Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στρατός!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Deus View Post
    Δεν μπορείς να γλιτώσεις τον στρατό ότι και να κάνεις.Ο μόνος τρόπος για να τον αποφύγεις είναι να μείνεις μόνιμα στο εξωτερικό.
    Αυτό έχω κατά νου πάνω - κάτω κι εγώ.

    Την προηγούμενη συζήτηση που είχα με τον Ground_zero την έχουμε ούτως ή άλλως κουράσει σε αυτό το forum.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Κοιτα οπως και να το κανουμε τιποτα δεν ειναι αχρηστο
      και βεβαια οταν λεμε οτι ο στρατος ειναι ενας χρονος χαμενος απο την ζωη σου φυσικα δεν εννοουμε οτι ειναι το ιδιο με το να πεσεις σε κωμα για ενα χρονο
      τα παντα αποτελουν εμπειρια στην ζωη και τα καλα και τα ασχημα και παντα κατι μαθαινεις ετσι ειναι η ζωη.
      Το θεμα ομως ειναι οτι αν ειχες επιλογη θα προτιμουσες καποια αλλη εμπειρια απο αυτη του στρατου γιατι οπως και να το κανουμε ο στρατος σε πεταει απο την πορεια που εχεις ως τωρα και σου βαζει την καθημερινη ζωη στο ψυγειο για ενα χρονο.

      Εγω προσωπικα θα μπω των φεβρουαριο και βεβαια αν ειχα επιλογη δεν υπηρχε περιπτωση να πηγαινα αλλα απο την στιγμη που ειμαι υποχρεωμένος και δεν μπορω να κανω διαφορετικα θα το δω σαν εμπειρια και στην τελικη στα @@ μου ουτε ο πρωτως ουτε ο τελευταιος ειμαι σιγα μην κλαφτω λες και ειμαι κανας μαμακιας (:xp

      Υ.Γ.Οπως το βλεπω εγω ο στρατος ειναι κατι που ολοι θελουν ειχαν παει (να σε αντροπαρεα και να μην εχεις να πεις καποια ιστορια απο τον στρατο ειναι ) αλλα κανεις δεν θελει να παει

      Comment


      • Shepherd μη κρινεις μονο απο τη δικη σου κατασταση.Εσενα σε βολευε για πολλους λογους.


        TheCursed απλα σε ρωτησα,δεν ηταν ειρωνικο.Καλα θα κανεις.
        Ground_Zero:

        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

        Comment


        • To kalytero to eipe o crpl, ontws sto strato prepei na mpaineis apo ta 18 h 19, to na mpeis megalyteros isoutai pragmatika me xameno xrono.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Originally posted by Ground_zero View Post
            To kalytero to eipe o crpl, ontws sto strato prepei na mpaineis apo ta 18 h 19, to na mpeis megalyteros isoutai pragmatika me xameno xrono.
            Ναι, αλλά θεωρείς ότι ένας 18χρονος μπορεί να ανταποκριθεί στις συνθήκες του στρατού ή ακόμα χειρότερα ενός πολέμου πάντα και το ίδιο καλά με έναν 25άρη π.χ.;
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • An mporei na antapokrithei stis synthikes tou stratou? Aneta!
              To mono pou den exoun ta paidia 18-19 xronwn einai to aisthima ths efthynhs.
              Ekana thn thyteia mou me polla paidia afths ths hlikias kai perasame mia xara.

              Twra oson afora ton polemo, kaneis den einai etoimos gia kati tetoio...
              Tha exoume tis idies antidraseis apoles tis hlikies.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Originally posted by Ground_zero View Post
                To kalytero to eipe o crpl, ontws sto strato prepei na mpaineis apo ta 18 h 19, to na mpeis megalyteros isoutai pragmatika me xameno xrono.
                Originally posted by TheCursed View Post
                Ναι, αλλά θεωρείς ότι ένας 18χρονος μπορεί να ανταποκριθεί στις συνθήκες του στρατού ή ακόμα χειρότερα ενός πολέμου πάντα και το ίδιο καλά με έναν 25άρη π.χ.;

                Βασικα το καλυτερο ειναι να υπαρχει εθελοντικη θητεια
                ή ξερω γω να πηγαινουν γυναικες αντι για αντρες απο τωρα και στο εξης
                εγω ειμαι πολυ υπερ της ισοτητας των δυο φυλων

                Comment


                • Kαι γω συμφωνω ειναι καλυτερα να πας 18 χρονων μετα το σχολειο στρατο.Δεν εχεις αρχισει σπουδες,θα περασει καλυτερα ο καιρος γιατι τοτε εισαι μικρος ακομα και πιο ξεγνοιαστος,θα κανεις τη πλακα σου και μετα εχεις ολο το χρονο.

                  Εγω περασα στη σχολη δευτερο εξαμηνο δλδ Μαρτιο.Απο Σεπτεμβρη μεχρι Μαρτιο καθομουνα.Αν πηγαινα στρατο θα τελειωνα τον αλλο σεπτεμβριο και μετα θα ξεκιναγα σχολη, θα εχανα μονο ενα εξαμηνο δλδ απο χρονο.

                  Τωρα που πρεπει να τελειωσω τη σχολη μετα να παω φανταρος και ΜΕΤΑ να κανω τη πρακτικη μηπως και μεινω στη δουλεια, μου φορτωνει πολλα στο κεφαλι μου.

                  Συμφωνω με τον Μαστερ για τον πολεμο,τι 18,τι 30 το ιδιο θα ειναι.Αφηστε που πολεμος ΔΕΝ παιζει να γινει ετσι κι αλλιως για πολλους λογους.


                  Αν γινει παντως εχω θα ερθω με αλογο και σπαθια.Τσεκουρια και σφυρια, τοξα και αμονια.Fact.
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • Bαριεμαι να επιχειρηματολογησω και δεν εχω διαβασει αυτα που γραψατε προηγουμενος.
                    Ο Στρατος ειναι μπουρδελο.-

                    Επιτελους αδεια απο σημερα

                    Comment


                    • Σήμερα κλείνω 3 μήνες (για μια μέρα).Συμφωνώ σε πάρα πολλά με τον G_0 όμως ακόμα κι έτσι ο hideo έχει δίκιο.
                      Εντάξει σοβαρά τώρα.Είμαι σε ένα από τα πιο μαύρα στρατόπεδα των νησιών μας και για πολλούς στον πιο μάχιμο λόχο του νησιούΕίμαστε λίγο τέντα η αλήθεια είναι αλλά ευτυχώς έχουμε πολλές εξόδους και οι καμπάνες είναι ελάχιστες.
                      Κάτι που ήθελα να πω πάνω στα προηγούμενα είναι πως σε όποιο μέρος και να κάναμε θητεία πάντα θα βρίσκουμε κάποιο λόγο για να παραπονούμαστε.Είμαι στον Έβρο,τι καλά που θα ήταν να είμαι σε νησί,είμαι σε νησί,τι καλά που θα ήταν να είμαι Αθήνα κλπ κλπ.Πλέον βλέπω ότι χάρη στο στρατό έχω μπει σε ένα πρόγραμμα,κάτι το οποίο θεωρώ θετικό.Επίσης έχω αναπτύξει σε μεγάλο βαθμό την υπευυνότητα.Πχ μια μέρα είχαμε γαμηθεί στις κσθαριότητες.Λόγω βροχής όμως,καλώς ή κακώς γεμίσαμε λάσπες μέσα στη διμοιρία μου.Με τη μία έπιασα να την καθαρίσω.Κάποιοι μου είπανε τι το κάνεις,αφού τιμητική δεν παίρνεις ούτε για δείγμα εδώ.Το γνωρίζω αυτό,αλλά το έκανα γιατί θεωρώ πως είναι το σωστό.Πιο παλιά,απλά θα το έγραφα στα @@ μου το σκηνικό.Να σημειεώσω εδώ πως όσο πιο μικρός μπεις μέσα τόσο το καλύτερο.Βλέπω τα 18χρονα και 19χρονα που την παλεύουν άνετα εδώ μέσα,κι εμείς οι γηραιότεροι ρίχνουμε απίστευτα μπινελίκια.
                      Τελπάν κάποιες σκόρπιες σκέψεις έγραψα χωρίς μια σύνδεση στον ειρμό μου,αλλά τώρα είμαι ζαλισμένος δεν μπορώ να σκεφτώ καθαρά.Όλη μέρα τρέχαμε να δούμε τις θέσεις μάχης που θα λάβουμε σε περίπτωση συναγερμού και μετά άγημα για την επίσκεψη του υπουργού.Φακ.Μας έχουνε γαμήσει.Όλο κάσποιος έρχεται.Ξέφυγα...
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Ετσι οπως εξελιχθηκε το θρεντ, δεν ειναι θεμα στρατου πλεον.
                        Ground_Zero:

                        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                        Comment


                        • Χθες ορκίστηκα και είμαι Αθήνα με 3ήμερη άδεια ορκωμοσίας. Οι δύο πρώτες μέρες ήταν λιγάκι δύσκολες ελέω προσαρμογής αλλά πλέον τα πράγματα κυλούν ομαλά. Έχω πλέον και εξόδους με διανυκτέρευση, έβαλα και net στην Άρτα οπότε θα είμαι και πιο συχνός εδώ μέσα. Ήμασταν και επίσημα η μεγαλύτερη ΕΣΣΟ των τελευταίων ετών για το ΚΕ.ΥΓ. 750 νοματαίοι εκ των οποίων οι 40 φύγαν με μετάταξη για Μεσολόγγι. Είμαστε και επίσημα ένα μικρό χωριό και ευτυχώς λόγω του αριθμού οι υπηρεσίες είναι αρκετά αραιές( θαλαμοφυλίκι και καμμιά καθαριότητα πού και πού μέχρι να πάρουμε όπλο) Οι γιατροί από ότι μας είπαν φεύγουμε 22 Δεκέμβρη για παραμεθόριο αλλά κατά 99% θα πάρουμε και την 6ήμερη των Χριστουγέννων πριν τη μετάθεση. Πάω καμμιά βόλτα για ψώνια έχει και ωραία μέρα Review είναι νωρίς για να κάνω, μετά την απόλυσή μου να έχω και ολοκηρωμένη εικόνα

                          Mια παρατήρηση: Αν κάποιος είναι ανεξάρτητος προ στρατού- έχει μάθει δλδ να μένει μόνος του, να καθαρίζει, μαγειρεύει κτλ έχει μια πολύ ομαλή μετάβαση, κάτι που βοηθά και στις επιθεωρήσεις. Είναι απίστευτο πόσα πράγματα μπορεί κάποιος να χωρέσει σε έναν φοριαμό αν δεν έχει τάξη... Στο θαλαμό μου είμαστε 18, και σχεδόν όλοι έιμαστε σωστοί και συνεπείς με τις καθαριότητες και ειδικά την καθαριότητα του θαλάμου.
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • 49 και σήμερα! και δεν έχω καμια όρεξη να γραφω για το στρατό
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Βurai απ' οτι μου ειπε και ο κολλητος μου που ειστε στην ιδια μοναδα,οι πρωτες μερες ειναι τρελη βαρεμαρα και μετραει τις ωρες να περασουν για να παει για υπνο λολ.Επισης το οτι ειστε συνεπεις κτλ,ισχυει γιατι ειστε και ατομα με ενα επιπεδο(γιατροι κτλ),οχι οτι αυτο λεει τα παντα για καποιον ανθρωπο αλλα σε καποια πραγματα παιζει ρολο.
                              Ground_Zero:

                              Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                              Comment


                              • Ας πω ενα γεια τωρα στην 1η αδεια για να μη με πειτε και αγενη .

                                Tις πρωτες μερες ειχα ξενερωσει τρελα, αλλα παιδευτηκαμε πολυ μεχρι να γινουν ολα τα τυπικα που συνηθως κανουν μιση μερα. Περασαν 2+ μερες μεχρι να παρουμε ρουχισμο, να κανουμε εμβολια και ολες τις γραφειοκρατικες πιπες και οσο να ναι ξενερωσα που επι 2 μερες ημουν μονιμως σε μια ουρα περιμενοντας για τα παντα.

                                Οταν εστρωσε η κατασταση εφυγε το ξενερωμα και εμεινε η ανια μιας και δεν κανουμε σχεδον τιποτα.
                                Μπηκαμε 1200 ατομα, 700 ΕΜ και 500 πεζικαριοι χοντρικα.
                                Στο θαλαμο ειμαστε 85 ατομα (λολ) και στο λοχο 250. Ως τωρα δε μου χει κατσει ουτε μια υπηρεσια και δε βλεπω να με χωνουν πανω απο 2 φορες ξερω γω μεχρι να φυγουμε απο Σπαρτη.

                                Συν τοις αλλοις ημουν 2-3 μερες στο αναρρωτηριο λογω πυρετου και με βγαλαν και αλλες 2 μερες ελευθερο υπηρεσιων αφου βγηκα.
                                Ως τωρα κατασκηνωση λοιπον η ολη φαση. Το φαι ευτυχως ειναι αρκετα καλο και νιωθω λες και μερα νυχτα τρωω και καθομαι και βασικα ετσι ειναι λιγο πολυ.

                                Παρολαυτα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο αυτο γιατι σε λιγο θα κανω harakiri ετσι οπως παμε. Τωρα θα παρω το ds μαζι μου μηπως σωσει λιγο την κατασταση σε συνδυασμο με τις εξοδους που πλεον θα εχουμε.
                                Ημουν ετοιμος να παρω psp αλλα τελευταια στιγμη εκανα πισω γιατι αν μου το φανε τοτε θα κανω harakiri 100%, οποτε λεω να το αφησω στην ακρη μεχρι να ερθει η ωρα της μεταθεσης.

                                Αυτα για την ωρα, θα προσπαθησω να μην κανω καμια αναφορα στη γνωμη μου για το στρατο γενικοτερα γιατι θα εξελιχθει σε trollfest .

                                Comment

                                Working...
                                X