Announcement

Collapse
No announcement yet.

Game Of Thrones

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Είναι υποκειμενικό όλο αυτό.Εμένα συνεχίζει να μου αρέσει ο Rob.Πιστεύω ότι είτε μ'αυτην είτε χωρίς αυτήν θα βρει το δρόμο του και θα γουστάρουμε!
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • Originally posted by Ramparter View Post
      Ο Evans το εθεσα σωστα, η σειρα ξεκινησε setting driven και τωρα ειναι character driven.
      αυτό δεν μπορΟύμε να το πούμε στα ελληνικά;

      και γω συμφωνώ πάντως σχετικά με τον δρόμο που έχει πάρει η σειρά, επικεντρώνεται πλέον περισσότερο στους χαρακτήρες που οι περισσότεροι για μένα είναι αδιάφοροι πλην κάποιων εξαιρέσεων όπως του Τύριον και Τζέιμι. Επίσης υποστηρίζω την Καλίσι.

      Εμφανίζει "εκατό" χαρακτήρες σε κάθε επισόδειο με τους περισσότερους να είναι ΓΤΠΚ.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • edwardo stark

        sigpic

        Comment


        • Πάρτε κι αυτό. Πώς θα ήταν το Game of Thrones στο facebook. Δυστυχώς έχει μόνο την τρίτη σαιζόν αλλά έχει αρκετή πλάκα.

          Get a funny take on today's popular news, entertainment, lifestyle, and video content -- all written by the people who bring you those funny ecards.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • SPOILERS

            Διαβάζω το Storm of Swords και είμαι προς το τέλος του πρώτου βιβλίου (Snow and Steel), πάνω κάτω εκεί που βρίσκεται η σειρά τώρα. Η μεταφορά των χαρακτήρων απο το βιβλίο στη σειρά είναι άψογη - όχι μόνο στη γραφή αλλά κυρίως στο casting. Οι περισσότερες φυσιογνωμίες έχουν αποδοθεί στην οθόνη όσο πιο πετυχημένα γίνεται. Βλέπω επίσης πως ο multi-character τρόπος αφήγησης του βιβλίου είναι προσανατολισμένος εξ' αρχής προς το τηλεοπτικό φορμά οπότε και γίνεται ευκολότερη απόδοση. Όντας και άσχετος με τη fantasy μυθογραφία, εγώ βλέπω μια σαγηνευτική Tolkien-ική γραφή στα μέτρα και στα ήθη της εποχής μας.
            Βρίσκω κάποιους χαρακτήρες πιο ενδιαφέροντες απο τους υπόλοιπους. Για παράδειγμα η ιστορία του Ser Davos είναι η αγαπημένη μου, ενώ τις σελίδες του Bran σχεδόν τις προσπερνάω. Εντύπωση μου έχει κάνει πως πουθενά ως τώρα στο βιβλίο δεν βλέπουμε τον Theon ενώ στη σειρά κάθε επεισόδιο θα δείξει και κάτι (που ελπίζω να οδηγήσει σε γόνιμες σεναριακές απολήξεις, τέτοιος μισος για το τίποτα; )
            Αν κάποιος ενδιαφέρεται να ψάξει το κόσμο του Game of Thrones, το βιβλίο (τουλάχιστον το τρίτο) είναι παράδεισος αλλά και η σειρά μπορώ να πω βάζει τα δυνατά της. Μπορείς να εντοπίσεις κάποιες σκηνοθετικές ακομψίες και αρκετά γεγονότα αλλαγμένα (όταν ανεβαίναν το Τείχος δε συνέβη κάποια κατολίσθηση στο βιβλίο ή η πόρνη του νάνου δε πολυνοιάζεται για το γάμο του) αλλά νομίζω απλά εξυπηρετούν την οικονομία της τηλεοπτικής σειράς, που είναι αναγκαστικά διαφορετική απ' αυτή ενός μυθιστορήματος.
            Λένε πως το SoS είναι το magnum-opus της σειράς και το τελευταίο καλό βιβλίο, και σε συνδιασμό με κάποια spoilers που είδα ηθελημένα και υποδεικνύουν ναρουτοποίηση της ιστορίας είμαι ανήσυχος σχετικά με τη συνέχεια. Μέχρι τώρα όμως με έχει ψήσει ήδη για το τέταρτο.

            Comment


            • Επιτελους ειχαμε καποιες σημαντικες εξελιξεις στο τελευταιο επεισοδιο.. .
              Δειτε το με την 1η ευκαιρια γιατι νομιζω πως τα spoilers θα πεσουν βροχη.

              Comment


              • Tι σημαντικές, της πουτάνας έγινε!!!
                sigpic

                Comment


                • το σημερινο (επισοδειο 9) ηταν το καλυτερο επισοδειο απο τον αποκεφαλισμο της πρωτης σεζον.
                  αν ειχα 3η ρωγα θα τσιτωνε και αυτη.
                  της πουστρας κανονικα.
                  sigpic

                  Comment


                  •  
                    Είναι το επεισόδιο με τον Κόκκινο Γάμο?
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • ναι.
                      το διορθωσα το προηγουμενο ποστ.
                      sigpic

                      Comment


                      • Για πείτε ρε παιδιά, πως σας φάνηκε ; Σας άρεσε ; Ξενερώσατε ; το περιμένατε ;
                        Για έμενα να πω ότι κάτι με χάλασε, σίγουρα χάνεται η πώρωση αν ξέρεις τι θα γίνει, αλλά δεν ξέρω, ίσως δεν μου άρεσε η σκηνοθεσία, ίσως πάλι είναι ότι περίμενα τόσο καιρό να το δω .

                        Comment


                        • Αυτή είναι και η καλύτερη σκηνή σε όλη την ιστορία και επίσης η καλύτερα γραμμένη σκηνή στα βιβλία. Τα fanboys μπορούν να περιμένουν και μια σκηνή με τον Tyrion πιο μετά, λογικά στο τελευταίο επεισόδιο, που θα τα ενθουσιάσει, αλλά προσωπικά μου έκανε πολύ fan service.

                          Είναι το επεισόδιο που θα ήθελα να δω πάντως, λογικά θα το κατεβάσω για να δω πόσο πετυχημένη ήταν η υλοποίηση.
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • Λογικά στο βιβλίο πρέπει να είναι καλύτερο (είμαι σχεδόν εκεί) γιατί στη σειρά εμένα μου φάνηκε πολύ το-χω-ξαναδεί-κάπου.

                            Comment


                            • Eμένα που δε με απασχολούν τα βιβλία και που εκλαμβάνω τη σειρά ως έχει και με το τρόπο που ρέει, ήταν εντελώς αναπάντεχο. Έμεινα λίγο να χαζεύω. Που σημαίνει η σκηνοθεσία και η υποκριτική έπαιξαν σωστά το ρόλο τους.

                              Μιας και ήταν ολίγον τι "γείωση" το 9ο επεισόδιο και σύμφωνα πάντα με αυτά που έχει δείξει, στη συνέχεια να περιμένω...
                               
                              να συμβούν "άσχημα" πράγματα σε Τζόφρι και τη μάνα του, ύστερα από τα βουντού της Μελλισάνδρης; Γούστο θα ΄χει να πεθαίνουν ταυτόχρονα σε καμιά επανασύνδεση με τον Τζέιμι...
                              sigpic

                              Comment


                              • Εγώ ελπίζω στο τελευταίο επεισόδιο να προλάβουν χώσουν μέσα και
                                 
                                το Τζιζους-ασμα της Κατελυν
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X