Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The Adjustment Bureau 9.5/10

    Δεν ηθελα να ξεκολλησω απτην καρεκλα, δεν σηκωθηκα ουτε καν στο διαλειμμα.

    Comment


    • Μόλις είδα το Επικίνδυνες Μαγειρικές. Την απόλαυσα πολύ, ούτε τουαλέτα δεν ήθελα να παο.

      Η ερμηνείες τον Γιώργο Χωραφά και Κωνσταντίνο Μαρκουλάκη πολύ καλές. Η Κάτια Ζυγούλη δεν με ενθουσίασε όσο περίμενα και εξωτερικά και σαν ερμηνεία.

      Comment


      • Originally posted by Aion View Post
        Η Κάτια Ζυγούλη δεν με ενθουσίασε όσο περίμενα και εξωτερικά και σαν ερμηνεία.
        Εεε... Είδες την ταινία με την προσδοκία να ενθουσιαστείς από ηθοποιό που συμμετείχε σ' αυτήν;
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • Πήγα να γράψω κάτι παρόμοιο αλλά συγκρατήθηκα .

          Comment


          • Δεν σου ξανάτυχε να σαρέσει κάποιος ηθοποιός, και να περιμένεις αρκετά από αυτόν σε κάποια του ταινία αλλα τελικά να μην...?

            Όπως και να έχει, δεν είχα προσέξει ποτε ιδιαιτερα την Κάτια Ζυγούλη, και πίστευα πως είναι κάπως... διαφορετική, αλλα σε αυτή την ταινία που την πρόσεξα καλύτερα, με χάλασε κάπως. Ίσος σε κάποια άλλη να έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα. Τι το περίεργο υπάρχει?
            Πήγα να γράψω κάτι παρόμοιο αλλά συγκρατήθηκα
            Καλύτερα θα ήταν να μην το κανεις, καθώς στα δικά σου posts αν τύχη εγώ δεν θα συγκρατηθώ καθόλου. ;)

            Comment


            • Originally posted by Aion View Post
              Δεν σου ξανάτυχε να σαρέσει κάποιος ηθοποιός, και να περιμένεις αρκετά από αυτόν σε κάποια του ταινία αλλα τελικά να μην...?
              Ναι, μου έχει τύχει με ηθοποιούς - υπό την ιδιότητά τους ως ηθοποιοί, όμως. Κατά τα άλλα, εντάξει, περί ορέξεως. Εμένα κάποια εντύπωση μου την έκανε το ότι είχες προσδοκίες και από την εμφάνιση, ομολογώ, αλλά αυτό και μόνο.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • Από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει, απλά. Η Κάτια Ζυγούλη το χειρότερο στοιχείο της ταινίας, πεντάχρονα παίζουν με περισσότερο πάθος χωρίς υπερβολή.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Από το trailer είχα σημαδέψει τα όμορφα τις πόδια. Ok σαν ηθοποιός μπορεί να μην είναι κάτι, αλλα σαν γυναικα δεν είναι και άσχημη, heh.

                  Την ταινία πάντως την βρήκα αρκετά καλή, και η άλλες ερμηνείες καθόλου δεν με χάλασαν, αντίθετος.

                  Comment


                  • Εμένα με εντυπωσίασε ότι είχε απαιτήσεις γενικότερα από τέτοια ταινία.

                    Είδες, δε συγκρατήθηκα .

                    Comment


                    • Originally posted by Evans View Post
                      Εμένα με εντυπωσίασε ότι είχε απαιτήσεις γενικότερα από τέτοια ταινία.
                      Υπονοείς ότι οι εμφανίσιμες γυναίκες παίζουν μόνο σε ποιοτικές παραγωγές; Το Baywatch σε διαψεύδει.
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • Εμένα με εντυπωσίασε ότι είχε απαιτήσεις γενικότερα από τέτοια ταινία.
                        Σε εντυπωσιάζει το να βλέπει κάποιος μια ωραία γυναικα σε trailer και να περιμένει ότι θα είναι ακόμα πιο sexy και με κάποια καλούτσικη ερμηνεία στην ταινία, αλλα στο τέλος να μην συμβαίνει κανένα από τα δυο?

                        Χμ... Εντυπωσιάζεσαι εύκολα, όμως δεν με εντυπωσιάζει καθόλου αυτό.
                        Υπονοείς ότι οι εμφανίσιμες γυναίκες παίζουν μόνο σε ποιοτικές παραγωγές; Το Baywatch σε διαψεύδει.
                        Κανεις λάθος, μια χαρά έπαιξε η Pamela Anderson στις "προσωπικές" τις πορνοταινίες.

                        Comment


                        • Χμ... Εντυπωσιάζεσαι εύκολα, όμως δεν με εντυπωσιάζει καθόλου αυτό.
                          Δε σε εντυπωσιάζει το ότι εντυπωσιάζομαι εύκολα;

                          Comment


                          • Ναι, καθόλου παράξενο, ίσος και αναμενόμενο.

                            Τι? Εντυπωσιάζεσαι και με αυτό?

                            Comment


                            • Όχι με αυτό, αλλά με το πόσο λιγούρι είσαι .

                              Comment


                              • Μόλις είδα το Antichrist του Lars Von Trier.
                                Δεν ξέρω,μάλλον δεν κατάλαβα πολλά.Είχε βέβαια κάποιες άρρωστες σκηνές που μου αρέσανε,αλλά σοβαρά τώρα.Αυτό θεωρείται Τέχνη και κουλτούρα;Μου άρεσε και δεν μου άρεσε ταυτόχρονα.
                                Βαθμολογία: -/10.
                                Όχι δεν είναι 0.Απλά δεν ξέρω πως σκατά να το βαθμολογήσω.Έχω ξαναδεί κοινωνικές,δραματικές ταινίες κλπ αλλά πρώτη φορά κάτι τέτοιο.Για πες ρε Evans έσυ που είσαι πιο σχετικός.Τι σκατά ήθελε να πει ο ποιητής;
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X