Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Simera eida to Pitch Black kai to Chronicles Of Riddick se HD DVD! Mporo na po oti eikona kai o ixos skizane!! poli apolausi! XD

    Comment


    • Mόλις τελείωσε στον Αντέννα μια αμερικανιά που κάποιοι παιζαν μήλα για να σωσουν το γυμναστήριο τους.Είχε όμως μέσα την άπειρη σκηνή με τον Chuck και το thumbs up και ακόμα μια πιο άπειρη σκηνή με τον Hasselhoff.EPIC SOLD PERIOD.
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Οντως πολυ επικο το Dodgeball.. το χα ξαναδει μικροτερος αλλα δε θυμομουν τις λεπτομερειες που κανουν τη διαφορα οπως τον Hoff και τον Chuck.

        Respect σε αυτους αλλα και στις παντα ακυρες ατακες του Stiller.

        Comment


        • Τελικά σε κανέναν δεν αρέσει ο Argento?
          Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

          Let's just all say the magic words and go back to reality.

          THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

          Comment


          • Ε όχι και σε κανένα.
            Suspiria uber alles
            Έχω δει τα Profondo Rosso,Phenomena,Opera,Tenebrae.Το Phenomena δε μου άρεσε και τόσο και από τα υπόλοιπα θα έλεγα πως τα κατατάσσω ως Opera>Profondo>Tenebrae.Δυστυχώς δεν έχω δει το Inferno(η δεύτερη στην τριλογία με τις Mothers,πρώτη είναι το Suspiria)Έβγαλε και πέρσι την Τρίτη Μητέρα αλλά δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα.

            Για το Suspiria απλά θα πω πως τη θεωρώ μία από τις καλύτερες ταινίες τρόμου όλων των εποχών και μία σπουδή πάνω στο είδος.Από τα πλάνα,την υπέροχη φωτογραφια,την αισθητική μέχρι το υπέροχο soundtrack όλα είναι όπως πρέπει.Καταπληκτική ταινία.Την έχω δει 4 φορές και άνετα τη βλέπω άλλες 100(όχι μόνος )Το soundtrack των Goblin σε στοιχειώνει για πάντα.

            Και για το Profondo έχω ακούσει φοβερά σχόλια αλλά δεν μου έκανε το κλικ.Μια χαρά giallo είναι(για να μην πω υποδειγματικό)με εξίσου υπέροχο OST αλλά για κάποιο λόγο προτιμώ το Opera μετά το Suspiria.Έχει και εκείνο το υπέροχο πλάνο της πτήσης εντός της όπερας...
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Ας πει κανένας κανά δυο λόγια για τις ταινίες αυτές.

              Comment


              • Μπορω με σιγουρια να πω πως μολις ειδα(ευτυχως στο PC) την χειροτερη ταινια ολων των εποχων.....
                (Don't) Meet The Spartans...

                Comment


                • <div class='quotetop'>(Burai_Fighter &#064; Mar 31 2008, 12&#58;28 PM) [snapback]16430[/snapback]</div>
                  Για το Suspiria απλά θα πω πως τη θεωρώ μία από τις καλύτερες ταινίες τρόμου όλων των εποχών και μία σπουδή πάνω στο είδος.Από τα πλάνα,την υπέροχη φωτογραφια,την αισθητική μέχρι το υπέροχο soundtrack όλα είναι όπως πρέπει.Καταπληκτική ταινία.Την έχω δει 4 φορές και άνετα τη βλέπω άλλες 100(όχι μόνος )Το soundtrack των Goblin σε στοιχειώνει για πάντα.
                  [/b]

                  Μπρρρρρ......όσο την θυμάμαι.....
                  Αν σας αρέσουν τα θρίλλερ βρείτε την οπωσδήποτε&#33;
                  Η μουσική κλασσική εκείνης της εποχής ηλεκτρονική κάπως αλλά ήταν πραγματικά τέλεια για την ταινία.

                  Λίγο μεταφυσικό, λίγο ψυχολογία, λίγο μουσική και βγαίνει ένα πολύ καλό αποτελεσμα
                  Τσεκάρετε την ;)
                  "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                  Comment


                  • Ρε παλιοκαλτάδες βλέπετε και ταινίες του Argento;Είσετ θεοί ρε.Μπουράι το Ινφέρνο είναι ταινιάρα,το είχα δει σε κασσέτα πριν πολλά χρόνια,τώρα κατεβάζω και το Matter lacrimarum.Μπουράι εννοείται ότι το Σουσπίρια είναι ταινιάρα και ίσως η καλύτερή του.Δες επίσης το Wax Mask.Δεν είναι τόσο καλό όσο τα υπόλοιπα αλλά έχει μπόλικο σφαξίδι,βλέπεις αναμίχθηκε με άγνωστο σε μένα τρόπο,ο Lucio Fulci (ΘΕΟΣ&#33;&#33;&#33;).Η ταινία βέβαια κυκλοφόρησε πολλά χρόνια μετά το θάνατό του.Επίσης δες το Άγρυπνος και τον Χαρτοπαίκτη.Άλλες ταινιάρες του (Λιο)Ντάριο.(Του Αρτζέντο ντε&#33;&#33;&#33;).Το βαθύ κόκκινο δεν το έχω δει ακόμα δυστυχώς,ούτε τη γάτα με τις 9 ουρές ή το ...(δε θυμάμαι ακριβώς τον τίτλο ) σε βελούδο.
                    Κια μιας και πίασαμε τέτοια κουβέντα προτείνω από Fulci(Gore Master):The Beyond,House By The Cemetery,Zombie Flesh Eaters,City of the Dead,The Ripper of N.Y.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Eγώ ξεκίνησα την όλη αναφορά στον argento..&#092;
                      Η αλήθεια είναι πως αγοράζοντας το deep red από το dvdstore της γειτονιάς με 4.50 ευρώ, περίμενα ένα splatter..&#092;AΛΛΆ διαψεύστηκα πανηγυρικά..film noir με έντονες χιτσκοκικές αναφορές, πολύ αγωνία και φυσικά υπέροχη proggresive μουσική...απίστευτη ταινία&#33;&#33;
                      Τρελλάθηκα και τώρα ψάχνω πως θα συνεχίσω&#33;&#33;
                      Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                      Let's just all say the magic words and go back to reality.

                      THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                      Comment


                      • Κοίταξε,αν δεν έχεις δει το Suspiria ξέρεις τι πρέπει να κάνεις. ;)
                        Δεν κάνω καμμία αναφορά στη συγκεκριμένη ταινία από άποψη ιστορίας κτλ μιας και κατά την ταπεινή μου άποψη το παραμικρό spoiler-ακόμη και η μουσική των goblin-μπορεί να χαλάσει την εμπειρία.
                        Είχα παρακολουθήσει παλιότερα ένα μέρος από το Masters of Horror documentary αφιερωμένο στο Argento και μου είχε καθίσει η αναφορά από πολλούς του Suspiria.Έτσι το είχα νοικιάσει χωρίς να γνωρίζω τπτ για αυτό έχοντας δεί μόνο κάποιες ανώδυνες σκηνές και το λάτρεψα&#33;&#33;&#33;Πιστευω είναι καλύτερα να δει κάποιος την ταινία χωρίς να ξέρει τι να περιμένει.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Προσπάθησα να δω το Aeon Flux. Δεν άντεξα ούτε ως την μέση... Είναι από τις λίγες ταινίες που παράτησα πριν το τέλος τους.
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • Χθες ειδα 2 ταινιες που λογικα θα εχετε δει αλλα τις προτεινω ανεπιφυλακτα.Η μια ειναι το War και η αλλη το Transformers.Για το τελευταιο ολοι θα ξερετε λογικα ι παιζει και το war για οσους δε ξερουν ενα θα πω:Απλα δειτε το&#33;
                            Its Better To Be Hated For What You Are Than To Be Loved For What You Are Not..&#33;
                            http://oxidesmansion.wordpress.com/
                            http://www.myspace.com/oxiderulezzz

                            Comment


                            • To War για 10 λεπτα πριν τελειωσει ηταν σχετικα μουφα,αλλα μοναχα για το τελος,αξιζει......&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#3 3;

                              Comment


                              • Προσπάθησα να δω το Aeon Flux. Δεν άντεξα ούτε ως την μέση... Είναι από τις λίγες ταινίες που παράτησα πριν το τέλος τους.
                                [/b]
                                Φίλε κι εγώ την πάτησα με το Aeon Flux&#33;&#33;&#33; Το νοικιάσαμε με την κοπέλα μου πριν κανα δυο χρόνια και κάτσαμε και το είδαμε όλο... Από τις χειρότερες ταινείες που έχω δει ποτέ. Είσαι τυχερός που δεν είδες το τέλος γιατί ήταν πραγματικά άθλιο, φαινόταν λες και είχε μία ώρα ταινείας ακόμα και το κόβει ξαφνικά και βγάζει τίτλους. AVOID AT ALL COSTS


                                Comment

                                Working...
                                X