Announcement

Collapse
No announcement yet.

Game Of Thrones

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nα πάτε να δείτε Σουλειμάν.
    sigpic

    Comment


    • Η ειρωνία που αποσκοπεί;

      Comment


      • Ωχ, the Evans police
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Originally posted by deus_d0pe View Post
          Nα πάτε να δείτε Σουλειμάν.
          Δεν έχει τόσα βυζιά.

          Εν πάσει περιπτώσει, έχω γράψει την άποψή μου για τη σειρά πιο πίσω - είναι πολύ καλή στο είδος της και το επίπεδο παραγωγής είναι πολύ υψηλό. Η αλήθεια είναι πως το καλύτερο σημείο όλης της σειράς έρχεται στην τρίτη σαιζόν, και είναι το μοναδικό σημείο που ο Μάρτιν θύμισε πραγματικό συγγραφέα.Τα όσα έγραψα παραπάνω αφορούν τα μετριοκακά βιβλία.

          Όπως και να έχει, εδώ είμαστε και τα λέμε
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Βαριέμαι να διαβάσω ολόκληρες σελίδες κατεβατές, γι' αυτό ζήτησα τη γνώμη σας για τη συγκεκριμένη σειρά. Μόλις το 1ο επεισόδιο της 1ης σεζόν είδα, οπότε δεν ξέρω και πολλά τι παίζει.

            Μου φάνηκε παράξενο γιατί δεν μ' ενθουσίασε και πολύ για πρώτο-πρώτο επεισόδιο και γι' αυτό ρωτάω τη γνώμη σας. Πότε βγαίνει το καλό; Μετά από λίγα επεισόδια;

            Deus_Dope, χάνεις, γιατί εμείς τριτοκοσμικά(Τουρκικά, Αλβανικά, Πακιστανικά, κ.α.) ΔΕ βλέπουμε, οπότε πάμε παρακάτω.
            sigpic

            Comment


            • Κρίμα, Σουλειμάν>Game of Thrones, anytime. Περισσότερη ίντριγκα, καλύτερα κουστούμια, ομορφότερες γυναίκες.
              sigpic

              Comment


              • Εγώ έχω αρχίσει να απογοητεύομαι γιατί βλέπω ότι η σειρά είναι πλέον περισσότερο character driven παρά setting driven. Το θέμα είναι ότι όταν ξεκίνησε, έδωσε πάρα πολύ βαρύτητα στην ιστορία των βασιλείων και στο παιχνίδι των θρόνων, χτίζοντας ένα ωραίο setting (πολύ ωραίο θα έλεγα) και προσπαθεί να το διατηρήσει σε υψηλά επίπεδα, ενώ μπλέκει με όλη την κακομοιριά και κατινιά που χαρακτηρίζει τους μισούς και πρωταγωνιστές. Εν τέλει, αυτό που πιστεύω ότι δε μου αρέσει είναι οι χαρακτήρες, οι οποίοι μου φαίνονται ηλίθιοι ή αδιάφοροι, εξαιρώντας πάντα τους Tyrion, Tywin, Jaime - πλέον και αυτός άχρηστος έγινε - και ο ευνούχος.

                Προφανώς και θα συνεχίσω να τη βλέπω πάντως, απλώς η 3η season με έχει απογοητεύσει πάρα πολύ και έχοντας διαβάσει σχεδόν τα πάντα για την κατάληξη σχεδόν όλων των χαρακτήρων δεν μπορώ παρά να μην έχω πολλές ελπίδες για τις επόμενες χρονιές .

                Comment


                • Καβάτζωσα τα Storm of Swords part 1-2 για 6€ στην αγγλική έκδοση οπότε θα πέσει διάβασμα... Δε νομίζω να έχω πρόβλημα που ακολούθησα τη πλοκή απο τη σειρά και όχι απο τα πρώτα δύο βιβλία έτσι;

                  Comment


                  • Μου αρέσει που ορισμένοι έχετε και ιδιαίτερες απαιτήσεις από τη σειρά. Δεν φτάνει που βλέπετε τα επεισόδια τσάμπα (έχει επαναστατήσει το διαδίκτυο από το πολύ downloading) χαλιέστε και με τα διάφορα σκαμπανεβάσματά της (σιγά την τραγική πτώση). Είναι αδύνατον μια σειρά τόσων επεισοδίων να κρατάει καθ'όλη την διάρκειά της υψηλά standards.
                    Αν έχετε κουραστεί να την παρακολουθείτε ειδικά τώρα που φτάσαμε στην 3η Season που να βρείτε αντοχές για τις επόμενες οπότε, υπάρχουν κι εναλλακτικές όπως Κλεμμένα Όνειρα, CSI: Angola, Big Bang Theory. Μπορείτε επίσης να προμηθευτείτε όλα αυτά τα Τούρκικα που παρουσιάζει ο Ant1 σε συλλογή ώστε να μην νιώσετε ποτέ ανία.

                    Comment


                    • Raph θα σε ξενίσει αρκετά ο τρόπος αφήγησης, κι ότι συνεπάγεται από αυτό, που είναι τελείως διαφορετικός από αυτόν που βλέπεις την σειρά.

                      Για την σειρά που λέτε, εμένα μου κάνει εντυπώσει που έπρεπε να φτάσει στα μέσα της 3ης σεζόν για να συνειδητοποιήσετε το αυτονόητο , ότι είναι μια medieval fantasy σαπουνόπερα ή αλλιώς σαπουνόπερα για άντρες ή αν θέλετε σαπουνόπερα για το 20-30 age group. Βέβαια εγώ προσωπικά εκτιμώ αυτό που προσφέρει η σειρά (βιβλια-TV)


                      Και να διαβάσει κάποιος και τις περιλήψεις των βιβλίων δε χάνει τίποτα
                      Σε αυτό δεν συμφωνώ με τίποτα, τα να spoilerιαστεις θεωρώ ότι ποτέ δεν βοηθάει στο να εκτιμήσεις την ποιότητα (όποια και αν είναι αυτή) του βιβλίου, σειράς, ταινίας.....

                      Edit: Ετσι πες τα ρε Ren. Που διαβάζετε την wiki και μετά δεν σας αρέσει η σειρά :p

                      Comment


                      • Σαπουνόπερα για άντρες δε θα το έλεγα.Πήγα από την οδοντίατρό μου σήμερα και πιάσαμε κουβέντα για Game of Thrones.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Ε άρα καταλαβαίνεις πως είναι σαπουνόπερα...
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Εγώ δε διάβασα ακόμα Wiki, γιατί δε θέλω σποιλεριές. Επίσης, τώρα που διάβασα τις γνώμες σας, καλά το φαντάστηκα γιατί δε μ' άρεσε και τόσο. Ήταν το παν μέτριον αρίστον η σειρά αυτή με τα λεγόμενα σας. Θα της ρίξω μία ματιά ολόκληρη να δω τι ιστορία παίζει. Μπορεί κάποιο μέρος να μ' αρέσει.

                            Δε διάβασα τα βιβλία, οπότε δε ξέρω τι γίνεται εκεί. Είναι πιστή μεταφορά τους στις σειρές;
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by 丹野 View Post
                              Ήταν το παν μέτριον αρίστον η σειρά αυτή με τα λεγόμενα σας.
                              win.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Solisnake, η πρωτη σαιζον ηταν επικη τριλογια ταινιας σπασμενη σε επεισοδια. Θυμαμαι τη πορωση οταν εβλεπα απανωτα τα επεισοδια, ειδικα απο το 3ο μεχρι το 6ο-7ο αν θυμαμαι καλα. Ο Evans το εθεσα σωστα, η σειρα ξεκινησε setting driven και τωρα ειναι character driven.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X