Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Παππου ελπιζω να μην εσπασες κανα δοντι παλι στους πανηγυρισμους.
    Ground_Zero:

    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

    Comment


    • #77
      Aυτές τις βλακείες πληρώνει τόσα χρόνια ο Παναθηναικός..
      Κάθε φορά να αλλάξουμε παίκτες, προπονητές κτλ...
      Κλασσικοί Ελληνάρες οπαδοί που τα ξέρουν όλα και σκέπτονται στη θέρμη της στιγμής...
      Ο Παναθηναικός για πρώτη φορά προσπαθεί να δημιουργήσει και να διατηρήσει ένα σύνολο και αμέσως να πέσουμε να τον φάμε, επειδή φάγαμε 4άρα από τον ολυμπιακό..που στο πρώτο ημίχρονο έκανε μια ευκαιρία και ευτύχησε να τη μετουσιώσει σε γκολ...
      Και που ακριβώς τα ίδια έκανε και στο δεύτερο ημίχρονο...
      Χάσαμε, κοιτάμε μπροστά και συνεχίζουμε για το πρωτάθλημα...
      Και αν θέλετε τον υπαίτιο για την ήττα, είναι ο Πεσέιρο, στον οποίο πολύ απλά δεν του βγήκε το παιχνίδι..
      Ε'λεος με τον Γκαλίνοβιτς και η έμπνευση για τον Νντόι τραγική..
      Αλλά παρόλα αυτά μια χαρά προπονητής είναι..
      Και για τελευταία φορά..αυτόι οι έλληνες φορ πότε θα μάθουν επιτέλους ότι το πλασέ είναι το ιδανικό για τελείωμα της φάσης μπροστά στον τερματοφύλακα..??
      Στις χαρές και στις λύπες μαζί..δεν ξενερώνουμε ποτέ...
      Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

      Let's just all say the magic words and go back to reality.

      THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

      Comment


      • #78
        Παππου ελπιζω να μην εσπασες κανα δοντι παλι στους πανηγυρισμους. [/b]
        Αυτή την φορά είδα τον αγώνα με ειδικό νάρθηκα και με μασελάκια! Κατάφερα όμως να δαγκώσω την νοσοκόμα την ώρα που μου άλλαζε την παπια. Συμπτωματικά εκείνη την ώρα έβαλε γκολ ο Νούνιες.

        Comment


        • #79
          Θα μιλήσω από 2 διαφορετικές οπτικές γωνίες...

          Σαν απλός θεατής: Πρώτη φάση στο 6, ο λουα λουα ο οποίος το τελευταίο τρίμηνο για να καταφέρει να βάλει γκολ έπρεπε να του την δώσει την μπάλα ο αντίπαλος αμυντικός σε κενό τέρμα (όπως με την Ξάνθη) βάζει ένα γκολ που παρόμοιο δεν πρόκειται να βάλει ποτέ στην ζωή του. Από το σημείο αυτό μέχρι το δεύτερο γκολ και οι 2 ομάδες υπάρχουν απλά για να υπάρχουν στο γήπεδο χωρίς να κάνουν απολύτως τίποτα. Σε εκείνο το σημείο ο γαύρος κάνει την δεύτερη ευκαιρία του και αφού ο λουα λουα εξάντλησε το φάρδος του για σήμερα ο γκαλίνοβιτς αποφασίζει να κάνει ήρωα τον Τοροσίδη μπένοντας γκολ μαζί με την μπάλα. Στο καπάκι ο βάσκος αποφασίζει ότι πρέπει να κάνει ήρωα και τον Κοβάσεβιτς ο οποίος δεν είχε φανεί καθόλου σήμερα και του κάνει πάσα μπροστά στην μικρή περιοχή. Το τι απακολουθεί μετά από αυτό εύκολο να το καταλάβει κανείς με τον γαύρο να κάνει 2-3 ευκαιρίες αλλά σαν να μην έφταναν όλα αυτά για κερασάκι στην τούρταο νουνιες που και αυτός εδώ και κάτι μήνες προσπαθεί να βρει δίχτυα βάζει και αυτός το γκολ της ζωης του. Από το πουθενά 4-0... Η μάλλον από το πουθενά 3-0 γιατί το μετά όπως είπα ήταν αναμενόμενο.

          Σαν οπαδός του Παναθηναϊκού: ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ ΟΛΟΙ! Αφού καταφέρατε (γιατί περί κατορθώματος πρόκειται) χα χάσετε από αυτόν τον γαύρο 4-0 και αφού την Κυριακή έληξε 1-1 για 1-4 δεν είστε άξιοι να είστε εδώ που είστε.

          Comment


          • #80
            Υ.Γ.-Ακόμα και οι paladins βλέπουν μπάλα.
            [/b]
            Το ότι αυτή τη στιγμή στο Alter δείχνει το "Μονομάχο" δεν πιστεύω ότι είναι τυχαίο...

            Αν πω πως το γκολ του Νούνιεζ έμοιαζε με το γκολ του Ζιντάν στον τελικό Ρεάλ - Λεβερκούζεν (ποιά διάλο ήταν), θα με κράξετε?
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • #81
              SchattenJager :
              Κλασσικοί Ελληνάρες οπαδοί που τα ξέρουν όλα και σκέπτονται στη θέρμη της στιγμής...[/b]
              Ε'λεος με τον Γκαλίνοβιτς και η έμπνευση για τον Νντόι τραγική..[/b]
              Στα παραθετω για να δεις ποσο παραδοξα ειναι αυτα που λες/
              Τη μια κρινεις τη σταση πολλων φιλων του ΠΑΟ κι απτην εχεις αποψη για τις επιλογες του προπονητη.

              Με το δικιο τους αγανακτουν τα παιδια.

              Εγω ΑΕΚτζης ειμαι αλλα πραγματικα λυπαμαι για τον ΠΑΟ που οσο περνουν τα χρονια αντι να βελτιωνεται ακολουθει αντιθετο δρομο. Ολοι ξερουμε πως οταν διωχνει μια ομαδα παικτες τοτε φροντιζει τουλαχιστον ανταξιους των προηγουμενων.

              Τις μεταγραφες τις κανει ο Βαρδινογιαννης αρα ο πρωτος υπευθυνος ειναι αυτος.
              Ας μην παμε μακρια. Ο Μπαγεβιτς, οταν παιζοταν το ονομα του για τον ΠΑΟ ειπε, δεν ερχομαι στον ΠΑΟ γιατι ΕΓΩ θελω να κανω κουμαντο στο ποδοσφαιρικο κομματι.

              Κατα τα αλλα μονο ντερμπι δεν ηταν.
              Ηταν ξεκαθαρη η διαφορα κλασης μεταξυ των 2 ομαδων.
              Και μιλωντας για κλαση ας κανει καποιος μια συγκριση. Δειτε τι εκανε ο νεοαποκτηθεις Σαριεγκι του ΠΑΟ σε μια φαινομενικα ευκολη φαση και δειτε τι εκανε ο Νουνιεζ. Ο ενας αποκτηθηκε σαν free transfer απο την υποβιβαζουσα Bilbao κι ο αλλος απτην Αργεντινη εναντι 1εκ euro.
              Και για οσους πουν σιγα μωρε ευκολο ηταν, αν ηταν εκει ο σουπερ σταρ ΠΑΠ τι θα εκανε?
              Πληρωνεις, παιρνεις. Τοσο απλα. Με τσαμπατζηδες δουλευουν σωματεια οπως η Καλαμαρια,Λειβαδια κτλ

              Το μονο που δε μπορω να καταλαβω με τον Πεσειρο ειναι η εμμονη του με καποιους παικτες κ επισης το rotation του. Kατα τα αλλα δεν ειναι κακος σαυτο που κανει. Απλα οπως ειπα οτι εχεις , δινεις...
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • #82
                Συμφωνώ με όσα είπε ο Scatman (hello scatman !)

                Πάντως θυμάμαι πως στο fifa '97 o παναθηναικός ήταν πολύ καλή ομάδα.

                Comment


                • #83
                  Δε θα ασχοληθώ με το αγωνιστικό κομμάτι πολύ απλά γιατί δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος και γιατί είναι το λιγότερο απ? όσα έχουν σημασία.

                  Όταν τα τελευταία χρόνια σαν οπαδός έχω δει αυτά που έχω δει τίποτα πια δε μου προξενεί πια εντύπωση, ήττα διασυρμός από τον αιώνιο, 3000 άτομα στο γήπεδο, άδεια ΘΥΡΑ 13, 1 πρωτάθλημα στα 11 χρόνια, 6 από 1979, ειλικρινά τι θα μπορούσε να μου κάνει εντύπωση μετά από άλλη μια ταπεινωτική ήττα;

                  Θα πω μερικά πράγματα που λίγοι λόγο τον ιδιαιτεροτήτων θα καταλάβουν αλλά στα παπάρια μου εγώ θα τα πω.

                  Το ότι ο ποδοσφαιρικός Παναθηναϊκός συρρικνώνεται κάθε μέρα που περνάει είναι γεγονός δε το λέει ένας που κάνει αντιπολίτευση στην χούντα που σκοτώνει τον ποδοσφαιρικό Παναθηναϊκό, δε χρειάζεται άλλωστε, το λένε τα ίδια τα έργα τους καλύτερα από τον καθένα, δε μου κάνει πια τίποτα εντύπωση, έτσι κι αλλιώς τα χειρότερα έρχονται και έρχονται κάθε μέρα που περνάει και ο απλός φίλαθλος του Παναθηναϊκού συνεχίζει να κάθετε στον καναπέ του, στο σπιτάκι του, βλέποντας, πονώντας αλλά συνάμα χωρίς να κάνει απολύτως τίποτα.

                  Τα χειρότερα έρχονται κάθε φορά που αντί να μας φταίξει το 4-0 από τον γαύρο στην επέτειο των 100 μας χρόνων, μας φταίνε τα κακά παιδία ?των απέναντι που τα παίρνουν από τον Γιαννακόπουλο?, κάθε φορά που αντί να μας φταίξει το 1 πρωτάθλημα στα 11 χρόνια μας φταίνε τα συνθήματα στο γήπεδο, κάθε φορά που αντί για τα μόλις 6 πρωταθλήματα από το 79 μας φταίνε οι αντιδραστικές φυλλάδες, κάθε φορά που αντί για τα 3000 άτομα στη λεωφόρο που ανταγωνίζονται στα ίσα τον μέσο όρο εισιτηρίων του Αστέρα Τρίπολης, μας φταίει ο Γιαννακόπουλος, κάθε φορά που αντί για τη διοικητική ανυπαρξία μας φταίει οτιδήποτε άλλο εκτός από τη διοίκηση.

                  Η μικρή μερίδα οπαδών, τα κακά παιδία που πιστεύουν στο δικαίωμα να οραματίζονται έναν καλύτερο, έναν μεγάλο Παναθηναϊκό, ό,τι ήταν να κάνουν το έκαναν όλα αυτά τα χρόνια, φάγανε και προπαγάνδα και ξύλο και ό,τι μπορείτε ή όχι να φανταστείτε (μερικοί μπορεί και να τα ξέρετε) σειρά των εκατομμυρίων του κόσμου του Παναθηναϊκού να παίξει μπάλα, ή να συνεχίσει να είναι συνένοχος στο έγκλημα, τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο απλά.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • #84
                    yo eilio94 ;)
                    Fifa 97? εκανε περιγραφη ο Σωτηρακοπουλος? xD

                    Παντως αγαπητοι μου βαζελοι, ειναι δυσκολο εως απιθανο να φυγει ο Βαρδινογιαννης απτην ηγεσια/
                    Κατι μαζικο πρεπει να συμβει ;)
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • #85
                      Συγκρίνεις ανόμοια σε μέγεθος πράγματα...
                      Εγώ μίλησα για δύο επιλογές του προπονητή, οι όποιες φάνηκαν άμεσα και μέσα στο γήπεδο πως ήταν λανθασμένες...
                      Κάποιοι μίλησαν για εκ νέου για διαγραφές ολόκληρων ποδοσφαιρικών τμημάτων...
                      Νομίζω πως η διαφορά είναι αβυσσαλέα...
                      Και επίσης είναι ανούσια η σύγκριση Nουνιεσς, Σαριέγκι..
                      Ο Νιούνες έβαλε το πρώτο του γκόλ, μετά από δεν ξέρω και εγώ πόσες προσπάθειες σε τόσα μάτς, ενώ ο Σαριέγκι αν μη τι άλλο είναι φιλότιμος και προσπαθεί, παρά τα λάθη του..και στον πρώτο αγώνα με τον γάβρο ήταν από τους καλύτερους...
                      Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                      Let's just all say the magic words and go back to reality.

                      THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                      Comment


                      • #86
                        Όταν τα τελευταία χρόνια σαν οπαδός έχω δει αυτά που έχω δει τίποτα πια δε μου προξενεί πια εντύπωση, ήττα διασυρμός από τον αιώνιο, 3000 άτομα στο γήπεδο, άδεια ΘΥΡΑ 13, 1 πρωτάθλημα στα 11 χρόνια, 6 από 1979, ειλικρινά τι θα μπορούσε να μου κάνει εντύπωση μετά από άλλη μια ταπεινωτική ήττα;[/b]
                        Το ότι ο ποδοσφαιρικός Παναθηναϊκός συρρικνώνεται κάθε μέρα που περνάει είναι γεγονός
                        [/b]
                        Δυστυχως δεν το καταλαβαινουν καποιοι...
                        Ο Παναθηναικος ειναι μεγαλη ομαδα και δεν μπορει να μενει στις καλες και μονο εμφανισεις(κυριε Αρχηγε Γκουμα).
                        Δυστυχως εκει εχουμε καταντησει....να βγαζουμε γλωσσα μονο και μονο επειδη παιξαμε καλα σε ενα ματς.Εγω λεω οτι και στα 2 παιχνιδια συνολικα παιξαμε καλυτερα απο τον γαυρο...ε και???Να μαζευτουμε ομονοια να πανηγυρισουμε μηπως?

                        2ον...οι βαρδινογιαννηδες φαινεται οτι πηραν τον ΠΑΟ πριν 30 χρονια για να τον φερουν σε αυτο το σημειο 100 χρονια μετα την ''γεννηση'' του.Πoιο ειναι αυτο?

                        -2.500 ατομα μεσο ορο σε γηπεδο 16 χιλιαδων θεσεων(λολ)
                        -Καθε 10ετια και χειροτερα...(1 πρωταθλημα την 10ετια τωρα πια και να λεμε και ευχαριστω)
                        -Ευρωπη..οσο κραταει η φανελα και απολυτο μηδεν τα τελευταια χρονια.
                        -Δωρο για τα 100 χρονια μια 4αρα απο τον γαυρο,για να εχουμε να θυμομαστε και εμεις και οι γαυροι την αρχη της νεας 100ετιας.
                        Καλη συνεχεια...

                        Comment


                        • #87
                          Πάμε μωρή αρρώστια για champions league!!! Εννοείται ότι δεν είδα τον αγώνα, που να πιάσω Alpha στο Λονδίνο. Ούτε στο ράδιο το άκουσα, είχα πιο σημαντικά πράγματα να κάνω (πάρτυ με gothic chicks στο δωμάτιο του φίλου μου του Ρώσου με τρελές ποσότητες βότκας και ρακίς, καθώς και μέταλ μουσική) αλλά αφού είδα το αποτέλεσμα, ένα έχω να πω: Panathinaikos sux big deal... Hell yeah..

                          Comment


                          • #88
                            Kαι τελικά το αποτέλεσμα ήταν: ένας νεκρός κι ένας βαριά τραυματίας...
                            Τι να πεις σε αυτές τις στιγμές?
                            Μήπως τελικά να σταματήσουμε το ποδόσφαιρο σε αυτήν την χώρα?
                            Αφού μας χαλάει...


                            Comment


                            • #89
                              Και για τελευταία φορά..αυτόι οι έλληνες φορ πότε θα μάθουν επιτέλους ότι το πλασέ είναι το ιδανικό για τελείωμα της φάσης μπροστά στον τερματοφύλακα..??

                              [/b]
                              Οι περισσότεροι Έλληνες φορ το ξέρουν, ο Σαλπιγγίδης δεν το ξέρει που από τοτε που ήταν στον ΠΑΟΚ έδινε πασούλες στην προπόνηση με το κουτουπιέ...
                              gently hold our heads,
                              gently hold our heads on high

                              Comment


                              • #90
                                Kαι τελικά το αποτέλεσμα ήταν: ένας νεκρός κι ένας βαριά τραυματίας...
                                Τι να πεις σε αυτές τις στιγμές?
                                Μήπως τελικά να σταματήσουμε το ποδόσφαιρο σε αυτήν την χώρα?
                                Αφού μας χαλάει...
                                [/b]
                                Η καφρίλα και ο χουλιγκανισμός φυσικά δεν είναι ελληνικές αποκλειστικότητες. Αυτό που είναι απαράδεκτο όμως είναι οτι συστηματικά οι ομάδες αλλά και οι οπαδοί τους αποδέχονται και συντηρούν αυτά τα φαινόμενα. Κλασσικό παράδειγμα οι ανεγκέφαλοι (γενικεύω λίγο) που απαρτίζουν τις Θυρες 7 και 13 σε ΟΣΦΠ και ΠΑΟ αντίστοιχα. Όλη η αληταρία μαζεύεται εκεί αλλά για τις ομάδες, τις εφημερίδες τους και για πολλούς αφελείς οπαδούς είναι "ο υπέροχος κόσμος" της ομάδας. Το μόνο καλό που αναγνωρίζω στον ΠΑΟ τα τελευταία χρόνια είναι η προσπάθεια να διώξουν την αληταρία από την Λεωφόρο - δεν χρειάζεται τους αλήτες και τους μαστούρηδες της Θύρας 13 η ομάδα, χρειάζεται φυσιολογικούς, υγιείς φιλάθλους.

                                Γιατί ο τραμπούκος κύριος Τάκης της Θύρας 7 απολάμβανε για τόσα χρόνια τον θαυμασμό των φίλων του ΟΣΦΠ; Το ποδόσφαιρο μας δεν χρειάζεται άλλους αλήτες πια, έλεος

                                Comment

                                Working...
                                X