Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un Chien Andalou (Luis Bunuel - 1929)
    [/b]
    OMG!!!!

    1929??
    Εγω ταινια πριν την δεκαετια του '90 δεν μπορω να δω,δεν εχω δει και ουτε προκειται να δω

    Κατα τα αλλα,μολις ειδα μια περιεργη ταινια ονοματι "Teeth"...

    Ειχα δει πολυ καλες κριτικες σε rottentomatoes και metacritic και την κατεβασα.
    Δε σας λεω με τι εχει να κανει,απλα και μονο μηπως απο περιεργια καθησετε να την δειτε κι ετσι περασετε κι εσεις ενα απο τα πιο βασανιστικα 1,5ωρα της ζωης σας :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:

    Τρελο χαλι,εκτος απο 2-3 σκηνες.....

    Comment


    • To batman begins einai fovera kalo alla kata thn gnomh mou den kanan swstes tis skhnes maxhs, nai mystiries taxa alla poly grhgores kai h kamera htan ypervolika konta kai kouniotan san trelh, kata ta alla htan foverh.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Βασικα θα προτιμουσα τον παλιο Joker. αυτος του Βatman Βegins οσο κι αν εδωσε οσα μπορουσε δε νομιζω να μπορει να ξεπερασει τον Jack Nicholson! επισης καπου ακουσα οτι ο πρωτος βρεθηκε νεκρος μετα το τελος του ρολου του...

        και το Iron-Μan θα το δω σιγουρα μολις ξεμπερδεψω απο τις μαμημενες υποχρεωσεις μου (ελπιζω συντομα), γιατι εντυπωσιαστικα με οσα γραψατε κι απο δυο τρεια βιντεο που ειδα.

        Comment


        • Βασικα θα προτιμουσα τον παλιο Joker. αυτος του Βatman Βegins οσο κι αν εδωσε οσα μπορουσε δε νομιζω να μπορει να ξεπερασει τον Jack Nicholson! επισης καπου ακουσα οτι ο πρωτος βρεθηκε νεκρος μετα το τελος του ρολου του...

          και το Iron-Μan θα το δω σιγουρα μολις ξεμπερδεψω απο τις μαμημενες υποχρεωσεις μου (ελπιζω συντομα), γιατι εντυπωσιαστικα με οσα γραψατε κι απο δυο τρεια βιντεο που ειδα.
          [/b]
          Στο καινουργιο the dark knight ειναι ο joker στο begins δεν υπαρχει.. και κατσε να βγει να τον δουμε πρωτα και μετα κανουμε συγκρισεις.. ;) ;)

          Ενταξει το iron man ειναι καλυτερη παραγωγη απο το begins δε λεω αλλα μου αρεσε περισσοτερο επειδη γουσταρω πιο πολυ batman απο iron man σαν χαρακτηρα, επισης θεωρω οτι ο iron man και στην ταινια περισσοτερο δεν εχει καλους villains δε λεω περισσοτερα μη δωσω spoiler.. B)

          Comment


          • βασικα νομιζω εναν εχει και τον εχω δει. επισης δε παιζει ο War Machine.

            Comment


            • Κι εγω σημερα - σαν φιλος του υπερηρωα - πηγα κι ειδα το Iron Man.

              Πραγματικα η ταινια ηταν ακριβως οτι περιμενα να δω εκτος απο μια διαφορα:Στη θεση του Mandrarin εχουμε...Aφγανους (αυτοι οι αμερικανοι ξερουν ΑΚΡΙΒΩΣ τι θελει το brain-dead παιδακι τους φαινεται).Περα απο αυτη τη "λεπτομερια" εχουμε να κανουμε με μια υπερπαραγωγη γεματη φαντασμαγορικα effects και μια παρα πολυ καλη ερμηνεια απο την πλευρα του πρωταγωνιστη (εμ,Robert Downey Jr ειναι αυτος).

              Οπως και να εχει προκειται ανετα για την λιγοτερο βιασμενη IP της Marvel (ολες οι λοιπες ταινιες ηταν επιεικως απαραδεκτες με εξαιρεση ισως το πρωτο Spider-Man) και ειναι πραγματικα μια διασκεδαστικη ταινια χωρις ιχνος σοβαροφανειας γεματη kinky αστειακια και απυρες σπονδες για sequel.

              Καλο για τους φιλους του ηρωα και μια διασκεδαστικη προταση για ενα ευχαριστο βραδυ.
              <div align="center">

              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

              Comment


              • <div class='quotetop'>(FiOth &#064; May 4 2008, 02&#58;04 AM) [snapback]20927[/snapback]</div>


                Οπως και να εχει προκειται ανετα για την λιγοτερο βιασμενη IP της Marvel (ολες οι λοιπες ταινιες ηταν επιεικως απαραδεκτες με εξαιρεση ισως το πρωτο Spider-Man)
                [/b]
                X-Men1,2,Spider-man 2,Fantastic four 1,daredevil
                Carpe diem

                Comment


                • Συμφωνω μαζι σου Altair εκτος απο το Fantastic Four 1. Δεν ξερω με αφησε αδιαφορο <_<

                  Η χειροτερη που εχω δει παντως ηταν το Punisher (αρεσε σε εναν φιλο μου ελεος <_< <_< <_< )
                  My blog:Doppel&#39;s Den

                  Comment


                  • βασικά το punisher ήταν μια χαρά ταινία αρκεί να ξέρεις τι να περιμένεις.από την αρχή ξέρεις ότι θα είναι μία ταινία βασισμένη σε ένα License και θα έιναι τίγκα στο πιστολίδι χωρίς ειδικά εφέ κτλ που απλώς θα δανείζεται στοιχεία από το κόμικς.αν περιμένεις κάτι ιδιαίτερο θα ξενερώσεις αλλά εδώ που τα λέμε και το κόμικς δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο,άσχετα αν ο χαρακτήρας τα σπάει.πιστεύω να γίνομαι κατανοητός.
                    το fantastic four 1 ειλικρινά μου άρεσε πάρα πολύ.κι εσένα θα σου άρεσε αν δεν είχε την ατυχία να κυκλοφορήσει στις αίθουσες την ίδια χρονιά με τα batman begins,sin city.ίσως γι&#39;αυτό.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Το Punisher εμένα προσωπικά μου άρεσε πάντως..Το καινούργιο που θα αργήσει να βγεί τελικά παίζει να είναι ακόμα καλύτερο
                      Για το Iron Man δεν εχω και πολλά να πω ήταν πολύ καλό κατά την αποψή μου, επιτέλους η Marvel έβγαλε μια καλή ταινία έπειτα απο πολύ καιρό. Ο Robert Downey Jr. είναι καταπληκτικός σαν Iron Man, ευτυχως που δεν επαιξέ τον ρόλο ο Tom Cruise..
                      By the way το νεο trailer για το The Dark Knight είναι εδώ -> http://www.whysoserious.com/happytrails/trailer.htm
                      " I&#39;ve been waiting for you, Obi-Wan. We meet again at last. The circle is now complete. When I left you I was but the learner, now I am the Master."

                      Comment



                      • Η χειροτερη που εχω δει παντως ηταν το Punisher (αρεσε σε εναν φιλο μου ελεος <_< <_< <_< )
                        [/b]
                        Το punisher μια χαρα ταινια ηταν για το ειδος της, και ο punisher απο τους πιο cool ηρωες απλα.. B) B)

                        Comment


                        • η χειροτερη που βγηκε για μενα ηταν του Hulk.

                          Comment


                          • Προβλεπω να παθαινω εγκεφαλικο με αυτα που διαβαζω εδω μεσα...ελατε τωρα παιδες,ταινιες του pop-corn ειναι ολες αυτες,απο την πρωτη εως και την τελευταια...ξαφνικα αποκαλουμε και το Fantastic Four "ταινια?...
                            <div align="center">

                            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                            Comment


                            • Προβλεπω να παθαινω εγκεφαλικο με αυτα που διαβαζω εδω μεσα...ελατε τωρα παιδες,ταινιες του pop-corn ειναι ολες αυτες,απο την πρωτη εως και την τελευταια...ξαφνικα αποκαλουμε και το Fantastic Four "ταινια?...
                              [/b]
                              Ναι και μας αρεσουν περισσοτερο απο την ψευτοκουλτουρα...

                              Που να δεις και τι αλλες θεωρω ταινιες.. B) B)

                              Comment


                              • Προβλεπω να παθαινω εγκεφαλικο με αυτα που διαβαζω εδω μεσα...ελατε τωρα παιδες,ταινιες του pop-corn ειναι ολες αυτες,απο την πρωτη εως και την τελευταια...ξαφνικα αποκαλουμε και το Fantastic Four "ταινια?...
                                [/b]
                                μα κι ετσι να ειναι, απλα ταινιουλες της πλακας, αμα καποιος διασκεδαζει και του αρεσουν, που ειναι το κακο ?

                                το Fantastic Four παντως δε το εχω δει κι ουτε προκειται, εκτος αμα πεσει τυχαια στα χερια μου.

                                Comment

                                Working...
                                X