Announcement

Collapse
No announcement yet.

Game Of Thrones

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Αν και πάτησα το spoiler, δεν διάβασα τίποτα. Μην χαλάσουμε το suspense.

    Spahar προσωπικά διαφωνώ. Δεν είναι καμια φτηνιάρικη σειρά. Είναι μια πολυαναμενόμενη σειρά, βασισμένη σε γνωστό βιβλίο, είναι σειρά του HBO, και και και... Οι μάχες εννοείτε ότι πρέπει να υπάρχουν. Οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορα, όμως αυτό δεν θεωρείτε καν λεπτομέρεια, θα έπρεπε να είναι γεγονός. Το να ρίχνει βάθος στους χαραχτήρες και στην πλοκή, δεν σημαίνει ότι πρέπει να ξεχάσει τα αυτονόητα. Δεν βλέπεις μια EPIC σειρά μονο για το βάθος τον χαραχτήρων, εγώ όταν την άρχισα αλλα είχα στο μυαλό μου.

    Όπως και να έχει, μέχρι τώρα με διασκεδάζει πολύ, αν και στα πρώτα επεισόδια πρέπει να έφαγαν γλιστρίδα για να ρίξουν τόσο μπλα μπλα. Το δέχτηκα όμως νοουμενου ότι προετοιμάζει το έδαφος για κάτι το πολύ θεαματικό, και ακόμα το περιμένω.

    Comment


    • #92
      Θα μας τα δείξει όλα στο τέλος!Δράκους, whitewalkers, targarians vs starks vs lanisters!
      Πάντως αν πεθάνει τελικά ο ned θα ξενερώσω πολύ!
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • #93
        Καλύτερα όχι πολλές μάχες, τις σιχάθηκα στα LOTR, πραγματικά συμφωνώ άν είναι να δείξει μια μάχη πολύ πιο προτιμητέο είναι μια τεχνική μονομαχία, παρά να βλεπεις το copy paste των στρατιωτών από ένα cgi αλγόριθμο να σφάζεται.
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • #94
          Κι εμένα δε με χάλασε καθόλου που δεν έδειξε μάχη, για να είμαι ειλικρινής μου φαίνεται ήδη απίστευτη σε κάθε επεισόδειο που βλέπω η υψηλή ποιότητα της σειράς που μια απεικόνιση εκτεταμμένης μάχης είναι το τελευταίο που περιμένω να δω.

          Επίσης στη σκηνή με τη μάγισσα που κάνει χρήση blood magic τρομοκρατήθηκα και μόνο στη σκέψη να μπουκάρει η κάμερα μέσα στο αντίσκηνο και να δω τίποτα παλαβά πράσινα necromancy εφφέ με λαμπερές νεκροκεφαλές και αίμα να ρέει στον αέρα.

          ΜΠΛΙΑΞ! Πραγματικά ευτυχώς που το αφήνουν στη φαντασία του θεατή και δε χαλάνε αυτό το φοβερό ρεαλισμό που χαρακτηρίζει τη σειρά. Σε αυτό το σημείο, μια χρήση τόσο εξώφθαλμων "μαγικών" μάλλον θα μου χάλαγε τη ψευδαίσθηση παρα θα μ'έφτιαχνε. Βέβαια εξαρτάται και ποιότητα των γραφικών, οπότε οψόμεθα....
          sigpic

          Comment


          • #95
            Για τον ned stark τι λέτε να παίχτηκε?Θα γίνει το αυτονόητο?
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • #96
              Ναι, θα του ξανακολλήσουν το κεφάλι του (wtf?)
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • #97
                Έκανα και 'γω catch up με τη σειρά, με μία λέξη έίναι εκπληκτική. Οι διάλογοι είναι απίστευτοι, πολύ ωραία ατμόσφαιρα και χαρακτήρες και γενικά Robb ρε μουνιά.

                A, και :
                 
                Ned's dead.
                H μεγαλύτερη μαλακία είναι ότι "έπεσε" από το ίδιο του το σπαθί.

                Και μιας που είμαστε εδώ, δύο πράγματα που θα μπορούσαν να γίνουν, δεν έγιναν και χαλάστηκα πολύ:

                1. Την ώρα που το gay κωλόπαιδο λέει ότι θα τον εκτελέσει, ο Ned έπρεπε να πεταχτεί και να πει "O Joffrey είναι γιος της βασίλισσας και του Jamie Lannister!" μπροστά σε όλον τον κόσμο και να τους αφήσει όλους μαλάκες καταστρέφοντας τους Lannisters για πάντα.

                2. Παρομοίως, αφού πει το παιδάκι ότι θα τον εκτελέσει, ακούγεται ένα "This is madness!" από τη βασίλισσα(aka Lena Headey). Εκεί θα έπρεπε να πεταχτεί από το πουθενά ο king Leonidas (300) και να πει "This is Sparta!", να τα κάνει όλα πουτάνα σκοτώνοντας το βασιλιά, τη βασίλισσα, το συμβούλιο αλλά και τους λοιπούς παρευρισκόμενους με τα ίδια του τα χέρια. Ύστερα αν ήθελε, ας αποκεφάλιζε και τον Ned, θα του το συγχωρούσα.
                "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                Comment


                • #98
                  Οχοχο, 2nd option rules! Και μιας και δεν έχει Καιάδα εκεί, να έπαιρνε μαζί του το laptop να τους ρίξει όλους στο Recycle Bin.

                  Μιας και αναφέρθηκε ο λόγος στην βασίλισσα, πολύ μου αρέσει. Sexy γυναικα.



                  Comment


                  • #99
                    Βγήκε το 10ο ή ακόμα;
                    Carpe diem

                    Comment


                    • oneddl.com αποτελεί την πρώτη και καλύτερη πηγή για όλες τις πληροφορίες που ψάχνετε. Από γενικά έως τα πιο απίθανα θέματα, το oneddl.com τα έχει όλα. Ελπίζουμε να βρείτε αυτό που ψάχνετε!
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • epic επεισοδιο για ακομα μια φορα αν και βεβαια αν θυμαμαι καλα δειχνει σκηνες και απο το δευτερο βιβλιο

                        10o επεισοδιο discussion
                         
                        τα CGI δρακακια στο τελος με την Danyrys φαινονται εντυπωσιακα η σκηνη δεν αποτυπωθηκε οπως ακριβως ειναι στο βιβλιο αλλα παρολα αυτα ητανε καταπληκτικη

                        Sansa stark τρομερη ερμηνεια στην σκηνη με τον Joffrey

                        συγκιτητικη η σκηνη με την Cat και τον Rob Stark ο ηθοποιος που τον υποδειεται εχει κανει πολυ καλη δουλεια

                        Cat kai Jaymie επισης δυνατη σκηνη, γενικα η Cat εδωσε ρεστα

                        παμε τωρα για το ''a clash of kings'' σε ενα χρονο ομως...

                        Comment


                        • Thank you για τα spoilers.

                          Comment


                          • μα το επειοδιο βγηκε ποια spoilers?

                            hmm οντως ειναι λιγο χυμα θα τα βαλω σε tags

                            Comment


                            • Δεν το έχω δει ακόμα. Απλά μπήκα να δω κανένα σχόλιο πιο γενικό, όπως έκανα κίάλλες φορες. Άλλη φορα θα αποφεύγω να μπαίνω στο θέμα πριν το δω και εγώ.

                              Είναι ok, απλά ας προσέχουμε περισσότερο με τέτοια σχόλια.

                              Comment


                              • Originally posted by Aion
                                Δεν το έχω δει ακόμα. Απλά μπήκα να δω κανένα σχόλιο πιο γενικό, όπως έκανα κίάλλες φορες. Άλλη φορα θα αποφεύγω να μπαίνω στο θέμα πριν το δω και εγώ.

                                Είναι ok, απλά ας προσέχουμε περισσότερο με τέτοια σχόλια.
                                Άσε φίλε Aion, και εγώ την έχω πατήσει δύο φορές έτσι με το GoT, όχι σε αυτό το forum πάντως. Και δυστυχώς μου σποϊλεριάσανε δύο από τις πιο καλές στιγμές, που θα είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό αν δεν τις περίμενα.

                                Μη το διαβάσετε αν δεν έχετε δει και το 10ο επεισόδιο:
                                 
                                Πριν ακόμα αρχίσει η σειρά, πάει ο άλλος και γράφει:

                                "Αρα ο Sean Bean θα εχει σχετικα μικρη παραμονη στην σειρα (για οποιον εχει διαβασει τα βιβλια καταλαβενει)" :kill:

                                Και το άλλο ήταν την προηγούμενη εβδομάδα εκεί που κάποιοι γκρίνιαζαν για την απουσία των μαχών, και γράφει "ελπίζω να μας δείξουν τους δράκους στο 10ο"


                                Πάντως πολύ καλό το 10ο επεισόδιο και γενικά ανάβει πολλές φωτιές για την επόμενη σεζόν.
                                 
                                Το σκηνικό με την Daenerys στο τέλος ήταν απίστευτο. Κρίμα για τον Καλ, αλλά σωστά εξελίχθηκε έτσι, θα ήταν βλακεία να ζήσει. Απλά τώρα η άλλη αν μαζέψει στρατό και έχει και 3 δράκους παρέα υπάρχει σοβαρό θέμα.

                                Επίσης, αυτό το μαλακισμένο ο Joffrey, ελπίζω να τον παλουκώσουν όσο δεν πάει.

                                Τέλος,
                                The King of the North
                                The King of the North
                                The King of the North
                                The King of the North
                                The King of the North
                                The King of the North
                                ....

                                Comment

                                Working...
                                X