Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Altair View Post
    αναπτύσσονται σιγά σιγά και φτάνει σε μια κορύφωση,παρά με μια ταινία του Κισλόφσκι πχ.Κλάην Μάην.

    OMFG

    (γιατί είναι γνωστό της πάσης ότι ο Michael Bay αναπτύσει τους χαρακτήρες σε σχέση με τον ρηχό Ευρωπαϊκό κινημαυογράφο)


    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Kala ok ekane kai o Michael bay mia kalh tainia onomati THE ROCK !!!
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • (again)

        Every Michael Bay Movie In Under A Minute
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • To eida alla afto den kanei to the Rock kakh tainia.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • @Spahar:Δεν σου φτάνουν 3 ταινίες για ανάπτυξη χαρακτήρων;Άλλωστε για ταινίες δράσης μιλάμε.Τι ακριβώς περίμενες;

            @Loggo:Δεν έχω δει τίποτα από Κισλόφσκι και ούτε πρόκειται.Αν είχε κάνει κάτι της προκοπής,όλο και κάτι θα είχε πέσει στα χέρια μου;Έκανες 3 ταινίες με χρώματα και όλοι οι ψευτοκουλτουριάρηδες τον αποθέωσαν.Σιγά.Αν ήταν κάτι ιδιαίτερο,τώρα δεν θα συζητούσαμε για το TF3 αλλά για τις δικές του ταινίες.

            @Somari:ο ευρωπεηκός κινηματογράφος πέρα από 1-2 ταινίες της προκοπής είναι τίγκα στον δηθενισμό και την υποκρισία.Ότι πρέπει για ψευτοκουλτουριάρηδες που υποβαθμίζουν οτιδήποτε με πολλά μπαμ μπουμ.
            Carpe diem

            Comment


            • Εντάξει ,Altair respect, Κατέλης level, το ότι δεν ασχολείσαι εσύ με τον Ευρωπεηκό (OMG joke of teh year) δεν επάγεται --> ότι δεν ασχολείται ΠΛΕΙΟΨΗΦΕΙΑ κινηματογραφόφιλων. Δες καμμια ταινία και απο κει και μετά κρίνε. Πρέπει να είσαι πολύ γκάου, στη μια πρόταση να λες πως δεν έχεις δει τίποτα, και στην από κάτω να το παίζεις (κάθετος) γνώστης του θέματος.

              @Ground και εμένα μου άρεσε ο βράχος και το νησί, αλλά αυτό δεν κάνει τον Bay σκηνοθέτη / σεναριογράφο προκοπής, για να φας ποπ κορν, να δεις κανα hd effect και να γουστάρεις καλός είναι. Ακόμα και τα "δραματικά" στοιχεία σε αυτές τις ταινίες ειναι ΤΟΣΟ CHEESY που παθαίνεις χοληστερίνη.
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Den diafwnisa sto oti o Bay einai skhnotheths tou tyriou kai ths ekrhkshs, alla mia dyo kales tainies exei kanei kai pare to kales me opoion tropo thes.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • De diafonisa.
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Άντε τώρα να μην πω και για το Armageddon! Έλα πείτε την αλήθεια, μεταξύ μας είμαστε, όλοι τη γουστάρατε, ειδικά στην ηλικία που την είδατε!

                    Πάντως τα σκηνικά του Michael προς το τέλος της ταινίας με την επική μουσική, τον πρωταγωνιστή να έχει πάρει σοβαρό, λίγο εξαντλημένο, αλλά ικανοποιημένο υφάκι που απέδωσε δικαιοσύνη, god bless america κτλ (δεν ξέρω αν αυτά εννοεί cheesy o Somari), εγώ τα γουστάρω!! Σε κάποιες ταινίες το κάνει καλά!
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • Oxi, εμένα μου άρεσε περισσότερο το deep impact (όχι ότι και αυτό δεν ήταν popcorn movie)
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Den exw dei to deep impact alla me to Armagedon den mporw na pw oti trelathika kiolas.
                        Isos pali na ftaiei oti den goustarw tainies mazikhs katastrofhs.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Isos pali na ftaiei oti den goustarw tainies mazikhs katastrofhs.
                          Και Ο Βράχος ταινία μαζικής καταστροφής ήταν.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Originally posted by Somari View Post
                            Εντάξει ,Altair respect, Κατέλης level, το ότι δεν ασχολείσαι εσύ με τον Ευρωπεηκό (OMG joke of teh year) δεν επάγεται --> ότι δεν ασχολείται ΠΛΕΙΟΨΗΦΕΙΑ κινηματογραφόφιλων. Δες καμμια ταινία και απο κει και μετά κρίνε. Πρέπει να είσαι πολύ γκάου, στη μια πρόταση να λες πως δεν έχεις δει τίποτα, και στην από κάτω να το παίζεις (κάθετος) γνώστης του θέματος.
                            Το respect το κρατάω,τα υπόλοιπα περί Κατέλη,γκάου κλπ βάλτα εκεί που ξέρεις και μη μου λες τα δικά σου.Δε γουστάρω να δω τις ταινίες που λες.Αυτά είναι για κάτι ψευτοκουλτουριάρηδες που θέλουν να πουλήσουν μούρη στη γκόμενα ότι είναι δήθεν ποιοτικοί.
                            ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ!!!

                            Υ.Γ.Αυτή είναι η λογοκριμένη έκδοση του ποστ.Όποιος ενδιαφέρεται για την uncut version,του τη στέλνω με πμ.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Κυριε Somari μπορεί να κατηγορείτε τον bay αλλά αυτός μία χαρά σας έφτιαξε... Γιατί αν δεν ήταν αυτός πως θα είχατε φτιάξει το ποιο γνωστό σας video στο youtube?
                              Πραγματικά παίζει να μου τον εχουν δείξει 3-4 τελείως άσχετοι με το g-o

                              Comment


                              • Εμ, εντάξει, τι κι αν ο Kieslowski έγραφε ταινιες όπως η διπλή ζωή της Βερόνικας που μέσω αλληγορίας του θανάτου και της αναγέννησης δείχνει το seperation anxiety που βιώνει ένας Ευρωπαίος μετανάστης αλλά και ταυτόχρονα θίγει το θέμα της ελευθερίας της βούλησης (ύπαρξη ή όχι, και κατά πόσο η ανθρώπινη νόηση λειτουργεί σαν δέκτης και μεταφραστής απλά των περιβαντολογικών ερεθισμάτων), ο Bay διαθέτει τη σοβαρή απόγνωση και συγκίνηση, για το αν ο Shia-από-τέτοιος θα πηδήξει ή όχι τη βυζαρού που πλένει αμάξια με ξώβυζα. (και εννοείται ο KK είναι από τους εμπορικούς του Ευρωπεηκού (χαχαχ μα πόσο fail) κινηματογράφου, αν σε πάω πιο "βαθειά" θα νομίζεις ότι μιλάω κινέζικα)

                                Αλλά ναι μωρέ, αυτά είναι ψευτοκουλτούρα, απλά για να ρίχνουμε γκόμενες, τι κι αν υπάρχει ολόκληρο κινηματογραφικό ρεύμα από πίσω, καμάκια είναι αυτοί μωρέ λιγούρια. (αλήθεια πότε μίλησες για ταινίες τελευταία φορά σε γκόμενες, αυτές ξενερώνουν με σινεφίλ προτάσεις, μάλλον το αντίθετο γίνεται, αυτές να ψάχνονται για να χτυπάνε τεκνά).

                                Αλλά συνέχισε να μιλάς για πράγματα που κρίνεις χωρίς να έχεις δει καν ρε παντογνώστη, τα ποστ σου από ότι βλέπεις προσφέρουν αρκετό θέαμα.

                                ΥΓ: Το παραπάνω ποστ αναφέρεται σε άτομα που μπορούν να καταλάβουν την απλή λογική και γνωρίζουν δύσκολες λέξεις όπως "αλληγορία". Οποιος άλλος θέλει, του στέλνω με pm την μετάφραση από το αλφαβητάρι.


                                Α επίσης ο Altair έχει σπίτι του φωτογραφίες του Ron Jeremy. Δεν με ενδιαφέρει να το δω, απλά το ξέρω.
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X