Announcement

Collapse
No announcement yet.

Game Of Thrones

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    μολις ειδα το 9....το κωλοπαιδο....

    Comment


    • #77
      To μαλακισμένο που να το βιάσουν εν χορώ όλα τα άλογα των Νταθράκι!!!
      sigpic

      Comment


      • #78
        Το περίμενα ότι θα γίνει μαλακία.Το τσογλάνι.
        Carpe diem

        Comment


        • #79
          Η καρδια μου περιβόλι...

          Comment


          • #80
            Originally posted by deus_d0pe View Post
            To μαλακισμένο που να το βιάσουν εν χορώ όλα τα άλογα των Νταθράκι!!!


            Πολύ καλό το 9ο επεισόδιο. Διάβασα σχόλια στο net όπου κάποιοι ξενέρωσαν με την απουσία των μαχών. Προσωπικά δεν με ενόχλησε καθόλου, πιστεύω δε θα μου πρόσφερε κάτι παραπάνω πέρα από eye candy, το οποίο είναι καλοδεχούμενο φυσικά, αλλά στα πλαίσια της τηλεόρασης κάτι τέτοιο θα κοστίζει πολύ.

            Επίσης το φινάλε του επεισοδίου μου το είχαν σποϊλεριάσει και το περίμενα, δεν μπορώ να φανταστώ πως θα έκανα αν δεν το ήξερα.

            Επίσης διάβασα ένα πολύ ωραίο άρθρο για το 9ο επεισόδιο, που περιγράφει πως το GoT κάνει πράγματα αντισυμβατικά για την τηλεόραση και εκεί εντοπίζεται η μαγεία του.
            Game of Thrones: TV Rules Do Not Apply

            Ένα επεισόδιο ακόμα, για να δούμε, ελπίζω σε EPIC φινάλε και πιστεύω ότι θα το έχουμε.

            Comment


            • #81
              Παει ο Ντρογκο
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • #82
                Originally posted by Spahar View Post
                Διάβασα σχόλια στο net όπου κάποιοι ξενέρωσαν με την απουσία των μαχών. Προσωπικά δεν με ενόχλησε καθόλου, πιστεύω δε θα μου πρόσφερε κάτι παραπάνω πέρα από eye candy, το οποίο είναι καλοδεχούμενο φυσικά, αλλά στα πλαίσια της τηλεόρασης κάτι τέτοιο θα κοστίζει πολύ.
                Έλα τώρα, δεν υπάρχουν δικαιολογίες για κάτι τέτοιο. Με πείραξε και εμενα το ότι δεν έδειξε μάχη, απλά ήμουν φορτισμένος από το φινάλε για να το σχολιάσω. Μιας και το ανέφερες όμως, ναι και εμενα με ενόχλησε. Θέλουν να πλασάρουν μια σειρά με τον τίτλο "Ποιοτική", με τόσο hype, και δεν μπορούν να βάλουν μια μάχη? Μετά δηλαδή τι θα γίνει? Αν έρθουν οι White Walkers? Η ακόμα δράκοι? Τι? Δεν θα δείχνουν μάχες? Εφέ? Δράκοντες να φτύνουν λάβα και μανούβρες στον αέρα πάνω από στρατιές συγκρουόμενων σπαθιών? Αν τολμήσουν κάτι τέτοιο, όσο και αν μου αρέσει η σειρά μέχρι τώρα, θα είναι ΣΚΕΤΗ απογοήτευση και ΤΙΠΟΤΑ δεν θα τους δικαιολογεί. Μα μιλάμε ΤΙΠΟΤΑ ε.

                Σε τέτοια σειρά, το eye candy όπως το λες, είναι standard. ΕΝΝΟΕΙΤΕ ότι θα υπάρχει. Είναι σαν να βλέπω το The Walking Dead και τα zombies να είναι σαν κανονικοί άνθρωποι εμφανισιακά.
                Originally posted by Somari View Post
                Παει ο Ντρογκο
                Και μένα μου αρέσει. Παλικαράς είναι, και αμφιβάλλω να πέσει.

                Comment


                • #83
                  Ο Ντρόγκο ζει.Το θέμα είναι πως ακριβώς ζει.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #84
                    Φαντάζεστε να σηκωθεί αλλα να είναι σε style Τρύφωνα Σαμαρά?

                    Comment


                    • #85
                      Xm, θέλετε spoilers?
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #86
                        NO!

                        Comment


                        • #87
                          Αν όντως πέθανε ο Ντρόγκο,τότε η σείρα είναι γτπκ.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #88
                            Για να σας δω να αντιστέκεστε να πατήσετε το spoiler:

                             
                            Though Drogo was unconcerned with his minor wound, Daenerys convinced him to let Mirri Maz Duur, a Lhazareen maegi (herb-woman) she had rescued, make him a poultice. The poultice itched, and Drogo tore it off, causing the wound to fester. Drogo's condition deteriorated until he fell from his horse, a symbol to his warriors that he could no longer lead them. As he lingered near death, Daenerys convinced Mirri Maz Duur to use her blood magic to preserve his life. The maegi betrayed her in revenge for the attack on her village, and the ritual only returned Drogo to a catatonic vegetable state, while causing their child Rhaego to die in Daenerys' womb. After Drogo would not wake up from this state, Daenerys smothered him with a pillow and built him a funeral pyre as his khalasar broke apart. She burned him on the pyre along with Mirri Maz Duur and entered the flames with her petrified dragon eggs. The flames magically traded life for life, killing Mirri, preserving Daenerys, and hatching the three dragons.
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • #89
                              Δεν αντιστάθηκα.
                               
                              ΓΤΠΚ η σειρά λέμε.

                              Πάντως την τελευταία πρόταση την περίμενα,ότι θα συμβεί δηλαδή,το πως και το γιατί δεν περίμενα μόνο.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by Aion View Post
                                Έλα τώρα, δεν υπάρχουν δικαιολογίες για κάτι τέτοιο. Με πείραξε και εμενα το ότι δεν έδειξε μάχη, απλά ήμουν φορτισμένος από το φινάλε για να το σχολιάσω. Μιας και το ανέφερες όμως, ναι και εμενα με ενόχλησε. Θέλουν να πλασάρουν μια σειρά με τον τίτλο "Ποιοτική", με τόσο hype, και δεν μπορούν να βάλουν μια μάχη? Μετά δηλαδή τι θα γίνει? Αν έρθουν οι White Walkers? Η ακόμα δράκοι? Τι? Δεν θα δείχνουν μάχες? Εφέ? Δράκοντες να φτύνουν λάβα και μανούβρες στον αέρα πάνω από στρατιές συγκρουόμενων σπαθιών? Αν τολμήσουν κάτι τέτοιο, όσο και αν μου αρέσει η σειρά μέχρι τώρα, θα είναι ΣΚΕΤΗ απογοήτευση και ΤΙΠΟΤΑ δεν θα τους δικαιολογεί. Μα μιλάμε ΤΙΠΟΤΑ ε.

                                Σε τέτοια σειρά, το eye candy όπως το λες, είναι standard. ΕΝΝΟΕΙΤΕ ότι θα υπάρχει. Είναι σαν να βλέπω το The Walking Dead και τα zombies να είναι σαν κανονικοί άνθρωποι εμφανισιακά.
                                Κατανοώ αυτό που λες, παρόλα αυτά μέχρι τώρα εμένα η σειρά δεν με κρατάει με το eye candy, αλλά με την εξέλιξη της πλοκής και των χαρακτήρων. Από την αρχή η δράση αποτελούσε ένα πολύ μικρό μέρος της, οπότε το skip των μαχών, με γνώμονα ότι μιλάμε για τηλεοπτική και όχι κινηματογραφική παραγωγή, μου φαίνεται ότι ήταν λογική απόφαση. Όπως είπα, δεν θα μου πρόσφερε τίποτα παραπάνω να έβλεπα για 5-10 λεπτά σφαξίματα μέσα σε ένα μπούγιο, σε αντίθεση πχ με μία μονομαχία μεταξύ δύο. Θα ήταν καλό να υπήρχε αν μπορούσαν να την αποδώσουν σωστά, αν όχι καλύτερα που δε το έκαναν για εμένα.

                                Τώρα για τα υπόλοιπα θα συμφωνήσω, δεν γίνεται να δεχτούμε εκπτώσεις σε όλα, όπως πχ στην εμφάνιση ενός δράκου.

                                Comment

                                Working...
                                X