Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tην ώρα που διώχνουν κόσμο από τις δημόσιες σχολές, ξεκινανε τη λειτουργεία των ιδιωτικών που παρέχουν ισότιμα πτυχία (αλλά δε γνωρίζω αν είναι ισότιμη η εκπαίδευση). Κάτι μου λέει πως σιγά σιγά θα πάμε προς 100% ιδιωτικά.

    Παρουσία χιλίων και πλέον ατóμων, μεταξύ των οποίων υπουργοί, βουλευτές, επιχειρηματίες, άνθρωποι του πνεύματος, της τέχνης και του πολιτισμού, το Μητροπολιτικó Κολλέγιο στο Μαρούσι εγκαινίασε το νέο campus και την πρώτη ιδιωτική Πολυτεχνική Σχολή στην Ελλάδα.

    Το νέο campus κατασκευάστηκε για να στεγάσει τα τμήματα Αρχιτεκτονικής, Πολιτικών Μηχανικών, Διαχείρισης Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας και Ηλεκτρολóγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών, επαγγέλματα που μέχρι σήμερα συναντούσε κανείς αποκλειστικά και μóνο στις δημóσιες πολυτεχνικές σχολές.

    Οι νέες πτέρυγες της Πολυτεχνικής Σχολής θα λειτουργήσουνι απó το ακαδημαϊκó έτος 2012-2013 για τους φοιτητές του Μητροπολιτικού Κολλεγίου.

    Παράλληλα με το νέο campus, το Μητροπολιτικó Κολλέγιο ανακοίνωσε την έναρξη λειτουργίας της πρώτης ιδιωτικής Πανεπιστημιακής Σχολής Κινηματογράφου, Θεάτρου και Τηλεóρασης με επικεφαλής τον σκηνοθέτη Γιάννη Σμαραγδή.
    Ήταν και ο μαλάκας εκεί:

    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Δύο πράγματα καταξιώνουν ένα εκπαιδευτικό ίδρυμα, η ποιότητα των αποφοίτων του και το ερευνητικό του έργο. Και για τα δύο είμαι πολύ επιφυλακτικός και μου δίνει περισσότερο την εντύπωση του προθαλάμου για δουλειά (στυλ ALBA) παρά του μορφωτικού ιδρύματος.

      Επίσης γιατί τόσο αρνητικός για το Νανόπουλο, τι ξέρεις που δεν ξέρουμε?
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Σοβαρος ανθρωπος:



        Σοβαρότερος άνθρωπος:




        Σοβαρότατος άνθρωπος:




        Και όλα αυτά η κορυφή του παγόβουνου, αυτά που φαίνονται προς τα έξω. Να μην αναφέρω για την ακαδημαϊκή του καριέρα, που αναλώνεται στην εξιδείκευση του ctrl+c, ctrl+v.
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Οι μηχανικοί αυτών των σχολών θα δικαιούνται να γίνουν μέλη στο σωματείο μηχανικών(ή όπως λέγεται τελοσπάντων);
          Πάντως με βρήκε απροετοίμαστο. Πότε αποφασίστηκε η νομιμότητα των ιδιωτικών πανεπιστημίων; Από όλες τις (δυνητικές) μεταρρυθμίσεις εν μέσω κρίσης αυτή ήταν από τις πρώτες που έχει απτό αποτέλεσμα;
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment




          • Αυτος που εφτιαξε το παραπανω καλα τα ελεγε αλλα ποιος να τον ακουσει ....

            Ακροδεξιοί επιτέθηκαν σε Έλληνα μέσα σε κουρείο αλλοδαπού


            Συγκεκριμένα, σύμφωνα με τα μέχρι στιγμής στοιχεία της Αστυνομίας, το θύμα μπήκε να κουρευτεί στο κουρείο ιδιοκτησίας Πακιστανού το βράδυ της Δευτέρας, αλλά πίσω του εισέβαλλαν δύο άγνωστοι οι οποίοι φιλονίκησαν μαζί του επειδή επέλεξε το κουρείο του αλλοδαπού.
            Επειδη εχω και αλλες πηγες, αποτι εχω ακουσει το κουρειο ΔΕΝ ηταν παρανομο ουτε εκανε τιποτα κακο ο ανθρωπος, χρεωνε 5 ευρω το κουρεμα και εκοβε αποδειξη, τι να πω ολοι κραξιμο θελουν, και η αστυνομια και το κρατος και οι μαλακες που τον μαιο και τον ιουνιο εριξαν την ψηφο τους στα σκουπιδια

            ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !

            Comment


            • Μου θύμισε ακριβώς αυτό:

              http://en.wikipedia.org/wiki/First_they_came...

              (προφανώς ο σκιτσογράφος από αυτό εμπνεύστηκε)
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Ναι μ...κα crpl αλλα εσενα αμα σου βιασει τη κορη ενας πακιστανος θα του πεις ευχαριστω; Οχι προφανως, αρα πρεπει να τους καψουμε ολους, να τους βασανισουμε, να τους κλεψουμε τα Wii και να τους στειλουμε απο κει που ηρθαν. Ή το ένα, ή το άλλο, απλά πράγματα.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Να πω παντως και κατι σοβαρο επι του θεματος. Δε θα μου εκανε καθολου εντυπωση αν αυτη η ειδηση ηταν αλλο ενα δημιουργημα φαντασιας των ελληνικων ΜΜΕ, και αυτο το λεω γιατι απο τη στιγμη που η ΧΑ χτυπησε 7% στις πρωτες εκλογες, τα μεσα μαζικης προπαγανδας δεν ασχολουνται με το ΓΙΑΤΙ ανεβηκε σε αυτα τα ποσοστα αλλα με το πως θα στρεψουν τη κοινη γνωμη εναντιον της. Και το κανουν με τοσο απροκαλυπτο και πασιφανη τροπο που καταφερνουν να της δινουν περισσοτερη δυναμη.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • μεσα μαζικης προπαγανδας δεν ασχολουνται με το ΓΙΑΤΙ ανεβηκε σε αυτα τα ποσοστα αλλα με το πως θα στρεψουν τη κοινη γνωμη εναντιον της. Και το κανουν με τοσο απροκαλυπτο και πασιφανη τροπο που καταφερνουν να της δινουν περισσοτερη δυναμη.
                    Τα μέσα μαζικής προπαγάνδας, όπως λες εύστοχα, είναι εξυπνότερα απ' αυτό. Αν το αποτέλεσμα είναι να δίνουν δύναμη στη Χ.Α, αυτό σκόπευαν εξ' αρχής.

                    Comment


                    • Μου εχει περασει και αυτη η σκεψη απ'το μυαλο. Απ'την αλλη ομως, τα ΜΜΕ δεν ειναι και τοσο εξυπνα, εστω και λιγο ψιλιασμενος να σαι βλεπεις μεσα απο το ψεμα τους. Απλα βοηθανε λιγο το κοσμο να πιστεψει αυτο που θελει να πιστεψει.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Mαλλον δεν εχεις δει πολλα αρθρα στο "πρωτο ψεμα"
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Το περιστατικο εγινε διπλα στο σπιτι μου...
                          Αντιλαμβανεστε οτι ακροδεξιός δεν σημαίνει μέλος Χρυσής Αυγής;
                          Ο μόνος που δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο τώρα είναι μέλος της Χ.Α.

                          Τα ΜΜΕ έχουν παίξει καλά το ρόλο τους να κάνουν τον κόσμο να νομίζει ότι οι μπαχαλάκηδες είναι Χρυσαγίτες.

                          Ενώ υπάρχουν χίλιες δυο οργανώσεις που δεν έχουν καμία σχέση με Χ.Α και πολλές φορές είχαν και αντιπαραθέσεις

                          πολύ απλά και σφαγές γίνονται, και κουρεία καίγονται, αλλά το ότι τα ΜΜΕ κάνουν τον κόσμο να νομίζει ότι ευθύνεται η Χ.Α είναι obvious!

                          Comment


                          • Για ηθική συναυτουργία τι ξέρεις; Πριν την άνοδο της ΧΑ δεν υπήρχε τόση βία εναντίων των πάντων μη "πατριωτων".

                            Δες και αυτο να ξεστραβωθεις, Χρυση Αυγη, για να μη μπορουμε να μιλησουμε (αν γνωριζει το μικρο μυαλουδακι σου ποσο παρανομο και εν γενει απειλητικο ειναι το "φακελωμα" που γινεται στο τελος). Eπίσης προφανώς εδώ φαίνεται πως λειτουργούν με Ακαδημαϊκή τακτική like a sir και όχι μπαχαλάκηδων.

                            Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


                            Χρυση Αυγη για να σπαμε παγκους ΚΑΙ ΝΟΜΙΜΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ (οχι οτι προτεινεται να σπαμε παγκους παρανομων μεταναστων). Like a sir again.

                            Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


                            Χρυση Αυγη για να ξεφτιλιζουμε και να κατσιαζουμε κακομοιρηδες Σκοπιανους οδηγους που κανουν δρομολογιο απο το πρωι μεχρι το βραδυ επειδη το φορτηγο εχει χαρακτηριστικα ΜΚ, ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ (το iq -153 προφανώς δε μπορεί να το κάνει compile όμως). Η likeasirίλα ξεχειλίζει πάλι. Μπαχαλάκηδες; I don't know this word.

                            Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


                            Τωρα βρες επιχειρηματα να μου πεις οτι η ΧΑ δε δινει ιδεολογικο αλλοθι για το μαχαιρωμα του πελατη...
                            Τέλος, άνοιξε κανένα βιβλίο, και διάβασε για να βρεις τις ομοιότητες των ταγμάτων του Χίτλερ και την άνοδό του στην εξουσία στη δεκαετία του '30 με αυτό που γίνεται σήμερα. Επίσης ότι κάνει η καλή ΧΑ στους κακούς ξένους σήμερα, το έκαναν οι κακοί Τούρκοι στους καλούς Έλληνες το 55 και το 64. Obviously.

                            ΥΓ: Μιας και εισαι τοσο Έλληνας, μάθε τη διαφορά του γίνετε με το γίνεται. Οι Αλβανοί την ξέρουν
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Μου εχει περασει και αυτη η σκεψη απ'το μυαλο. Απ'την αλλη ομως, τα ΜΜΕ δεν ειναι και τοσο εξυπνα, εστω και λιγο ψιλιασμενος να σαι βλεπεις μεσα απο το ψεμα τους. Απλα βοηθανε λιγο το κοσμο να πιστεψει αυτο που θελει να πιστεψει.


                              Συμφωνώ και θα συμπληρώσω πως το να βλέπει μέσα από τα ψέματα των ΜΜΕ μια καλή μερίδα πληθυσμού προβλέπεται από τους υπεύθυνους, καθώς αυτοί στοχεύουν στην παρ' όλα αυτά αδράνεια του λαού. Τι εννοώ; Όλοι έχουμε ακούσει όλο το κόσμο πλέον να λέει "α, αυτά τα κανάλια όλο ψέματα είναι" "πουλημένοι/πληρωμένοι είναι" κ.τ.λ και όμως τόσα χρόνια ο λαός κατευθύνεται λίγο-πολύ από αυτά τα ψέματα.

                              Comment


                              • Ναι γιατι δυστυχως ενω ολοι ξερουν λιγο πολυ τη κατασταση πιστευουν ευκολα αυτο που θελουν και ακομη περισσοτερο αυτο που βλεπουν. Οποτε γινονται πορειες η μανα μου με παιρνει τηλεφωνο και φοβαται μην ειμαι εκει εξω και με καψουν ή με σκοτωσουν ή δε ξερω εγω τι αλλο... επειδη απλα τα καναλια αντι να δειχνουν τους 100.000 λαο, δειχνουν 5 μαλακες να καινε ενα κτιριο.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X