Announcement

Collapse
No announcement yet.

Άκυρα περιστατικά...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Άκυρα περιστατικά...

    Είπα να ανοίξω και εδώ το θέμα που είχα ανοίξει στο gamepro forum.

    Λοιπον.Εδώ θα γράφουμε άκυρα/γελοία/αστεία περιστατικά που συνέβησαν σε εμάς του ίδιους ή ακούσαμε από κάποιον άλλο.

    Ξεκινάω με 2 περιστατικά που συνέβησαν στην δουλειά μου.(Δουλεύω σε ένα μαγαζί που πουλάει οικιακά και κουζινικά είδη)

    1)Έρχεται πελάτισσα.

    Εγώ:Γεια σας.
    Πελάτισσα:Γεια σας,ήρθα να διαμαρτυρηθώ γιατί μου πουλήσατε κάποιο προιόν το οποίο είναι ελαττωματικό.
    Εγώ:Πέιτε μου,άμα είναι να σας το αλλάξουμε/
    Πελάτισσα:Αγόρασα από εσάς μια ψησταριά και είπα να την χρησιμοποιήσω αλλά είναι άχρηστη,δεν μαγειρεύει.
    Εγώ:Για πείτε μου τι ακριβώς κάνατε για να μπορέσω να σας βοηθήσω.
    Πελάτισσα:Έβαλα κάρβουνα,τα άναψα και μετά έβαλα από πάνω την σχάρα.Έπειτα πάνω στην σχάρα έβαλα ένα τ η γ ά ν ι γιατί ήθελα να τηγανίσω πατάτες αλλά δεν τηγανίζει με τίποτα!!!Η ψησταριά είναι για πέταμα!
    Εγώ::kill:

    Μετά άντε να της εξηγήσεις ότι η ψησταριά είναι για να ψήνουμε και όχι για να τηγανίζουμε...

    2)Άλλο περιστατικό.

    Έρχεται άλλη πελάτισσα...

    Εγώ:Γεια σας.
    Πελάτισσα:Γεια σας.Θα ήθελα ένα μαχαίρι.

    (της δείχνω τα μαχαίρια)
    Εγώ: για τι χρήση το θέλετε;
    Πελάτισσα:Για κόψιμο κρέατος.
    Εγώ:Ορίστε,αυτό είναι για το ψητό.
    Πελάτισσα:Αν δεν είναι ψητό πειράζει;
    Εγώ:Όχι.Τι ακριβώς θέλετε να κάνετε;
    Πελάτισσα:Να σφάξω γουρούνι.

    Καλά μιλάμε έπαθα την πλάκα της ζωής μου...

    Αυτά για την ώρα,περιμένω και τις δικές σας ιστορίες!


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

  • #2
    Ένας συμφοιτητής μου δούλευε στον ΟΤΕ, στο τμήμα εξυπηρέτησης για το Ιντερνετ or sth. Τέλος πάντων:

    1)

    - Γεια σας, δεν έχω ιντερνετ.
    - Ωραία, πηγαίνετε στο...
    - Ναι αλλά δεν έχω και οθόνη, χάλασε και δε βλέπω τίποτα.


    2)

    - Γεια σας, δεν έχω ιντερνετ.
    - Ωραία πηγαίνετε στο...
    - ΩΧ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΤΟ ROUTER ΜΟΥ!
    - Τι πράγμα;
    - ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΤΟ ROUTER, ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΠΝΟΥΣ!
    - Βγάζει καπνούς το router σας αυτή τη στιγμή που μιλάμε;
    - ΝΑΙ!


    3)

    - Γεια σας, ίσως σας φανεί λίγο άσχετη η ερώτηση.
    - Πείτε μου.
    - Έχω ένα σκυλί...
    - ...
    - ... και αναρωτιέμαι αν οι τρίχες του χαλάσουν τον υπολογιστή, τον έχω στο πάτωμα.

    Comment


    • #3
      Εγω,ενα ακυρο περιστατικο που μου εχει τυχει,εχω να το λεω επειδη σιγουρα δεν τυχαινει στον καθενα.Εχω παρει ρεστα απο ζητιανο!Ημουν στην λεσχη του ΤΕΙ και περνουσε ενας τυπας που συχναζε τοτε εκει περα και ζητιανευε.Ειχε ενα χαρτονι που εγραφε πανω τα κλασσικα "ειμαι μουγκος,βοηθηστε" μπλα μπλα μπλα.Ερχεται λοιπον πανω απο το τραπεζι μου και ειπα να του δωσω μιας και ειχα ΠΑΡΑ πολλα ψιλα στην τσεπη μου,ηταν λες και ειχα κλεψει κανα παγκαρι.Καθως εβαλα το χερι μου στην τσεπη σκεφτηκα οτι ηταν πιο πολλες οι πιθανοτητες να βγαλω 50 λεπτα ή 1 ευρω απo το να βγαλω 2.Ελα ομως που εβγαλα 2 ευρω τα οποια μου φανηκαν πολλα αλλα τι να εκανα,να του εριχνα ακυρο;Του τα ριχνω μεσα στο κουτακι που ειχε και μου κανει νοημα με το χερι "περιμενε" και ψαχνει και μου δινει 1 ευρω ρεστα.Μαγκια του,δεν μπορω να πω.Μειναμε μ@λ@κες!

      Comment


      • #4
        Respect ζητιάνος!!

        Εγω θα πω κάτι που είχα ξαναπεί σε άλλο thread, αλλα δε βαριέσαι, όλο και κάποιος θα το δει για πρώτη φορά και θα γουστάρει

        Ήταν ένας μπαμπάς με τη μικρή του κόρη στο Mediamarkt και ψάχνανε παιχνίδι για DS. Το βλέμμα του μπαμπά πέφτει στο mario PARTY ds:

        -Μπαμπάς: Αυτό τι παιχνίδι είναι;
        -Πωλητής: ...;... !! Αυτό είναι για γιορτές, γενέθλια...

        Απλά θεός!! Ο πωλητής δεν είχε ιδέα τι είδους παιχνιδιού ήταν, αλλά συνέδεσε τη λέξη party με τις γιορτές και τα γεννέθλια!!!
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • #5
          Ήμουν με τον Loggo στο Μετρό και μιλάγαμε για πολιτικά,ελέω των προσφάτων εκλογών.Οπότε μετά από κανα 10λεπτο συζήτησης,σκάει κοπελιά και με νταλικιέρικο ύφος μας λεει:

          -Συγγνώμη να σας ρωτήσω κάτι;
          -Ελεύθερα
          -Μια χαρά παλικάρια αντί να ασχολείστε με μ****ίες δε βρίσκετε καμμιά κοπέλα να γ*****τε;

          Περιττό να πώ ότι δεν απαντήσαμε,είχαμε μείνει ΤΟΣΟ Μ*****Σ
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #6
            ΑΧαχ
            ΧΑ
            ΧΑΧΑΧΑ

            (Το παραπάνω ήταν το αποτέλεσμα του να χτυπάω το "Χ" και το "Α" στο keyboard)

            (EPIC)

            Comment


            • #7
              Originally posted by Somari View Post
              Ήμουν με τον Loggo στο Μετρό και μιλάγαμε για πολιτικά,ελέω των προσφάτων εκλογών.Οπότε μετά από κανα 10λεπτο συζήτησης,σκάει κοπελιά και με νταλικιέρικο ύφος μας λεει:

              -Συγγνώμη να σας ρωτήσω κάτι;
              -Ελεύθερα
              -Μια χαρά παλικάρια αντί να ασχολείστε με μ****ίες δε βρίσκετε καμμιά κοπέλα να γ*****τε;

              Περιττό να πώ ότι δεν απαντήσαμε,είχαμε μείνει ΤΟΣΟ Μ*****Σ
              ΜΠΑΟΚ, ρετσίνα Μαλαματίνα και ξερό ψωμί και τα μυαλά στα κάγκελα η δεσποινίς.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • #8
                Όλα τα λεφτά ρε ! Ιδίως η κοπελιά... Πολύ χύμα η κοπέλα... Δεν πάτε να μου την γνωρίσετε ? XD
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Somari View Post
                  Ήμουν με τον Loggo στο Μετρό και μιλάγαμε για πολιτικά,ελέω των προσφάτων εκλογών.Οπότε μετά από κανα 10λεπτο συζήτησης,σκάει κοπελιά και με νταλικιέρικο ύφος μας λεει:

                  -Συγγνώμη να σας ρωτήσω κάτι;
                  -Ελεύθερα
                  -Μια χαρά παλικάρια αντί να ασχολείστε με μ****ίες δε βρίσκετε καμμιά κοπέλα να γ*****τε;

                  Περιττό να πώ ότι δεν απαντήσαμε,είχαμε μείνει ΤΟΣΟ Μ*****Σ
                  Φωνή 4;

                  Όλα τα λεφτά ρε ! Ιδίως η κοπελιά... Πολύ χύμα η κοπέλα... Δεν πάτε να μου την γνωρίσετε ? XD
                  Ακόμα και αν ήταν σαλούφα;
                  Insert Coin

                  Comment


                  • #10
                    Όλα τα λεφτά ρε ! Ιδίως η κοπελιά... Πολύ χύμα η κοπέλα... Δεν πάτε να μου την γνωρίσετε ? XD
                    Εμένα και το Loggo ήθελε ρε,εσύ θα φας χυλόπιτα!
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #11
                      PWNED!
                      Insert Coin

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Somari
                        Εμένα και το Loggo ήθελε ρε,εσύ θα φας χυλόπιτα!
                        Μάλλον εσείς φάγατε χυλόπιτα που σας είδε έτσι εσάς...

                        Την λέξη "σαλούφα" δεν την καταλαβα ... Μου την μεταφράζεις σε παρακαλώ ?
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Άλλο να το διαβάζεις κι άλλο να το ζεις αυτό το πράγμα λέμε. Η ευθύτητα, η ειλικρίνεια, το σουρεάλ της όλης υπόθεσης, ήταν κατευθείαν για σποτάκι σε σατιρική εκπομπή.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Tannosuke View Post
                            Την λέξη "σαλούφα" δεν την καταλαβα ... Μου την μεταφράζεις σε παρακαλώ ?
                            Σαλούφα είναι η μικρή ακίνδυνη τσούχτρα.
                            Insert Coin

                            Comment


                            • #15
                              Αν είναι έτσι τότε απαντώ ότι κι σαλούφα κι αν είναι πάλι θα της χωνόμουν !
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X