Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Shoot'Em'Up το μεσημέρι και Rocky6 πριν κανά 30'

    Το shoot em up δν έχει προφανώς υυπόθεση...μπαμ μπουμ...κυνηγητό....bellucci....μπαμ μπουμ....ακροβατικά του Κλάιβ Όουεν...μπαμ μπουμ.....κτλ...κτλ....

    Τέλεια ταινία για ποπ κορν, μεγάλο ποτήρι Coce Cola και αγορίστικη παρέα καλύτερα.


    Το Rocky λάθος μου που δν το είχα δει από την 1η μέρα μιας και μεγάλος φαν του Ιταλού Επιβήτορα αλλά δν βαριέσαι...το είδα σήμερα....
    Ταινιάρα!!! Για τους φίλους του Rocky είναι ταινιάρα!!! Καμία σχέση με τις άλλες, πολύ πιο "ανθρώπινο" αν θεωρείται δόκιμος ο όρος στην περίπτωση αυτή.
    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

    Comment


    • Ετσι η Samus, προτυπο ακομα και για υπερηρωες.


      [/b]
      Βασικά ο Σιδερένιος είναι πιο παλιός...


      Ταινιάρα!!! Για τους φίλους του Rocky είναι ταινιάρα!!! Καμία σχέση με τις άλλες, πολύ πιο "ανθρώπινο" αν θεωρείται δόκιμος ο όρος στην περίπτωση αυτή.
      [/b]
      Θα συμφωνήσω.Πολύ πιστή στο ατμοσφαιρικό πνεύμα των πρώτων 2 ταινιών,σε αντίθεση με τα ΙΜΟ αποφθεύγματα 3+4+5
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Μόλις είδα το Bang Bang You're Dead.
        Πολύ καλή ταινία, για εμένα τουλάχιστον, που δείχνει που μπορεί να οδηγήσει το bullying στο σχολείο.

        http://www.imdb.com/title/tt0288439/

        Την προτείνω.
        I'm back bitches... Version 2.0

        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

        Comment


        • Είδα χθες το 21.Συμπαθητική ταινιούλα,βλέπεται ευχάριστα,αλλά τίποτα παραπάνω.Πιστεύω πως θα την ξεχάσω σχετικά γρήγορα.Στα συν της ταινίας είναι φυσικά η παρουσία του Kevin Spacey και η ερμηνεία του που δεν πέφτει από τα ψηλά standard που μας έχει συνηθίσει ακόμα και σε τέτοιου είδους πιο ανάλαφρες ταινίες.Κατά τ'άλλα πιστεύω ότι προς το τέλος θα μπορούσαν να αποφύγουν ορισμένα κλισέ που έχουν να κάνουν με το σενάριο και την κατάληξη ορισμένων από τους χαρακτήρες της ταινίας.Αν έπρεπε να τη βαθμολογήσω θα της έβαζα ένα 3 στα 5.
          Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

          Comment


          • Είδα κι εγώ το Iron Man χθες το βράδυ. Τι να πω; Ταινιάρα με τα όλα της! Ο Robert Downey Jr. τα έσπασε, τρομερή ερμηνεία, καλύτερη κι από αυτήν που έκανε στο A Scanner Darkly. H ταινία γεμάτη πιπεράτα σχόλια, όμορφη δράση και δεμένη ιστορία αφήνει πίσω το X-men, το Spiderman, το Barman και όλες τις άλλες ταινίες με υπερήρωες.

            Μέχρι τώρα η top5 σειρά προτίμησής μου είναι: Iron Man, Batman, X-men 2, Spiderman 1, Daredevil.

            Αφήνω απ' έξω το V for Vendetta γιατί, ενώ είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες, δεν την βάζω σε αυτήν την κατηγορία με τους υπόλοιπους υπερήρωες.

            Comment


            • Είδα κι εγώ το Iron Man χθες το βράδυ. Τι να πω; Ταινιάρα με τα όλα της! Ο Robert Downey Jr. τα έσπασε, τρομερή ερμηνεία, καλύτερη κι από αυτήν που έκανε στο A Scanner Darkly. H ταινία γεμάτη πιπεράτα σχόλια, όμορφη δράση και δεμένη ιστορία αφήνει πίσω το X-men, το Spiderman, το Barman και όλες τις άλλες ταινίες με υπερήρωες.

              Μέχρι τώρα η top5 σειρά προτίμησής μου είναι: Iron Man, Batman, X-men 2, Spiderman 1, Daredevil.

              Αφήνω απ' έξω το V for Vendetta γιατί, ενώ είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες, δεν την βάζω σε αυτήν την κατηγορία με τους υπόλοιπους υπερήρωες.
              [/b]

              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • lol ρε, πού το είδες; Ναι, απ' ότι κατάλαβες εννοούσα την ταινία με τον Tom Cruise που δούλευε σε ένα μπαρ και έφτιαχνε κοκτέηλ

                Comment


                • Shoot'Em'Up το μεσημέρι
                  [/b]
                  Shoot them up, σου είπαααααααααααα...
                  "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                  Comment






                  • IRONMAN.....τέλος!
                    Epic! Legendary! Πραγματικά super ταινία.....θέλω κι εγώ να κάνω τέτοια ακροβατικά στους ουρανούς!


                    ---------&#62;>>>Hints N Tips <<<<--------

                    Όσοι έχετε όρεξη να δείτε όλα τα γράμματα στο τέλος μετά την ταινία θα δείτε άλλα 10&#39;&#39; περίπου που είναι αρκετά ενδιαφέροντα.... ;)
                    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                    Comment


                    • Παλιοφανμπόγια της Marvel&#33;&#33;Περιμένετε να βγει ο Σκοτεινός Ιππότης και τα λέμε&#33;&#33;
                      Swear to me&#33;&#33;&#33;Το κέρατό μου μέσα&#33;&#33;&#33;

                      Πω χαίρομαι για τον Downey πάντως γιατί τον πάω τρελά και μετράει να επιστρέψει μετά τις καταχρήσεις κτλ των 90s.Και,κακά τα ψέματα,μόνο και μόνο που έχει περάσει την κόλαση του Σταρκ και ο ίδος-λέγε με αλκοολισμό-μετράει για Iron Man.
                      Αν και μεταξύ μας,όταν το trailer έχει Back In Black και Iron Man τι άλλο να ζητήσει κανείς.Άντε να βρω παρέα να το δω τώρα
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • <div class='quotetop'>(Burai_Fighter &#064; May 11 2008, 01&#58;35 PM) [snapback]21995[/snapback]</div>
                        Αν και μεταξύ μας,όταν το trailer έχει Back In Black και Iron Man τι άλλο να ζητήσει κανείς.Άντε να βρω παρέα να το δω τώρα
                        [/b]
                        Back in Βλακ και Iron Man στο τέλος και καταλαβαίνει κανείς ότι είανι ωραία η ταινία
                        Πάμε μαζί
                        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                        Comment


                        • Α ναι, σωστό το τιπ. Περιμένετε μετά τους τίτλους του τέλους, έχει μια έξτρα σκηνή, πολύ ενδιαφέρουσα. Βασικά είναι το δεύτερο κομμάτι της ταινίας που σου λέει ότι θα βγει sequel. Το πρώτο είναι όταν ο φίλος του βλέπει την δεύτερη στολή, την ασημένια ;)

                          Comment


                          • το είδα χετς αλλά ρε γμτ αν και περίμενα σε μας δεν έδειξε τίποτα στο τέλος.
                            τι να πω ρε παιδιά,ωραία ταινία αλλά περίμενα πιο πολλή δράση.το κακό είναι ότι είχα ακούσει τόσα θετικά σχόλια που την περίμενα πολύ καλύτερη.δε λέω ότι δε μου άρεσε βέβαια απλά δεν είχε μια σκηνή να πω WOOW ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ.πάντως άνετα το ξαναβλέπω.πολύ ωραία ταινία.Η ονομασία των εχθρών,Δέκα Δαχτυλίδια rings a bell...Mandarin κανείς;μου την ψιλοέσπασε βεβαια που ο Τζάρβις είναι ρομπότ και όχι άνθρωπος.Άντε τώρα να βγει το Χαλκ να δούμε λίγο ξύλο να γουστάρουμε.Ο Σκοτεινός Ιππότης αργεί ακόμα ρε γμτ.
                            άντε και τα επόμενα χρόνια έρχονται τα Captain America,Thor,Ant Man/Giant Man και το 2011 αν ισχύει αυτό που διάβασα Avengers.και ναι θα είναι οι ίδιοι ηθοποιοί με τις ταινίες που τους παίζουν τώρα στους ρόλους των Iron Man,Hulk,Captain America,Thor,AntMan/GiantMan.Wasp δε βλέπω βέβαια αλλά τι να κάνουμε...


                            εντιτ:burai άμα θες πάμε να το ξαναδώ εγώ να το δεις κι εσύ.;)
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Για να σε βγάλω από την απορία σου,στο τέλος κάνει ένα cameo ένας γνωστός Νικολάκης,τον παίζει ο S.Jackson,που για μένα μαλλον σημαίνει θα κάνουν ταινία και με αυτόν.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Μαύρος ο Fury;όπως στα ultimate δηλαδή;καλά εντάξει βέβαια και στο τέλος της κανονικής τιανίας αναφέρεται η S.H.I.E.L.D.
                                Thanks Spider-Pig
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X