Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kai pou na deis ti tha ginei meta
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Να ξεκαθαρίσουμε πως επειδή το πρώτο FMA δεν ακολουθεί την ιστορία του manga και λοξοδρομεί δε πάει να πει πως είναι κακό anime! Ίσα-ίσα θεωρείται απο τις κορυφαίες σειρές. Έπαιζε πολύ με το συναίσθημα και το συνόδευε ένα απο τα πιο όμορφα OSTs που έχω ακούσει (απο σειρές-ταινίες-απ'όλα).
      Το Brotherhood δεν το έχω δει για να έχω γνώμη, μονάχα απο τα 6-7 επεισόδια που έχω παρακολουθήσει βλέπω πως λείπει το συναίσθημα που μου προκαλούσε το παλιό.

      Comment


      • Originally posted by Raf View Post
        Το Brotherhood δεν το έχω δει για να έχω γνώμη, μονάχα απο τα 6-7 επεισόδια που έχω παρακολουθήσει βλέπω πως λείπει το συναίσθημα που μου προκαλούσε το παλιό.
        Προφανώς και λείπει.Νοσταλγία λέγεται.

        Comment


        • Sta prwta eps epeidh einai to idio me to palio, o kosmos varietai kai thewrei pws to palio tou fainotan kalytero epeidh phgaine poio arga kai ta edeixne me megalyterh leptomeria.

          Giafto kapoios den prepei na dei to aplo FMA prwto, epeidh tha pathei afto to pragma.
          An deis prwta to Brotherhood symvainei to akrivws antitheto.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Εσύ πιο είδες πρώτα Ground_Zero?

            Comment


            • To aplo FMA eida prwta.
              To manga evgaine kathe mhna kai kontepsa na to parathsw otan eida to anime.
              Alla meta parathrhsa oti yparxoun diafores kai synexisa to manga.
              Eftyxws den to parathsa giati to senario tou einai kata poly anwtero tou prwtou anime kai einai logiko, aftoi po to ftiaksan phgainan sta tyfla.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Originally posted by Hellraider View Post
                Προφανώς και λείπει.Νοσταλγία λέγεται.
                Προσπαθώντας να βάλω πέρα τον υποκειμενικό παράγοντα, μιλάω για το πως η σειρά μεταφέρει το συναίσθημα της πλοκής μέσω εικόνας/ήχου.

                o kosmos varietai kai thewrei pws to palio tou fainotan kalytero epeidh phgaine poio arga kai ta edeixne me megalyterh leptomeria.
                Μιλάω για την απουσία ενός αξιομνημόνευτου soundtrack και την εκτεταμένη χρήση των gags που ναι μεν έδειχναν αφοσίωση στο manga αλλά τραβούσαν τη προσοχή απο το δράμα της ιστορίας, που εξ' αρχής ήταν αυτό που με κόλλησε στο FMA. Αλλά όπως είπα δεν έχω ολοκληρώσει το Brotherhood, δε θέλω να επιβάλλω τη γνώμη μου.

                Comment


                • Δες πρώτα το απλό FMA και μετά το Brotherhood. Το Brotherhood μου άρεσε στο μεγαλύτερο κομμάτι του σε σχέση με το 1ο που μέχρι τη μέση είναι αρκετά καλό αλλά μετά τη μέση βαριέσαι.

                  Comment


                  • Variesai to na katalavaineis ti ginetai e?
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • τελειωσε το gantz ενα εξαιρετικο manga (το οποιο αδικηθηκε στην anime εκδοση imo), αν και προς το τελευταια chapters εγινε προβλεψιμο και λιγο προχειροδουλεια, το διαβαζε κανενας αλλος?

                      Comment


                      • Egw alla to parathsa grhgora, den einai apo afta pou maresoun, o prwtagwnisths prizei poly mexri na ginei gamatos, olo klamata kai istories.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Τελείωσα το Whitebeard/Marineford Arc στο One Piece.Ομολογώ ότι ενώ το Impel Down με κούρασε κάπως,το συγκεκριμένο Arc παίζει να ήταν από τα καλύτερα της σειράς ως τώρα.

                          Επίσης,το τελευταίο ΗΧΗ...OMFG!!!
                          Carpe diem

                          Comment


                          • το 2ο καλυτερο φετινο κομματι μετα opening του attack on titan.
                             
                            οτι πρεπει για ringtone

                            anime: Hataraku Maou-sama! (The Devil Is a Part-Timer!)



                            και σε ορχηστρικο

                            sigpic

                            Comment


                            • βγηκε η 3η και τελευταια δυστυχως ταινια berserk.
                              με διαφορα η καλυτερη απο τις αλλες 2.
                              οπως θα λεγε και ο ryu, ΕΠΟΣ, ΕΕΕΠΟΟΟΣ!!!!
                              ryu την εχεις δει τη ταινια, απλα δε το χεις παρει ειδηση ακομα
                              τωρα θα ποιασω και το anime αλλα ακουσα πως εχει filler τελος αλλα μπροστα στη πορωση ποιος τα κοιταει αυτα.
                              sigpic

                              Comment


                              • τελειωσε και το gargantia.

                                τη σειρα τη ξεκινησα μετα απο παροτρυνση ενος φιλου μου (βασικα με εβαλε να δουμε το πρωτο επισοδειο μαζι για να με πεισει γιατι ηξερε οτι δε βλεπω σειρες με mechs).
                                αν δεν υπηρχε το attack on titan σιγουρα θαταν η αγαπημενη μου σειρα της σεζον.
                                αλλα και παλι ηταν η μεγαλυτερη εκπληξη για μενα γιατι δεν ειμαι καθολου φαν των mech anime (ειχα να δω anime με mechs απο το robotech ).
                                ειχε τοσο ωραια ιστορια και ατμοσφαιρα που ξεχνουσες το mech κομματι.
                                δυσκολο να βγει νεα σεζον αλλα απο δω και περα χαρη σε αυτη τη σειρα θα δεινω μια ευκαιρια σε mech anime που εχουν καλο story (εχασα παρα πολλες σειρες με αυτο το σκεπτικο).

                                επισης αυτο το κομματι απο τη σειρα ηταν επος.

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X