Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Proxtes eida to Get Smart, den kserw an vlepate thn palia seira, alla osoi den to exete hdh dei, trexte TWRA!!!!!
    Aplws ta spaei ola.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Είδα και το τελευταίο επεισόδιο του Boston Legal χτες...κρίμα πραγματικά που σταμάτησε
      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

      Comment


      • Σήμερα είχαμε μαραθώνιο Kenichi Matsuyama.

        Είδαμε και τις τρείς Death Note live action ταινίες και το μισό Detroit Metal City, αλλά νυστάξαμε τώρα. Αχαχα. Εμ. 9ωρο με ταινίες θέλει πολλή ενέργεια!
        sigpic

        Comment


        • Είχα δει τις 2 πρώτες και πραγματικά μου φάνηκαν πολυ προχειροφτιαγμένες....Ο Ryuk ήταν τουλάχιστον άθλιος όπως το είχαν...φαινόταν πολύ ψεύτικος, καθόλου "αληθινός"
          "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

          Comment


          • Εχει και τριτη live action; Πρεπει να την δω....
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Προς θεου, δε χαμαπριαζεις απο λογια.
              Δες το ανιμε, ποτε δεν ειναι αργα.

              Comment


              • Life Win in

                3...

                2...

                1...


                 
                36 Anime eps = 15 ωρες
                3 Movies = 5 ωρες
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Originally posted by Ramparter View Post
                  Life Win in

                  3...

                  2...

                  1...


                   
                  36 Anime eps = 15 ωρες
                  3 Movies = 5 ωρες
                  5 ώρες χαμένες χωρίς λόγο και αιτία.
                  15 ώρες ενός από τα καλύτερα άνιμε που υπάρχουν.

                  Think about it


                  Comment


                  • Πραγματικα ομως... Γιατι παντα κανεις να κανει ολες τις fail επιλογες;
                    Live2fail indeed.

                    To Death Note οντως ειναι ενα απο τα καλυτερα anime series των τελευταιων ετων και η 1 ταινια που ειδα για πλακα ψιλοβιαζει και το σεναριο και την αισθητικη του anime.

                    Anyway, φωνη βοωντος...

                    Comment


                    • Είδα στον κινηματογράφο τον "Κόκκινο Λόφο" που όταν γεννήθηκε τον λέγανε Red Cliff.

                      Μείνετε μακριά.

                      Μετά τον "Ήρωα" κυρίως και το "Τίγρης και Δράκος" δευτερευόντως, ΚΑΜΙΑ μα καμία επικοϊστορική ταινία από την Ανατολή δεν έχει πλησιάσει καν αυτά τα στάνταρ, και οι περισσότερες από αυτές ήταν μετριότατες σαν ταινίες. Η συγκεκριμένη είναι απλά κάτω του μετρίου (κοινώς φόλα) και μην ξεγελαστείτε από το όνομα του Τζον Γου. Ουσιαστικά είναι Χολιγουντιανή b-movie με πολλή χρήματα στην παραγωγή και πολλούς κομπάρσους. Οι σκηνές μάχης και δράσης είναι χαζές, οι χαρακτήρες είναι εντελώς χάρτινοι και ανούσιοι, ατάκες της προκοπής απλά δεν υπάρχουν και ακόμα και τα τοπια που βλέπουμε συνήθως από Ανατολή περιορίζονται σε ένα πανοραμικό πλάνο σε ένα ποτάμι. Σκηνοθεσία λοιπόν μηδέν, δράση κάτι παραπάνω αλλά όχι πολύ, χαρακτήρες υπό το μηδέν, στο διάλειμμα πήραμε μπύρες για να την παλέψουμε, και αν ξαναδώ ταινία εποχής με Κινέζους να με φτύσετε.
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • Καλά, εννοείται οτι δε πιάνει μία μπροστά στο άνιμε καμμία απο τις 3 ταινίες, αλλά δεν ήταν σα ταινίες άσχημες. Αν τις κοιτάξεις εντελώς ανεξάρτητα δηλαδή. Εντάξει, δεν είχε καλά γραφικά. Δε με καίει τόσο. Δεν ήταν τόσο μεγαλειώδεις οσο θα τις ήθελα, αλλά βλέπονται ευχάριστα.

                        Και μόνο για αυτόν τον Matsuyama (L) άξιζαν. Διαφωνώ με τη ποντικομαμή τον ηθοποιό του Light, αλλά τι να κάνουμε

                        Ειλικρινά, δείτε το άνιμε αν θέλετε να μείνετε. Μετά απο το άνιμε, δείτε και τις ταινίες όπως έκανα εγώ. ΜΗ περιμένετε το ίδιο σε live όμως γιατί θα απογοητευτείτε.

                        Rampy, η τρίτη ταινία είναι αφιερωμένη στον L, αν και δεν έχει paranormal θέμα ουσιαστικά. Είναι κάτι σα το "Outbreak" βασικά. Σε μια φάση μόνο βλέπεις Shinigami. Αν σου αρέσει η τρέλα του L όμως, θα περάσεις ωραία:resp:

                        Άκου τον Alexandro όμως! ΔΕΣ το άνιμε! Πίστεψέ με, θα τραβάς τα μαλλιά σου μετά που τόσο καιρό δε το είχες δεί! Είναι έγκλημα να μη το έχεις δεί! Θα σε κάνω τσάντα που έλεγε και ο Ιωάννης στον Σερ Όφη! Death Note και Monster είναι απο τα anime που απλά ΔΕ χάνονται. Και μιλάμε για υλικό που προορίζεται για πιο "ώριμο" κοινό, οπότε μη νομίζεις οτι θα δείς τίποτα για "παιδάκια". Δε ξέρω πόσο μέσα είσαι στον κόσμο των άνιμε, αλλά αυτή η άποψη κυλκοφορεί, οπότε απλά λέω.

                        Δες επίσης και το Detroit Metal City(τη ταινία). Θα ρίξεις γέλιο. Μου φτιάχνει τη μέρα anytime! Καλά, το άνιμε τα σπάει επίσης και το manga φαντάζομαι ακόμα περισσότερο, αλλά αμα δεν είσαι πολύ των άνιμε, δε θα ακούσεις οτι και να πούμε. Χαχα.
                        sigpic

                        Comment


                        • Ναι ρε Ραμπίδη καλά σου λένε, δες το anime, δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με της ταινίες (οι οποίες νόμιζα ότι ήταν 2 btw). Κι εγώ που το χα αφήσει το συνεχίζω όταν βρίσκω χρόνο. Πάντως οι ταινίες δεν ήταν τόσο κακές, σίγουρα δεν είχαν το feeling του anime, αλλά σε γενικές γραμμές καταφέρνουν να κάνουν μια πολύ συνοπτική περίληψη των γεγονότων σε σημαντικό βαθμό, ενώ και οι περισσότεροι χαρακτήρες, θα έλεγα ότι έχουν μεταφερθεί αρκετά πετυχημένα. Δε κρύβω ότι όταν άκουσα γι’ αυτές, τις περίμενα πολύ χειρότερες.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • Και εγώ είχα ακούσει τόσο θάψιμο που έλεγα στη μητέρα μου "Μη περιμένεις να είναι τίποτα ποιοτικό, γιατί ακούω άσχημες κριτικές, αλλά ας δούμε". Τελικά τώρα μου ζητάει να τις ξαναδούμε και θα τις ξαναδώ ευχάριστα.

                            Όσο για τη 3η




                            Εννοείται βέβαια οτι αν δεν έχετε δει τις 2 προηγούμενες, μην ανοίξετε τη σελίδα γιατί it's crawling με spoilers για τις προηγούμενες.




                            Ωραία ταινία, αλλά καμμία σχέση με το στυλ των άλλων δύο. Μπόλικος L, μερικές γνωστές φάτσες στο cast (καλοί ηθοποιοί). "Outbreak" με τρομοκράτες και ωραίο πρωταγωνιστή εν ολίγοις
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by titus View Post
                              Είδα στον κινηματογράφο τον "Κόκκινο Λόφο" που όταν γεννήθηκε τον λέγανε red cliff.

                              Μείνετε μακριά.

                              Μετά τον "Ήρωα" κυρίως και το "Τίγρης και Δράκος" δευτερευόντως, ΚΑΜΙΑ μα καμία επικοϊστορική ταινία από την Ανατολή δεν έχει πλησιάσει καν αυτά τα στάνταρ, και οι περισσότερες από αυτές ήταν μετριότατες σαν ταινίες. Η συγκεκριμένη είναι απλά κάτω του μετρίου (κοινώς φόλα) και μην ξεγελαστείτε από το όνομα του Τζον Γου. Ουσιαστικά είναι Χολιγουντιανή b-movie με πολλή χρήματα στην παραγωγή και πολλούς κομπάρσους. Οι σκηνές μάχης και δράσης είναι χαζές, οι χαρακτήρες είναι εντελώς χάρτινοι και ανούσιοι, ατάκες της προκοπής απλά δεν υπάρχουν και ακόμα και τα τοπια που βλέπουμε συνήθως από Ανατολή περιορίζονται σε ένα πανοραμικό πλάνο σε ένα ποτάμι. Σκηνοθεσία λοιπόν μηδέν, δράση κάτι παραπάνω αλλά όχι πολύ, χαρακτήρες υπό το μηδέν, στο διάλειμμα πήραμε μπύρες για να την παλέψουμε, και αν ξαναδώ ταινία εποχής με Κινέζους να με φτύσετε.
                              Η μόνη ταινία που θεωρώ έστω και λίγο αξιόλογη είναι ο Τίγρης και Δράκος. Ακόμα και ο Ήρωας μου φάνηκε πολύ επίπεδη και φωνακλάδικη ταινία. Τα Ιπτάμενα Μαχαίρια ακόμα πιο βαρετά κλπ κλπ...
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • ok εγω ειδα χθες το Ong Bak 2 ( aka Warrior king ) ... ''ξυλο'' με το κιλό...o Tony Jaa τα σπαει για αλλη μια φορά...
                                το σεναριο......ποιο σεναριο? βασικα καποιοι διαλογοι για να δωσουν συνοχη στις εικονες...
                                το εργο θυμιζει επιδειξη muai tai ... γρηγορο, καθολου κουραστικο και εξυπνα βασισμενο ... που αλλου? ...στην εκδικιση ...



                                Comment

                                Working...
                                X