Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ωραιος ρε το βρήκες.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Καλά τί γιος του Πλεύρη, τι Λ.Α.Ο.Σ και
      Έφη Σαρρή, αυτά είναι φλωριές. Δείτε εδώ hardcorίλα και truness να νιώσετε: http://www.youtube.com/watch?v=o8AtL...eature=related
      Σ.Ε.Ο ΡΕ!

      Υ.Γ1: Το παραπάνω βίντεο είναι απλή σάτυρα (μάλλον), το βρήκα σχεδόν τυχαία, αλλά το σίγουρο είναι ότι απλά ΕΠΙΚΟ. Ακόμη γελάω.
      Υ.Γ2: Αν νιώθετε αρκετά άντρες, ακούστε προσεκτικά και το τραγούδι από πίσω. Μα ΤΙ άλλο θα μπορούσε να ήταν;
      "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

      Comment


      • την Αννα Γουλα την πρωτοακουσα στο http://www.myspace.com/annagoula

        Comment


        • εγώ έχω να πω απλά ένα Αναπαύσου εν Ειρήνη στον Ν. Σεργιανόπουλο.ήταν από τους λίγους ηθοποιούς που συμπαθώ και σέβομαι.τι κι αν έκανε ναρκωτικά;γούστο του και καπέλο του.εφόσον ήταν αξιοπρεπής στις σχέσεις του με τους γύρω του και συνεπής στη δουλειά του χωρίς να δημιουργεί προβλήματα δικό του θέμα.καλό παιδί αλλά τον φάγανε τα κυκλώματα.


          άντε να βρεθεί ο δολοφόνος(αν βρεθεί).
          Carpe diem

          Comment


          • νταξει για τον Σεργιανοπουλο τα ειπαμε και στη πισω σελιδα, ο ανθρωπος θυμα ητανε ουσιαστικα, κι επασχε κι απο ψυχολογικα, και ηταν και κρυφοgay (οχι πως μετραει τοσο το τελευταιο, αλλα οκ). πιστευω πως βγηκε να "ψωνισει" και μαλωσαν μαλλον με τον αλλοδαπο καπου για την τιμη κι εγινε οτι εγινε. η παροιμια "οποιος ανακατευεται με τα πιτουρα τον τρωνε οι κοτες" νομιζω πως ταιριαζει γαντι εδω περα. μ&#39;αρεσει παντως που λενε οτι η αστυνομια ενω ξερει τα "στεκια" που συχναζουν και οι εμπορες κι ολα τα αποβρασματα, και τωρα ψαχνουν για το δραστη, αφηνουν ολους τους υπολοιπους να συνεχισουν ακαθεκτοι την δουλεια τους, λες κι αυριο μεθαυριο δε θα χουμε παλι παρομοια συμβαντα. <_<

            Comment


            • πω ρε πουστη μου τι στοκος ειναι αυτος ο γιος του πλευρη? νταξει του παιδιου δεν του χαν πει τι να απαντησει του ρθε κεραμυδα και εβαλε τη κασσετα "Σημερινος ελληνικος στρατος= μαμοθρευτα" παλι καλα που δεν το καναμε και προεδρο οπως στο Πασοκ...

              ΥΓ Ξερετε οτι ο Συλλογος Πακιστανων Ελλαδος εστειλε στεφανι στη κηδεια του Σεργιανοπουλου?

              Comment


              • Έχοντας χάσει λίγο την επαφή με το φόρουμ, προσπαθώντας να εξηγήσω τι παίζει με τα αηδιαστικά άβαταρ των χρηστών που παρουσιάζουν όλα αυτά τα γελοία πρόσωπα (διαβάζω παράλληλα και το θέμα "Η Βουλή του G.O.") έχω να πω μόνο το εξής...

                ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΨΗΦΙΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ&#33;&#33;&#33;

                Που δεν έχει την στοιχειώδη ευγένεια να μιλήσει στον -τουλάχιστον κατά δεκαετία- μεγαλύτερο του, που νομίζει ότι είναι τιμή και καμάρι να είσαι φαντάρος και όχι μόνο φαντάρος, αλλά "καταδρομεύς", όπως μέσα από τα σαγόνια του προσπαθεί συελωδώς να αρθρώσει. Ρε βολεμένο κοπρόσκυλο, εγώ που -δυστυχώς- είμαι πολίτης αυτής της χώρας και χρέος σου είναι -εφόσον εξελέχθεις- να με υπηρετείς, γιατί αυτός είναι ο ρόλος του Βουλευτή και ας δείχνουν να το ξεχνούν αυτό -προτίστως η ψηφοφόροι- έχω πάει φαντάρος 3 μήνες και λέω πως σπατάλησα πολύ περισσότερο χρόνο από όσο έπρεπε. Και θα ένιωθα τεράστιο κορόιδο αν, εφόσον βρήκα τρόπο να φύγω στο τρίμηνο, δεν το έκανα κι έμενα άλλους 9 μέσα. Όμως εγώ, δουλεύω από τα 14 μου και δεν κάθομαι να τρέφομαι από τα λεφτά του μεγαλοαστού πολιτικάντη μπαμπακούλη μου.

                Αλλά έπρεπε να έχεις κανέναν πιο κωλοπετσωμένο απέναντί σου, να σε βάλει στην θέση σου, άχρηστο παλιοτόμαρο. Που να σε βρει το κακό κι εσένα και τον δημοκράτη πατέρα σου...

                Δεν μπορώ να καταλάβω τι άλλο πρέπει να δει αυτός ο ηλίθιος λαός, για να μπει μέσα στην Βουλή και να την κάψει από τα θεμέλια... Δεν μπορώ να καταλάβω, πόσο ακόμα πρέπει να υποδυόμαστε τους μαλάκες... Εδώ πετάσουν λαχανικά στις λαϊκές αγορές για διαμαρτυρία και οι γιαγιάδες πήγαιναν και τα μάζευαν... Αυτή είναι η κωλοχώρα που πριν 4 χρόνια διοργάνωσε Ολυμπιακούς -ανάθεμα την ώρα... Για γιορτές και πανηγύρια, πρώτοι είστε. Για ευθύνη, αγώνα και μάχη με τα δεινά της εποχής, είστε ανύπαρκτοι...

                Και θα επαναλάβω, θρηνώντας... ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ, ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΕΡΑΤΑ...

                EDIT: Το διάβασα το θέμα, κατάλαβα τι συμβαίνει με τα άβαταρς και τοποθετούμαι
                OniBocho Η Θέα μέσα από ένα Ζωντανό Κουτί

                Σ.Π.Ι.Χ. Productions Όραμα, Ιδέες, Αγάπη

                Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it... - Lord Lucifer Morningstar

                Comment


                • Lol αν και κάπως υπερβολικός στο μυαλό μου είσαι.

                  Περιμένεις όμως τον λαό να κάψει τη βουλή τη στιγμή που δεν αντιδρά όπως θα έπρεπε για ένα σορό καθημερινά πράγματα που του επηρεάζουν τη ζωή άμεσα;
                  Η αντίδραση του σημερινού προβατοποιημένου, άβολου κατασκευάσματος, σταματάει μπροστά στο ματζαφλάρι ενός ιδιωτικού καναλιού, επαναστατούμε μπροστά στην κάμερα και το μικρόφωνο, τα χώνουμε σε όλους και σε όλα και μετά γυρίζουμε στη μικροαστική μας καθημερινότητα, άσχετα εάν δεν έχει λυθεί κανένα πρόβλημα.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • Περιμένεις όμως τον λαό να κάψει τη βουλή τη στιγμή που δεν αντιδρά όπως θα έπρεπε για ένα σορό καθημερινά πράγματα που του επηρεάζουν τη ζωή άμεσα;
                    Η αντίδραση του σημερινού προβατοποιημένου, άβολου κατασκευάσματος, σταματάει μπροστά στο ματζαφλάρι ενός ιδιωτικού καναλιού, επαναστατούμε μπροστά στην κάμερα και το μικρόφωνο, τα χώνουμε σε όλους και σε όλα και μετά γυρίζουμε στη μικροαστική μας καθημερινότητα, άσχετα εάν δεν έχει λυθεί κανένα πρόβλημα.
                    [/b]
                    Έτσι μπράβο... Άλλωστε τους της βουλής εμείς τους επιλέγουμε. Για εμένα, αν υπάρχει μια φορά πρόβλημα με τους πολιτικούς της χώρας τούτης, υπάρχει εκατό και διακόσιες με τη νοοτροπία των κατοίκων της.

                    EDIT: Το διάβασα το θέμα, κατάλαβα τι συμβαίνει με τα άβαταρς και τοποθετούμαι
                    [/b]
                    Επειδή δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα τι εννοείς εδώ... Αν εννοείς πως ο καθένας βάζει avatar τον πολιτικό που τον εκφράζει, δεν ισχύει, τουλάχιστον όχι για όλους. Μορφάρα ο Berlusconi και αισθάνομαι περήφανος που έζησα στην εποχή του , αλλά οι πολιτικές του θέσεις καμία σχέση με τις δικές μου.
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • Ε, προφανώς, από εκεί αρχίζουν όλα.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Ξεκινώντας από την υπογραφή του Burai_Fighter, έφτασα τελικά σε πολλά video που... με εξόργισαν. Επειδή βέβαια γνωρίζω ότι με τέτοιους ανθρώπους, που ξημεροβραδιάζονται στο Λιακόπουλο, δε βρίσκεις άκρη, πάντα τους αφήνω έτσι και κατηγορώ την τύχη μου. Αλλά αυτή τη φορά δεν άντεξα, και ιδού το youtube message:

                        <div align="center"></div>

                        Άμα θέλετε ψάξτε το, βλέπετε το nick του, οπότε μπορείτε να δείτε γιατί αναγκάστηκα να στείλω μήνυμα. Αν δείτε έστω το profile, θα καταλάβετε γιατί έφτασα στο σημείο της προσωπικής επίθεσης. Αυτά.

                        EDIT: Typo.
                        My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
                        Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


                        Comment


                        • Ρε παιδια, πουθενα δεν ειναι ασπρο η μαυρο, στο Λαος υπαρχουν κολλημενα ατομα οπως υπαρχουν και στα υπολοιπα κομματα, με εξαιρεση το Πασοκ που τον πιο βλαμμενο τον κανανε προεδρο, προσωπικα δε γουσταρω καμια ομαδοποιηση και γενικα το εμεις, γιατι ποσο απο το εγω να παρικλυει και αυτο το εμεις, το οτι το Λαος ειναι στη Βουλη αυτο ευθηνετε στα πατηματα που εχει δωσει υ σηψη της συγχρονης κοινωνοιας, η καταστροφη του οικογενειακου θεσμου, της θρησκειας, των εθιμων και η γενικοτερη μοδατη παγκοσμιοποιηση εφεραν την αντιδραση των συντηριτικων που ψηφησαν Λαος, και εγω Λαος ψηφησα αλλα περισσοτερο για να υπαρξει ισσοροπια στη βουλη, οταν εχεις πλεον τρια αριστερα κομματα, ΚΚΕ, Συριζα και πλεον το Πασοκ που θρωρει την αριστερα λυση αναγκης για να βρει λαο τοτε δε μπορεις να αφησεις ενα μονο συντηριτκο κομμα να παλευει εστω με το 10% των δυναμεων του να διατηρησει τα ηθη και εθιμα.(το αλλο 90% αναλωνεται στο να μας κλεβει...)

                          Ετσι το Λαος υπερασπιστηκε θεσεις που εμενα τουλαχιστον με εκφραζανε, οπως το Μακεδονικο, τα βιβλια της Ιστοριας, εκανε δημιουργια φιλλοελληνικου lobby στο λονδινο και ειναι στο πλευρο της δυστηχως σαπιας εκκλησιας. Βεβαια εχει πολλα ελλατωματα οπως καποιους πολυ πορωμενους οπαδους αλλα μπροστα στους αριστερους που μονο ελατωματα εχουν (εδω παει σατανικο χαμογελο) τους προτιμω.

                          Comment


                          • Συμφωνώ με τον ΦΥΓΕ 114.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • το οτι το Λαος ειναι στη Βουλη αυτο ευθηνετε στα πατηματα που εχει δωσει υ σηψη της συγχρονης κοινωνοιας, η καταστροφη του οικογενειακου θεσμου, της θρησκειας, των εθιμων και η γενικοτερη μοδατη παγκοσμιοποιηση εφεραν την αντιδραση των συντηριτικων που ψηφησαν Λαος,
                              [/b]
                              To Λαος ειναι στο βουλη χαρη στο λαϊκισμο του Καρατζαφερη αλλα και σε καποιους λιγους καμενους που νομιζουν οτι πρεπει να γυρισουμε στο τροπο ζωης των παππουδων μας.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Μα αυτά εννοούνται. Παντού υπάρχουν οι κολλημένοι, αλλα αυτό που με ενόχλησε ρε παιδιά είναι ότι σε κανένα video δεν άφηνε τα comments. Μα σε κανένα&#33; Και δε γίνεται να μη μιλήσεις, όταν έχει ανεβάσει ένα τόνο από video για το "Μακαριστό Αρχιεπίσκοπο Χριστόδουλο", ενώ ο συγχωρεμένος είχε πει ότι όταν είχε γίνει η χούντα, αυτός δεν το είχε πάρει είδηση, επειδή διάβαζε. Ε, όχι. Και δέχομαι ότι η προπαγάνδα πολλές φορές υπαλανθάνει στη σάτιρα όταν αυτή ασχολείται με πολιτικά θέματα, και δεν αναφέρομαι μόνο στο Λαζόπουλο. Αλλά όταν το παρουσιάζεις τόσο μονόπλευρα, και δεν αφήνεις να γίνει σχολιασμός και έκθεση απόψεων πάνω σε αυτό, εκεί διαφωνώ κάθετα.

                                Και πάνω από όλα διαφωνώ με εκείνο το μέρος των δεξιών (γιατί δεν έχω ακούσει αριστερίζοντες - αριστερούς να λένε τέτοιο πράγμα) που πιστεύουν ότι μόνο οι Έλληνες αξίζουν, και όλοι οι άλλοι είναι για το φούτσο. Σε αυτό πάντα θα διαφωνώ, δεν είναι νοοτροπία αυτή.

                                "Διαφωνώ με αυτά που λες, αλλά θα πέθαινα για να υποστηρίξω το δικαίωμά σου να τα λες..."
                                My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
                                Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


                                Comment

                                Working...
                                X