Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • H πλάκα είναι πως ο γαύρος, ο μόνος που έχει λεφτά και διοίκηση, παρουσιάζει εναλλάξ άθλιο και οικτρό θέαμα. Εδώ στο Ολλαντία δεν πιάνω TV Magic και άλλες αμερόληπτες πηγές ενημέρωσης, αλλά από φίλους που πάνε γήπεδο ακούω πως πραγματικά δε βλέπεται.

    Μόνη όαση στο φετινό πρωτάθλημα η Πλατανιά (νομίζω), τοπικός σύλλογος της Κρήτης που στηρίζεται στον και από τον κόσμο του, έφτιαξε γήπεδο και παίζει καλή μπαλίτσα.

    Τσεκούρι σε όλους όσους έφαγαν λεφτά από το κράτος, πόρους του κράτους και υποδομές του κράτους (ναι, με πρώτο το γαύρο και το Καραϊσκάκη), επιτέλους να γίνει μια αξιολόγηση σε εταιρική βάση για το ποιές ομάδες αξίζουν (αν αξίζουν) να παίρνουν μέρος στο πρωτάθλημα, και να δούμε ξεκίνημα από το μηδέν. Γιατί όπως είναι τα πράγματα, όποιος πολιτικάντης πιστεύει πως ο κόσμος με τα προβλήματά του ασχολείται ακόμα με τους Βούλγαρους, τα σκουλήκια, τις γριές, τα χανούμια, τους γαύρους, τα βαζέλια και δεν ξέρω ποιό άλλο ζωύφιο, είναι βαθιά νυχτωμένος.

    Χίλιες φορές επιστροφή στην εποχή της αλάνας, τουλάχιστο θα βλέπουμε τα παιδιά της γειτονιάς μας να παίζουν και όχι τον κάθε άκυρο.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Ο Πλατανιάς Χανίων.
      Carpe diem

      Comment


      • Βγήκε η απόφαση για την ΑΕΚ!
        sports-data.net is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, sports-data.net has it all. We hope you find what you are searching for!
        sigpic

        Comment


        • Ποια είναι η καλύτερη ομάδα όλων των εποχών;;;
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • Φυσικα η Ρεάλ τι ερώτηση ειναι αυτη??

            Comment


            • Η σφυριχτρα.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Ημουν σιγουρος σημερα πως θα πεσει μια 3αρα εστω, η 4αρα εν τελει ηταν ακρως χορταστικη. Αν παει τελικο με Real θα δουμε φοβερο παιχνιδι, αλλα και η Dortmund ειναι ομαδαρα και ελπιζω να τους φιλοδωρησει αναλογα o Götze πριν την κανει προς Μοναχο μερια.

                Comment


                • Τώρα δηλαδή θα φωνάζουν και οι καταλανοι "πουστη βασιλακοπουλε" μετά το κινούμενο σκριν στο τρίτο;

                  Comment


                  • Λέτε να είναι σημαδιακό το ματς ; τέλος εποχής Μπάρτσα αρχή Μπάγερν ;
                    Για το πρώτο δεν ξέρω αλλά η Μπάγερν είναι η μοναδική από της μεγάλες που μπορεί, θέλει και αντέχει να κάνει δυνατές κινήσεις στις μεταγραφές.

                    Απίστευτα έξυπνη κίνηση ο Γκουαρντιολα , από αυτήν την Μπάρτσα σε αυτήν την Μπάγερν. Καριέρα χωρίς κόπο κάνει ο άτιμος.

                    Comment


                    • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                      ΛΑπίστευτα έξυπνη κίνηση ο Γκουαρντιολα , από αυτήν την Μπάρτσα σε αυτήν την Μπάγερν. Καριέρα χωρίς κόπο κάνει ο άτιμος.
                      Δεν ξέρω αν θα είναι σοφό ν' αλλάξει προπονητή η Bayern...

                      Περί σκριν και λοιπά πάντως, θυμηθείτε πως στη Bayern δε δόθηκαν δύο ή τρία πέναλτι (κυριολεκτικότατα)...
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • Originally posted by TheCursed
                        Δεν ξέρω αν θα είναι σοφό ν' αλλάξει προπονητή η Bayern...
                        Εχει ανακοινωθεί από τον Ιανουάριο ότι υπέγραψε με την Bayern ο Πεπ , ξεκινάει από τον Ιούλιο ως νέος προπονητής.

                        Comment


                        • Originally posted by TheCursed
                          Δεν ξέρω αν θα είναι σοφό ν' αλλάξει προπονητή η Bayern...

                          Περί σκριν και λοιπά πάντως, θυμηθείτε πως στη Bayern δε δόθηκαν δύο ή τρία πέναλτι (κυριολεκτικότατα)...
                          Ειρωνικά το είπα προφανώς, και χωρίς να με ενδιαφέρει κιόλας τι δόθηκε και τι όχι
                          Προπονητή αλλάζει νομίζω γιατί ο τωρινός είχε δηλώσει ότι αποχωρεί στο τέλος της σεζόν

                          Comment


                          • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                            Εχει ανακοινωθεί από τον Ιανουάριο ότι υπέγραψε με την Bayern ο Πεπ , ξεκινάει από τον Ιούλιο ως νέος προπονητής.
                            Το ξέρω.
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • Comment


                              • Χαχα πολύ καλό.

                                Ενα άρθρο για την πορεία της BVB από τα πρόθυρα της οικονομικής καταστροφής στο σήμερα, που δείχνει και την Γερμανική φιλοσοφία γύρω από το ποδόσφαιρο.

                                Comment

                                Working...
                                X