Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Σωστο κι αυτο, απλα κατι επρεπε να πω κι εγω να περασει η ωρα.
    Πολυ βαρετο το CL αυτη τη βδομαδα, αντε να ρθει το final four το επομενο ΠΣΚ να αναψουν λιγο τα αιματα.

    Comment


    • Μακραν η καλυτερη ομαδα στον κοσμο η Μπαρτσα και ολοι την θαυμαζουμε (φιλοι και μη) αλλα στο champions league για εμενα η εικονα της δεν ειναι τοσο ατσαλακωτη.

      Δεν μπορω να ξεχασω το ματς στο stamford bridge, την καταπλικτικη εμφανιση της chelsea τα πεναλτι που δε δοθηκαν, τον Drogba εκτος εαυτου (δικαιως) μετα το τελος.



      Αλλα και το κυνηγημα του Μπαλακ στον διαιτητη
      :xp: μετα το χερι του Ετο (3:14 και μετα).


      Αλλα ουτε και την οτι ναναι αποβολη του Motta στο Μπαρτσα-Ιντερ με αποτελεσμα να μαμηθει το ματς και να περασει σχεδον με θαυμα η Ιντερ (μετα την ματσαρα στο Μεατσα).



      και λολ


      Α να πω και για ουεφα , οτι παμε φουλ για δυνατο
      O Clássico (Μενφικα-Πορτο) στον τελικο

      Comment


      • Για να συνεχισω στο ιδιο πνευμα με το προηγουμενο μου ποστ

        Comment


        • Την πρόκριση η Barca την πήρε λόγω της άδικης κόκκινης του Πέπε, τέλος. Οι διαιτητές δεν μας άφησαν να δούμε ποτέ τα ματς υπό ίσους όρους. Η Barcelona είναι η καλύτερη ομάδα στον κόσμο, αλλά αυτή την φορά εμένα προσωπικά με έκανε να νευριάσω πάρα πολύ.

          Comment


          • Εντάξει, για να είμαστε σωστοί, η Barcelona ευνοήθηκε φέτος στα παιχνίδια με τη Real.

            Όμως:

            1: Ήταν πολύ καλύτερη και στα δυο παιχνίδια. Δηλαδή OK, ακόμα και μέσα στη Μαδρίτη δεν ακούμπησε μπάλα η Real και με τη κατοχή στο 70-30 έκανε μόνο δυο ευκαιρίες.

            2: Πέρσι μας στέρησαν τη πρόκριση στον τελικό και μια εύκολη νίκη κόντρα στη Bayern και μάλιστα μέσα στο σπίτι της Real.

            3: Η τελευταία ομάδα που μπορεί να διαμαρτύρεται για τη διαιτησία είναι η Real. Έτσι απλά.

            Είναι κρίμα που πήραμε σφυρίγματα, όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά γιατί, και χωρίς αυτά, πάλι θα περνάγαμε και μάλιστα χωρίς να μπορεί να μας πει και κανείς το οτιδήποτε. Τώρα, τσάμπα αμαυρώθηκε η πρόκριση.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • Originally posted by Loggo View Post
              3: Η τελευταία ομάδα που μπορεί να διαμαρτύρεται για τη διαιτησία είναι η Real. Έτσι απλά.
              Αυτό.

              Έπειτα, με τον ένα ή άλλο τρόπο η Μπάρτσα θα πήγαινε τελικό. Αμαρτία να περνούσε η Ρεάλ.
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • Scatman ωραιο avatar. Τωρα για το ματς οτι και να λεμε εγω αηδιαζω με κατι τετοια, οποια κι αν ειναι η Ρεαλ και ο Μουρινιο, αν θες να βαλεις τον αλλο στη θεση του το κανεις με το πιο καθαρο τροπο για να δειξεις τη διαφορα σου.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Το μόνο κακό είναι ότι η διαιτησία καθάρισε εύκολα μια πρόκριση που, πιθανότατα, θα ερχόταν με λίγο περισσότερο σασπένς από αυτό που είδαμε. Το πιθανότερο είναι το πρώτο παιχνίδι να ερχόταν 0-0 ή 0-1 και η ρεβάνς να είχε πολύ περισσότερο ενδιαφέρον. Έτσι όπως πήγε το ζευγάρι, η ρεβάνς ήταν τυπική διαδικασία.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • Νταξει αξιζε να περασει η μπαρτσα και ειναι φανερα η καλυτερη ομαδα στο κοσμο αλλα:


                    Πέρσι μας στέρησαν τη πρόκριση στον τελικό και μια εύκολη νίκη κόντρα στη Bayern και μάλιστα μέσα στο σπίτι της Real.
                    Ποιος στερησε την προκριση Γιατι εγω θυμαμαι τρελη ματσαρα στο μεατσα με εκπληκτικη εμφανιση της ιντερ που γυρησε το ματς.

                    Και αν καποιος δικαιουτε να διαμαρτυρεται ειναι η ινετρ με την απιστευτη αποβολη του Μοττα στο 20' μεσα στο Καμπ Νου


                    1: Ήταν πολύ καλύτερη και στα δυο παιχνίδια. Δηλαδή OK, ακόμα και μέσα στη Μαδρίτη δεν ακούμπησε μπάλα η Real και με τη κατοχή στο 70-30 έκανε μόνο δυο ευκαιρίες.
                    Αυτο ειναι το στανταρ και το γνωριζουμε πριν αρχισει αποιοδηποτε ματς της μπαρτσα

                    Έπειτα, με τον ένα ή άλλο τρόπο η Μπάρτσα θα πήγαινε τελικό. Αμαρτία να περνούσε η Ρεάλ.
                    Εγω δεν υποστιριζω την Ρεαλ και ουτε την συμπαθω σαν ομαδα αλλα το κριμα γιατι ; αν περναγε μαγκια της.

                    Και με αυτη τη λογικη δεν χρειαζοταν να γινουν τα παιχνιδια .

                    Και στο κατω κατω ως τωρα την μπαρτσα δεν μπορει να την κοντραρει καποια ομαδα σε ταχυτητα και τεχνικη και το μονο που μενει για τους αντιπαλους ειναι η αμυνα , η δυναμη και τακτικη και τελευταια φορα που κοιταξα επιτρεπονται στο ποδοσφαιρο .

                    Comment


                    • Δεν είναι και η μόνη που της στερήθηκε μία καλή ευκαιρία με ίσους όρους. Τα ίδια έγινε και με την ομάδα μου, την Manchester United.
                      sigpic

                      Comment


                      • Εγώ θυμάμαι και το ακυρωμένο στις καθυστερήσεις γκολ του Bojan. Μη μου πεις ότι υπάρχει χέρι εκεί τώρα.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Originally posted by Ramparter View Post
                          Scatman ωραιο avatar.
                          Ευχαριστώ. Είναι απ'το The Last Express. Απίστευτο adventure...
                          Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                          Εγω δεν υποστιριζω την Ρεαλ και ουτε την συμπαθω σαν ομαδα αλλα το κριμα γιατι ; αν περναγε μαγκια της.

                          Και με αυτη τη λογικη δεν χρειαζοταν να γινουν τα παιχνιδια .

                          Και στο κατω κατω ως τωρα την μπαρτσα δεν μπορει να την κοντραρει καποια ομαδα σε ταχυτητα και τεχνικη και το μονο που μενει για τους αντιπαλους ειναι η αμυνα , η δυναμη και τακτικη και τελευταια φορα που κοιταξα επιτρεπονται στο ποδοσφαιρο .
                          Η απάντηση είναι απλή. Γιατί η Μπάρτσα είναι καλύτερη ομάδα και έπαιξε καλύτερο ποδόσφαιρο. Αυτή χαίρομαι να βλέπω.

                          Μεταξύ μας, αυτή την ομάδα θα τη χαιρόμαστε για λίγα χρόνια ακόμη. Μπορεί ο Messi να είναι η attraction κι ο super star που κάνει τα πάντα αλλά οι Iniesta/Xavi 30-ρισαν κι εφόσον φύγουν αυτοί οι 2, τίποτα δε θα είναι το ίδιο πια.
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • Κακά τα ψέματα τώρα, ομάδες σα τη σημερινή Barcelona δε φτιάχνονται κάθε μέρα. Όπως εμείς ακούμε σήμερα από τους μεγαλύτερους για τη Real του 60, ή τον Ajax του 70, έτσι θα μείνει κι αυτή η ομάδα στη ιστορία. Και μάλιστα αυτό που κάνει σήμερα η Barca είναι, για μένα, ακόμα μεγαλύτερο καθώς, σε αντίθεση με τότε, σήμερα, για ευνόητους λόγους, διανύουμε την εποχή της απόλυτης σκοπιμότητας και του αποτελέσματος όπου το στυλ ποδοσφαίρου της Barcelona φαντάζει εκτός τόπου και χρόνου.

                            Η μόνη, σχεδόν, αντίστοιχου επιπέδου ομάδα που πρόλαβα να δω ήταν ο Ajax του 90 αλλά, δυστυχώς, τότε δεν ήμουν σε θέση να κρίνω συστήματα, τακτικές ή τρόπο ανάπτυξης παιχνιδιού. Έβλεπα απλά μια ομάδα να βάζει γκολ και να κερδίζει, οπότε στην ουσία δε μετράει. Ό,τι και να υποστηρίζει κανείς, είμαστε πολύ τυχεροί που βλέπουμε μια ομάδα σαν αυτή, ειδικά έτσι όπως είναι το σύγχρονο ποδόσφαιρο.

                            Όποιος γουστάρει να βλέπει ποδόσφαιρο, ό,τι ομάδα και να υποστηρίζει, δε μπορεί να θέλει τον αποκλεισμό αυτής της Barcelona. Δεν είναι απλή περίπτωση ομάδας-φαβορί που μετά από ένα σημείο γίνεται αντιπαθητική. Είναι ομάδα φαινόμενο που απλά δε συναντάς κάθε μέρα. Όσο υπάρχει, καλό είναι να τη βλέπουμε.

                            Δυστυχώς αυτό που λέει ο Scatman είναι μεγάλη αλήθεια, θέλει Fabregas κατευθείαν.

                            Υ.Γ. Πρέπει κι εγώ να παίξω Last Express.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • Originally posted by Loggo View Post
                              Εγώ θυμάμαι και το ακυρωμένο στις καθυστερήσεις γκολ του Bojan. Μη μου πεις ότι υπάρχει χέρι εκεί τώρα.
                              O ναι αυτο το ειχα ξεχασει, εχεις δικιο. Αλλα γιατι να θεωρεις στερηση προκρισης αυτο και οχι καταφωρη αδικια η αποβολη του Μοττα στην αρχη του παιχνιδιου . Και ας μην πιασω και το ματς με την Τσελι δες τα βιντεο πιο πανω ;)

                              Τεσπα η μπαρτσα αξιζει να παρει την κουπα γιατι ειναι η καλυτερη ομαδα αλλα αυτο δεν συνεπαγεται με αυτοματη απονομη , ουτε με νικη σε καθε ματς, αυτο πρεπει να το καταφερνει σε καθε ματς μεσα στο γηπεδο. Πραγμα ικανη να το κανει αλλα δυστηχως επειδη το ποδοσφαιρο εκτος απο αθλημα ειναι και εμπορικο προϊον και λογο της εμπορικοτητας της μπαρτσα αυτην την στιγμη εγω τα τελευταια χρονια βλεπω ενα σπρωξιμο στο CL , Βεβαια δεν πιστευω οτι ειναι ηθελημενο αλλα υπαρχει .


                              Όποιος γουστάρει να βλέπει ποδόσφαιρο, ό,τι ομάδα και να υποστηρίζει, δε μπορεί να θέλει να αποκλειστεί αυτή η Barcelona. Δεν είναι απλή περίπτωση ομάδας-φαβορί που μετά από ένα σημείο γίνεται αντιπαθητική. Είναι ομάδα φαινόμενο που απλά δε συναντάς κάθε μέρα. Όσο υπάρχει, καλό είναι να τη βλέπουμε.
                              Η απάντηση είναι απλή. Γιατί η Μπάρτσα είναι καλύτερη ομάδα και έπαιξε καλύτερο ποδόσφαιρο. Αυτή χαίρομαι να βλέπω.
                              Ναι σιγουρα ειμαστε τυχερη που την βλεπουμε αλλα το ποδοσφαιρο πανω απο ολα ειναι αθλημα και στα αθληματα εξ΄ορισμου πρεπει να παιζονται επι ισοις οροις και δεν ειναι απαραιτητη προηποθεση το θεαμα ουτε απογορευεται η σκοπιμοτητα .

                              Αν καποιος ειναι καλος στην τακτικη και μπορει να κερδισει παιζοντας με σκοπιμοτητα ενα αντιπαλο σαν την μπαρτσα ειναι θεμιτο και μαγκια του να το κανει. Και αν τα καταφερει, δικαιως να τα καταφερει .

                              Εγω προσωπικα θελω να βλεπω θεαμα αλλα πανω απο ολα θελω "καλο ποδοσφαιρο" οπως λεει και ο Scatman. Εγω ομως σε αυτο που λεγεται "καλο ποδοσφαιρο" βαζω μεσα εκτος απο το θεαμα και το δικαιο και υψηλο σε ολους τους τομεις επιπεδο . δηλαδη εκτος απο τεχνικη,ταχυτητα,φαντασια και το fair play την δυναμη και την τακτικη . Και υπολογιζω το ιδιο το ταλεντο και την ικανοτητα με την προσπαθεια και την σκληρη δουλεια που κανει ενας παικτης.

                              Comment


                              • Η Barca σήμερα ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΑ ευνοήθηκε και από την διαιτησία.Δεν μιλάμε απλά για την φάση του πεντακάθαρου γκολ.Μιλάμε ότι ο διαιτητήτς απλά δεν ΑΦΗΝΕ την Ρεάλ να χτυπήσει ΚΑΝΕΝΑ στημένο γύρω από την περιοχή της Μπάρτσα,κανένα όμως(και γίναν αρκετά).

                                Το χειρότερο όμως δεν είναι αυτό,πες οκ ο διαιτητής έκανε λάθος ή σφύριζε λίγο παραπάνω έδρα.Το χειρότερο είναι οι παίχτες της Μπαρτσελόνα που ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ πάνω στον διαιτητή και συνεχώς πέφτουν κάτω,σφαδάζουν,πεθαίνουν και εν τέλη ΟΥΤΕ καν φάουλ υπάρχει(χαρακτηριστικό παράδειγμα όταν πέφτει μόνος του ο puyol στο κλέψιμο της μπάλας από τον Ντι μαρία και πέρνει ανύπαρκτο φάουλ)

                                Δεν διαφωνώ ότι η Μπάρτσα έιναι ΤΙΤΑΝΙΑ ομάδα αλλά ρε γαμώτο αυτά τα θεατρινίστικα μου δίνουν στα νεύρα.

                                ΥΓ:Ακόμα πάντως προσπαθώ να ξεχάσω τον ημιτελικό με την Τσέλσι,πραγματικά εκείνο το βράδυ ήταν ντροπιαστικό για το ποδόσφαιρο.


                                Comment

                                Working...
                                X