Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τίποτα για το Euro παιδιά?

    Ας κάνω την αρχή λοιπόν.

    Ο "όμιλος της φωτιάς" εξελλίσεται σε όμιλο σούπας.Βαρετά και τα δύο παιχνίδια με μία άνευρη Ολλανδία(και άτυχη σε ορισμένες φάσεις) να χάνει από μία πολύ διαβασμένη Δανία.Στο βραδινό ματς αν δεν είχα παρέα θα με είχε πάρει ο ύπνος.Σε καμιά περίπτωση αυτή η εμφάνιση της Γερμανίας δεν την καθιστά φαβορί.

    Τα χθεσινά ματς αντιθέτως ήταν ευχάριστη έκπληξη.Οι πριμαντόνες Ισπανοί ξεκίνησαν με ένα σύστημα Barca μόνο που ξέχασαν ότι κανένας τους δεν έχει όχι τα τελειώματα του Messi αλλά ούτε καν του Torres που για όσο μπήκε ταλαιπώρησε αρκετά και πιστεύω θα πετύχαινε γκολ αν αγωνιζόταν 90λεπτά.Οι Ιταλοί αντιθέτως μου άρεσαν πάρα πολύ.Τσαμπουκαλεμένοι δίχως φόβο πάνω στην μπάλα και με εξυπνάδα Pirlo παραλίγο να το πάρουν το ματς.Δίκαιο αποτέλεσμα παρόλα αυτά.

    Το βραδινό ματς ήταν ένα πεντακάθαρο σφάξιμο της ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ Ιρλανδίας.Με ψυχολογία παίχτη του Rugby μπήκαν μέσα τα παληκάρια της Ιρλανδίας και παίξαν μία τσαμπουκαλεμένη κλωτσοπατινάδα που πολύ την γούσταρα.Δίκαια βέβαια χάσαν στο τέλος αλλά ίσως αν δεν μετρούσε το γκολ οφσάιντ όλα να ήταν διαφορετικά.

    Πολύ γουστάρω το Euro μέχρι στιγμής!Εκτός της 2ης μέρας νομίζω όλα τα άλλα ματς ήταν αρκετά καλά.Το διάβασμα έχει πάει περίπατο αλλά δεν γαμεί,EURO έχουμε


    Comment


    • Ωραίος ο Laharl. Τα "μεγάλα ονόματα" δώσανε τα πιο σούπα ματς μέχρι στιγμής, ειδικά το Γερμανία-Πορτογαλία παίζει να ήταν το χειρότερο, όλα τα υπόλοιπα μου άρεσαν. Και σήμερα τα ζευγάρια είναι για να γίνουν ωραία ματσάκια, για να δούμε.
      sigpic

      Comment


      • Λοιπόν,

        Δεν είδα σοβαρό μέρος κανενός αγώνα, εκτός από το Γαλλία - Αγγλία το οποίο μόλις κι έληξε (1 - 1) και το οποίο ουσιαστικά είδα ολόκληρο από το 30' και μετά. Κατά τα άλλα, διαστήματα από το Πολωνία - Ελλάδα και το Ισπανία - Ιταλία μόνο. Σε γενικές γραμμές δε μπορώ να πω πως έχουμε δει μπάλα (κρίνοντας και από τα σχόλια που έχω ακούσει / διαβάσει για τους αγώνες τους οποίους δεν είδα καθόλου), αλλά γι' αυτό ίσως και να φταίει το ότι φέτος την έβγαλα έχοντας δει πάρα πολλούς αγώνες μιας από τις πιο καυτές σεζόν ever στην Premier League.

        Μου άρεσε βέβαια πολύ ο τρόπος που χτύπησε το ματς απέναντι στους απαίσιους Ισπανούς (μα Fabregas επιθετικός;!) η Ιταλία, αλλά εξακολουθώ να ελπίζω πως όσο ζεσταίνονται οι ομάδες θα δούμε κάτι καλύτερο. Σίγουρα είμαι αισιόδοξος για τους ημιτελικούς και τον τελικό (εκεί παραδοσιακά υπάρχει ένα αξιοπρεπές θέαμα), αλλά στα δυο προηγούμενα Euro είχαμε δει μπάλα και σε πιο πρώιμες φάσεις κι ελπίζω να συμβεί και φέτος αυτό.
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • Εμένα ο αγώνας της Ελλάδας μου άρεσε πάντως, είχε σασπενς.
          Ιταλία-Ισπανία ο μοναδικός άλλος αγώνας που έχει καταφέρει να με κρατήσει.

          FORZA ITALIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

          Comment


          • Το δεύτερο ημίχρονο της Ελλάδας μου άρεσε και εμένα.
            Το πρώτο δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο.
            I'm back bitches... Version 2.0

            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

            Comment


            • Ήμουν μπροστά από μια τηλεόραση καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα της Εθνικής, αλλά σε μεγάλο μέρος του δεν τον πρόσεχα καθόλου γιατί με κούρασε. Το δεύτερο ημίχρονο είχε πράγματι ενδιαφέρον και κάποιες πολύ καλές στιγμές, αλλά το πρώτο ήταν ψιλοσούπα. Σε γενικές γραμμές ο αγώνας δε με ικανοποίησε.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • Και το ματς της Ρωσίας ήταν καλό. Μαζί με το Ιταλία - Ισπανία τα καλύτερα έως τώρα.

                Comment


                • Το Ουκρανία - Σουηδία λίγο που έτυχε να δω,το πρώτο ημίχρονο,μου άρεσε.Πολλές φάσεις κι ευκαιρίες.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Που να δεις και το δεύτερο Altair

                    Μόλις έληξε και μου άρεσε πάρα πολύ.Είναι και η πρώτη ολική ανατροπή σε σκορ!

                    Κατά τα άλλα ψιλοσύμφωνο με Cursed.Δεν έχουμε δει τεράστιο θέμα αλλά νομίζω κρατιέται αρκετά ψηλά ο πήχης.Τουλάχιστον πέραν των σούπα ματς Γερμανία-Πορτογαλία και κάποιων ημιχρόνων τα υπόλοιπα έχουν αρκετό ενδιαφέρον και σασπένς


                    Comment


                    • Το σωστό το τόπι παίχτηκε εδώ:
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Ανύπαρκτες άμυνες = ανύπαρκτο θέαμα!
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Το πιστεύεις αυτό??Οι επιθέσεις δημιουργούν το θέαμα.Οι άμυνες το καταστρέφουν..
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Δεν κατάλαβες, χρησιμοποίησα τη λέξη με διαφορετική σημασία σε κάθε σκέλος της εξίσωσης. Αυτό που γράφω είναι πως το θέαμα είναι "ανύπαρκτα καλό" όταν οι άμυνες είναι "ανύπαρκτα κακές" (όπως σ' αυτόν τον αγώνα).

                            Το ποδόσφαιρο το καταστρέφουν οι καλές άμυνες, ακριβώς γιατί δεν αφήνουν τις επιθέσεις να ξεδιπλωθούν. Βέβαια, εδώ που α λέμε και η σωστή άμυνα το έχει το θέαμά της...
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • Ανύπαρκτες άμυνες = ανύπαρκτο θέαμα!
                              Μα πόσο συμφωνώ με αυτό. Ενα 4-3 τις περισσότερες φορές δεν είναι διαφήμιση του ποδοσφαίρου αλλά διακωμώδηση του αθλήματος .

                              Το θέμα είναι να βλέπουμε θέαμα υψηλού επιπέδου, όχι να μπαίνουν 5-6 γκολ επειδή γίνονται 1000 αμυντικά λάθη και οι παίκτες μαρκάρουν με τα μάτια. Προτιμω το 1-1 της Ισπανίας με την Ιταλία .

                              Comment


                              • Είδε κανείς το χτεσινό Ουκρανία - Σουηδία?

                                Απρόσμενα καλό παιχνίδι, ανοιχτό, επιθετικό, που άξιζε να λήξει Χ αλλά ο Ζλάταν και οι άλλοι επιθετικοί ήταν λίγο γίδια. Μακράν το καλύτερο της διοργάνωσης ως τώρα και δεν περίμενα καμία από τις δύο ομάδες τόσο δυνατή.

                                Άντε να δούμε εμάς σήμερα. Καραγκούνη αν πας κοντά στη βούλα του πέναλτι θα φας ξύλο.
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X