Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Full metal Panic einai ena apo ta agaphmena mou me mechs.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Εγώ τον τελευταίο καιρό βλέπω το Ixion Saga.

      Μιλώντας για το Suishei No Gargantia, εγώ διάβασα το review του και είδα ότι επρόκειτο για mecha. Δεν είμαι φίλος των mecha.
      sigpic

      Comment


      • Δες το Code Geass Kakashi.
        Carpe diem

        Comment


        • Originally posted by 丹野 View Post
          Μιλώντας για το Suishei No Gargantia, εγώ διάβασα το review του και είδα ότι επρόκειτο για mecha. Δεν είμαι φίλος των mecha.
          αυτο ακριβως ελεγα και γω πριν το δω και γουσταρω τρελα. πιστεψε με οπως ειπα και πριν η σειρα ειναι τοσο καλη που σε κανει να ξεχασεις τελειως το mecha κομματι της.

          altair αν δεν υπηρχε το gargantia ουτε που θα το σκεφτομουν.
          αλλα μολις το παρακολουθησα καταλαβα οτι μπορει ενα anime ναναι γαμηστερο και ας εχει mecha μεσα.
          δε σου εγγυομαι οτι θα το δω αμεσως (πρεπει να δω το berserk) αλλα σιγουρα θαναι σε αυτα που θα χω στα αμεσα υποψην μου.
          sigpic

          Comment


          • Ούτε εμένα μου αρέσουν τα Mechs.;)
            Carpe diem

            Comment


            • Originally posted by kakashi_gr View Post
              βγηκε η 3η και τελευταια δυστυχως ταινια berserk.
              με διαφορα η καλυτερη απο τις αλλες 2.
              οπως θα λεγε και ο ryu, ΕΠΟΣ, ΕΕΕΠΟΟΟΣ!!!!
              ryu την εχεις δει τη ταινια, απλα δε το χεις παρει ειδηση ακομα
              τωρα θα ποιασω και το anime αλλα ακουσα πως εχει filler τελος αλλα μπροστα στη πορωση ποιος τα κοιταει αυτα.
              Καλά έπαθα την πλακίτσα μου! Υπερπαραγωγάρα! Εεεεέπος και αρρωστημένο, με την καλή ή την κακή έννοια ανάλογα τα γούστα, σε πολλά σημεία!

              Κρίμα που βγήκαν μόνο 3, άξιζαν όμως και με το παραπάνω!
              Πιο anime πα να βάλω Dreamcast τώρα!!
              Επίσης, πόσο master είναι ο καβαλάρης;

              Δικό σας και το ending theme:
              I can't stay, in those days, where my hope is formless, like the sand! (Εεεεεέπος!)

              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • ryu δες και το anime berserk (του 1997).
                ειναι 25 επισοδεια και αν και καλυπτει το υλικο της τριλογιας εχει μικρες λεπτομεριες εδω και κει που δεν τις δειχνει στις ταινιες και καταλαβαινεις καλυτερα καποια πραγματα που δεν εξηγουνται στις ταινιες (και τελικα δεν ειχε filler τελος οπως νομιζα).
                επισης εχει βγει και ενα game στο ps2 που ειναι το μονο μερος για να δεις τα γεγονοτα που ακολουθουν μετα τις ταινιες οπτικοακουστικα.
                και το καλυτερο?
                εχει βγει patch απο fans που μεταφραζει ολο το game στο αγγλικα γιατι βγηκε μονο ιαπωνια (και αν και το λεω με βαρια καρδια ειναι πολυ καλυτερο απο το berserk του DC).



                sigpic

                Comment


                • μιας και αναφερθηκαν τα παρακατω: για το gargantia να πω την αληθεια το mecha στοιχειο του δεν το κολακευε ιδιαιτερα αν συγκριθει με τον ανταγωνισμο αλλα ειχε συμπαθητικη ιστορια,το νεο ova του berserk αρκετα καλο, αν και ηθελα εντυπωσιακοτερο finale, πρεπει καποια στιγμη να δω και την φετινη υπερπαραγωγη το attack on titan, αν και διαβαζω πολυ καιρο το manga οποτε ξερω τι να περιμενω


                  anyway σε αλλα νεα shippuuden cannon incoming O_o.... θα ξαναδω shippuuden μετα απο 2 η 3 χρονια+
                  July 18: 321. Reinforcements Arrive
                  July 25: 322. Uchiha Madara
                  August 1: 323. Gathering of the Five Kage

                  ελπιζω μολις εμφανιστει o madara να παιξουν κανενα καινουργιο ορχηστρικο epic κομματι (γιατι αν εχει ενα καλο το anime του naruto ειναι το ost) η αυτο
                   

                  Comment


                  • Originally posted by Vaynard View Post
                    τελειωσε το gantz ενα εξαιρετικο manga (το οποιο αδικηθηκε στην anime εκδοση imo), αν και προς το τελευταια chapters εγινε προβλεψιμο και λιγο προχειροδουλεια, το διαβαζε κανενας αλλος?
                    Υup. Πάνε κάτι χρόνια πίσω. Παλαβιάρικο σκηνικό και Onion aliens. Δεν θυμάμαι όμως να το έφτασα ποτέ στο τέλος. Πολύ ενδιαφέρον concept και καφρίλα. Το anime που είδα μετά ήταν χάλι, βιαζόταν πολύ.
                    sigpic

                    Comment


                    • Να ρωτήσω κάτι?Τα τελευταία episodes του naruto είναι filler έτσι??Νομίζουν ότι φαίνονται πιο καλά που τα συνδιάζουν με αυτό τον ηλίθιο τρόπο με το cannon story??Έχω κουραστεί πραγματικά..
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • ναι δυστυχωs , κανονικα θα επρεπε να σταματανε και οταν μαζευουν υλικο να τα βγαζουν σε arcs, καλα στο naruto το ξεφτιλιζουν στα fillers χρονια τωρα, οπως και να εχει το manga φαινεται οτι τελειωνει οπου να ναι, οποτε δεν θα χρειαστει να κοψουν το cannon story μεχρι το τελος εκτος και αν αρχισουν και δειχνουν 3manga chapters ανα episode

                        ας παρουν παραδειγμα απο το fairy tail και το bleach

                        το fairy tail βασικα καλα το πηγαινανε στο adaptation εκτος απο τα cgi στα spells

                        Comment


                        • Μα είναι ηλίθιο αυτό που κάνουν.Ας δειχναν τελείως άσχετα fillers όπως κάνανε παλιά.Αυτό που χρησιμοποιούν όλο το cannon cast για να αφηγηθούν την ιστορία ενός random κακού δεν την καταλαβαίνω.Βαρέθηκα να πρέπει να κάνω scroll όλο το επισόδειο σχεδόν για να ανακαλύψω ότι είναι filler.
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Διαβασε σε forums ποια επεισοδια ειναι fillers πριν τα κατεβασεις.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Έχω να δω Ναρούτο 2-3 βδομάδες για το λόγο ότι πλέον βαρέθηκα τα φίλλερς.Ενώ ΗΧΗ σταθερά κάθε βδομάδα βλέπω το καινούριο επεισόδιο,γιατί απλά σπέρνει.Αλλά μιας και αθα ρχίσουν τα κανονικά πάλι θα σπεύσω να κάνω catch up κάποια στιγμή.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Ξεκίνησαν μάλλον με το τελευταίο..Streaming τα κάνω Ramp.
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X