙ.

              Και μακάρι να είχαμε σοβαρή μετάφραση...Εκτός ότι τους μαμησαν τα ονόματα (η μετάφραση είναι σωστά ο Μορταδέλας και ο Φιλετάκιας) σε άλλο κόμικ γινόταν ο ψηλός αντιρίξ,σε άλλο ο κοντός,σε άλλο αλλάζανε ονόματα μεταξύ τους στο ενδιάμεσο,χάλια printouts κλπ...
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Originally posted by Titus View Post
                Xoxoxoxoxo Φάντομ Ντακ και Ιντιάνα Γκούφυ! Που είχε μανία με τη γλυκόριζα Αμαζονίου! Χαχαχαχαχαχα απίστευτες καταστάσεις! Ο Φάντομ πάντως ήταν πολύ μούρη, ακόμα πιο μούρης κι από την τηλεοπτική περσόνα του Darkwing Duck (ή Μάουι Μαλάρντ για τους γνώστες).
                ΧΑΧΑ ΣΕ ΕΠΙΑΣΑ!!!

                Ο Maui Malard ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ο Darkwing, αλλα ειναι ενα alter ego του Donald!!



                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • Πω ρε φίλε, Μίκυ Μυστήριο.
                  Από τα λίγα Μίκυ που μ’ άρεσαν τόσο. Γενικά ο ποντικός ποτέ δε μου άρεσε πολύ, πάντα προτιμούσα Donald και Σκρούτζ, η σειρά Μυστήριο όμως ήταν απλά τέλεια. Πρέπει να μου έχουν μείνει κι μένα κανα δυο τεύχη, πάω να ψάξω lol.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • Originally posted by Somari View Post
                    Και μακάρι να είχαμε σοβαρή μετάφραση...Εκτός ότι τους μαμησαν τα ονόματα (η μετάφραση είναι σωστά ο Μορταδέλας και ο Φιλετάκιας) σε άλλο κόμικ γινόταν ο ψηλός αντιρίξ,σε άλλο ο κοντός,σε άλλο αλλάζανε ονόματα μεταξύ τους στο ενδιάμεσο,χάλια printouts κλπ...
                    Αυτό είναι αλήθεια... Και τυγχαίνει να έχω λίγα από τα τεύχη που έχουν τα λάθη τους μέσα...

                    Δεν είμαι κανάς ηλίθιος να τα μπερδεύω και ξέρω πολύ καλά ποίος είναι ο ένας και ποίος ο άλλος... Αυτοί στην Ελληνική τυπογραφική είναι πολύ μαλάκες που τα έχουν παραμορφώσει τελείως... Ερασιτέχνες γραφίστες μη πω...
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Titus View Post
                      Μα τον Όσιρι και μα τον Άπι, δεν περίμενα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ τέτοια ανταπόκριση!!!

                      Από τις αγαπημένες μου σειρές κόμιξ, θεωρώ ως μακράν κορυφαίο το "Μια βραδιά στο τσίρκο" που είχε ως δεύτερη ιστορία το "Σκάνδαλο στο Δημαρχείο". Ειδικά η δεύτερη είναι μια αυθεντική ιστορία νουάρ με πολιτικούς, δωροδοκίες, εκβιασμούς, μυστήριο και ένα σωρό πράματα που δεν τα περιμένεις από ένα Μίκι Μάους. Από κάποιο σημείο και μετά δε μου άρεσε το σχέδιο, οπότε σταμάτησα να παρακολουθώ τη σειρά. Ακόμα έχω μερικά τύχη κάπου όμως, πάω να τα ξεθάψω!

                      Οι ιστορίες ήταν από διάφορες ομάδες σχεδιαστών / σεναριογράφων, ενώ έμπαιναν ανάκατες. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν υπήρχε μια συγκεκριμένη συνοχή στο σχέδιο. Παραθέτω το κορυφαίο προσωπικό ΤΟΡ 3 που έχει θέσει τον πήχη στα ύψη. Οι παρακάτω ιστορίες είναι όλες ~100 σελίδων, δηλαδή έπιαναν όλες τις σελίδες του περιοδικού, δίνοντας έτσι μεγαλύτερη ανάπτυξη χαρακτήρων και εξέλιξης της ιστορίας.

                      1) Διαπλεκόμενα συμφέροντα (τεύχος 20)
                      Ο τίτλος χαρακτηρίζει επακριβώς την ιστορία που επακολουθεί. Η αστυνομική διεύθυνση αλλάζει, πολλοί τραπεζικοί λογαριασμοί κάνουν φτερά, ο επιθεωρητής Ο Χάρα πάει στην φυλακή, η αστυνομία διασπάται στα δύο (αμερόληπτοι και διεφθαρμένοι) και ο Μίκυ αναλαμβάνοντας την υπόθεση μίας εταιρίας ηλεκτρονικών, χωρίς να ξέρει ποιον να εμπιστευτεί, καλείται να βγάλει μια άκρη όπου στη συνέχεια εμπλέκεται η ζωή του. Priceless απλά.

                      2) Ο νόμος του μαύρου χρυσού (τεύχος 16)
                      Όλα για το χρήμα. Εκτός της ώριμης ιστορίας, θα αρκεστώ στο να αναφέρω πως ήταν η πρώτη φορά που είδα σε ιστορία Disney κομμένο δάχτυλο, όπως και τον Μίκυ έτοιμο να συνθλιβεί σε μια πρέσα παλιοσιδερων.

                      3) Υποχθόνια απειλή (τεύχος 22)
                      Ο Μίκυ μετατρέπεται σε κακοποιό, ενώ το Μαύρο Φάντασμα επιστρέφει στις ρίζες του. Έναν σαδιστή δολοφόνο που προκειμένου να ξεφορτωθεί το θύμα του, θέλει πρώτα να το περάσει από βασανιστήρια. Respect.

                      Και τώρα ας το παίξω λίγο έξυπνος, χοχοχο.

                      Originally posted by Raphael View Post
                      [...]ποτέ δεν θα ξεχάσω μία ιστορία που δημοσιεύτηκε στο Κόμιξ και αφορούσε μία σύντομη θητεία του Μαύρου Πιτ στην αστυνομία. Υπέροχο σχέδιο και σενάριο, σκοτεινό και βαθύ. Φάμπιο Τσελόνι νομίζω λέγεται ο σχεδιαστής αν και δεν μπορώ να θυμηθώ τον σεναριογράφο.[...]
                      Προσωπική Υπόθεση - ΚΟΜΙΞ 149

                      Originally posted by Raphael View Post
                      Στο ίδιο μοτίβο κινείται και μία άλλη ιστορία με τον Πιτ όπου έχει να κάνει με το Ατμόπλοιο Γουίλλυ, και τελειώνει με τον Μίκυ και τον Πιτ να κάθονται δίπλα δίπλα.

                      Το ποτάμι του χρόνου
                      - ΚΟΜΙΞ 185

                      Originally posted by ChrisTop View Post
                      [...]την προσπάθεια των Μουργολύκων να διαρήξουν το Θησαυροφυλάκιο έχοντας τα σχέδια του κτιρίου (δεν θυμάμαι όνομα)[...]
                      Μουργόλυκοι εναντίον Θησαυροφυλακίου - ΚΟΜΙΞ 183

                      Originally posted by ChrisTop View Post
                      και ενός άλλου επισοδείου που ο Ντόναλτ μπένει στα όνειρα του Σκρούτζ (μαζί με τους Μουργόλυκους) και τον βλέπουν στο Πίζεν Πλαφ, στην Σκωτεία... και στον Σαλούν της Ντάμας.
                      Το όνειρο μιας ζωής - ΚΟΜΙΞ 196

                      Originally posted by ChrisTop View Post
                      PS: Άμα υπάρχει κανα link με ανεβασμένες τις ιστορίες Μπάρκς και Ρόσα στείλτε μου ένα PMάκι.
                      Ιδού. Λιώστε

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΘΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                        Comment


                        • Ο Maui Malard ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ο Darkwing, αλλα ειναι ενα alter ego του Donald!!
                          Exeis dikio aporw pws den to sxoliase kaneis allos, o Darkwing duck legotan Drake Malard
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment




                          • H αγαπημένη μου ιστορία και ίσως και η μοναδική που θυμάμαι πλέον αρκετά χρόνια μετά που σταμάτησα να διαβάζω.

                            Comment


                            • Oles tou Don Rosa einai epikes pantws, krima pou parathse ton Scrooge gia na anaptyksei ton diko tou hrwa.
                              Parola afta rularei o typos stis istories me kinhgi thysavrou.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Διάβασα το Gyro's First Invention...

                                Comment

                                Working...
                                X