Announcement

Collapse
No announcement yet.

Όταν ήμουν 8...(για "παιδιά" από 8 εώς 108 χρονών ;P)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ta exw ola ta Mickey Mysthrio akoma kai to prwto, "To mysthrio tou tsixlaboom" h kapws etsi, ksexnaw ton titlo
    Malista zwgrafiza kiolas kapoious apo tous kakous twn prwtwn tefxwn, thymamai ton "Maon Doymylas" kai ta aderfia tou pou ta onomata tous htan anagrammatismos tou "Myalodynamos" lol ti mou thymizeis re

    Kalh seira, argotera egine arketa skoteinh.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Originally posted by Raphael View Post
      Ρε ένα παιδικό που παιζόταν νομίζω στη ΝΕΤ και ήταν κάτι πράγματα του σπιτιού (κουτάλια και τα συναφή) και μιλούσαν; Το θυμάται κανένας;
      The brave little toaster μήπως;


      Originally posted by Titus View Post
      Ρε σεις, διάβαζε κανείς Μίκυ Μυστήριο? Μόλις τώρα ξέθαψα και χαζεύω κάτι παλιά τεύχη και ο πρώτος κύκλος είναι πολύ καλός!
      Μερικά από τα πρώτα τεύχη του πρώτου κύκλου είναι κορυφαία όντως + η σειρά έχει μερικές από τις καλύτερες εμφανίσεις του Μαύρου Φαντάσματος. Βέβαια ο δεύτερος κύκλος είναι μίλια μπροστά, αλλά πρέπει να διαβάσετε και τα 12 τεύχη με τη σειρά ώστε να μπείτε στο νόημα. Είναι μία από τις ελάχιστες σειρές της Disney (ίσως και η μόνη) στην οποία υπάρχει υπόνοια φόνου, και δεν ξέρεις αν οι πρωταγωνιστές θα την βγάλουν καθαρή ή όχι. Το κακό είναι πως δεν είχε την αντιμετώπιση που της άξιζε, αφ' ενός επειδή το παιδικό κοινό δεν ήταν έτοιμο για κάτι τέτοιο, αφ' εταίρου επειδή οι ενήλικες δεν πίστευαν πως η Disney μπορεί να βγάλει ιστορίες του ενδιαφέροντός τους.

      Πληροφοριακά, ο πρώτος κύκλος Μίκυ Μυστήριο επανακυκλοφορεί σε περίπτωση που ενδιαφέρεστε. Μέχρι στιγμής έχουν βγει 9 τεύχη.


      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • Η ιταλική αντιμετώπιση του κόσμου του Disney παρουσιάζει εξαιρετικό ενδιαφέρον. Μπορεί απο την Ιταλία να έρχονται και πάρα πολλές ανόητες ιστορίες (σαν και αυτές που βάζει το Μίκι Μάους στις τελευταίες σελίδες) αλλά ποτέ δεν θα ξεχάσω μία ιστορία που δημοσιεύτηκε στο Κόμιξ και αφορούσε μία σύντομη θητεία του Μαύρου Πιτ στην αστυνομία. Υπέροχο σχέδιο και σενάριο, σκοτεινό και βαθύ. Φάμπιο Τσελόνι νομίζω λέγεται ο σχεδιαστής αν και δεν μπορώ να θυμηθώ τον σεναριογράφο.
        Στο ίδιο μοτίβο κινείται και μία άλλη ιστορία με τον Πιτ όπου έχει να κάνει με το Ατμόπλοιο Γουίλλυ, και τελειώνει με τον Μίκυ και τον Πιτ να κάθονται δίπλα δίπλα.

        Αλλά οι ιταλοί έχουν κάνει θαύματα με τον Μίκυ ενώ οι αμερικάνοι καταπιάνονται με τον Ντόναλντ καλύτερα (Μπαρκς, Ρόσα).
        Απίστευτο το πόσο βάθος έχουν δώσει στους χαρακτήρες, ειδικά ο Ντον Ρόσα.

        Για το παιχνίδι που έρχεται, το Epic Mickey, ενδιαφέρομαι πάρα πολύ γιατί θεωρώ οτι έχει να δείξει μία υπέροχη ιστορία αλλά πραγματικά κρίμα που βγαίνει μόνο για το Wii.

        Comment


        • Ο Ντόν Ρόσα και ο Μπάρκς είναι θεούληδες.

          Δυστυχώς σταμάτησα να διαβάζω το ΚΟΜΙΞ πριν 3 χρόνια περίπου. Και αυτό διότι κάπου εκεί έπεσε, για μένα πάντα, πολύ η ποιότητα των ιστοριών που εκδίδονταν. Με εξαίρεση τις ιστορίες του Μπάρκς και του Ρόσα που ήταν εκπληκτικές και κάποιες καλές ιστορίες του Μάρκο Ρότα (κάπως έτσι νομίζω) το υπόλοιπο περιεχόμενο βαριόμουν να το διαβάσω.

          Η Ιστορία με το Ατμόπλοιο Willy με Μίκυ και Πίτ μπορεί να είναι και η καλύτερη ιστορία που έχει υπάρξει με πρωταγωνιστή τον Μίκυ... Για μένα είναι στο πάνθεον των ιστοριών μαζί με τα Χαμένα επισόδεια του Βείου και Πολιτείας του Σκρούτζ Μακ Ντακ, την προσπάθεια των Μουργολύκων να διαρήξουν το Θησαυροφυλάκιο έχοντας τα σχέδια του κτιρίου (δεν θυμάμαι όνομα) και ενός άλλου επισοδείου που ο Ντόναλτ μπένει στα όνειρα του Σκρούτζ (μαζί με τους Μουργόλυκους) και τον βλέπουν στο Πίζεν Πλαφ, στην Σκωτεία... και στον Σαλούν της Ντάμας. (For the Record, αγαπημένη μου ιστορία είναι το ταξίδι του Σκρούτζ (όντας νέος) στην Τζακάρτα με το Cutty Shark,)


          PS: Άμα υπάρχει κανα link με ανεβασμένες τις ιστορίες Μπάρκς και Ρόσα στείλτε μου ένα PMάκι. P

          Comment


          • Originally posted by Titus View Post
            Ρε σεις, διάβαζε κανείς Μίκυ Μυστήριο? Μόλις τώρα ξέθαψα και χαζεύω κάτι παλιά τεύχη και ο πρώτος κύκλος είναι πολύ καλός!
            Εγώ, απο τα καλύτερα Disney related comics. Μόνο τα μεγάλα Κλασσικά το ξεπερνούν και αν.
            Insert Coin

            Comment


            • Εγω είχα διαβάσει μόνο 3-4 Μίκυ Μυστήριο και όπως και οι υπόλοιποι τα βρήκα πολύ καλά. Απλά εδώ να σημιώσω πως ΚΟΜΙΧ > Ντόναλτ Ντακ > ALL

              Comment


              • Giati grafeis to Comics me X? To grafeis kai sta Ellhnika... ΚΟΜΙΞ
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Αναφερεται στο ελληνικο μηνιαιο περιοδικο που ειναι το ονομα του ΚΟΜΙΞ.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • http://www.youtube.com/watch?v=HU6Fi0YjpXo

                    http://www.youtube.com/watch?v=rg1mefLN74Q

                    YAY!!
                    sigpic

                    Comment


                    • Να προσθέσω πως και γω ήμουν (και είμαι) μεγάλος φαν των Μίκυ Μυστήριο. Έχω όλα τα αρχικά και μερικά από το δεύτερο κύκλο (αλήθεια παίζει να τα κατεβάσω από πουθενά;) αλλά δυστυχώς για λόγους ανωτέρας βίας ήταν δύσκολο να τα πάρω όλα. Ο Μίκυ και το Μαύρο Φάντασμα στα καλύτερά τους (αλήθεια προσέξατε πως ποτέ δεν έδειξαν το πρόσωπό του στη σειρά;). Θυμάμαι πως φαντασιωνόμουν free-roaming παιχνίδι με αποστολές τις υποθέσεις του Μίκυ Μυστήριο.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Originally posted by Titus View Post
                        Ρε σεις, διάβαζε κανείς Μίκυ Μυστήριο? Μόλις τώρα ξέθαψα και χαζεύω κάτι παλιά τεύχη και ο πρώτος κύκλος είναι πολύ καλός!
                        Εχω το πρωτο τευχος... επικο απλα...
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • Μα τον Όσιρι και μα τον Άπι, δεν περίμενα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ τέτοια ανταπόκριση!!!

                          Από τις αγαπημένες μου σειρές κόμιξ, θεωρώ ως μακράν κορυφαίο το "Μια βραδιά στο τσίρκο" που είχε ως δεύτερη ιστορία το "Σκάνδαλο στο Δημαρχείο". Ειδικά η δεύτερη είναι μια αυθεντική ιστορία νουάρ με πολιτικούς, δωροδοκίες, εκβιασμούς, μυστήριο και ένα σωρό πράματα που δεν τα περιμένεις από ένα Μίκι Μάους. Από κάποιο σημείο και μετά δε μου άρεσε το σχέδιο, οπότε σταμάτησα να παρακολουθώ τη σειρά. Ακόμα έχω μερικά τύχη κάπου όμως, πάω να τα ξεθάψω!
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • Αναφερεται στο ελληνικο μηνιαιο περιοδικο που ειναι το ονομα του ΚΟΜΙΞ
                            Giati grafeis to Comics me X? To grafeis kai sta Ellhnika... ΚΟΜΙΞ
                            Ela re den eimai xthesinos.
                            Des pws to grafei sta ellhnika : "ΚΟΜΙΧ"
                            Etsi grafetai? h opws eipa?
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Ενα εχω να πω: Τσιχλαμπουμ ολε...
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • Βασικά δεν ξέρω γιατί το έγραψα έτσι Ground. Τελείως ασυνέσθητα. Άμα προσέξεις το πρώτο μου post το χα γράψει με Ξ.

                                Comment

                                Working...
                                X