Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αυτά παθαίνεις όταν η ομάδα σου πέφτει στη Β εθν... εεε football league

    Comment



    • E ρε να χαμε τα λεφτά...

      Comment


      • Originally posted by sub_zero View Post
        Αυτά παθαίνεις όταν η ομάδα σου πέφτει στη Β εθν... εεε football league
        Και χάρηκες τώρα εσύ ε, γιατί σου αρέσει μαζί με τους άλλους συνδαιτημόνες σου να βιάζετε τον αθλητισμό παρέα με τα παιδοβούβαλα αφεντικά σας που ξεπλένουν χρήματα στις πλάτες σας, αλλά που και που να σπάτε πλάκα με κάτι κοροιδάκια που πάνω τους εφαρμόζεται ο νόμος, γιατί όποιος έχει μια μπασταρδεμένη γκεμπελική εφημερίδα να φτύνει σκάτα στ'αυτιά μας βγάζει ένα πρωτοσέλιδο "Κάτω τα χέρια από τον Χ μας" με φάτσα φόρα τον πρόεδρο με το πούρο και background τα νεάντερνταλ εν χορώ να τον δοξάζετε. Εσείς συγκεκριμένα έχετε δύο εφημερίδες, οπότε παράγετε διπλάσια ποσότητα. Πούλα Τζίγγερ, όχι κάτσε, έλα πίσω Τζίγγερ γιατί οι άλλοι λακίσανε, άλλα άμα έρθουν ξαναπούλα.
        Χαίρεσαι εσύ να παίρνεις πρωταθληματάκια επειδή το δικό σου γομάρι έβαλε περισσότερα λεφτά από το άλλο και αυτό σε κάνει να νιώθεις περήφανος, γιατί ο δικός σου έχει πιο βαθιά τσέπη και έχει και αρχίδια και ελέγχει και το παρασκήνιο αμά λάχει. Άμα τύχει βέβαια και βάλει ο άλλος περισσότερα μπικικίνια τότε μπουχού και είναι σκάρτοι οι θεσμοί και το σύμπαν, εκτός από αυτούς που θα ρίξουν τον Ηρακλή, εκεί γελάμε και λέμε και καμιά χαζομαρούλα, ποιος νοιάζεται για την ανακολουθία μας, έχει πλάκα.
        Να μου πεις πράγματι έχει πλάκα, από όλα όσα γίνονται στον ελληνικό αθλητισμό των σκανδάλων, της βίας, της τρομοκρατίας, του στησίματος, των χαρισμένων χρεών, των υπέρβαρων 'γαμάω και δέρνω' παραγόντων, του ξεπλύματος βρώμικου χρήματος, των λοβοτομημένων που ορμάνε για να δείρουν τους δικούς τους ή τους άλλους, να καταλήγει να πέφτει ο Ηρακλής των ακαδημιών και των γυμναστικών συλλόγων. Και εσύ αντί να ντρέπεσαι να κάνεις τόσο κοντόφθαλμα καζούρα (του κώλου) γιατί πέφτει ο Ηρακλής. Κάθησες να σκεφτείς με ποιους παίρνεις τόσα χρόνια ευρωπαικά στο μπάσκετ; Ποιος βγήκε mvp χθες; Με ποιον κορμό πήρε η εθνική ευρωπαικό; Από που βγήκαν όλοι αυτοί; Από ποια γυμναστήρια και ποια γήπεδα; Που είναι τώρα η ομάδα που τους έβγαλε; Εκεί που είναι τώρα έχει την ίδια δυνατότητα να μπορεί να συνεχίζει να βγάζει παίκτες για να τους παίρνεις εσύ για ένα κομμάτι ψωμί και να βάζεις αστεράκια στη μπλουζίτσα και να χαίρεσαι που τα χώνει ο πατερούλης; Αυτός είναι ο αθλητισμός σου, το ποιος έχει το χοντρύτερο τσεκ επιταγών; Ποια είναι η μόνη ομάδα που φέτος έβγαλε έλληνα παίκτη και τον έστειλε στην Αγγλία; Εγώ πόσο κάφρος και πόσο ανίδεος πρέπει να είμαι για να χαιρόμουν άν έπεφτε με ψήφους δύο υπαλλήλων π.χ. ο Παναθηναικός το 2005 που είχε βγάλει τον κορμό της εθνικής του 2004; Πόσο κολλημένο παιδάκι αν δε μπορούσα να ξεχωρίσω και να εκτιμήσω τα στοιχειώδη;
        Από την άλλη τι περιμένω από άτομο που επέμεινε να παρομοιάζει καροτοβομβαρδισμούς με τα ποινικά αδικήματα που τα γκάο σας διαπράττουν χρόνια τώρα και μάλιστα είναι και περήφανοι γι'αυτό. Την βρίσκετε να στήνετε 'σκηνικά', ε; Μεγαλώνει το πουλάκι σας. Γουστάρετε να ανεβαίνετε στα παπάκια σας και να κάνετε βρουμ βρουμ και μολότωφ και φασαρίες κι αντρίλα να'ουμ και τέτοια ε; Καγκουροσυμμορίες που εντελώς αποθρασυμμένες πλέον ορμάνε στα γήπεδα. Που όταν μια άλλη καγκουροσυμμορία κάνει το ίδιο βάζετε τα κλάμματα περί σκανδάλου και την άλλη βδομάδα κάνετε οι ίδιοι σπριντ μέχρι τη φισούνα. Που έπρετε όχι να έχετε πέσει όλοι μαζί οι βρωμιάρηδες 100 φορές άλλα να σας είχαν μαζέψει όλους στη φυλακή. Αλλά ξέχασα "Κάτω τα χέρια από τον τέτοιον γιατί το και το". Ισονομία.
        Πάντως να ξέρεις πως στην Ελλάδα του σήμερα είναι μετάλλιο να είσαι η μόνη ομάδα που 30 χρόνια έχει πέσει δύο φορές λόγω νόμου. Αν μη τι άλλο αποκτά το δικαίωμα να κοιτάζει το έκτρωμα που τα καφράκια σας έχουν φτιάξει αφ'υψηλού. Μπορεί να μιλάει για δικαιοσύνη και κάθαρση. Εσύ το μόνο για το οποίο μπορείς να μιλάς είναι για τα σκατά που κολυμπάς παρέα με τα υπόλοιπα ελληνοειδή παράσιτα.


        Comment


        • Originally posted by Imrahil View Post
          Και χάρηκες τώρα εσύ ε, γιατί σου αρέσει μαζί με τους άλλους συνδαιτημόνες σου να βιάζετε τον αθλητισμό παρέα με τα παιδοβούβαλα αφεντικά σας που ξεπλένουν χρήματα στις πλάτες σας, αλλά που και που να σπάτε πλάκα με κάτι κοροιδάκια που πάνω τους εφαρμόζεται ο νόμος, γιατί όποιος έχει μια μπασταρδεμένη γκεμπελική εφημερίδα να φτύνει σκάτα στ'αυτιά μας βγάζει ένα πρωτοσέλιδο "Κάτω τα χέρια από τον Χ μας" με φάτσα φόρα τον πρόεδρο με το πούρο και background τα νεάντερνταλ εν χορώ να τον δοξάζετε. Εσείς συγκεκριμένα έχετε δύο εφημερίδες, οπότε παράγετε διπλάσια ποσότητα. Πούλα Τζίγγερ, όχι κάτσε, έλα πίσω Τζίγγερ γιατί οι άλλοι λακίσανε, άλλα άμα έρθουν ξαναπούλα.
          Χαίρεσαι εσύ να παίρνεις πρωταθληματάκια επειδή το δικό σου γομάρι έβαλε περισσότερα λεφτά από το άλλο και αυτό σε κάνει να νιώθεις περήφανος, γιατί ο δικός σου έχει πιο βαθιά τσέπη και έχει και αρχίδια και ελέγχει και το παρασκήνιο αμά λάχει. Άμα τύχει βέβαια και βάλει ο άλλος περισσότερα μπικικίνια τότε μπουχού και είναι σκάρτοι οι θεσμοί και το σύμπαν, εκτός από αυτούς που θα ρίξουν τον Ηρακλή, εκεί γελάμε και λέμε και καμιά χαζομαρούλα, ποιος νοιάζεται για την ανακολουθία μας, έχει πλάκα.
          Να μου πεις πράγματι έχει πλάκα, από όλα όσα γίνονται στον ελληνικό αθλητισμό των σκανδάλων, της βίας, της τρομοκρατίας, του στησίματος, των χαρισμένων χρεών, των υπέρβαρων 'γαμάω και δέρνω' παραγόντων, του ξεπλύματος βρώμικου χρήματος, των λοβοτομημένων που ορμάνε για να δείρουν τους δικούς τους ή τους άλλους, να καταλήγει να πέφτει ο Ηρακλής των ακαδημιών και των γυμναστικών συλλόγων. Και εσύ αντί να ντρέπεσαι να κάνεις τόσο κοντόφθαλμα καζούρα (του κώλου) γιατί πέφτει ο Ηρακλής. Κάθησες να σκεφτείς με ποιους παίρνεις τόσα χρόνια ευρωπαικά στο μπάσκετ; Ποιος βγήκε mvp χθες; Με ποιον κορμό πήρε η εθνική ευρωπαικό; Από που βγήκαν όλοι αυτοί; Από ποια γυμναστήρια και ποια γήπεδα; Που είναι τώρα η ομάδα που τους έβγαλε; Εκεί που είναι τώρα έχει την ίδια δυνατότητα να μπορεί να συνεχίζει να βγάζει παίκτες για να τους παίρνεις εσύ για ένα κομμάτι ψωμί και να βάζεις αστεράκια στη μπλουζίτσα και να χαίρεσαι που τα χώνει ο πατερούλης; Αυτός είναι ο αθλητισμός σου, το ποιος έχει το χοντρύτερο τσεκ επιταγών; Ποια είναι η μόνη ομάδα που φέτος έβγαλε έλληνα παίκτη και τον έστειλε στην Αγγλία; Εγώ πόσο κάφρος και πόσο ανίδεος πρέπει να είμαι για να χαιρόμουν άν έπεφτε με ψήφους δύο υπαλλήλων π.χ. ο Παναθηναικός το 2005 που είχε βγάλει τον κορμό της εθνικής του 2004; Πόσο κολλημένο παιδάκι αν δε μπορούσα να ξεχωρίσω και να εκτιμήσω τα στοιχειώδη;
          Από την άλλη τι περιμένω από άτομο που επέμεινε να παρομοιάζει καροτοβομβαρδισμούς με τα ποινικά αδικήματα που τα γκάο σας διαπράττουν χρόνια τώρα και μάλιστα είναι και περήφανοι γι'αυτό. Την βρίσκετε να στήνετε 'σκηνικά', ε; Μεγαλώνει το πουλάκι σας. Γουστάρετε να ανεβαίνετε στα παπάκια σας και να κάνετε βρουμ βρουμ και μολότωφ και φασαρίες κι αντρίλα να'ουμ και τέτοια ε; Καγκουροσυμμορίες που εντελώς αποθρασυμμένες πλέον ορμάνε στα γήπεδα. Που όταν μια άλλη καγκουροσυμμορία κάνει το ίδιο βάζετε τα κλάμματα περί σκανδάλου και την άλλη βδομάδα κάνετε οι ίδιοι σπριντ μέχρι τη φισούνα. Που έπρετε όχι να έχετε πέσει όλοι μαζί οι βρωμιάρηδες 100 φορές άλλα να σας είχαν μαζέψει όλους στη φυλακή. Αλλά ξέχασα "Κάτω τα χέρια από τον τέτοιον γιατί το και το". Ισονομία.
          Πάντως να ξέρεις πως στην Ελλάδα του σήμερα είναι μετάλλιο να είσαι η μόνη ομάδα που 30 χρόνια έχει πέσει δύο φορές λόγω νόμου. Αν μη τι άλλο αποκτά το δικαίωμα να κοιτάζει το έκτρωμα που τα καφράκια σας έχουν φτιάξει αφ'υψηλού. Μπορεί να μιλάει για δικαιοσύνη και κάθαρση. Εσύ το μόνο για το οποίο μπορείς να μιλάς είναι για τα σκατά που κολυμπάς παρέα με τα υπόλοιπα ελληνοειδή παράσιτα.
          Ε ναι δηλαδη τι περιμενες;
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Και χάρηκες τώρα εσύ ε
            Nαι δεν είδες, ακόμα πανηγυρίζω που θα μείνει η Τρίπολη στην κατηγορία. Ίσα ίσα για όλο αυτό το κατεβατό και μόνο που έγραψες θα έπρεπε να έβριζα που έπεσε ο ηρακλής για να γλιτώσουν τα 2 γαυροπαραρτηματα τριπολη και πανιωνιος (και με όσα γίνονται στην β για να ανέβει και ο λεβαδειακός).

            γιατί όποιος έχει μια μπασταρδεμένη γκεμπελική εφημερίδα να φτύνει σκάτα στ'αυτιά μας βγάζει ένα πρωτοσέλιδο "Κάτω τα χέρια από τον Χ μας" με φάτσα φόρα τον πρόεδρο με το πούρο και background τα νεάντερνταλ εν χορώ να τον δοξάζετε. Εσείς συγκεκριμένα έχετε δύο εφημερίδες, οπότε παράγετε διπλάσια ποσότητα.
            Καλά εδώ άσε αυτά περί γκεμπελικών και ιστορίες και κοίτα τι κάνετε κι εσείς εκεί πάνω. Όχι μόνο ότι σε συμφέρει. Γιατί ειδικά με εσάς το έχω νιώσει στο πετσί μου όταν πριν μερικά χρόνια είχα ένα site για τον Κολοσσό και μας είχατε βγάλει οι δικοί σας οι άγιοι μέχρι και φώτο στην εφημερίδα επειδή γράφαμε το ηρακλής με μικρά και στο φόρουμ ότι δεν είστε σε καλή οικονομική κατάσταση και πάμε για την νικη. Επειδή λοιπόν εσείς οι άγιοι θέλατε να φτιάξετε κλίμα για τον αγώνα εγώ παρολίγο να φάω μήνυση, οπότε άσε αυτές τις ιστορίες.
            Μιας και αναφέρθηκες πάντως περί πράσινης και ντερμπι, ψάξτο λίγο σε τι εκτίμιση την έχουν οι πιο πολλοί Παναθηναϊκοί.

            Και εσύ αντί να ντρέπεσαι να κάνεις τόσο κοντόφθαλμα καζούρα (του κώλου)
            Από την άλλη τι περιμένω από άτομο που επέμεινε να παρομοιάζει καροτοβομβαρδισμούς με τα ποινικά αδικήματα που τα γκάο σας διαπράττουν χρόνια τώρα και μάλιστα είναι και περήφανοι γι'αυτό.
            Ενώ η δικιά σου καζούρα που είχε να κάνει με βία δεν ήταν του κώλου ε; Μιλάς λες και οι ο Ηρακλής είναι μία ομάδα που δεν έχει οπαδούς που κάνουν επεισόδια και όλοι είναι του κατηχητικού. Βαριέμαι να ψάχνω να σου θυμίσω επεισόδια με γριές, θα σου θυμίσω μόνο το πιο πρόσφατο φέτος στο μπάσκετ με τα αρειανά που τελικά άδεισαν το γήπεδο για να τελειώσει το ματς. http://www.youtube.com/watch?v=xI2d6ZI16a0
            Όσο και αν δεν θες να το καταλάβεις λοιπόν, αυτοί που πέταξαν τα καρότα ήταν το ίδιο χούλιγκανς με αυτους που κατηγορείς και η καζούρα τους είχε να κάνει με θέματα που μπλέκουν μέσα την βία. Αν θες να συνεχίσεις να ζεις στον κόσμο σου για το συγκεκριμένο οκ δεν μπορώ να σου πω κάτι άλλο.

            Την βρίσκετε να στήνετε 'σκηνικά', ε; Μεγαλώνει το πουλάκι σας. Γουστάρετε να ανεβαίνετε στα παπάκια σας και να κάνετε βρουμ βρουμ και μολότωφ και φασαρίες κι αντρίλα να'ουμ και τέτοια ε; Καγκουροσυμμορίες που εντελώς αποθρασυμμένες πλέον ορμάνε στα γήπεδα. Που όταν μια άλλη καγκουροσυμμορία κάνει το ίδιο βάζετε τα κλάμματα περί σκανδάλου και την άλλη βδομάδα κάνετε οι ίδιοι σπριντ μέχρι τη φισούνα. Που έπρετε όχι να έχετε πέσει όλοι μαζί οι βρωμιάρηδες 100 φορές άλλα να σας είχαν μαζέψει όλους στη φυλακή. Αλλά ξέχασα "Κάτω τα χέρια από τον τέτοιον γιατί το και το". Ισονομία.
            Σε προκαλώ να μου βρεις κάποιο κείμενο μου στο οποίο αναφέρομαι σε θέματα που έχουν να κάνουν με βία και ποιος ρίχνει το περισσότερο ξύλο κτλ κτλ. Εσύ είσαι αυτός που έκανες έστω και πλάκα με τέτοια θέματα.
            Αυτά που λες περί κλαμμάτων είναι ιστορίες για αγρίους. Το μόνο που υπάρχει είναι η προσπάθεια για "επιβιωση" μέσα στο νόμο της ζούγκλας τόσο απλά.
            Η πλάκα είναι ότι κατηγορείς για κλάμματα την ώρα που κάνεις ακριβώς το ίδιο. Πάντως σίγουρα κι εσύ δεν πέφτεις κατηγορία επειδή ο βρωμιάρης σας όπως λες είχε μπει πέρσι μέσα στο γήπεδο και έριξε χαστούκι στον Σηφάκη.

            Αλλά οι γριές να κάνουν καγκουρίες; Ιδέα μας... Για να ξέρουμε τι λέμε κιόλας δηλαδή... Ούτε και φυλακή τον είδα να πηγαίνει, στην εξέδρα έβλεπε μετά το ματς.

            άθησες να σκεφτείς με ποιους παίρνεις τόσα χρόνια ευρωπαικά στο μπάσκετ; Ποιος βγήκε mvp χθες; Με ποιον κορμό πήρε η εθνική ευρωπαικό; Από που βγήκαν όλοι αυτοί; Από ποια γυμναστήρια και ποια γήπεδα; Που είναι τώρα η ομάδα που τους έβγαλε; Εκεί που είναι τώρα έχει την ίδια δυνατότητα να μπορεί να συνεχίζει να βγάζει παίκτες για να τους παίρνεις εσύ για ένα κομμάτι ψωμί και να βάζεις αστεράκια στη μπλουζίτσα και να χαίρεσαι που τα χώνει ο πατερούλης;
            Ναι ο Παναθηναϊκός, η Αθήνα και το κατεστημένο φταίει που είστε 5 χρόνια στην Α2 και μόλις ανεβήκατε πέσατε πάλι αμέσως. Ο Παναθηναϊκός βάζει αστεράκια στην φανέλα γιατί πολύ απλά έχει τον καλύτερο προπονητή στην Ευρώπη και ένα πρόεδρο από πίσω που χώνει λεφτα (αν και αυτουνού του έχουμε αρκετά μαζεμένα για διαφορους λόγους αλλά δεν είναι εκεί το θέμα τώρα). Έχει φτάσει τα 6 ευρωπαϊκά γιατί ακόμα και με χειρότερο ρόστερ έχει αποδείξει ότι μπορεί να κερδίσει ομάδες που είναι καλύτερες από αυτόν. Από την άλλη ο Ηρακλής βρίσκεται εκεί που βρίσκεται γιατί είχε φτάσει στο σημείο να βγαζει κομπλεξ ως ομάδα ακόμα και με τον νεοφώτιστο Κολοσσάκο. Αν ψάχνεις λοιπόν για φταίχτες, ειδικά για το μπασκετ κοίτα πρώτα στην ομάδα και στην πόλη σου.


            Θα μπορούσα να σου πω πολλά ακόμα αλλά μάλλον είναι άδικος κόπος. Εσύ είσαι ο αντικειμενικός φίλαθλος και εγώ ο κακός και άμυαλος οπαδός.

            *Α τώρα που το θυμήθηκα για πες μας μόνο 2 λόγια για αυτό http://www.sigmalive.com/sports/voll.../greece/238229 ... Μήπως φταίει κι εκεί το σάπιο ελληνικό σύστημα; Ή μήπως δεν ήταν γριες αυτοί που πήραν στο κυνήγι τους αντιπάλους αλλά βάζελοι, γαύροι, χανούμια και λοιποί βρωμιάρηδες όπως λες που πήγαν στο γήπεδο για να κάνουν προβοκάτσια ενάντια στα κατηχητικά της θύρας 10;

            Comment


            • Πουθενά δεν είπα πως φταίει κάποιο κατεστημένο για το μπάσκετ, αναφέρθηκα στη χαιρεκακία σου, που ειδικά στην περίπτωση σου ισοδυναμεί τινά τρόπο με αχαριστία και κοντόφθαλμη οπτική, αν δεν υπήρχαν ομάδες σαν τον Ηρακλή, κατ'εξοχήν ο Ηρακλής, να σου φτιάχνει παίκτες δε θα ήσουν εκεί που είσαι τώρα, οπότε μόνο δυσάρεστο θα έπρεπε να σου είναι το οποιοδήποτε εμπόδιο στη γενικότερη λειτουργία του, πόσο μάλλον όταν αυτό συμβολίζει την γενικότερη σήψη και την έλλειψη ισονομίας στην ελληνική κοινωνία. Επίσης, ποτέ δεν είπα πως το 100% των Ηρακλειδέων είναι αθώες περιστερές, αλλά η εις διπλούν μετατροπή μου σε εξιλαστήριο θύμα μου δίνει το δικαιώμα να αναφέρομαι στο β' ενικό σε σένα και λοιπούς(=πάντες πέραν του Ηρακλή) υπεράνω του νόμου. Πέραν αυτού πράγματι θεωρώ, υποκειμενικά, πως έχουμε μια γενικότερα καλύτερη συμπεριφορά, από ομάδες που επανειλημμένα τη βγάζουν καθαρή λόγω έλλειψης δικαιοσύνης και απαξίωσης των θεσμών, σε όλα τα αθλήματα.
              Το να παρομοιάζεις τις προληπτικές απειλές σας, το άεναο κακομαθημένο κλάμα σας και απαιτήσεις τύπου "επειδή στον γαύρο βάλανε μία αγωνιστική που έκαψε τη μισή πολή, μόνο μία πρέπει να βάλετε και σε μας που κάψαμε την άλλη μισή, αλλιώς θα είναι σκάνδαλο" με τη διαμαρτυρία για μια εξόφθαλμη αδικία που έχει ήδη συντελεστεί είναι άκυρο, πιστεύω το αντιλαμβάνεσαι.
              Παλαιότερα είχες αναφερθεί ρητά σε 'σκηνικά' και λοιπές "μαγκιές", έκτοτε συμπέρανα πως είσαι ολίγον κάφρος και ακόμη το πιστεύω, πιθανόν να κάνω λάθος. Πάντως σίγουρα είσαι σε μεγάλο βαθμό κολλημένος και μονόπλευρος.
              Τέλος θέλω να σου διευκρινίσω πως αδιαφορώ παντελώς για το ζήτημα του ποδοσφαίρου που μόνο κλαυσίγελο προκαλεί πλέον και της παραμονής στη "Super League" αυτό καθ'αυτό. Τι ακριβώς θα μου λείψει, οι δεκατόενδέκατες θέσεις ή η υψηλών προδιαγραφών μπάλα; Eκείνο που με ενδιαφέρει είναι ο Γ.Σ. που χρειάζεται για λόγους δημοτικότητας και έμμεσων εσόδων που διασφαλίζουν την εύρυθμη λειτουργία του και την ανάπτυξή του μια ομάδα να τον σπρώχνει από τα πάνω, φέρνοντας κόσμο για να αθλείται στο σύλλογο και δίνοντας κίνητρο στα μικρά, χωρίς, όπως τώρα, να νιώθουν ό,τι ο καθένας τους βιάζει την ομάδα της οποία το σήμα φοράνε με το έτσι θέλω.

              Comment


              • Εγώ έχω μείνει λίγο κάγκελο με την όλη αντίδραση βασικά, γιατί δεν περίμενα τέτοιο φανατισμό και επιθετικότητα για ένα πείραγμα της καθημερινότητας. Δηλαδή οι οπαδοί ομάδων που ανεβοκατεβαίνουν τις κατηγορίες τι έπρεπε να κάνουν?

                Σε άλλα νέα και ο Πανιώνιος πέρναγε τα ίδια και οι οπαδοί του προέβησαν στις αντίστοιχες γραφικότητες. Η κατάσταση στο ποδόσφαιρο γενικά είναι τέτοια που αρκεί απλά να περιμένουμε να καταρρεύσουν όλοι οικονομικά (η διοίκηση του Ηρακλή πχ ήταν μπλεγμένη με τοκογλύφους και ήταν και ένας από τους λόγους που ο συμπαθέστατος και Κύριος Κωφίδης έφυγε από την ομάδα). Ο βάζελος είναι σε φάση ΑΕΚ, η ΑΕΚ είναι σε φάση Τανζανίας εδώ και 15 χρόνια και ο ΠΑΟΚ δεν έχω ιδέα τι κάνει, μάλλον έρανο.

                Για το θέμα της βίας έχουμε στερέψει όλοι από λόγια νομίζω. Ας βρεθεί ένας μάγκας να κόψει τις επιχορηγήσεις με κρατικό χρήμα προς τις ομάδες, είτε λέγεται ΟΠΑΠ είτε τηλεοπτικά δικαιώματα, για να μετρηθεί ο καθένας με το πραγματικό του μπόι. Κομμένοι επίσης οι αστυνομικοί στα γήπεδα αλλά το κόστος να το επωμιστούν οι ομάδες με security - ας υπάρχει αστυνομία στους γύρω δρόμους, όπως μας λένε κάθε φορά πως είναι ο πραγματικός της ρόλος. Επειδή όμως εμείς οι γαύροι είμαστε μπροστά σε όλα, δείτε και αυτό...

                http://www.sfedona.gr/2011/05/07/%CE%B4%CF%85%CE%BF-%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%85%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%C E%B5%CF%83-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%B8%CE%BF-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB/

                Δύο άτομα τραυματίστηκαν από πυροβολισμούς σε ραντεβού οργανωμένων οπαδών του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού στην Κόρινθο. Σύμφωνα με την Αστυνομία στις 00:30 ώρα (07-05-2011) τρεις (3) άγνωστοι δράστες πυροβόλησαν κατά επτά (7) ημεδαπών, με αποτέλεσμα να τραυματιστούν στα πόδια οι δύο από αυτούς, ηλικίας 28 και 27 ετών.


                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • Παλαιότερα είχες αναφερθεί ρητά σε 'σκηνικά' και λοιπές "μαγκιές", έκτοτε συμπέρανα πως είσαι ολίγον κάφρος και ακόμη το πιστεύω, πιθανόν να κάνω λάθος. Πάντως σίγουρα είσαι σε μεγάλο βαθμό κολλημένος και μονόπλευρος.
                  Δεν ξέρεις και τι λες... Αφού λοιπόν έχω αναφερθεί ρητά σε σκηνικά τουλάχιστον πες μου τι περίπου έλεγα για να μην σε βάζω να ψάχνεις κιόλας. Αν μου βρεις να έχω ξεκινήσει κουβέντα για τέτοια θέματα σου υπόσχομαι να το βουλώσω και να πω ότι έχεις δίκιο.
                  Η μόνη αναφορά που έχω κάνει είναι μετά από εκείνο το video που είχες παραθέσει αλλά όχι για να σου πω ποιος είναι πιο μάγκας παρά μόνο για να καταλάβεις ότι με θέματα που παίζονται ανθρώπινες ζωές πλέον δεν είναι για να κάνεις πλάκα και να προκαλείς. Γιατί όταν προκαλείς θα υπάρχει και η αντίδραση από την άλλη. Για θέματα λοιπόν που είναι ξένα για σενα (και για μένα) άστα καλύτερα. Σου είχα φέρει παράδειγμα τους 10 βλάκες γιαννιώτες που ενώ όλα κυλούσαν ήρεμα πέρσι στο οακα πήγαν να κάνουν επίθεση στο πέταλο μας με αποτέλεσμα να πάρουν στο λαιμό τους και μερικούς δικούς του που είχαν έρθει απλά να δουν το ματς και όχι να το παίξουν τζάμπα μάγκες. Καλώς ή κακώς έτσι λειτουργεί ο οπαδός. Για αυτό σου λέω άσε αυτού του είδους την καζούρα για αυτούς που παίζουν τα κεφάλια τους. Δεν είναι μαγκιά ούτε εξυπνάδα, απλή λογική είναι.

                  αναφέρθηκα στη χαιρεκακία σου, που ειδικά στην περίπτωση σου ισοδυναμεί τινά τρόπο με αχαριστία και κοντόφθαλμη οπτική
                  Όταν τα αρειανά πέσαν δύο φορές β εθνική οι υπόλοιποι πάνω δηλαδή τα είχατε βάψει μαύρα; Κακώς ο αρης έκανε γνωστό το μπασκετ στην Ελλάδα. Αν δεν ήταν αυτός δεν θα μπορούσες τώρα να μου λες ότι ράβω αστέρια χάρη στον ηρακλη...
                  Όπως και να χει πάντως, σου το είπα και πριν, έκανες ένα ποστ σεντόνι να κατηγορείς εμένα και δεν ξέρω κι εγώ ποιον άλλο μόνο που με βάση όλες αυτές τις κατηγορίες τώρα εγώ θα έπρεπε να είχα κάνει επανάσταση για να πέσει η τριπολη και όχι ο ηρακλης.

                  Επίσης, ποτέ δεν είπα πως το 100% των Ηρακλειδέων είναι αθώες περιστερές, αλλά η εις διπλούν μετατροπή μου σε εξιλαστήριο θύμα μου δίνει το δικαιώμα να αναφέρομαι στο β' ενικό σε σένα και λοιπούς(=πάντες πέραν του Ηρακλή) υπεράνω του νόμου. Πέραν αυτού πράγματι θεωρώ, υποκειμενικά, πως έχουμε μια γενικότερα καλύτερη συμπεριφορά, από ομάδες που επανειλημμένα τη βγάζουν καθαρή λόγω έλλειψης δικαιοσύνης και απαξίωσης των θεσμών, σε όλα τα αθλήματα.
                  Το να παρομοιάζεις τις προληπτικές απειλές σας, το άεναο κακομαθημένο κλάμα σας και απαιτήσεις τύπου "επειδή στον γαύρο βάλανε μία αγωνιστική που έκαψε τη μισή πολή, μόνο μία πρέπει να βάλετε και σε μας που κάψαμε την άλλη μισή, αλλιώς θα είναι σκάνδαλο" με τη διαμαρτυρία για μια εξόφθαλμη αδικία που έχει ήδη συντελεστεί είναι άκυρο, πιστεύω το αντιλαμβάνεσαι.
                  Έχεις μπλέξει τα μπούτια σου... Καταρχήν μην μιλάς σαν να σου λέω ότι έπεσες επειδή έχετε χουλιγκανς οπαδούς που τα σπάνε. Ο Αποκλειστικός λόγος που έπεσες ήταν μπας και σωθεί η Τρίπολη.
                  Κατά τα άλλα κατηγορείς τους "μεγάλους" ότι κλαίγονται μεταξύ ποιος τα σπάει πιο πολύ και δεν πληρώνει αλλά από την άλλη ενώ παραδέχεσαι ότι δεν είναι όλοι οι δικοί σας αθώοι μπαίνεις σε μία λογική ποσοτικοποίησης του χουλιγκανισμού για να πεις ότι είστε λιγότερο. Κάνεις ακριβώς αυτό το οποίο κατηγορείς.
                  Πάντως επιμένω ότι ομάδα που έχει αποκλειστεί από ευρωπαϊκές διοργανώσεις λόγω επεισοδίων δεν δικαιούται να μιλάει για θέματα βίας. Μιλάμε για ευρώπη εκεί δεν μπορείς να πεις ότι έφαγες την τιμωρία επειδή υπάρχει σαπίλα όπως αυτή στην Ελλάδα. Το ότι τέτοια τιμωρία έχεις φάει μόνο εσύ (δεν θυμάμαι κάτι ανάλογο για άλλη ελληνική σε οποιοδήποτε άθλημα) κάτι λέει... Και μάλιστα σε άθλημα στο οποίο πρωταγωνιστείς, δεν είσαι ο αδικημένος 10ο-11ος...

                  * Τώρα θυμήθκα ότι έχει φάει και ο παοκ αποκλεισμό. Η Αθήνα θα έφταιγε και εκεί... Μάλλον το κάναν για να βγάλουν τον Απόλλωνα ευρώπη

                  Eκείνο που με ενδιαφέρει είναι ο Γ.Σ. που χρειάζεται για λόγους δημοτικότητας και έμμεσων εσόδων που διασφαλίζουν την εύρυθμη λειτουργία του και την ανάπτυξή του μια ομάδα να τον σπρώχνει από τα πάνω, φέρνοντας κόσμο για να αθλείται στο σύλλογο και δίνοντας κίνητρο στα μικρά, χωρίς, όπως τώρα, να νιώθουν ό,τι ο καθένας τους βιάζει την ομάδα της οποία το σήμα φοράνε με το έτσι θέλω.
                  Καλά όχι και με το έτσι θέλω. Είχαν τα πατήματα για να σε ρίξουν. Αν όλα λειτουργούσαν σωστά, θα έπρεπε να πέσεις, απλά δεν θα έπεφτες μόνο εσύ.

                  Comment


                  • Microsoft's reasons for buying the video-calling company do not add up


                    Οριστε και μια "εναλλακτικη" γνωμη για το θεμα των ημερων περι Microsoft και Skype, οχι τιποτα αλλο, αλλα αυτα τα νουμερα δε δικαιολογουνται με τιποτα.

                    Comment


                    • Originally posted by Xeno View Post
                      http://www.economist.com/blogs/schum...soft_and_skype

                      Οριστε και μια "εναλλακτικη" γνωμη για το θεμα των ημερων περι Microsoft και Skype, οχι τιποτα αλλο, αλλα αυτα τα νουμερα δε δικαιολογουνται με τιποτα.
                      Εντάξει, δεν θα την έλεγα και τόσο "εναλλακτική", νομίζω πως πάνω - κάτω όλοι κάπως έτσι το σκεφτόμασταν, ίσως απλά σε αυτό το άρθρο κατάφερε σε δυο γραμμές να συμπυκνώσει όλες τις πιθανές πτυχές του θέματος.
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • Συγνώμη για το double post, αφήστε που δεν θα είμαι ακριβώς μέσα στο θέμα, αλλά δε σκέφτηκα κάποιο άλλο thread να δημοσιεύσω κάτι τέτοιο.

                        Το λοιπόν, περιεχόμενου κάδου ανακύκλωσης συσκευών στη Θεσσαλονίκη: http://oi55.tinypic.com/2ugge9j.jpg

                        Έγκλημα.

                        Μη ρωτήσετε γιατί δε τα μάζεψα, δεν τα έφτανα καθότι ο κάδος έχει μεγάλο βάθος.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Να αδειάσεις τον κάδο ή και άμα λάχει να μπεις ολόκληρος μέσα.Μετά θα κάνεις μπανάκι.
                          Πωπω θα έχω εφιάλτες για μήνες.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Οντως Cursed ηταν αστοχη η λεξη που χρησιμοποιησα, κοινη λογικη ειναι αυτα που λεει εν ταχει το αρθρο, απλα καλο ειναι να το δουν μερικοι που το θεωρουν κατι σπουδαιο και εχουν hype-αριστει χωρις λογο.

                            Comment


                            • Ποιος έχει hypaριστεί;
                              Σε θέμα τιμής είναι πανάκριβο όντως αλλά από την άλλη μιλάμε για σχεδόν όλη την αγορά στα πόδια τους. Απλά δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχης ποιότητας και δημοφιλίας σε επίπεδο απλών καταναλωτών. Το πρόβλημα είναι πως να το κάνουν κερδοφόρο χωρίς να το καταστρέψουν και για να είμαι ειλικρινής δεν έχω ιδέα... Πάντως θα είναι αυτοκτονικό αν η Microsoft το χρησιμοποιήσει για να ισχυροποιήσει τα windows (περιορίζοντας τις πλατφόρμες που είναι διαθέσιμο πχ) αν και είναι η πιο πιθανή εκδοχή.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Επεισόδια στην πορεία - Ενας σοβαρά τραυματίας
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X